1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Realizamos Millones De Sueños."

Viva Air Colombia Viva Air Colombia Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2009
Firma Kısaltması
Viva
Firma Merkezi
Bogotá
IATA Kodu
FC
Çağrı Merkezi
+57 (1) 743 39 99
Uçak Sayısı
14
Firma Yorum Sayısı
1
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,9/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Viva Air Colombia Hakkında

Kolombiya'nın düşük maliyetli taşıyıcısı olarak ön plana çıkan VivaColombia, Irelandia Aviation firmasının bir yan kuruluşu olarak hizmetler vermektedir. Yapılan seferlerin 13'ü yerli, 4'ü ise uluslararası destinasyonları kapsamaktadır. Firmanın haftalık uçuşlar toplamda 490'dan fazladır.

VivaColombia uçak bileti ile firmanın kapsadığı rotalara uçmanın haricinde, Viva Air Peru olarak hizmet veren yan kuruluş sayesinde de farklı rotalara gidebilme şansınız olabilmektedir. Viva Air Peru, VivaColombia ile ittifak kurarak aynı marka çatısı altında çalışmaktadır. Bu firmanın da 6 adet Peru'da yerel destinasyona yer verdiği görülmektedir. Ayrıca haftalık 110 uçuş, VivaColombia'nın uçuşlarıyla birleştiği zaman, iki firma tarafından yürütülen faaliyetler her hafta 600 uçuşa denk gelmektedir. Bu da günlük 100'e yakın biletin bulunabilmesi anlamını taşımaktadır.

VivaColombia uçak bileti fiyatları için araştırmalarınızda Biletall.com'daki aramaları kullanabilirsiniz. Detaylı aramaların rotaya göre veya firmaya göre yapılabilmesi sayesinde, en iyi fiyatları bulabilmektesiniz. VivaColombia ve Viva Air Peru'nun ortaklaşa düzenlediği seferlere bilet bulabilme seçeneğiniz de bu aramalar sonucunda oluşacaktır.

Düşük maliyetlere yer veriyor olmasından kaynaklı olarak, VivaColombia'nın uçuşlarında Economy Class'ta seyahat edersiniz. Her müşterinin hem uluslararası hem de yerel uçuşlarda tek bir kabin içerisinde bu şekilde seyahat etmesi sağlanmaktadır. Uçak içi eğlencelerin yer verilmediği standart bir uçuş yapabilirsiniz ve bunu en uygun fiyatlara gerçekleştirebilirsiniz. Bu da ekonomik seyahatlerinizi Miami, Peri, Lima, Bogota, Medellin gibi yerlere yapabileceğiniz anlamını taşımaktadır.

VivaColombia, gerçekleştirdiği ortak çalışmaların sonucunda birçok destinasyonu kapsamaktadır. Viva Air Peru'nun ortaklığıyla, gidebileceğiniz destinasyon sayısı 22'ye çıkmaktadır. Bu nedenle VivaColombia'nın ucuz seferlerini tercih edebilirsiniz. Kolombiya, Peru, Miami, Lima ve Bogota'ya yapılan seferler, VivaColombia uçak bileti rezervasyon ile sağlanabilmektedir. Biletinizi Biletall.com'daki rota veya firma odaklı yaptığınız aramalar sayesinde bulabileceksiniz. VivaColombia'nın biletlerini, belirtilen rotalar veya firmayı arayarak bulabilirsiniz. Mevki, yolcu sayısı belirterek yapacağınız aramalar size en iyi bilet fiyatlarının sunulmasını sağlayacaktır. İsterseniz VivaColombia'nın uçuşlarına tek yönlü isterseniz de gidiş-dönüş biletlerinizi kolaylıkla ayırtabilirsiniz.

VivaColombia en ucuz uçak bileti ile yalnızca Economy Class uçuşlar yapılabilmektedir. Bu nedenle uçak içi eğlence gibi sistemleri bulmanız mümkün olamayacaktır. Fakat rahat ve hesaplı koşullara yer veren bir uçuş yapmış olursunuz. Böylece hem VivaColombia ve Viva Air Peru'nun yerel uçuşlarını kullanabilirsiniz hem de uluslararası uçuşlarınızı hesaplı olarak yapabilirsiniz. Birçok benzer firmadan hesaplı fiyatları ile ayrılan VivaColombia'yı uçuşlarınızda deneyebilirsiniz.

