-

MT Thomas Cook Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2008
Firma Merkezi
Manchester
Firma Kısaltması
TCX
Çağrı Merkezi
MT
Uçak Sayısı
35
Uçtuğu Şehir Sayısı
1
Çağrı Merkezi
Ort. Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Thomas Cook Airlines Popüler Uçak Seferleri

İzmir - Londra
Uçak Bileti
2.042,72 TL
15 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Thomas Cook Airlines En Çok Sefer Yaptığı Şehirler

Thomas Cook Airlines En Çok Sefer Yaptığı Ülkeler

Thomas Cook Airlines Hakkında

Thomas Cook Hava Yolları, şirket olarak en tanınmış isim ve Birleşik Krallıktaki en büyük hava yollarından biridir. 35 adet uçaklık filosuyla, İngiltere genelinde 20'den fazla havalimanından uçarak, Kuzey Amerika, Karayip Denizi ve Hindistan gibi 60'ın üzerinde destinasyona ve Avrupa'daki kayak merkezlerine ve kışın kayak yerlerine 6,7 milyon yolcu taşımaktadır. İngiltere'deki üslerde, 2.500'ün üzerinde çalışanı olan şirket, merkez ofisleri, Manchester Airport'ta yolcularına mümkün olan en iyi hizmeti ve deneyimi sunmaya çalışmaktadır. Thomas Cook Airlines UK olarak, Condor (Almanya) ve Thomas Cook Airlines Scandinavia'yı da içeren Thomas Cook Group Havayolları'nın bir parçasıdır.

Aralık 2013'te, müşterilerine telefon, tablet veya masa üstünde görüntüleme ve rezervasyon yapma imkanı veren tam uyumlu bir site sunmak için hava yolu endüstrisindeki ilk şirket oldu ve o günden beri bunu daha da iyi hale getirmek için çalışmaktadır.

2015 yılında, yeni Premium bölümünü daha fazla ayak mesafesi, ekstra konfor ve Premium Class ekstra seçenekleriyle tamamladı ve 2017 yılında kısa ve orta mesafeli uçuşlar için Ekonomi PLUS hizmetini getirdi. Şirket seferlerinde, Manchester’dan ABD’deki diğer destinasyonları ve 2017’de San Francisco ve Seattle’ı da listeye ekledi. 2018 yazında Hırvatistan'daki Dubrovnik, Bulgaristan'daki Varna ve Mısır'daki Marsa Alam gibi yerlere uçmaya başladı.

Şirket, çalışmalarının sonucunda, 2016 yılında, Dünya Seyahat Ödülleri'nde “Avrupa'nın Öncü Havayolu” ve “Yılın Müşteri Hizmetleri Ödüllerini ”de kazanmıştır.

Thomas Cook Airlines Online Check - in

Thomas Cook Hava Yollarının uçuş biletlerini Biletall.com'dan temin eden yolcular, firma sitesinden, bilet numarası ve kimlik bilgilerini girerek online olarak çok kısa sürede, şirketin verdiği sürelere bağlı olarak, check in yapabilmektedir. Online check-in, uçuş kalkış saatinden 24 saat önce açılır ve iki saat önce kapanır.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Thomas Cook Hava Yolları hem kendi sitesi hem de online bilet satışı yapan firmalar üzerinden bilet alan yolcularına, online check in işlemi sırasında, istedikleri miktarda koltuk seçimi ve şirketin yemek menülerin ise online yemek siparişi verme ve bu işlemlerin ödenmesine de olanak tanıyor.

