Johannesburg Uçak Bileti

Johannesburg Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Johannesburg Hakkında Bilgiler

Güney Afrika Cumhuriyeti, Afrika'nın en gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır. Bilhassa on dokuzuncu yüzyılın sonlarına doğru altın madenlerinin keşfedilmiş olması ile bu gelişim bir anda ivme kazanmıştır. Buna ek olarak Güney Afrika Cumhuriyeti'nin en gelişmiş şehri de Johannesburg'dur. Johannesburg, sadece Güney Afrika'nın değil; Afrika kıtasının da 2011 yılına dek en büyük şehridir.

Ancak en son dönemde Kahire ve Lagos'un ardından üçüncü sıraya gerilemiş gibi görünüyor. Buna ek olarak halen daha beş milyona yaklaşan nüfusu ile Afirka'nın en büyük metropollerinden bir tanesi olmasının yanı sıra dünyadaki en büyük elli metropol arasında da son derece sağlam bir yeri bulunmakta.

Buna ek olarak Johannesburg, Güney Afrika'da tarih, kültür, turizm ve sanayi yönünden de son derece önemli bir yere sahip. Aynı zamanda bu güzel şehir temiz sokakları ile de ün kazanmıştır. Nihayetinde metrekare başına düşen ağaç miktarı ile de son derece önemli bir yere sahiptir. Ancak ne var ki bu güzel şehirde suç oranı da oldukça yüksektir ve ciddi manada güvenlik sorunları ile Johannesburg karşı karşıyadır.

Johannesburg Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Johannesburg Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Grand Central Havalimanı
Johannesburg Havalimanı
Lanseria Havalimanı
Rand Havalimanı
Randburg Heliport Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white