1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Flying Refined"

Porter Airlines Porter Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2006
Firma Kısaltması
flyporter
Firma Merkezi
Toronto
IATA Kodu
PD
Çağrı Merkezi
+1 888 619 86 22
Uçak Sayısı
29
Firma Yorum Sayısı
3
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Porter Airlines Hakkında

Porter Airlines, 2006 yılının başında kurulmuş ve aynı yılın ekim ayı sonlarında faaliyete geçmiştir. Ana faaliyet merkezi, Billy Bishop Toronto City havalimanıdır. Haziran 2007'de Porter Airlines, tarifeli ve charter hizmeti vermek üzere Kanada Ulaştırma Bakanlığı'ndan resmi izin aldı. Hava yolunun ilk ABD uçuşu ise New York oldu. Haziran 2008'de Porter Airlines, sık uçuş programı olan ve uçuş puanı kazandıran VIPorter'ı faaliyete geçirdi.

Haziran 2009'da, Porter Hava Yolları, 12 Bombardier Q400 filosunun tamamını, ultra konforlu Spectrum koltuklarıyla geliştirdi. Spectrum koltuklar daha uzun koltuk minderleri, yerleşik koltuk başlıkları ve daha büyük yemek tepsileri sunmaktadır. Koltuklar ayrıca ekstra yarım inçlik bir bacak boşluğuna sahiptir.

2012 yılında, Porter hava yolları, Qatar Airways ile ilk ortaklık anlaşmasını kurdu ve Güney Afrika hava yolları ile de anlaşma imzaladı. 2013 yılında Porter Airlines, yolculara ekstra bagaj teslim güvencesi sağlayan ilk büyük Kanada hava yolu şirketi oldu.

Biletall.com’dan Porter Airlines uçak bileti alan yolcular, firmanın üst düzeyde güvenli olan uçuşlarından faydalanabilmektedir. Porter Airlines'ın şimdiye kadar kaydedilen ölümcül bir kazası olmamıştır.

Porter Airlines uçak bileti fiyatları Biletall.com’dan güncel olarak öğrenilebilmektedir. Fiyatların neleri kapsadığı da tıklandığında görülmektedir.

Firmanın en beğenilen yönü ise, ses ve gürültüyü çok az seviyeye indiren sistemleri filosunda kullanmasıdır. Yolcular böylece rahatsızlık duymadan huzurlu bir ortamda seyahat yapabilmektedir.

Porter Airlines uçak bileti rezervasyon işlemlerini erken tarihlerde yaptıran yolcular, çok daha uygun fiyatlara seyahat imkanı bulabilmektedir.

Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri'nde 23 bölgesel noktaya hizmet veren Porter Hava Yolları, şu anda 26 Bombardier Q400 uçağı filosu işletmektedir. Firma yılda yaklaşık olarak 2,5 milyon yolcuya ulaşım sağlamaktadır.

Biletall.com’da sürekli olarak uygulanan Porter Airlines en ucuz uçak bileti fırsatları ile seyahatler daha tasarruflu hale gelmektedir.

Porter Airlines Online Check - in

Porter Airlines, online olarak veya mobil cihazlarla check in imkanı vermektedir. Havalimanına gelene kadar beklemeyi tercih edenler ise, firmanın check-in kontuarlarını ya da bilet bankolarını kullanabilmektedir. Hangi yol seçilirse seçin, geçerli resmi kimlik belgesinin yanı sıra uçuş onay numarasının bulunması gerekmektedir.

Online check in işlemleri sırasında, Porter Airlines uçak bileti fiyatları, uçağın özellikleri, koltuk doluluk durumları ve özellikleri ile sağlanan hizmetler de öğrenebilmektedir. Check in işlemleri; online olarak uçuştan 24 saat öncesinden 60 dakika kalana kadar, havalimanından ise 2 saat öncesinden yurt içi uçuşlar için 60 dakika yurt dışı uçuşlar için ise 90 dakika kalıncaya kadar yapılabilmektedir.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Porter Airlines’ın online check in sırasında koltuk seçimi imkanı da bulunmaktadır. Yemek hizmeti olmadığı için seçim işlemi yapılamamaktadır. Ayrıcalıklı ve öncelikli hizmet almak için Premium ve Premium plus koltuklar online check in işlemi esnasında tercih edilebilmektedir.

