1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

XiamenAir XiamenAir Uçak Bileti

XiamenAir Hakkında Bilgiler

Kuruluş Tarihi
1984
Firma Kısaltması
Xiamen
Firma Merkezi
Çin
IATA Kodu
MF
Çağrı Merkezi
+852 25 120 128
Uçak Sayısı
128
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,6/5

XiamenAir Hakkında

Xiamen Hava Yolları, sadece Çin’de değil, 70 ülkeye hava yolları ulaşımında hizmet veren, 1984 yılından günümüze kadar çalışmalarını sürdüren bir hava yolu firmasıdır. İç ve dış hat taşımacılığında profesyonel ve disiplinli uçuş kontrolleri ile yolcularına güven sağlıyor. Hava yolu aynı zamanda 2012 yılında başarılı çalışmaları ve verdiği hizmet sayesinde SkyTeam üyeliğine girmiştir.

70 ülkeye düzenlemiş olduğu uçak seferleri ile 270 noktada hizmet sunuyor. Hava yolunun haftalık uçuşu 4000 civarındadır. Yaklaşık olarak 3 milyon yolcu taşıması yapıyor. Hava yolunun diğer ağları ise Fuzhuo ve Hangzhou şehirleridir. XiamenAir’ e bağlı olan 6 tane Boing 757-200, 90 tane B 737, 17 tane B 700, 4 tane B 787, 11 tane NS tipinde uçağa sahip. Toplam 128 uçak ile 5 yıllık modern uçak silosuna sahip gelişmiş bir hava yolu şirketidir. Bu sayede hem yolcu sayısında artış hem de ticari havacılıkta prestij sahibi olmuştur.

XiamenAir Online Check - in

Uçak seyahatlerinde XiamenAir’ i tercih edenler, günün her saatinde Biletall.com üzerinden online olarak bilet alabilirler. Hızlı bilet almak için Biletall.com internet sayfasını ziyaret ederek uygun fiyatlarda ve haftanın her günü uçuş için bilet alabilirsiniz. Kısa yol kullanımları ve hızlı bilet alma içerikleri ile site üzerinden ekonomik fiyatlarda seyahat etme özgürlüğünü sunuluyor. XiamenAir’ e bağlı olan iç ve dış hat uçuşlarına dair bütün güzergah bilgilerini ana siteden bulabilirsiniz.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Check-in ayrıcalığı ile yolcuların seyahat öncesinde gitmek istedikleri koltukları kendilerine seçme imkanı sağlanıyor. Yolculuk sırasında da aynı hizmet kullanılabilir. Aynı zamanda yolculuk sıracında yolcuların yiyecek ve içecek tüketmesi içinde Check-in üzerinden sipariş vermeleri sağlanmıştır.

XiamenAir Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. İç ve dış hatları ile 70 ülkeye sunmuş olduğu hava yolu taşımacılığında güvenilir uçuşlar sunuyor. Disiplinli ve zamanlı çalışmaları sayesinde tercih edilebilir bir hava yolu şirketidir.
 2. Büyük uçak filoları ve gün içinde düzenlenen sefer sayısının fazla olması nedeni ile istediğiniz saatlerde seyahat etmeniz sağlanmıştır. Konforlu uçak kabinleri, koltukları ve hareket sırasında sunulan hizmetler ile rahat bir yolculuk geçirmeniz amaçlanmıştır.
 3. Hava yolu personellerinin disiplinli ve düzenli çalışmaları ile yolcuların seyahat başlangıcından bitimine kadar rahat etmeleri için gerekli hizmetleri sunuyor olmaları. Yolcu koltukları, besin ve kişisel ihtiyaçları için gerekli olan yönlendirmeler, yardımlar, destekler sunuluyor.
 4. XiamenAir ile yolculuk yapanlar için SkyTeam güvencesi sağlanmıştır. Bavul ve yer belirlemesinde sadece yolculuk için değil, aynı zamanda ticari taşımacılık içinde ayrılmış bölümleri bulunuyor. Birçok uçuş hattına sahip olması ile ülke saati fark etmeden her noktadan uçuşlar güvenli olarak sağlanıyor.
 5. Yolculuk esnasında olası hastalık ve fenalık durumlarında acil yardım desteği sağlayan ekipler bulunuyor. Uçuş sırasında olabilecek her türlü olumsuz faktör için en başından önlem uygulanarak verilen hizmetler garantiye alınmıştır.
 6. XiamenAir özel engeli olan yolcuları için indirimli seyahat etme fırsatı sunuyor. Engelli vatandaşların her uçuş sırasında zorluk yaşamaması ve belge gösterme sorunu olmaması için SkyTeam uygulaması kullanılıyor.
 7. XiamenAir hizmet kalitesi ve sağladığı olanaklar incelendiğinde, dünya çapında değer gördüğünü anlamak kaçılmaz olmaktadır.

