Mardin Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Mardin Hakkında Bilgiler

Mardin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan önemli bir ilimizdir. Tarihi, mimarisi ve sanatı ile turist çekmektedir. Karasal bir iklim özelliğine sahiptir. Ortalama olarak 800.000 kişilik bir nüfusa sahiptir.

Tarım, çiftçilik, hayvancılık ve ticaret ile ekonomik faaliyetlerini sürdürmektedirler. Mardin Mö 4500 yılından itibaren yerleşim alanı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bir dönem Roma ve Bizans hakimiyetine geçmiştir.

Fırat ve Dicle arasında yer almaktadır. Konum olarak oldukça önemlidir. Mardin' e aynı zamanda açık hava müzesi de denmektedir. Festivalleri ile ünlüdür. Yılda birden fazla festival gerçekleşir. Sanatsal açıdan da gelişmiş bir şehirdir.

Midyat, Dargeçit, Kızıltepe, Derik, Artuklu, Mazıdağı ve ömerli gibi ilçelere sahiptir. En önemli ilçesi Midyat' tır. Mardin' den ayrı olarak gümüş işçiliği ile ünlüdür. Ayrıca turistik açıdan da oldukça etkili bir bölgedir.

Mardin birçok farklı uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu uygarlıkların hepsi farklı dün gruplarına mensup olası nedeniyle Mardin, her dinin rahatça ve kardeşçe yaşandığı hoşgörü şehridir.

Mardin Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Mardin Havaalanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Mardin Havalimanı 20 km Taksi, Otobüs
ba-favicon-white