Viva Air Colombia Online Check - in

VivaColombia'yla web check in hizmetlerini kullanabilir ve havalimanındaki kontuarlarda sıra beklemek durumunda kalmazsınız.

VivaColombia uçak bileti fiyatları ile seferden 72 saat ile 2 saat öncesine kadar web check in işlemlerini kullanabilmektesiniz. Firmanın uçuşlarına Kolombiya merkezli olarak katılıyorsanız, belirtilen zaman dilimleri geçerlidir. Ancak uluslararası uçuşların bünyesinde yer alan müşterilerin 72 saat ile 3 saat aralığında işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekecektir. Webde yaptığınız check in işleminde alacağınız biniş kartının mektup farzı boyutlarında olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer grup seyahati planlıyorsanız, bu durumda tek bir sayfada bütün seyahate katılan kişilerin bilgilerinin yer alması yeterli olmaktadır.

Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

VivaColombia'nın uçuşlarına katılacağınız zaman, webde check in yaptırmanız önemlidir. Çünkü bu servisi kullandığınız zaman ücretsiz olarak check in yaptırabiliyorsunuz ve uçuşa hızlı bir şekilde giriş yapabiliyorsunuz. Ancak bu servisi kullanmayıp havalimanındaki kontuarlarda check in işlemleri yaptırırsanız, bu durumda biniş kartının basılması için ek ücret alınabilmektedir. Koltuğunuzu seçmeyi de web check in işlemlerinin dahilinde yapabilirsiniz. Biniş kartınızı check in işlemleri sırasında mutlaka belirtilen ebatlarda bastırmalısınız. Firmanın uçuşlarında yerleşik içecek ve yiyecekler sunulmaktadır, bu sebeple sipariş oluşturma firmanın check in işlemlerinde yer almamaktadır.

Viva Air Colombia Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Kurduğu ortaklıkla uçuş rotası genişletilmiştir.
 2. Kolombiya, Peru, Miami gibi rotaları kapsamaktadır.
 3. Ortaklığı sayesinde günlük 100'e yakın sefer oluşturulabilmektedir.
 4. Uçuşları güven ve emniyet çerçevesinde yapılmaktadır.
 5. Kısa mesafedeki yerel uçuşlarda aktarmasız seferler bulabilirsiniz.
 6. Ayrıcalıksız uçuşlar sağlanmaktadır.
 7. Uçuşları konforludur.

Viva Air Colombia Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

VivaColombia'da taşınabilecek ağırlıklar standart prosedürler çerçevesinde işlemlere tabi tutulmaktadır.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Bir kargo bagajında 44 pound ağırlık ile toplamda 158 santimlik ölçülere yer verilmektedir.

KABİN/EL BAGAJI: 55x45x25 santimlik ve 26 pound ağırlığa sahip olan bir taşıma bagajı veya 10 kg ağırlık ile 40x35x25 santim boyutlarındaki bir sırt çantası, el çantası taşıma hakkınız olacaktır.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi güzergahlarda el bagajları için 54 COP, kargo bagajlarında 48 COP ödeme alınmaktadır. Uluslararası rotalarda el bagajları için 42 USD ve kargo bagajları için 37 USD ödenmelidir. Belirtilen bu fiyatların internetteki check in işlemleri dahilinde geçerli olduğunun unutulmaması gerekmektedir. Biniş kapısında daha yüksek ücretler uygulanmaktadır.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Bagajınızla alakalı bir sorun yaşıyorsanız, bu durumda firmanın yetkili personelleri ile iletişime geçmeniz gerekecektir. Sağlanan gerekli bilgiler dahilinde size PIR adlı Bagaj Düzensizliği Formu sağlanacaktır. Bu formu doldurduktan sonra havalimanlarında firmaya teslim etmelisiniz. Bagajınızın aranması 8-20 gün arasında bir zaman dilimini kapsayacaktır. Bu süreç içerisinde bagajınız bulunamıyorsa, tazminat süreci başlatılacak ve zararınızın belli şartlar altında ödenmesi sağlanacaktır.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Uçuşun güvenliğini tehlikeye atabilecek olan yay, ok, ateşli silahlar, kılıçlar, bıçaklar gibi her türden silahın taşınması VivaColombia'da mümkün olmamaktadır. Ayrıca asitler, toksik maddeler, yanıcı maddeler, sıkıştırılmış gazlar, sıvı ağartıcılar, biber gazı ve biber spreyleri, yanıcı gazlar uçuşlarda taşınamaz.

