1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Here's To Looking Up."
Virgin Australia

Virgin Australia Virgin Australia Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1999
Firma Kısaltması
VOZ
Firma Merkezi
Brisbane
IATA Kodu
DJ
Çağrı Merkezi
+61 732 952 296
Uçak Sayısı
101
Firma Yorum Sayısı
2
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Virgin Australia Hakkında

Virgin Australia, 1999 senesinde kurulmuş ve 2000 senesinden itibaren bütün uçuş operasyonlarını gerçekleştirmeye başlamıştır. O günden bu yana, istisnai müşteri hizmetleri ile tanınan çağdaş ve tam hizmetli bir hava yolu şirketi olarak seferler gerçekleştirmiştir. Firma, dünyanın en ilgi çekici ve zahmetsiz uçuş deneyimini sunmaya kendini adamaktadır. Bu nedenle, dünyanın en iyi hava yolu şirketlerinden oluşan bir birleşik ağ kurmuştur. İçerikte bulunan hava yolu şirketleri Air New Zealand, Etihad Airways, Delta Airlines ve Singapur Hava Yolları'dır. Bütün bu firmalar bir araya gelerek 450'yi aşan destinasyonu kapsayan birleşik bir ağı Virgin Australia firmasıyla oluşturmuşlardır. Virgin Australia, hem Avustralya hem de dünya çapında geniş bir uçuş ağı geliştirmiştir. Ayrıca charter uçuşlar ve kargo hizmetleri de sağlamaktadır.

Virgin Australia uçak bileti ile 100'den fazla uçakla modern bir uçuş deneyimi yaşarsınız. Ayrıca Virgin Australia'nın ödüllü sadakat programı olan Velocity Frequent Flyer ile milyonlarca üyeye bir dizi benzersiz avantajlar sunulmaktadır. Hızla sektörün gözdesi haline gelen firma, modern ve konforlu uçuşları ile üç farklı uçuş sınıfını barındırmaktadır.

Virgin Australia uçak bileti fiyatları için modern ve ileri teknolojileri içeren firmayla uçmak size doğru seçenekleri sağlayacak Biletall.com'la mümkün olabilmektedir. Aramalarınızı ödüllü programlara sahip olan Virgin Australia ile yaparsanız, yüzlerce uçuşu listeleyebilirsiniz.

Kablolu televizyon, ücretsiz Wi-Fi, televizyon dizileri, televizyon programları gibi farklı uçak içi eğlence sistemlerine Virgin Australia'da yer verilmektedir. RED adı verilen uçak içi eğlence sistemlerinin içerdiği video oyunlarınızı da oynayabilmektesiniz. Bu sayede hem eğlenceli uçuşlar gerçekleştirir hem de özellikler sayesinde zamanın nasıl geçtiğinin bile farkına varmazsınız.

Virgin Australia uçak bileti rezervasyon ile uluslararası uçuşlarda Economy Class, Premium Economy Class ve Business Class mevkilerine yer verilmektedir. Böylece istediğiniz bir mevkide seyahat ederek farklı özelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca firmanın sadakat programına üye olursanız, daha ayrıcalıklı avantajlarla uçabilme şansına erişirsiniz. Sık sık iş seyahati gerçekleştiren müşteriler için sadakat programı olan Velocity Frequent Flyer programı son derece uygun avantajlar sağlayacaktır.

Virgin Australia en ucuz uçak bileti ile çoğu uçuşta Business Class ve Premium Economy özelliklerine yer verilmektedir. Ancak bazı uçaklar yalnızca Economy Class olarak dizayn edildiklerinden, biletinizi alırken Business Class ve Premium Economy gibi mevkilerin de bulunduğundan emin olmanız gerekecektir.

Virgin Australia Online Check - in

Virgin Australia'nın çevrimiçi check in portalları kullanılarak uçuşlara dair bilgiler bilgisayar, tablet veya telefondan görüntülenebilmektedir.

Virgin Australia uçak bileti fiyatları ile çevrimiçi check in işlemlerinde bilgisayar, tablet veya telefonlarınızı kullanabilirsiniz. Check in işlemlerinin 48 saat önceden açılması ve uçuşa 45 dakika kala kapanması söz konusu olacağından, koltuk ve yemek seçimleriniz için işlemlerinizi açılış saatinden itibaren gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz. Kabinler, yol haritaları, yerleşik menüler gibi özellikleri bu sayede görebileceksiniz.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Bilgisayar, tablet veya telefonunuzdan çevrimiçi check in işlemi yapabilirsiniz. Bunun için Virgin Australia'nın sunduğu çevrimiçi check in işlemlerini kullanmalı ve koltuk ayırtma, yerleşik menülerden sipariş verme gibi işlemleri gerçekleştirmelisiniz. Ayrıca rezervasyon sırasında uçuşun mutlaka farklı mevkilere yer verip vermediğini kontrol etmeniz gerekmektedir.

