1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Together, further."
TAM Airlines

TAM Airlines TAM Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1975
Firma Merkezi
Sao Paulo
IATA Kodu
JJ
Çağrı Merkezi
+55 (115) 582 88 11
Uçak Sayısı
147
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

TAM Airlines Hakkında

TAM Linhas Areas, sadece Brezilya’nın değil, dünyanın en önemli havayollarından birisi olarak 1975 yılından bu yana yolcularına hizmet vermektedir. Kuruluşun itibaren satın almalarla sürekli büyüyen firma, LAN Airlines ile 2012’de birleşerek Brezilya’nın en büyük havayolu olmuştur. Buna rağmen Brezilya’nın bayrak taşıyıcı hava yolu değildir.

Dünyanın pek çok yerine uçak seferleri düzenleyen TAM Linhas Areas, 1975 yılında temeli atılmış ve 21 Haziran 1976 tarihinden itibaren de uçuş operasyonlarını sürdüren bir hava yolu firmasıdır. Bugün 147 uçağı ile hizmet vermektedir. Ancak LATAM Grup ile birleşimi göz önüne alındığında iki firmanın toplam yolcu uçağı sayısı 287’yi bulmaktadır.

Müşterilerine kaliteli ve konforlu bir uçak yolculuğunu sunmak için elinden geleni yapan TAM Linhas Areas Hava Yolları, köklü tarihi ve tecrübesiyle, kırk yılı aşkın süredir uçuş operasyonlarını devam ettirmektedir.

TAM Airlines Online Check - in

TAM Linhas Areas Hava Yolları’na ait uçuş biletlerinin kullanılabilmesi, şirketin belirttiği sürelerde check-in işlemlerinin yapılabilmesiyle mümkün oluyor. Check-in yalnızca gişeler yoluyla değil aynı zamanda çevrimiçi olarak da yapılabiliyor. TAM Linhas Areas Hava Yolları ile yolculuk edecek yolcular soy adlarını ve bilet (PNR) kodlarını girerek rahat bir şekilde online check in işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

TAM Linhas Areas Hava Yolları online check-in işlemleri sırasında yolcu, kolay bir biçimde istediği koltuğu seçme olanağına sahiptir. Ayrıca bu işlem ile yolculuk sırasında tüketilecek özel menülerin siparişi de verilebilmektedir

TAM Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. TAM Linhas Areas Hava Yolları dünya üzerindeki hava yolu şirketleri arasından en köklü ve en güvenilir olan hava yolu şirketleri arasında gösterilmektedir. Ayrıca köklü tarihe sahip oluşu ve uçuşlarında eksiklik, rötar ve iptal gibi durumları çok daha az yaşatması da hava yolunu tercih edilebilir kılan etkenlerdendir.
 2. Dünyanın en büyük uçak filolarından birisine sahip olan TAM Linhas Areas Hava Yolları, yolcuları için dünyanın birçok noktasına çok sayıda uçak seferi seçeneği sunmaktadır. Havayolu şirketi, yolcularına günün hemen hemen her saatinde kolayca dünyadaki birçok noktaya uçuş deneyimini yaşatabiliyor.
 3. TAM Linhas Areas Hava Yolları personellerinin tamamı hemen hemen benzer kalitede hizmet veriyor. Bütün personellerini en iyi şekilde eğiten firma, yolculuk sırasında müşteri memnuniyeti konusunda ise çıtayı oldukça yükseltiyor.
 4. TAM Linhas Areas Hava Yolları erken bilet rezervasyonları yaptığı oldukça makul düzeylerdeki fiyatları ile de biliniyor. Bu fiyat indirimlerinden yararlanarak çok uygun fiyatlarla uçak bileti alınabilmektedir.
 5. Havayolu şirketi yolcularının seyahatleri sırasında yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını da en kaliteli yemeklerle ve usta aşçıların elinden sağlamaktadır. Bu konudaki en iyi hava yolu firmalarından biri olarak gösterilmektedir.
 6. TAM Linhas Areas Hava Yolları engelli yolcuları da düşünerek onlara özel indirim fırsatları sunmaktadır.
 7. İnternet üzerinden sunduğu sefer bilgilerini düzenli aralıklarla güncelleyerek doğru bilgiler vermeyi amaçlamaktadır.

