1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Wow Air Wow Air Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2011
Firma Kısaltması
Wow
Firma Merkezi
Reykjavík
IATA Kodu
WW
Çağrı Merkezi
+354 590 30 00
Uçak Sayısı
24
Firma Yorum Sayısı
3
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,6/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Wow Air Hakkında

Wow Air, İzlanda merkezli bir hava yolu firmasıdır. Bu firmanın merkezi ise İzlanda'nın başkenti olarak bilinen Reykjavik şehrine en yakın hava meydanı olan Keflavik Havalimanı'dır. Firma, kurulduğu günden bu yana hem sefer ağını hem de filosunu günden güne yenileme eğilimi içerisinde yer almaktadır. WOW Air uçak bileti her zaman için Biletall.com'da en uygun fiyatlardan bulunabilmektedir.

Firmanın kendisine ait uçakları filonun tamamını oluşturmaktadır ve WOW Air herhangi bir kiralık uçak kullanmamaktadır. Bu uçaklar arasında dar gövdeli olanlar mevcut olduğu gibi uzun mesafeli uçuşlarda tercih edilen geniş gövdeli olanlar da mevcuttur. WOW Air uçak bileti fiyatları mesafeye göre değişkenlik arz etmektedir.

Firma sadece Avrupa Kıtası'na sefer düzenlemek ile yetinmemektedir. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri'ne de sefer icra etmektedir. İşte uygun fiyat politikaları sayesinde Avrupa Kıtası'ndan Amerika Birleşik Devletleri'ne gidilebilecek en uygun fiyatlı biletler WOW Air tarafından satılmaktadır. Biletall.com'dan bu biletleri bulmak mümkün olabilmektedir. WOW Air en ucuz uçak bileti de pek çok zaman Biletall.com'da yer almaktadır.

WOW Air, bir low cost ya da Türkçe ifadesi ile düşük ücretli bir hava yolu firmasıdır. Bu nedenle bazı hizmetlerinde de kesinti söz konusu olabilmektedir. Söz misali uçak içerisinde ücretsiz ikram seçenekleri bulunmamaktadır. Aynı zamanda bagajlar için de ek ücret ödenmesi söz konusu olabilmektedir ve yolculara kural olarak sadece kabin bagajı hakkı tanınmaktadır. Ayrıca bilet değişim ve iptallerinde yüksek meblağlar içeren değişim ücretleri söz konusu olabilmektedir.

Bu firma tarafından satışa sunulan WOW Air uçak bileti rezervasyon işlemleri Biletall kanalıyla icra edilebilmektedir. Aynı zamanda güvenli ödeme imkanı da mevcuttur.

Wow Air Online Check - in

WOW Air, kalkış saatine yirmi dört saat kalmasının ardından check in yapma imkanı sunar. Yolcular şirkete ait web sitesinden online olarak check-in işlemlerini icra edebilmektedirler. Ancak web check in işlemlerinin 9 ve üzeri sayıdaki yolcular için mümkün olmayacağını da bilmek lazımdır. WOW Air uçak bileti fiyatları içerisine bazı hizmetler dahil edilmediğinden check-in sırasında bunların ayrıca satın alınması gerekebilmektedir.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Online check-in sırasında WOW Air yolcuları koltuk seçimlerini gerçekleştirebilmektedirler. Ancak koltuk fiyatları değişkendir. Örnek olarak acil çıkış sıraları geniş koltuk aralıklarından dolayı en yüksek fiyatlara satılmaktadır. Buna ek olarak ön sıralarda yer alan ve geniş diz mesafesine sahip olan diğer koltuklar da nispeten yüksek fiyatlardan satın alınabilmektedir. WOW Air tarafından ek ücrete tabi yemek seçimi imkanı da sunmaktadır. Bu imkan doğrultusunda yolcuların uçuştan 48 saat öncesine kadar özel yemek sipariş etmelerine imkan tanınmaktadır. Ayrıca uçak içerisinde de atıştırmalık yiyecekler temin edilebilmektedir.

Wow Air Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Uygun fiyatlı uçuşlar ile her daim kar edilmektedir.
 2. En konforlu low cost ekonomi sınıfı yolculuğunu deneyimlenebilmektedir.
 3. En uygun fiyatlı business class yolculuklarından bir tanesini gerçekleştirme imkanı bulunabilmektedir.
 4. Lezzetli İzlanda yemeklerini uçak içerisinde tatmak mümkün hale gelmektedir.
 5. Birleşik Devletler'e en uygun fiyatlar üzerinden ulaşılabilmektedir.
 6. Mobil biniş kartları sayesinde sıra beklemek zorunda kalınmamaktadır.
 7. Yeni ve konforlu uçaklar ile kalite bariz şekilde hissedilebilmektedir.