Virgin Australia Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Üç farklı mevkide seyahat edebilirsiniz.
 2. Sadakat programı olan Velocity Frequent Flyer'a üye olarak benzersiz avantajlardan yararlanabilirsiniz.
 3. Yerleşik menülerden yemek siparişi oluşturabilirsiniz.
 4. Kullanılan uçaklar son modeldir.
 5. Uçuş ağları, oluşturulan birleşik ağlar sayesinde yüzlerce rotayı kapsamaktadır.
 6. Afrika, Asya, Avrupa, Orta Doğu ve Amerika'da uçuş rotalarına sahiptir.
 7. Her uçuş güven içerisinde ve hızla tamamlanmaktadır.

Virgin Australia Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Virgin Australia'da gidilecek rotaların kapsamları dahilinde kısa, orta veya uzun mesafeli uçuşlarda farklı bagaj politikaları tercih edilmektedir.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Bütün mevkilerde orta mesafe uçuşlarda bir adet 23 kg'lık bagaj ücretsiz taşınmaktadır. Uluslararası uçuşlarda Economy Class'ta iki adet 23 kg'lık, Premium Economy ile Business Class'ta iki adet 32 kg'lık bagaja izin verilmektedir. Ayrıca uluslararası uçuşlarda kabul edilen ücretsiz bagaj içeriklerinin, uçuş rotalarına göre izin verilen adet kapsamları farklılık gösterebilmektedir.

KABİN/EL BAGAJI: Elde taşınan bir bagajın ağırlığı 7 kg'ı aşamaz ve 48x34x23 veya 114x60x11 santim ölçülerine sahip olabilir.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Ücretsiz kontrol edilen bagaj hakkının aşılması durumunda bütün fazla bagajlara ücret ödenmelidir. Ek her parçada uçuş kapsamı ABD ise 160 Avustralya Doları ve uçuş kapsamı Hong Kong ise 140 Avustralya Doları olacaktır. Asya, Avrupa ve Afrika gibi rotalardaki ücretler 30-70 Avustralya Doları arasında değişmektedir.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kontrol edilen bagajda hasar veya kayıp varsa, bu durumda Virgin Australia'yı bilgilendirmelisiniz. 7 gün içerisinde kayıp ürünler size teslim edilmeye çalışılacaktır. Hasarlı bagajlar için talebi yalnızca Virgin Australia'nın kontrolündeyken gerçekleşen hasarlar için talep edebilmektesiniz. Kayıp bagajlar 7 gün içerisinde firma tarafından bulunamamış ise talep süreci başlatılır ve bagaj hakkınızı yazılı olarak firmaya iletmeniz gerekir.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Uçuşlara kabul edilmeyen ürünlere patlayıcılar, taserler, ağartma ve peroksit sıvıları, mavi alev içeren çakmaklar, Hindistan cevizi, tahriş edici maddeler, benzin, boya, tiner, cila, tutkal, böcek öldürücüleri dahil edilmektedir.

Virgin Australia Yiyecek, İçecek ve İkram

Yerleşik menüleri sipariş etme imkanınız bulunduğu gibi, ikramlıklardan Virgin Australia'da yararlanabilirsiniz.

 Economy Class İkramlar

Menü teklifleri orta ve uzun mesafeli olan uçuşlarda geçerlidir. Ayrıca yerel yapılan uçuşların bazılarında da menülerden yararlanılabilmektedir. Uluslararası uçuşlarınızda ikramlıklardan yiyecek ve içecekler dahilinde alabilirsiniz. Çay, kahve, su gibi ürünler ücretsiz sağlanacaktır. Satışta olan kurabiye, içecekler, çerezler gibi ürünleri de alabilirsiniz.

 Business Class İkramlar

İkramlıklar bütün müşterilerin servisine açıktır, ancak Business Class'ta daha benzersiz hafif atıştırmalıklar ve içecekler alabilirsiniz. Ayrıca yemek siparişinin kullanılması uluslararası bütün uçuşlar için mümkün olabilmektedir.

 Özel Yemek Servisi

Uluslararası uzun mesafe uçuşlarının kapsamına özel menüler dahil edilmektedir. Bebek yemekleri, diyabetik yemekler, çocuk yemekleri, düşük yağ ve düşük kolesterollü yemekler, koşer yemekleri servis edilebilmektedir. Bilgilendirme 48 saat önceden Virgin Australia'ya yapılmalıdır.

Virgin Australia: Business Class

Bazı uçuşlarda Business Class'a yer verilmediğinden, rezervasyonunuzda uçakta Business Class özelliği bulunduğundan emin olmalısınız.

 Koltuk Diz Mesafesi

Uçaklardaki özelliklere göre koltuk-diz mesafesinde farklılıklar görülebilmektedir. Boeing 777-300ER uçuşlarında yatak olarak kullanılabilen koltuklar 76-80 inç mesafeye yer verirken, Boeing 737-700 uçağında mesafe 37 inçtir. Ayrıca Airbus 330-200 uçaklarında 180 derecelik Business Class koltuklarıyla 60 inç mesafe bulunmaktadır.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Benzersiz ikramlıklar ve içecekleri bu mevkide bulabileceksiniz. Ayrıca orta ve uzun mesafeli uçuşlara yemek siparişi oluşturabilirsiniz.