Viva Air Colombia Yiyecek, İçecek ve İkram

Firmanın standart olarak satışta olan yerleşik yiyeceklerinden alabilirsiniz. Ayrıca belli ikramlıklar da uçuş uzunluğuna bağlı olarak servis edilebiliyor.

 Economy Class İkramlar

VivaColombia'da yalnızca Economy Class'ta uçabilmektesiniz. Bu nedenle yerleşik olarak belli atıştırmalıklara yer verilecektir. Bu ikramlıklar uçuş uzunluğuna bağlı olarak değişebilmektedir. Ayrıca satışta olan yiyeceklere dair size iki sayfalık bir menü sunulacaktır. Bu menülerden sandviçler, kruvasan, cappucino, tatlı atıştırmalıklar, cipsler, tuzlu atıştırmalıklar, Coca Cola, Sprite, Fanta, Monster, Fuse Tea gibi ürünleri alabilirsiniz.

 Business Class İkramlar

VivaColombia'nın yerel ya da uluslararası yaptığı seferlerinde Business Class ayrıcalıkları bulunmamaktadır. Bu nedenle her müşteri standart ikramlıkları ya da satıştaki ürünleri alabilmektedir.

 Özel Yemek Servisi

Uluslararası uçuşlar da dahil olmak üzere yemek siparişi veya özel yemek siparişi VivaColombia'da alınmamaktadır.

VivaColombia: Business Class

VivaColombia'nın uçuşları ayrı bir sınıfa yer vermediğinden, yapacağınız uçuşlarda Business Class özelliği bulamazsınız.

 Koltuk Diz Mesafesi

Koltukların VivaColombia'da kullanılan bütün uçaklar Airbus A320-200 olduğu için standarttır. Ön koltuk ile mesafe 29-30 inç olarak belirlenmiştir.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Uçuşların yapıldığı konuma göre alabileceğiniz ikramlıklar değişebilmektedir. Ancak çoğu uçuşta yerleşik menülerden yiyecek satın alabilme hakkınız olacaktır. Personel tarafından size verilecek menülerden yiyecek veya içecek seçebilirsiniz.

 CIP Salonu / CIP Lounge

Business Class uçuş imkanlarına VivaColombia'da yer verilmemesinden ötürü, özel salon gibi özellikler de firmanın verdiği hizmetlere dahil edilmemektedir.

Viva Air Colombia Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

VivaColombia'yla uçabileceğiniz pek çok farklı rota vardır. Viva Air Peru ile kurulan ortaklık sonucunda bu destinasyonların sayısı 22'ye çıkmaktadır. Peru, Kolombiya, Miami, Lima, Bogoya, Medellin gibi rotaları kapsayan uçuşlara katılabilirsiniz. Yerli 13 ve uluslararası 4 destinasyon içermektedir. Viva Air Peru'nun da toplamda 6 yerel destinasyonu bulunmaktadır.

 VivaColombia Seferleri

Toplamda 4 uluslararası rotaya, VivaColombia uçak seferleri ile gidebilirsiniz. Firmanın haftalık uçuş operasyonları 490 seferin yapılabilmesini sağlamaktadır. Viva Air Peru'nun da 110 uçuşu haftalık olarak gerçekleşmektedir. Bu da size günlük seçebileceğiniz 100 uçuş seçeneğini tanıyan bir ortaklık anlamına gelmektedir.