Porter Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Firmanın tek tip olan uçaklarının tümü aynı konfor ve rahatlığı sağlamaktadır.
 2. Kendi ülkelerinde üretilmesinden dolayı uçaklarının bakımı tam ve güvenlidir.
 3. Firmanın uçuşlarında gecikme yok denecek kadar azdır.
 4. Her uçuş rotası için verdikleri atıştırmalık ve içecek ikramları oldukça zengindir.
 5. Uçuş esnasında sağlık destekleri üst seviyededir.
 6. Yer hizmetlerinde zaman kaybedilmesine engel olunacak her türlü düzen alınmıştır.
 7. Uçuş personeli profesyonel ve çok tecrübelidir.

Porter Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Porter Airlines, yolcularına yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında değişen bagaj hakkı ve ücretlendirmesi uygulamaktadır.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Porter Airlines tüm yolcularına, 32 kg. ağırlığında ve ölçüleri (uzunluk + genişlik + yükseklik) 158 cm olan bagaj hakkı tanımaktadır.

KABİN/EL BAGAJI: Porter Airlines kabin ve el bagajı olarak yolcularına 40 x 23 x 55 cm. ölçülerinde ve 9 kg. ağırlığında bagajlara müsaade etmektedir. Tüm taşıma bagajlarının, check in ve kapı alanlarında bulunan boyutlandırma birimlerine uygun olması gerekmektedir. Uçuş esnasında tüm taşıma bagajlarının, koltuğun altında veya üst bölmelerde bulundurulması gerekmektedir.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: Porter Airlines tarafından, kabin bagajları aşırı kilolu veya büyük boyutlu ise, vergiler dahil 47,50 dolardan 129,38 dolara kadar değişen ücretler talep edilmektedir. Bagaj bölümünde ise 32 dolar ile 115 dolar arasında değişen fazla bagaj ücretleri almaktadır.

YURTDIŞI: Firma yurt dışı uçuşlarında da yurt içi uçuşlarında uyguladığı fazla bagaj ücretlerini almaktadır.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Porter Airlines kayıp bir bagaj bildirildiğinde, Bagaj Usulsüzlük Raporunu düzenleyerek bagaj takip sisteminden kontrol etmektedir. Bagaj bulunduğunda sahibi ile iletişim kurularak teslimatı yapılmaktadır. 24 saat içinde teslim edilemeyen bagajlarda, geç teslim edilen her gün için 25 dolarlık seyahat çeki verilmektedir. Bagaj gecikmesinden dolayı oluşan maddi zararlar da firma tarafından tazmin edilmektedir. 21 gün içinde teslim edilemeyen bagajlar kayıp sayılarak, yolcunun beyanı ve kontroller çerçevesinde ödeme yapılmaktadır. Hasarlı bagajlar ise onarımı yapılarak teslim edilmektedir.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Porter Airlines’ın kurallarına göre, kabin bagajları içinde taşınacak tüm sıvılar, jeller ve aerosoller, macunlar, losyonlar, kremler, içecekler ve benzer kıvamdaki diğer eşyalar 100 ml. den büyük olmayan kaplarda olmalıdır. Ayrıca bu kaplar, maksimum 1 litreden fazla olmayan şeffaf, yeniden kapatılabilir plastik bir torbada ambalajlanmalıdır. Bagaj bölümünde ise; tüm patlayıcı, yanıcı ve yakıcı maddeler, gazlar, zehirli ve aşındırıcı olarak kullanılan maddeler, silah ve mühimmatlar gibi malzemelerin taşınmasına izin verilmemektedir. Daha ayrıntılı listeler firmanın sitesinde bulunmaktadır.

Porter Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Porter Airlines, uçuş sınıfı uygulamadan tüm yolcularına atıştırmalıklar ve içecekler ikram etmektedir.

