Makedonya Cumhuriyeti Uçak Bileti

Makedonya Cumhuriyeti Hakkında Bilgiler

Makedonya Cumhuriyeti Balkanlar'ın gelişmiş ve güzel ülkelerinin başında yer almaktadır.

Makedonya Cumhuriyeti'ne İstanbul hava alanından farklı hava yolu şirketleri ile uçuş gerçekleştirmeniz mümkün. Makedonya Cumhuriyeti Türkiye uçak bileti fiyatları firmalara göre farklılık göstermektedir. İstanbul ‘dan uçuş yapabileceğiniz firmalar arasında, Turkish Airlines, Lufthansa, Atlas Global, Aırfrance, KLM, British Airways olarak sıralanabiliyor. Seyahatiniz için gereken seçenekler arasında Makedonya Cumhuriyeti uçak bilet teminini havaalanına gitmeden Biletall.com'dan gerçekleştirebilirsiniz. İstediğiniz hava yolu şirketi için Makedonya Cumhuriyeti uçak bileti rezervasyon işlemlerini yapabilirsiniz.

Seyahat etmeniz için popüler ve çok sefer düzenlen hava yolu şirketi THY olmaktadır. Dilerseniz Makedonya Cumhuriyeti uçak bileti THY yazarak online bilet temini için gerekli yönlendirmeleri alabilirsiniz. Sitede tüm şirketlerin listesini Makedonya ucuz uçak bileti şeklinde sıralama yapabilir ve bu sayede sizin için uygun seçeneği kolaylıkla görüntüleyerek seçebilirsiniz.

Makedonya Cumhuriyeti'ne ucuz Makedonya Cumhuriyeti ucuz uçak bileti fırsatları ile gitmek isteyenler herhangi bir sorunla karşılaşmamak için önceden ülkenin uyguladığı vize şartlarını bilmeleri gerekir. Türkiye vatandaşlarından 90 gün vize istemiyor. Makedonya Cumhuriyeti Türkiye uçak seferleri vizesiz gerçekleşmektedir.

Makedonya Cumhuriyeti Türkiye uçak bileti alarak ülkeye vizesiz olarak seyahat edebilirsiniz. 90 gün süre ile vizesiz ülkede kalmanız mümkün.

Makedonya'yı ziyaret etmek için uygun mevsim yaz oluyor. Kışın sıcaklılar eksinin altına düşmektedir.

Güneydoğu Avrupa da bulunan Balkan ülkesi, 1991 yılında bağımsızlık kazanmıştır. Yunanistan ve Bulgaristan'a komşu olan ülke 1993 yılında Birleşmiş Milletler üyesi olmuştur. Birçok medeniyetlere ev sahipliği yapan ülke oldukça gelişmiştir.

Makedonya Cumhuriyeti Başkenti

Makedonya Cumhuriyeti başkenti üsküp şehridir. gelişmiş ve güzel şehirleri arasında yer alan bu ülkeye Makedonya Cumhuriyeti uçak bileti fiyatları oldukça uygundur.

Makedonya Cumhuriyeti Nüfusu - Makedonya Cumhuriyeti Resmi Dili

Makedonya Cumhuriyeti nüfusu 2 milyon civarında olup, ülkede resmi dil olarak Makedonca konuşulmaktadır.

Makedonya Cumhuriyeti Para Birim

ülkede para birimi olarak Makedon Dinarı kullanılmaktadır.

Makedonya Cumhuriyeti'nde Saat Kaç?

Makedonya Cumhuriyeti Türkiye Saat Farkı 2 saattir. Türkiye ile arasında çok fazla saat farkı bulunmamaktadır.

Makedonya'da Ne Ucuz? Makedonya'dan Gelirken Ne Getirilir?

Makedonya Cumhuriyeti aynı zamanda tarihi Osmanlı çarşıları ile ünlüdür. ülkede çok fazla modern çarşı ve pazar bulunmaktadır. Birçok şehri çarşı ve pazarları ile ünlüdür. Şehirde birçok markanın ürünleri, gözlük ve mücevherleri bulabilmeniz mümkün olmaktadır. ucuz Makedonya Cumhuriyeti uçak bileti temin ederek şehirde çok çeşitli alışveriş imkânı bulabilirsiniz.

Biletall.com ile Makedonya Cumhuriyeti Türkiye uçak biletifiyatları şeklinde sıralama yaparak uygun fiyat seçeneğiyle havayolu üzerinden hem hızlı hem de ekonomik bir seyahat gerçekleştirmiş olabilirsiniz.

