Kazan Uçak Bileti

Kazan Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Kazan Hakkında Bilgiler

Tataristan'ın başkenti olan Kazan, adını Kazanka Nehri'nden almıştır. Kazan, Kazanka Nehri ve Volga Nehir'lerinin buluştuğu bölgenin tam ortasında yer alır. Kazan kentinde birçok medeniyetin yaşadığını ispatlayan tunç, taş ve demir devrine ait kalıntılar bulunmuştur.

3. yüzyıldan bu yana Türk devletlerinin egemenliği altında yaşayan Kazan, bu sayede İslamiyet ile tanışmıştır. 1552 yılında Rusların eline geçmesiyle birlikte Hıristiyanlık dinine dönüşler olmuştur. 19. yüzyıla kadar süren din karmaşasında birçok olumsuz olay yaşanmıştır. 27 Mayıs 1920'de kurulan Tataristan Muhtar Cemiyeti'nin başkenti olduktan sonra hızla gelişmeye başlamıştır.

1926'da otobüs hizmetleri, 1928'de kanalizasyon ve bina çalışmaları, 1954'de doğalgaz boru hattı döşenmesi kentin kalkınmasına olumlu yönde etki etmiştir. Ayrıca uçak, helikopter, tıbbi cihazlar, petrol, kimya, ayakkabı, sabun, kürk gibi sanayi kolları doğmuş ve hızla gelişmiştir.

Sanayi kollarının şehrin ortasında kurulmasından kaynaklı olarak, evler ve yerleşim yerleri şehir dışına ve çevresine inşa edilmiştir. Eğitim konusunda da başarılı olan şehirde 10 bini aşkın öğrenci vardır. Ayrıca Tolstoy, Rikov, Lenin gibi ünlü isimler bu şehirden çıkmıştır.

Turizm gelirleri üst düzeydedir. 2013 yılında Dünya Evrensel Yaz Sporları'na, 2015 yılında FINA World Aquatics Sports Championship'e, 2017 yılında Confederations Cup Of 2017'ye, 2018'de FİFA World Cup etkinliklerine ev sahipliği yapmıştır.

Kazan Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Kazan Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Kazan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white