 VivaColombia Rezervasyon

Biletall.com'un rota odaklı ya da firma odaklı aramalarının kapsamında VivaColombia'ya uçak bileti bulabilirsiniz. Türkiye'deki konukların VivaColombia'yı tercih etmeleri durumunda, yer ayırtarak ödemelerini yapabilecekleri tek kanaldır. Bu nedenle Türkiye'deki tek yetkili satıcı konumundadır.

 VivaColombia Bilet Al

VivaColombia'nın rotaları sizleri Kolombiya, Peru, Miami, Lima gibi yerlere götürecektir. Bu yüzden tatil ve iş planlarınızda bu rotaları ziyaret etmek kararı aldıysanız, VivaColombia'yı seçebilirsiniz. Uçuşlarınızı Biletall.com'dan ayırttığınızda, her bütçeye elverişli fiyatlarla biletinize sahip olabileceksiniz.

Viva Air Colombia Bilet İptal/İade Prosedürü

Biletinizi satın almanızdan sonra plan değişikliği yapmanız gerekirse, VivaColombia'daki biletinizde iç hat seferlerinde 2 saat kala, uluslararası seferlerde 3 saat kala değişiklik yapılabilmektedir. Sefer iptali veya iadesi yapılamadığından tarih, saat, rota ve isim değiştirme hakkına sahip olabilirsiniz. Bu değişiklikler internetten yapıldığında daha ucuz maliyetlidir. İsim değişiklikleri uluslararası rotalarda 109 USD, diğer bilgilerin değiştirilmesi 60 USD ücrete tabidir.

Viva Air Colombia Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Yaptığınız uçuşları Economy Class ile ve Airbus A320-200 uçaklarında yaparsınız. Bu nedenle koltuklarınızda mesafe 29-30 inç olacaktır. Genişlikler 15-16 inç bir oturma alanı sağlamaktadır.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

10 gün ile 24 ay arasındaki çocuklar ücretsiz seyahat edebilirler. Yanlarında 16 yaş üzerinde bir yetişkin bulunmalıdır. Ayrıca 0-14 yaş aralığındaki çocukların uluslararası uçuşlarda tek başlarına seyahat etme imkanları olmayacağından, yanlarında 16 yaş veya üzerinde biri bulunmalıdır.

 Hamile Yolcular

Uçuş için tıbbi belgeler VivaColombia'ya 10 gün önceden teslim edilmelidir. Hamile bir bayanın uçuşuna izin verilip verilmeyeceği firmanın hak kapsamında yer almaktadır. Uçuşunuz kabul edilmezse, bilet ücretinizi tam olarak firmadan geri alabilirsiniz.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Özel koşullara sahip olan yolcuların VivaColombia'ya bildirilme yükümlülüğü bulunmaktadır. Bu sebeple bilgilendirme ve gerekli belgeleri firmaya sunmalısınız. Tekerlekli sandalye yardımı ABD'ye yapılan uçuşlar haricinde her uçuşta önceden belirtildiği takdirde temin edilmektedir.

 Evcil Hayvanlar

Taşıma çantasıyla hayvanın ağırlığı en fazla 10 kg olabilir. Ayrıca 55x35x25 boyutlarındaki bir çantaya izin verilecektir. Uluslararası uçuşlar kapsamında rehber köpekleri hariç evcil hayvan taşınmamaktadır.

 Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası müşterilerin isteğine bağlı olarak yapılabilmektedir.

Viva Air Colombia Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Viva Air Colombia kaç yılında kuruldu?

  2009 yılında kurulmuştur.
 • Viva Air Colombia firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Bogotá şehrindedir.
 • Viva Air Colombia IATA kodu nedir?

  FC uluslar arası IATA kodudur.
 • Viva Air Colombia çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +57 (1) 743 39 99

Viva Air Colombia Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (80)
İyi (11)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%88
%12
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
91 Değerlendirme
H*** E***
11 Nisan Perşembe
yemeklerine bayıldım firmanın
2
1
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Viva Air Colombia sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Viva Air Colombia Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 13.07.2020 04:32:18 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=47857
/ True
47857