Kahire Uçak Bileti

Kahire Hakkında Bilgiler

Ev sahipliği yaptığı, Keops Piramitleri ile ünlü Kahire Mısır'ın başkentidir. Dünyanın Yedi Harikası'ndan biri olan Piramitler ülkenin önemli turistik bölgesidir. Bütün dünyanın ilgi odağı olan Kahire, tarihi, doğa güzellikleri ve kültürü ile milyonlarca turistin merak ile geldiği şehirlerden biridir. Tarihi boyunca, birçok medeniyete kucak açmış Mısır, eski medeniyetlerin başında gelir.

Devlet dairelerinin ve hükümet binasının olduğu bu şehrin nüfusu oldukça fazladır. Ilıman iklimi nedeniyle her mevsim turist akınına uğrar. Kahir'e birçok gezginin uğradığı ilk durak olmuştur. Şehir, Eski Kahire, Heliopolis ve Nars gibi bölgelere ayrılmıştır. Tarih öncesi çağlarda yapılan buluşlar ile tanınan Mısır Medeniyeti, o dönemin önemli su kaynaklarından olan Nil Nehri etrafında kurulmuştur.

Papirüs kağıdı, astroloji ve rasathane tarih öncesi çağlarda Mısır Medeniyetinin bulup geliştirdiği önemli adımlardan sadece bir kaçıdır. Mısır konumu dolayısıyla birçok medeniyetin ilgisini çekmiş ve zamanla farklı devletlerin egemenliği altına girmiştir. Her medeniyet kendine özgü bir eser bırakmış ve özellikle Kahire'de, bu medeniyetlere ait eserleri görmek mümkündür.

Akdeniz' e olan kıyıları, Baharat Yolu güzergahında olması ve bereketli toprakları yüzünden sık sık istilaya uğramıştır. Sırası ile Mısır'a hakim olan medeniyetler; Roma İmparatorluğu, Bizans, Eyyubiler, Fatimiler, Memlükler ve Osmanlı Devleti hakimiyet kurmuştur. Osmanlı'nın zayıflaması ile uzun yıllar İngiliz sömürgesi altında yaşamak zorunda kalmıştır. 1952 yılında egemenliğine kavuşan Mısır, şimdilerde Mısır Arap Cumhuriyeti olarak anılır.

Kahire Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Kahire Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Cairo Havalimanı
flight
ba-favicon-white