Sinop Uçak Bileti

Sinop Hakkında Bilgiler

Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Sinop; güneyi çorum, batısı Kastamonu, güneydoğusu Samsun, kuzeyi ise Karadeniz ile çevrilidir. Şehrin güneydoğusunda iç liman, kuzeybatısında Akliman yer almaktadır. Liman şehri olarak da anılmaktadır.

Sinop iklim olarak; batı ve doğu Karadeniz iklim özelliklerinin iç içe geçtiği bir yöredir. İlde yıl boyunca sürekli esen bir rüzgar esintisi vardır. İlin kuzey kesimi yağışlıdır. Doğu tarafında da iklim yazın belli bir dönemi dışında nemli ve yağışlıdır. Sinop ilinin ekonomisi; tarım, balıkçılık, hayvancılık ve ormancılığa dayanmaktadır.

İlde çok tarla tarımı yapılmaktadır. Sebze ve meyve ihtiyacını kendisi karşılar. Kestane, kiraz, muşmula ve kızılcık gibi üretimleri diğer illere de satışa sunmaktadır. Tarım ürünleri ise; pirinç, buğday, arpa, tütün, fasulye ve şekerpancarıdır. Boyabat ilçesinin ise pirinci meşhurdur. Yanı sıra keten üretiminin de ayrı önemli bir yeri vardır.

Sinop'ta hayvancılık daha müsait bir alana sahiptir. Küçükbaş, büyükbaş ve hatta kümes hayvanları yetiştirilmektedir. Ayrıca; arıcılık da vardır. Sanayi alanında da bir çok fabrikaya sahip olan ilimiz, ormancılıktan da gelir sağlamaktadır.

Son derece renkli bir şehir olan Sinop'a gittiğinizde gezilecek yerleri, yöresel yemekleri, yemyeşil ormanları ve masmavi denizi ile tatilinizin nasıl bittiğini anlayamayacaksınız.

Sinop Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Sinop Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Sinop Havalimanı 8 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white