Wow Air Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

WOW Air tarafından sunulmakta olan bagaj hakları ve ücretlendirmeleri pek çok firmadan farklıdır.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadardır?

BAGAJ: WOW Air tarafından yolculara sunulan ücretsiz check-in bagajı hakkı mevcut değildir.

KABİN/EL BAGAJI: WOW Air tarafından belirlenmiş olan ölçülere uygun olması şartıyla kabin bagajı imkanı 12 kilogramdır.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

WOW Air tarafından izlenen bagaj ücretlendirme politikası çok ciddi farklılıklar arz etmektedir. Bundan dolayı web sitesi üzerinden hesaplama yapılması icap etmektedir.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Bu alanda WOW Air tarafından uluslararası kurallara uygun olarak davranılmaktadır. WOW Air, bagajların eksik, hasarlı, ya da geç teslim edilmesi yahut kaybolması durumunda yer hizmetleri ya da müşteri hizmetleri ile irtibat kurulmasını tavsiye etmektedir. Bu şekilde zararın tazmin edilebilmesi de söz konusu olabilmektedir.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

WOW Air uçuşlarında el bagajında taşınan sıvı maddelerin tek bir parçasının 100 mililitreyi geçmemesi gerekmektedir. Aksi halde uçağa kabul edilmesi söz konusu olamamaktadır. Buna ek olarak bu sıvı maddelerin özel ambalajlar ile paketlenmesi de gerekmektedir. Bagajlarda ise radyoaktif maddeler, kesici ve delici aletler ile patlayıcı maddelerin taşınması mümkün olamamaktadır.

Wow Air Yiyecek, İçecek ve İkram

WOW Air firması tarafından ücretsiz ikram seçenekleri mevcut değildir. Ancak ücret mukabilinde önceden yemek siparişi vermek mümkün olabilmektedir.

Economy Class İkramlar

Ekonomi sınıfında herhangi bir ikram seçeneği bulunmamaktadır. Ancak yolcuların makul ücretler karşılığında önceden verdikleri siparişler ile uçakta yemek keyfini yaşamaları mümkün olabilmektedir. Buna ek olarak uçakta da atıştırmalıklar, sıcak ve soğuk içecekler makul ücretler karşılığında sunulmaktadır.

Business Class İkramlar

WOW Air tarafından sağlanan üst sınıf yolculuk imkanında uçak içerisinde yemek servisi yapılmaktadır. Bu yemek servisi pek çok zaman yolcuların uçuşa kırk sekiz saat kala ilettikleri talepler doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

Özel Yemek Servisi

Uçak içerisinde yolcuların kabin ekibi tarafından sunulan ya da internette yer alan menüden siparişler verilebilmektedir. Aynı zamanda önceden sipariş edilen yemekler de yolculara uçuş sırasında sunulmaktadır.

WOW Air: WOW Premium

WOW Air bünyesinde mevcut olan Business Class yolculuk seçeneğine WOW Premium denmektedir. Bu uçuş sınıfında belirli bir ücret karşılığı birtakım ek hizmetler sunulmaktadır.

Koltuk Diz Mesafesi

WOW Premium her zaman için çok daha geniş bir diz mesafesi vaat etmektedir. Aynı zamanda ekonomi sınıfındaki üçlü koltukların yerini bu sınıfta ikili koltuklar almış ve koltuklar bariz şekilde genişlemiş bulunmaktadır.

Yiyecek, İçecek ve İkram

WOW Premium yolcularına özel yemek servisleri gerçekleştirilmektedir. Yolcuların bu yemekleri kalkış saatinden kırk sekiz saat evvelinde sipariş etmeler gerekmektedir.

Cip Salonu/Cip Lounge

WOW Air'a ait özel bir salon hizmeti mevcut olmasa dahi yolcuların WOW Air'ın uçtuğu pek çok havalimanında yer alan özel salonlara belirli bir ücret karşılığında girebilmesi mümkün olabilmektedir

Wow Air Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

WOW Air, kısa mesafeli ve uzun mesafeli olmak üzere son derece geniş bir uçuş ağına sahiptir. Buna ek olarak WOW Air tarafından Amerika Birleşik Devletleri'ne de çok sayıda uçuş icra edilmektedir. İşte tüm bu seferler için Biletall.com üzerinden oldukça uygun fiyatlara bilet bulmak mümkün olabilmektedir.

 WOW Air Seferleri

WOW Air, oldukça geniş bir bölgeye yönelik seferler düzenlemektedir. Bu seferler genel olarak İzlanda Reykjavik merkezli olarak icra edilmektedir. En geniş sefer ağları ise Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Kıtası'dır. Bu seferlerden bir kısmı geniş gövdeli uçaklar ile icra edilirken bir kısmı da dar gövdeli uçaklar ile icra edilmektedir.