XiamenAir Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

XiamenAir yolcu taşımacılığı ve ticari taşımacılıkta farklı ayrıcalıklar sunuyor.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

XiamenAir yolcularına sunmuş olduğu farklı bagaj ayrıcalıkları vardır. Bunlar; kabin ve check in bagaj hizmetidir.

Bagaj: XiamenAir yolcularının seyahat esnasında rahat ve güvenli şekilde yolculuk yapmaları için bagaj güvenliği almıştır. Ekonomi sınıfının bagaj taşıma kapasitesi 30 kg, Business sınıfını tercih ediyorsanız ve önemli eşyaları olan yolcular için bu bagaj kapasitesi 40 kg’ a kadar çıkıyor. İç hat uçuşlarında bagaj ağırlığı için 20 kg, dış hatlar için yolcuların kabin seçimlerine göre bagaj ağırlığı konusunda değişikliklere gidilebiliyor.

Kabin/El Bagajı: XiamenAir seyahat sırasında Business sınıf için 3 adet 12 kg kapasitesi, ekonomi sınıfı için 2 adet 9 kg kapasitesinde bagaj hakkı sunuyor.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: İç hatlarda yolculuk yapacak olan yolcular için sunulan bagaj hakkının üstüne çıkıldığında yer kaplama ve ağırlığına göre 1,8012 USD ücret ödemesi yapılıyor. Ağırlık olarak fazla olan bagajlar için ekstra olarak 2,2515 USD şeklinde belirlenmiştir.

Yurtdışı: Dış hat seyahatlerinde yapılan bagaj belirlemesi ise destinasyon özelliğine göre farklı fiyatlarda belirlemesi yapılabilir.

 • Çin Bagaj Kuralları

Farklı ülkelerden Çin’ e seyahat ya da iş amaçlı giden yolcular için Economy sınıfı tercih edenlere özel 12 kg, check in bagajı için 25 kg; Business sınıfı tercih edenler için 12 kg, check in bagajı için 35 kg bagaj hakkı verilmiştir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

XiamenAir disiplinli ve düzenli çalışmasında görülen aktif hizmet sayesinde yolcularının bavul ve eşya kaybı yaşamalarının önüne geçmiştir. Olası durumlar için ise Kayıp ve Buluntu Eşya Ofisi’ne yolcuların başvurması sağlanmıştır.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

İç ve dış hat seyahatlerinde yolcuların can ve mal güvenliğini sağlamak amacı ile bazı bagaj taşımacılığında kısıtlama getirilmiştir. Kesici, delici, zehirli, radyoaktif maddeler, patlayıcılar, spreyler ve bunlara benzer sağlığı tehdit eden cisimlerin bavula alınması engellenmiştir.

XiamenAir Yiyecek, İçecek ve İkram

XiamenAir seyahat esnasında yolcularını sıkılmadan iyi bir yolculuk geçirmeleri, onların kişisel bakım ve ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile farklı hizmetler sunuyor. Bunlardan biride zengin yiyecek ve içecek ikram listesidir.

 • Economy Class İkramlar

Yolculuk esnasında hava yolu personellerinin belli saat aralıklarında ya da yolcu çağrısına göre sunmuş olukları ikramlar vardır. Sıcak ve soğuk yiyecek ikramları ile kahvaltı ve akşam yemeği ikramlarında bulunuyor.

 • Business Class İkramlar

Bu sınıftaki yolcular hareket saatinden önce içecekler ile karşılanır. Soğuk ve sıcak içeceklerin sunulduğu zengin bir içecek listesi vardır. Business sınıfındaki yolcular için kahvaltı ve akşam yemeği menüleri açık halde ve zengin içeriklere sahiptir.

 • Özel Yemek Servisi

Yemek ve içecek dağıtım saatleri dışında olan zamanlarda yolcuların memnun kalması için özel açık kalan yemek servisi bulunuyor. Her yaş grubunun tüketebileceği uygun ve sağlık açısından önemli olan özel yemek listeleri çıkarılıyor.

