Kavala (Yunanistan) Uçak Bileti

Kavala (Yunanistan) Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Kavala (Yunanistan) Hakkında Bilgiler

Kavala Yunanistan içerisinde Doğu Trakya ile Doğu Makedonya arasında yer almaktadır. Oldukça güzel ve görülmeye değer kentlerden bir tanesidir. Köklü bir geçmişe sahip olan kent içerisinde gezilecek oldukça güzel yerler barındırmaktadır. Bu gezilecek yerler arasında hareketli caddeler ve antik kentler bulunur. Şehre Kavala uçak bileti alınarak ulaşım sağlanabilir.

Kavala şehri M.ö. 7. yüzyıl döneminde kurulmuştur. 1387 ile 1912 yılları arasında Osmanlı hakimiyeti altında olan kent, o dönemler için oldukça önemli merkezlerden biri olarak görülmekteydi. 16. yüzyıl döneminde Kanuni Sultan Süleyman bu bölgede bir su kemeri inşa ederek şehrin gelişmesine katkıda bulunmuştur. Ek olarak Bizans kalesini de onararak genişletmiştir. Her iki tarihi eser de günümüzde bölge için simge niteliğindedir. Tarih kitaplarımızda adı sıklıkla geçen Mısır valisi Kavalalı Mehmet Ali Paşa da bu bölgede dünyaya gelmiştir.

Kavala 1700'lü yıllarda oldukça önemli bir ticaret kentiydi. Günümüzde ise şehrin önemli gelir kaynaklarını turizm oluşturmaktadır. Tarihi mekanlarının çok olması ve deniz tatiline imkan vermesi her yıl binlerce kişinin bu bölgeye gelmesini sağlamaktadır. Hemen karşısında yer alan Thassos Adası da görülmeye değer bir bölgedir. Turistler Kavala şehrine geldiğinde bu adaya da günübirlik geziler ile gitmektedir. Şehirde deniz sezonu mayıs ayında açılmaktadır.

Kavala (Yunanistan) Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Kavala (Yunanistan) Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Megas Alexandros Havalimanı
flight
ba-favicon-white