Thomas Cook Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Thomas Cook Hava Yollarının, yapılan istatistiklerle uçuş güvenliğini en üst seviyede tuttuğu görülmektedir.
 2. Thomas Cook Hava Yolları filosuna dahil ettiği yeni ve modern uçaklar sayesinde konforlu bir uçuş sağlamaktadır.
 3. Thomas Cook Hava Yollarının, kabin içinde özellikle çocuklu aileler ve engelli yolcular için verdiği hizmetlerden övgü ile bahsedilmektedir.
 4. Thomas Cook Hava Yollarının, dünyaca ünlü şefler tarafından yapılan yemeklerin çeşitliliği ve lezzeti dünyada iyi bir ün yapmıştır.
 5. Thomas Cook Hava Yollarının sitesinde yayınladığı kalkış ve varış saatlerine uyum oranının yüksekliği de tercih sebeplerinin başında yer alıyor.
 6. Thomas Cook Hava Yollarının kabin ve yer hizmetlerinde görevlendirdiği, çok sayıda dil bilen ve deneyimli personelin yaklaşımları, yolcuların isteklerinin karşılanmasında çok faydalı olmaktadır.
 7. Thomas Cook Hava Yolları, kabin içinde sunduğu eğlence ve film imkanları ile de çok beğenilmektedir.

Thomas Cook Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Thomas Cook Hava Yolları, bagaj hakkı uygulaması ile ilgili tüm ayrıntıları sitesinde detaylı çizelgeler ile açıklamıştır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Thomas Cook Hava Yolları, uçuş mesafelerine göre değişen bagaj hakları tanımaktadır.

Bagaj: Thomas Cook Hava Yolları, business class yolcuları için 25 kg., Economy class yolcularına ise 20 kg. bagaj hakkı tanımaktadır.

Kabin/El Bagajı: Thomas Cook Hava Yolları, kabin/el bagajında Business class yolcularına 10 kg, Economy class yolcularına ise 6 kg bagaj hakkı vermektedir. El / kabin bagajında ciddi yaralanmalara neden olabilecek keskin, bıçaklı veya kör aletlere izin verilmez. Buna, 6 cm'den daha büyük bıçaklar, matkaplar, tornavidalar, keskiler, testereler, kulüpler, yarasalar ve çubuklar gibi bıçaklar, bıçaklar ve makaslar dahildir. El bagajında 100 ml veya daha az sıvı, jel ve macun almaya izin verilmektedir. Bu eşyaların, el bagajından ve ayrı ayrı x-raylı olarak çıkarılması gereken küçük, şeffaf bir yeniden kapatılabilir plastik torba içinde bulunması gerekir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Thomas Cook Hava Yolları, yurt içi yaptığı uçuşlarda bagaj aşım ücreti olarak kilo başına 12 £ almaktadır.

Yurtdışı: Thomas Cook Hava Yolları, yurt dışı uçuşlarında ise, ağırlık olarak bagaj aşım ücretinde kilo başına 15 £ ile 60 £ arasında (mesafeye bağlı olarak), ölçü olarak ise 90 £ ile 180 £ arasında ücret talep ediyor.

 • ABD Bagaj Kuralları

Thomas Cook Hava Yolları, ABD bağlantılı uçuşlarında ise business class yolcuları için 32 kg., Economy class yolcularına ise 23 kg. bagaj hakkı tanımaktadır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Thomas Cook Hava Yollarının yolcuları bagajlarında hasar oluştuğunda şu talimata uyulması gerekiyor; bagaj veya içeriğinin hasar gördüğü fark edildiğinde, bunu bir bagaj taşıma aracına veya hava alanındaki yerel temsilcilerinden birine bildirilmelidir. Bu terminal binasından ayrılmadan önce yapılmalıdır ve bir sonraki adımda yolcuya izlenecek prosedür ile ilgil bir mektup verilecektir. Şirketin hasar gören bagajlarda karşılama üst limiti, 1.200 £ olarak gerçekleşmektedir. Bagajın gecikmeli tesliminde ise, gecikilen her gün için 25 £ verilmektedir. Bagaj kayıplarında ise şirket yolcu ile anlaşarak gerekli ücreti ödemektedir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Thomas Cook Hava Yollarının bagaj kısıtlama kurallarına göre; bütan, oksijen, propan ve aqualung silindirleri gibi derinlemesine soğutulmuş yanıcı, yanmaz ve zehirli gazlar, daha hafif veya ısıtıcı yakıtlar ve boyalar, insektisitler, ot öldürücüler, arsenik ve siyanür gibi zehirler, Radyoaktif Malzeme, Oksitleyici Malzemeler ve Organik Peroksitler, tabancalar, otomatik silahlar, mühimmatlar, boş kartuşlar, tabanca başlıkları, havai fişekler, işaret fişekleri, duman bidonları ve kraker gibi mühimmatlar, hipodermik İğneler, bulaşıcı maddeler, asit gibi aşındırıcılar ve elektronik / su buharı sigaraları gibi madde ve malzemelerin taşınmasına izin vermemektedir.