2014 yılında tamamen tasarlanan Başkent üsküp, mutlaka Makedonya'ya gitme nedenleri arasında bulunuyor. Şehirde binlerce tarihi yapı ve Vardar Nehri buraya romantiklik katıyor.

Makedonya'nın başlıca turistik merkezi ve cazibe kenti Ohri ve gölü mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Avrupa'nın eski ve derin göllerinden biri olan Ohri mutlaka görmeniz gereken yerler arasında.

Balkanların ünlü kadını 1979 yılında Nobel Barış ödülüne layık görülmüştür. Tarihe tanıklık etmek ve pek çok fotoğraf çekilmek için mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında bulunuyor.

1948 yılında milli park ilan edilen doğa harikası bölgeyi ziyaret etmek için nedenler arasında bulunuyor. Ayrıca parkta 2 adet buzul gölü de bulunuyor.

Makedonya Cumhuriyeti tarihi yapıları ve yaşantılar ile ziyaret etmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. özellikle Stobi Antik kenti sizi hikayesi ile büyüleyecek.

Biletall.com üzerinden Makedonya Cumhuriyeti ucuz uçak bileti aramaları neticesinde, uygun uçak bileti ile Makedonya Cumhuriyeti'ni ziyaret etmek isteyen kişiler için ülke hakkında detaylı bilgilerde bulabilir.

üsküp

Makedonya Cumhuriyeti'nin aynı zamanda Başkenti olan üsküp tarihi güzellikleri ve yapıları ile anılmaktadır. Makedonya'nın büyük şehri üsküp'e 2010'dan sonra pek çok yapı eklenmiş ve turistik alanları ile meşhur hale gelmiştir.

üsküp'ün ortasından geçen Vardar Nehri ile şehir ikiye ayrılmaktadır. Kentin simgesi olan 13 kemerli taş köprü ve köprünün bağlandığı meydan Makedonya şehrinin kalbi sayılmaktadır.

Ohri

Avrupa'nın eski ve derin gölüne ev sahipliği yapan şehir, Ohri gölü etrafına kurulmuştur. Nüfusun 60 bin olduğu şehirde bulunan berrak göl Dünya Unesco Mirası listesinde yer almaktadır. Tam bir turizm cenneti haline gelen Ohri yıl içinde birçok ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Gece hayatının oldukça renkli olduğu şehirde ilginç ve güzel mekanlar bulunuyor. Mutfağı da oldukça ünlü olan Ohri de ayrıca birçok Türk Restoranı bulunuyor.

Bitola

Makedonya'nın büyük ikinci şehri olan Bitola, diplomasinin merkezi olarak görülen tarihi bir kenttir. 100 bine yakın nüfusu ile Konsolosluklar şehri olarak anılmaktadır. Türkçe de adı Manastır olarak geçen şehir, Baba dağının eteklerinde yer alıyor.

Bizans ve Osmanlı döneminden kalma birçok farklı eseri bulabileceğiniz şehir tarihi yapıları ile görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Heraklea antik kenti, mutlaka görmeniz gereken bir yapı.

ülkeye Makedonya Cumhuriyeti ucuz uçak bileti avantajları ile gelen kişiler, şehri çok sevecekler. Şehirde bulunan her imkân beklentilerinizin çok üzerinde ve harika zaman geçirmenizi garanti ediyor.

Makedonya Cumhuriyeti Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Makedonya Cumhuriyetine Ohri muhteşem doğası ve gölü ile siz harika bir tatil sunuyor. Yüzmek ve güneşin tadını çıkarmak isteyeceğiniz şehir ünlü turizm şehridir. Birçok oetlin kendine ait plajı bulunuyor. Avrupa'nın ünlü gölünde yüzebilir, aynı zamanda tekne turlarına katılabilirsiniz.

Makedonya Cumhuriyeti'nden Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Makedonya Cumhuriyeti birçok güzel alışveriş imkânı ve ürünleri ile kişilerin ilgisini fazlasıyla çekiyor. Şehirde alabileceğiniz pek çok seçenek bulunuyor. Bitola, üsküp, Ohri çarşıları ve alışveriş mekanları ile oldukça ünlüdür. Şehirlerde pek çok sanatsal eser ve tablo da bulabilirsiniz. İnci seviyorsanız Ohri uğrak mekânınız olacaktır.

Makedonya Cumhuriyeti Doğal Güzellikleri

Doğal güzellikleri ile ünlü olan ülkede milli parklar, dağlar ve göller bulunuyor. Ohri gölü, Pelister Milli Parkı, Pelister Milli Parkı, Baba dağı görmeniz gereken doğal güzellikler arasında yer alıyor. Baba dağı, bisiklet ve yürüyüş için harika bir yer olacaktır.