Xiamen Hava Yolları: Business Class

Seyahat sırasında yolcuların istedikleri sınıfta yolculuk yapmaları, rahatlığı seven ve keyifli yolculuğa düşkün olanlar için hava yolunun sunmuş olduğu Business sınıfında yolculuk yapılabilir.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Uzun seyahatlerde koltuk rahatlığı arayan Business yolcuları için masaj özelliğine sahip koltuklar bulunuyor. Aynı zamanda açılabilir yatak pozisyonuna gelen ayara sahiptir. Koltuk arasındaki diz mesafesi de Economy sınıfına göre daha fazladır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Hava yolculuğunda yiyecek ve içecek ihtiyacı duyan Business yolcuları için hava aşçılarının özel ikramlarından faydalanabilirler.

 • CIP Salonu/ CIP Lounge

Business yolcularına özel rahatlık ve konfor için seyahat öncesi, sırasında veya sonrasında uçuş kalkış hareketine kadar yemek yeme, dinlenme ve duş alma kabinleri vardır. Uçuş saatini beklerken ya da uçuş anında eğlenceli aktiviteler yapabilecekleri kabinler bulunuyor.

 • Diğer Özellikler

SkyTeam ayrıcalığı ile Business üyelerine daha fazla bavul hakkı, check in bagajı ve ağırlığı fazla olan eşyalar için ayrıca bagaj bölmesi eklenmiştir.

Xiamen Hava Yolları: SkyTeam

2012 yılında SkyTeam hizmet ayrıcalığını kazanan XiamenAir, yolcularına ayrıcalıklı ve avantajlı bilet alımları sağlıyor. Ödül bilet hakkı, check in bagaj ve kabinleri, rezervasyon önceliği gibi haklar sunuyor.

XiamenAir Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

70 ülkeye sefer düzenleyen hava taşımacılığı ile kaliteli firmalardan biri haline gelmiştir. Yurt içi ve yurt dışı seferlerinde otomatik bilet rezervasyonu ve yolcu sınıfına göre farklı hizmetler sunan sefer ayrıcalıkları bulunuyor. 70’ den fazla ülke seferi ile dünyanın her yerine seyahat etme fırsatı sunmuştur.

 • XiamenAir Seferleri: Haftanın her günü ve günün her saatinde düzenlemiş olduğu uçak seferleri ile yolcularına istedikleri zaman seyahat edebilme hakkı sunmuştur. 270 noktaya ulaşım sağlayan ağı ile güvenli seferler sunuyor.
 • XiamenAir Rezervasyon: XiamenAir uçak bileti için Biletall.com'dan online bilet rezervasyonu yapabilirsiniz.
 • XiamenAir Bilet Al: İç ve dış hatlar için bilet almak istiyorsanız Biletall.com'dan online uçak bileti için sefer araması yapılabilir.

XiamenAir Bilet İptal/İade Prosedürü

Hava yolundan alınan uçuş biletleri için iptal ve değişim şansı sunulmuştur. Yolcuların olası durumlar içinde fikir değişikliği yaşaması ya da diğer sebeplerden dolayı aldıkları biletleri geri iade edebilirler. Çin firması bunun için bazı koşullar koymuştur. Uçuş saatinden önce 12 saat veya 24 saat öncesi yapılacak bilet iptal işlemleri için bilet fiyatından %10 kesinti yapılarak bilet iptal ediliyor. Fakat uçuş saatine az bir zaman kaldığında iptal edilmek istenen bilet için %30 kesinti iadesi uygulanır. Yurt dışı uçuş biletlerinin iptali için ise sadece vergi oranı değerinden kesinti yapılır.

XiamenAir Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Koltuklar masaj özelliğine sahip olup, taşınabilir cihazlarınızı şarj edeceğiniz prizlere sahiptir. Açılabilir yatak özelliği ile gece lambası ve okuma lambasına da sahiptir.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebeklerin kişisel bakım ve ihtiyaçlarının karşılanacağı temizlik kabinleri bulunuyor. Özel servisi ile bebekleriniz için özel mama siparişi verebilirsiniz.

 • Seyahat Sigortası

XiamenAir yolcularının güvenliği için hayat sigortası uçuş öncesi sunuluyor. Ücret karşılığında bu hayat sigortasından faydalanmak isteyen yolcular forum doldurarak ya da bildirim yaparak bu haktan faydalanabilir.

XiamenAir İle Seyahat Eden Yolcularımızın Yorumları

Çok İyi (16)
İyi (9)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%64
%36
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
25 Değerlendirme
C*** Ç***
21 Ekim Pazartesi
Kısa seyahatler için kullandım hep şimdiye kadar güzeldi.
A*** A***
4 Mayıs Cumartesi
Çalıştırılan elemanı firmaya ait hissettirmek zordur, başarmışsınız tebrikler.
2
25
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com XiamenAir sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. XiamenAir Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 17.01.2020 16:51:19 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10491
/
10491