Thomas Cook Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Thomas Cook Hava Yollarının içecek ve yiyecek ikramları özellikle uzun mesafeli uçuşlar esnasında verilmektedir.

 • Economy Class İkramlar

Thomas Cook Hava Yolları, yurt içinde yaptığı uçuşlarda, Economy Class yolcularına sadece içecek ikram ederken, yurt dışı uçuşlarında ise gidilecek ülkelere göre değişen kahvaltı veya yemekler vermektedir.

 • Business Class İkramlar

Thomas Cook Hava Yolları, yurt içi uçuşlarında aperatif ve içecek ikram ettiği Business class yolcularına yurt dışı uçuşlarında ise limitsiz ikramlarda bulunuyor.

 • Özel Yemek Servisi

Thomas Cook Hava Yolları, 36.000 feet yükseklikte, kaliteli yemekler sunmak için şef James Martin ile birlikte çalışmaktadır. Menüde pastırma ve yumurtalardan bir kahvaltı, ikindi çayı ve kızarmış tavuk yemeği gibi sevilen geleneksel yemekler servis edilir. Bunların yanında, akçaağaç tavuk, sığır eti, köfte ve tavuk tandırın yanı sıra bir dizi tatlı ve aperatifler de dahil olmak üzere bir çok yemek bulunmaktadır. Özel diyet gereksinimleri olanlar için, Ricotta Tortellini gibi orijinal vejetaryen seçenekler mevcuttur ve çocuklar yarı fiyatına tadını çıkarabilirler.

Thomas Cook Hava Yolları: Business Class

Thomas Cook Hava Yolları, Business Class yolcularına çeşitli farklı hizmetler sunmaktadır.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Thomas Cook Hava Yolları Business Class yolcuları için, yolculuğu daha konforlu hale getirmek için yeni premium koltuklar sunuyor, 9.7 inçlik bir oturma genişliğine, 35 inçlik bir oturağa ve 6 inçlik koltuk yaslanmasına, ayarlanabilir başlık ve ayak dayanaklarına ve kişisel bir kolluk tablasına sahip ekstra alan bulunuyor.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Thomas Cook Hava Yollarının Business Class yolcuları yiyecek ve içeceklerden sınırsız olarak faydalanabilmektedir.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Thomas Cook Hava Yollarının, business class yolcuları için hazırladığı CIP salonlarında konforu en üst seviyede tüten hizmetler bulunuyor.

 • Diğer Özellikler

Thomas Cook Hava Yolları, Business class yolcuları için özel eğlence paketleri, hızlı ve ücretsiz internet ve karşılama ile transfer hizmetleri de sunmaktadır.

Thomas Cook Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Thomas Cook Hava Yolları, sitesinde bulundurduğu seferlerini aksatmadan yapmaktadır.

 • MT Seferleri: Thomas Cook Hava Yolları, parçası olduğu hava yolu grubu ile dünyanın bir çok bölgesine düzenli seferler yapmaya devam ediyor.
 • MT Rezervasyon: Thomas Cook Hava Yollarının bilet rezervasyonları Biletall.com çağrı merkezi veya web sitesi üzerinden yapılabiliyor.
 • MT Bilet Al: Thomas Cook Hava Yolları biletleri Biletall.com'dan online olarak alınabiliyor, fakat kullanılır olabilmesi için mutlaka zamanında check in yapılması gerekmektedir.