Makedonya Cumhuriyeti Gezilecek Tarihi Yerler

Makedonya Cumhuriyeti gezilmesi gereken çok fazla tarihi alana sahip. ülkenin başkenti üsküp, Rahibe Teresa Evi ve Arkeoloji müzeleri ile ziyaret nedenleri arasında yer alıyor. Misafirperver halk ve tarihi yapıları ile üsküp birçok eseri barındırıyor. Stobi Uluslararası antik Tiyatro Festivaline ev sahipliği yapıyor. Eğer Makedonya'yı ziyaret etmek istiyorsanız, Mezmurlar Evi, Theodosius Sarayı, İki hamam ve Vales müzeleri oldukça meşhur ve ziyaret edilecek yerlerden sadece birkaçı.

Makedonya Cumhuriyeti Gezi Rehberi

Gezilecek ve görülecek pek çok esere ev sahipliği yapan Makedonya Cumhuriyeti oldukça güzel doğa yapısı ve tarihi mekanları ile gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Makedonya Cumhuriyeti'ne ulaşım için Makedonya Cumhuriyeti Türkiye arası uçakla kaç saat diye merak eden kişiler için bu süre oldukça kısa demek mümkün. Ayrıca ülkeye uçak ile ulaştıktan sonra, hiçbir şekilde sorun yaşamıyorsunuz. Ulaşımın oldukça ucuz olduğu ülkede otobüs, taksi ve araç kiralama seçenekleri yaygın olarak kullanılmaktadır.

Makedonya'nın büyük ve ünlü şehri üsküp için birçok ulaşım aracını kullanabilirsiniz. çok tercih edilen ulaşım aracı otobüsler oluyor. Son yıllarda konforlu ve ekonomik olması sebebi ile çift kartlı otobüsler tercih edilmektedir. Hava alanının da bulunduğu üsküp de taksi ve araç kiralama bir diğer seçenek. Ayrıca tren istasyonundan diğer şehirlere kolaylıkla ulaşım olanağı sağlayabilirsiniz.

Makedonya'nın ünlü şehirleri arasında yer alan Ohri'ye otobüs, taksi ve araç kirala ile ulaşmanız mümkün. Şehirde ulaşım hem rahat hem de ucuz. Ayrıca Ohri gölünde tekne ile gezintiye çıkabilirsiniz.

Makedonya'nın önemli şehirleri arasında bulunan Bitola da araç kiralama, otobüs, taksi ve bisiklet ile birçok yere kolaylıkla gidebilirsiniz. Şehirde toplu taşıma ağı çok gelişmiş değildir bu nedenle araç kiralama iyi seçenek olacaktır. çok fazla otobüs hattının bulunmadığı şehirde Tren istasyonundan üsküp'e kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Makedonya'da soslarıyla ünlü birçok yemek vardır. Bu yemekler Makedonya'ya gelen turistlerin ilgi odağı olmayı başarmıştır.

Muhteşem Bir Sos, Kahvaltıların Vazgeçilmezi, Ajvar

Makedonya Cumhuriyeti'nde özellikle sabah kahvaltısının vazgeçilmezi olan sos, kırmızı biber, acı biber ve sarımsak tan hazırlanmaktadır.

Et Severlerin Yemesi Gereken Lezzet, Kebapcinja

Et seviyorsanız mutlaka Makedonya Cumhuriyetin de yapılan bir çeşit kebap olan Kebapcinja'yı tatmanız gerekiyor.

Bu Salata Başka Salata, Skopska

Bir çeşit salata olan Skopska, domates, salatalık, soğan ve peynirden yapılmaktadır ve oldukça lezzetlidir.

Hamur İşi Sevenlere, Pastmajlija

Pide severler için harika bir lezzet Pastmajilija, koyun etinden yapılmaktadır ve çok lezzetlidir.

Güveçte Muhteşem Lezzet Kuru Fasulye, Tavce Gravce

Makedonya Cumhuriyeti'nin güzel yemekleri arasında gösterilen Tavce Gravce yörenin sağlıklı ve sevilen yemekleri arasında gösteriliyor.

Makedonya Cumhuriyeti'nde Yenecek Güzel Yemekler

Makedonya cumhuriyeti mutfağı ile dünyaca ünlü olan bir ülkedir. ülkede her çeşit yemek seçeneğini bulabilirsiniz. Kompir, mandza, kacamak, mekici, popara ülkede yiyebileceğiniz ünlü ve lezzetli yemek seçenekleri.

Makedonya Cumhuriyeti Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Makedonya Cumhuriyeti Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Skopje Havalimanı
Ohrid Havalimanı

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white