TAM Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

TAM Linhas Areas bagaj hakkı konusunda oldukça bonkör davranan bir firma olduğunu gösteriyor.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

TAM Linhas Areas Hava Yolları, yolcuları için kabin ve check in bagaj hakkı olmak üzere iki farklı bagaj hakkı tanıyor.

Bagaj: Yolcular TAM Linhas Areas gerçekleştirilen uçuşlarda Economy sınıfını tercih ettiklerinde 23 kg, Business sınıfını tercih ettiklerinde 30 kg bagaj hakkına sahip olunabiliyor. Latin Amerika uçuşlarında Promosyon olarak ise 15 kg bagaj hakkı bulunmaktadır. Ayrıca taşınacak eşyanın herhangi bir boyut uzunluğunun en fazla 158 santimetre olması gerektiği belirtilmiştir.

Kabin/El Bagajı: TAM Linhas Areas Hava Yolları ile uçan yolcular kabin bagajı olarak boyut sınırlaması olmaksızın beş kiloya kadar yüklerini taşıyabiliyorlar.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Brezilya’da yolcular 23 kiloluk ek bagaj taşıyabilirler.

Yurtdışı: Yurt dışında geçerli olacak ücretlendirme ülkeden ülkeye farklılıklar gösterilebildiğinden bu konuyla ilgili müşterilerin firmanın web sitesini ziyaret etmesi tavsiye edilir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

TAM Linhas Areas Hava Yolları yolcu bagajlarını büyük bir titizlikle taşısa da yine de bazen kayıp, eksik, hasarlı bagaj gibi istenmeyen sonuçlar olabilmektedir. Bu gibi durumlarda firmanın havalimanlarında bulunan Kayıp ve Çalıntı Eşya bürolarına başvurması önerilir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

TAM Lİnhas Areas firması ile yapılan seyahatlerde kesinlikle yasak olan eşyalar; sprey, gaz bombası, bıçak vb. aletlerdir. Ancak kesinlikle yasak olan bu tür biber gazı vs gibi maddelerin dışındaki eşyalar yolcuların kayıtlı bagajlarında taşınabilmektedir. Bunun dışında akıllı çanta ve valiz gibi eşyaların da sokulmasına eğer akü aksamı çıkarılmaz ise izin verilmeyecektir.

Uçağa devlet kurumları tarafından belirlenmiş olan ve hastalık taşıyan etmenlerin taşınmaması amacıyla hayvan ve bitki taşınmasına izin verilmemektedir. Bu gruba bitki tohumları da dahil olup kısıtlama her hayvan türü için geçerli olmayabilir.

TAM Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

TAM Linhas Areas Hava Yolları yolcuların uçuş sırasında en iyi yemek hizmetini alması noktasında var gücüyle çalışıyor. Müşterilerine her sınıf uçuşta en üst yemek hizmetini sunuyor.

 • Economy Class İkramlar

TAM Linhas Areas ekonomi sınıfında müşterilerine isteğine göre farklı yemek menüleri sunar. Buna çocuk menüsü, hafif diyet, koşer yemekler, düşük laktoz veya laktozsuz diyet ile ayrıca vegan-vejetaryen diyet de dâhildir.

 • Business Class İkramlar

Business Class yolcuları iç hatlarda ilk olarak içecek ile karşılandıktan sonra yemek bölümünde şefin hazırladığı spesiyal menülerden veya kendisinin daha önceden sipariş etiiği özel menülerden alabiliyor.

 • Özel Yemek Servisi

TAM Linhas Areas, uçuş sırasında yolcularına her türlü yemek deneyimini sunmaktadır. Hazmı kolay menü, çocuk menüsü, hasta menüsü, yağı azaltılmış menü gibi birçok farklı yemek menüsü seçeneği barındırmaktadır.

TAM Linhas Areas : Business Class

TAM Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Sayılı hava yolu firmalarından birisi olarak sayılan TAM Linhas Areas Hava yolları bünyesinde her gün yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere yüzlerce sefer düzenlenmektedir. Havayolu firması Almanya, Arjantin, Venezuela, Belçika, Brezilya, ABD ve Fransa gibi dünyanın önemli ülkeleri dahil onlarca ülkeye uçak seferleri düzenlemektedir.