 WOW Air Rezervasyon

WOW Air ile uçacak olan yolcuların rezervasyonlarını en uygun fiyatlar ile Biletall.com'dan gerçekleştirmesi mümkündür. Bununla birlikte WOW Air, internet sitesi üzerinden check in yapma, koltuk seçimi ve özel yemek siparişi imkanı da sunmaktadır.

WOW Air Bilet Al

WOW Air'dan bilet almak isteyen yolcuların Biletall.com'u ziyaret etmesi, en uygun fiyatlı uçuşlara ulaşmaları için yeterli olmaktadır. Bununla birlikte uçağın kalkışından yirmi dört saat öncesinde check-in işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Akabinde yolcuların mobil biniş kartlarını alması ya da biniş kartlarını yazdırılabilmektedir.

Wow Air Bilet İptal/İade Prosedürü

WOW Air ile uçacak olan yolcuları aldıkları biletleri belirli şartlar altında iade ve iptal edebilmektedir. Ancak promosyon biletler için birtakım ek şartların da getirilmesi söz konusu olabilmektedir. Bununla birlikte ekonomi sınıfı biletlerinde iptal ve değişiklik ücretlerinin çok yüksek olabileceğini unutmamak icap etmektedir. Ancak WOW Premium biletlerde kural olarak ücretsiz değişiklik hakkı tanınmaktadır

Wow Air Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

WOW Air bünyesinde koltuklar WOW Premium sınıfında çok daha geniş bir aralığa sahiptir. Ancak ekonomi sınıfında da yolcuların geniş koltuk araları bulunan acil çıkış kapısı ya da ön sıralar gibi yerleri belirli ücretler karşılığında tercih edilebilmektedir.

Bebek ve Çocuk Yolcular

İki yaşından küçük çocuk yolcular için sabit bir ücret alınacak ve bu ücret standart ücretten çok daha düşük olmaktadır. Ancak iki yaşın üzerindeki çocuklar standart bilet tarifesi üzerinden ücretlendirilmektedir. Bunun yanı sıra çocuk yolcuların hiçbir şekilde acil çıkış kapısı sırasında oturması söz konusu olamamaktadır ve yaşları her ne olursa olsun tüm çocukların yanlarında geçerli bir pasaport bulunma zorunluluğu söz konusudur.

Hamile Yolcular

Hamile yolcular için dünya çapında genel olarak geçerliliği kabul edilmiş olan kurallar uygulanmaktadır. İşte bu kurallar kapsamında 28. haftaya kadarki anne adaylarının doktor raporuna normal şartlar altında ihtiyaç duyulmamaktadır. Ancak 28. hafta ile 35. hafta arasındaki hamileliklerde doktordan uçmasına sakınca bulunmadığına dair bir rapor alınması icap etmektedir. 35. haftadan sonra ise anne adaylarının uçmasına müsaade edilmemektedir. Elbette bu tek çocuğa hamile olan anne adayları için geçerli olan bir prosedürdür olarak ifade edilmektedir

Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli yolculara özel hizmet sunulmaktadır. Bu hizmet kapsamında yolculardan herhangi bir ek ücret talep edilmemektedir. Ancak yolcuların rezervasyon işlemleri sırasında özel hizmet taleplerini firmaya iletmeleri lazımdır.

Evcil Hayvanlar

WOW Air tarafından evcil hayvanlar kabine kabul edilmemektedir. Aynı zamanda evcil hayvanların taşınmasını mümkün kılan özel bir sefer de mevcut değildir. Buna karşılık rehber hayvanların taşınması geçerli bir rapor ve rezervasyon halinde mümkün olabilmektedir.

Seyahat Sigortası

Yolculara özel sigortalar can ve mal güvenliklerini kapsayacak şekilde firma tarafından sunulmaktadır. Ancak bu sigorta ek ücrete tabidir. Zorunlu değildir ve yolcuların inisiyatifine bağlıdır.

Wow Air Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Wow Air kaç yılında kuruldu?

  2011 yılında kurulmuştur.
 • Wow Air firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Reykjavík şehrindedir.
 • Wow Air IATA kodu nedir?

  WW uluslar arası IATA kodudur.
 • Wow Air çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +354 590 30 00

Wow Air Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (52)
İyi (33)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%61
%39
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
85 Değerlendirme
S*** T***
7 Kasım Perşembe
uçağın içinden istediğimiz herşeyi alabiliyorduk
L*** F***
11 Ağustos Pazar
uçakta sanki kocaman bir market var gibi
M*** M***
27 Mart Çarşamba
son derece hoşnutluk vericiydi
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Wow Air sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Wow Air Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 15.07.2020 04:24:35 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=69158
/ True
69158