Hatay Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Hatay Hakkında Bilgiler

Hatay, Akdeniz Bölgesi'nin doğu ucunda olan Lübnan ve Suriye dağlarının arasında bulunan El Bekaa Vadisi'ni içerisine alan Gor çukurluğu'ndan oluşmuş olan bir sınır ilidir.

Kuzeyden güneybatıya uzanmış olan Nur Dağları bir diğer adı ile Amanos ve Kel Dağı ile Suriye platolarının arasında kalmış olan bu şehrin verimli topraklarına ehil olan Amik Ovası, batıda şerit şeklinde uzanmış olan bir kıyı ovasını oluşturmaktadır.

Şehrin başlıca akarsuları; Karasu, Afrin ve Asi nehirleridir. İki tanesi sulama amacı ile kullanılan baraj bulunmakta. Birisi karasu üzerinde kurulan, Tahtaköprü Barajı, diğeriyse Bohsin çayı üzerinde kurulmuş olan Yarseli Barajı'dır.

Bitki örtüsü açısından Meşe, Ardıç, Kayın, çınar, Kavak ağaçlarından oluşmuş olan genişçe ormanlık sahalarının dışında Defne, Kekik, Mersin ve Lavanta bitkileri ile kaplı olan makilik bulunur.

Oldukça renkli bir il olan Hatay'a gidildiği zaman halkın kendi içerisinde birbirlerine hangi kelimelerle hitap ettiklerini nasıl içten insanlar olduklarına tanıklık edebilmek mümkün olacaktır.

Hatay Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Hatay Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Hatay Havalimanı 25 km Taksi, Otobüs
ba-favicon-white