 • TAM Linhas Areas Seferleri: TAM Linhas Areas Hava Yolları sayesinde çok sayıda uçak günün her saatinde uçuş hizmeti vermektedir. Havayolu şirketi Kuzey ve Güney Amerika, Güney Afrika, Avustralya ve Yeni Zelanda ile Avrupa’nın büyük kısmına uçuşlar düzenliyor.
 • TAM Linhas Areas Rezervasyon: TAM Linhas Areas Hava Yolları'na ait uçak seferlerinin biletleri çevrimiçi olarak Biletall.com'dan rezervasyon yaptırılabilir.
 • TAM Linhas Areas Bilet Al: Havayolu firmasının her gün düzenlediği sayısız uçak seferine bilet almak istenirse Biletall.com'dan kolayca gerçekleştirebilmektedir.

TAM Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

TAM Linhas Areas Hava Yolları’na ait olan uçuş biletlerinin iptal ya da geri gönderilmesi gereken durumlarda hava yolu firmasının çağrı merkezi ya da Biletall.com ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Hava yolu firması Business Class yolcularında bilet iadesinde için uçuş saatinden yarım gün veya daha fazla süre geçmesi durumunda %10 iade alır. Uçuştan üç saat önceye kadar yapılan iptalde ise %30 kesinti yapılmaktadır. Ancak bütün şartlarda yolculara biletleme servis ücretinin tamamı geri ödenmemektedir. Yurtdışındaki uçuş seferlerinde ise bilet ücretinin geri ödenmesi durumu söz konusu olmamaktadır.

Economy Esnek uçuş biletlerinin reddinde uçuş saatinden 12 saat ya da daha fazla zaman önce işlem yapılır ise %20 ücret kesintisi yapılmaktadır. Uçuşa 3 saat varken yapılan iade ve iptal işlemlerinde ise kesinti oranı %40 olarak belirlenmiştir.

TAM Airlines Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

En üst düzey rahatlık sağlayan uçak koltukları aynı zamanda masaj yapma özelliğine de sahiptir. Okuma için lamba veya ihtiyaç durumunda elektrik prizi de yolculara sunulmaktadır.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

TAM Linhas Areas Hava Yolu firması bebekli veya çocuklu yolcular için birçok olanak sunmaktadır. Bu yolcular özel kemer veya koltuk talebinde bulunabilir. Bunun dışında bebekli yolcular için mama siparişi verilmesi de hava yolu firmasının sunduğu önemli bir ayrıcalıktır. Bunun haricinde bebek arabası da uçağın yanına kadar kullanılabilmektedir.

 • Hamile Yolcular

28-35. hafta arasındaki hamile müşteriler "uçuşta yer alabilir" ibareli doktor raporu ile seyahat edebilmektedir. 8 aydan sonra tek bebek veya 32. Haftadan sonra çift bebek taşıyan yolculara asla uçuşa kabul edilemez.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli olan yolcular ise eğer uygun ise kendi başlarına, diğer durumlarda ise refakatçi yardımıyla ve doktor raporu izni ile seyahat edebilir.

 • Seyahat Sigortası

TAM Linhas Areas ile uçuş seyahatlerini gerçekleştiren yolcular firmanın anlaşmalı olduğu AIG Sigorta avantajlarından yararlanarak, yolculukta başlarına kötü bir durum gelmesi durumunda kolayca düşük bir ücret karşılığında sigorta yaptırabilmektedir.

TAM Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • TAM Airlines kaç yılında kuruldu?

  1975 yılında kurulmuştur.
 • TAM Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Sao Paulo şehrindedir.
 • TAM Airlines IATA kodu nedir?

  JJ uluslar arası IATA kodudur.
 • TAM Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +55 (115) 582 88 11

TAM Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (72)
İyi (13)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%85
%15
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
85 Değerlendirme
E*** C*** T***
4 Kasım Pazar
Yemeklere laf edenleri anlamıyorum gerçekten kaliteli bir firma
A*** G***
2 Kasım Cuma
İçecekler konusunda kendilerini biraz daha geliştirmeleri lazım personel güler yüzlü
A*** A***
8 Ekim Pazartesi
Koridor dar diyenleri anlamıyorum evin salonu gibi uçaktı maşallah
C*** A*** A***
7 Ekim Pazar
Firma her konuda yardımcı oluyor, bagaj konusunda çok iyiler
B*** Ç***
4 Eylül Salı
Yabancı dilinizin olmasına gerek yok firma personel konusunda başarılı
2
23
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com TAM Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. TAM Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 02:47:49 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531