Thomas Cook Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Thomas Cook Hava Yolları, biletlerini iptal etmek isteyen yolcularına, iptal etmek istedikleri zaman ile uçuş saati arasındaki zamana bağlı olarak kesintiler uygulamaktadır.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

48 saat ile 14 gün arasında olan bebekler, doktorlarından uçabilecekleri bir sertifikaya sahip oldukları sürece Thomas Cook Airlines uçuşlarında seyahat edebilirler. Sertifika istek üzerine sağlanmazsa, bebeğin seyahat etmesine izin verilmeyecektir. Şirket, çocuklar için ayrı koltuk gerektiğinde yetişkin ücreti almaktadır.

 • Hamile Yolcular

Thomas Cook Hava Yolları, 28 haftalık hamilelikler için hamile değilmiş gibi işlem yapmakta, 29 ila 36 hafta arasında seyahat ederken, doğum tarihini doğrulayan ve uçmaya elverişli olan hamilelik hafta sayısını doğrulayan bir doktor sertifikası gerekmektedir. Çoğul gebelikler için bu 28 hafta ile 32 hafta arasında geçerlidir. 36 haftalıktan sonraki hamilerin ise uçuşuna izin verilmemektedir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Thomas Cook Hava Yolları, kızamık gibi bulaşıcı hastalığı olan yolcuların uçuşuna izin vermiyor. Engelli yolculara ise önceden bildirilmesi durumunda her türlü kolaylık gösterilmektedir.

 • Evcil Hayvanlar

Thomas Cook Hava Yolları, sadece asistan köpeklerin kabinde taşınmasına izin veriyor.

 • Seyahat Sigortası

Thomas Cook Hava Yolları, şirketi ile uçan yolcularını, anlaşmalı sigorta acentesi ile sigorta kapsamına dahil etmektedir.

Thomas Cook Airlines Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ort. Sefer Süresi
İzmir - Londra 2.042,72 TL 2 sa

Thomas Cook Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Thomas Cook Airlines uçak bileti ne kadar?

  Thomas Cook Airlines firmasının popüler seferlerinden en ucuzu İzmir - Londra olup, bilet fiyatı 2.042,72 TL'dir.
 • Thomas Cook Airlines kaç yılında kuruldu?

  2008 yılında kurulmuştur.
 • Thomas Cook Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Manchester şehrindedir.
 • Thomas Cook Airlines IATA kodu nedir?

  MT uluslar arası IATA kodudur.
 • Thomas Cook Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +1 630 491 249

Thomas Cook Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (70)
%80
İyi (18)
%20
Orta (0)
%0
Kötü (0)
%0
Çok Kötü (0)
%0
Ortalama Puan
4,8
88 Değerlendirme
Yorum Yap
A*** G***
20 Kasım Salı
Herşey güzeldi ama çok geç geldi uçak geç gelen uçaklardan nefret ediyorum.
M*** V*** M***
18 Kasım Pazar
Ankaradan dönerken almıştık bilet fiyatları biraz pahalı ama yine de güzel
K*** D***
5 Kasım Pazartesi
Hizmetleri güzel fakat fiyatlandırma nedense gereksiz pahalı
M*** Y***
2 Kasım Cuma
Camları biraz daha büyük olabilirdi ama yine de güzel kaliteli bir firma
U*** Y***
1 Kasım Perşembe
Antalyaya tatil için giderken binmiştim camlar biraz küçük gibi ama olsun
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Thomas Cook Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Thomas Cook Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 12.08.2020 04:50:58 )

İZMİR
Adnan Mendere...(ADB)
ADB
TR
LONDRA
Londra, (Tümü)
LONT
GB
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=57800

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
/ True
Biletini daha hızlı satın al
Biletall uygulamasını indir
57800