 CIP Salonu / CIP Lounge

Genişletilmiş özel salon ağına sahip olan Virgin Australia'da birçok havalimanında özel salon bulabilirsiniz. Bu salonlara Business Class olarak ücretsiz ulaşabilir veya ömür boyu üyelikler satın alabilirsiniz.

Virgin Australia Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Virgin Australia'nın birçok uçuşunda farklı özelliklere yer verilmesinden ötürü, tercih edebileceğiniz ayrıcalıklı firmalar arasında yer almaktadır. Rezervasyonlarınızı oluşturulan bütünleşik ağlar sayesinde yüzlerce rota üzerine yapabilirsiniz ve firmanın yerel, orta mesafe ve uzun mesafe uçuşlarında bir müşteri olarak yer alabilirsiniz.

 Virgin Australia Seferleri

Bütünleşik ağlar sayesinde 450'yi aşkın rotaya seferler yapabilen Virgin Australia'da her gün yüzlerce aktarmalı ve direkt sefer yapılabilmektedir. Virgin Australia uçak seferleri için biletinizi ayırtın ve hem benzersiz avantajlar elde edin hem de rahat bir seyahat gerçekleştirin.

 Virgin Australia Rezervasyon

Biletall.com'daki rezervasyon seçenekleri, size benzersiz avantajlar sağlayan Virgin Australia'nın seçenekleriyle birleşince tatil ya da iş seyahatleriniz hesaplı fiyatlara denk gelecektir. Bu nedenle ayırtacağınız biletlerle planlarınızda siz kazançlı çıkarsınız.

 Virgin Australia Bilet Al

Biletall.com'da Virgin Australia'nın seferlerine dair yüzlerce imkan bulabileceksiniz. Böylelikle biletinizi hızlı işlemlerle ayırtabilecek, erken dönem rezervasyonlarının indirimleriyle bütçenizi aşmayacak bir yolculuk yapabileceksiniz.

Virgin Australia Bilet İptal/İade Prosedürü

Çevrimiçi check in işlemlerinden yararlandıktan sonra bilet iptali veya iadesi yapmanız gereken bir durum söz konusu olduysa, bu durumda firma ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Firma yeniden düzenlemelere veya iade ile iptal işlemlerine izin vermektedir.

Virgin Australia Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Koltuk özelliklerinin uçaklara ve mevkilere göre farklı standartları kapsamasından ötürü, Economy Class'ta 17-18.5 inç genişliklerle 30-32 inç mesafeye, Business Class'ta 19-23 inç genişliklerle 37-80 inç mesafeye sahip olabilirsiniz.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

Refakatsiz çocuk servisini 5-11 yaş aralıktaki çocuklar için almak zorunludur ve 12-15 yaş aralığındaki çocuklar için de bu servisi talep etme hakkınız vardır. Fiyatlar iç hatlarda 55 Avustralya Doları, uluslararası uçuşlarda 95 Avustralya dolarıdır.

 Hamile Yolcular

Gebeliğin bitimine son 10 gün kalana kadar herhangi bir komplikasyon yok ise Virgin Australia'da uçabilirsiniz. Çoğul gebeliklerde bu durum 32. haftaya kadar geçerlidir. Doktor raporu sunulması ve tahmini doğum tarihine bu raporda yer verilmesi şarttır.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Engelli veya hasta yolcularla uçma konusunda Virgin Australia'da mutlaka bilgilendirme yapılması talep edilmektedir. Bu bilgilendirme uçuştan 24 saat öncesine kadar gerçekleştirilmelidir. Ayrıca Medical Travel Companions (MTC) üyelikleri yaparsanız, personel tarafından bakım yardımları sağlanabilmektedir.

 Evcil Hayvanlar

Uçağa göre evcil hayvan taşımacılığı farklı şekillerde yapılmaktadır. Airbus A330 ve Boeing 737 kapsamında 80x70x110 santimlik taşıyıcı çantalar, F100 uçuşlarında 65x70x110 santim taşıyıcı çantalar kabul edilmektedir.

 Seyahat Sigortası

Virgin Australia'nın sağladığı bir standart bir özelliktir, ancak yararlanmak istemeyen konukların tercih etme zorunluluğu yoktur.

Virgin Australia Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Virgin Australia kaç yılında kuruldu?

  1999 yılında kurulmuştur.
 • Virgin Australia firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Brisbane şehrindedir.
 • Virgin Australia IATA kodu nedir?

  DJ uluslar arası IATA kodudur.
 • Virgin Australia çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +61 732 952 296

Virgin Australia Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (70)
İyi (19)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%79
%21
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
89 Değerlendirme
D*** K***
3 Temmuz Çarşamba
sevgilimle seyahat ettik çok güzeldi
N*** B***
31 Ağustos Cumartesi
mükemmel çok memnun kaldık
2
2
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Virgin Australia sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Virgin Australia Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 15.07.2020 02:20:43 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=69158
/ True
69158