 Economy Class İkramlar

Ekonomi sınıfı koltuklarında seyahat edenler için standart atıştırmalıklar ve içecekler ikram edilmektedir.

 Business Class İkramlar

Porter Airlines, Premium ve Premium plus koltuklarla yolculuk edenlere daha zengin ikramlarda bulunmaktadır.

 Özel Yemek Servisi

Porter Airlines’ın özel yemek servisi bulunmamaktadır.

Porter Airlines: Business Class

Porter Airlines uçuşlarında Business Class sınıfı uygulaması olmayıp, sadece Premium ve Premium plus koltukla seyahat edenlere ayrıcalıklar tanınmaktadır.

 Koltuk Diz Mesafesi

Premium ve Premium plus koltuklarda, diğerlerine oranla daha fazla koltuk diz mesafesi bulunmaktadır.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Premium ve Premium plus koltukları seçen yolculara öncelikli olarak servis yapılmaktadır.

 CIP Salonu / CIP Lounge

Firmanın CIP lounge hizmetleri bulunmamaktadır.

Porter Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Porter Airlines ile yolculuk yapacaklar bilet rezervasyon ve satın alma işlemlerini online olarak gerçekleştirebilmektedirler.

 Porter Airlines Seferleri

Porter Airlines uçak seferleri Kanada içinde 16, Amerika’da ise 7 rotada yapılmaktadır. Firma ortakları ile sefer sayısını 27’ye kadar arttırmaktadır.

 Porter Airlines Rezervasyon

Biletall.com’dan Porter Airlines firmasının online bilet rezervasyon işlemleri sorunsuz olarak yapılabilmektedir.

 Porter Airlines Bilet Al

Biletall.com’dan Porter Airlines firmasının tarifeli seferlerinden, seyahat planlarına uygun rezervasyonlarını yapmış olan yolcular, online olarak biletlerini de alabilmektedir.

Porter Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Porter Airlines’ın, biletlerle ilgili değişiklikler ve iptalleri online olarak veya 1-888-619-8622 numaralı telefondan Porter Çağrı Merkezi aracılığıyla yapılabilmektedir. Aynı gün havaalanında da değişiklikler yapılabilir. Uçuşa bir saat kala değişiklik ve iptal talepleri kabul edilmemektedir. Değişiklikler ve iptaller hakkında detaylı bilgi ücret yapısı altında firma sitesinde mevcuttur.

Porter Airlines Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Porter Airlines yolcularının rahat ve konforlu bir yolculuk yapmalarını sağlamak maksadı ile tüm koltuklarını vücut yapısına uygun ve sağlıklı malzemelerden tasarlamıştır.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

Porter Airlines, bebek sahibi annelerin, önceden bildirmeleri şartıyla yanlarında 100 ml. anne sütü taşımalarına izin vermektedir. Bebekle yolculuk yapan ailelerin yurt dışı uçuşlar için, mutlaka doğum belgelerini yanlarına almaları gerekmektedir. Firma, 8 ile 17 yaş arasında ebeveyni olmadan uçuş yapacak çocuklar için refakatçi hizmeti sağlamaktadır. 2 yaşından küçük bebeklerin türbülanstan etkilenmemeleri için araba koltuğu ile seyahat zorunluluğu bulunmaktadır.

 Hamile Yolcular

Porter Airlines 36 haftalık tüm hamileliklere seyahat imkanı vermektedir. 36-38 haftadaki hamile yolcular için, yolculuktan 24 saat önce yazılan doktor raporu talep etmektedir. Porter, 38. hafta dahil daha fazla hamileliklerin uçuşuna izin vermemektedir.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Porter Airlines hasta ve engelli yolcular için çeşitli yardımlar sunmaktadır. Önceden bildirilmesi şartı ile tüm havalimanlarında tekerlekli sandalye desteği verilmektedir. Engelli yolcular için kendi tekerlekli sandalyelerini (ebatlarının uygun olması koşulu ile) uçağa getirmeleri veya firmanın tekerlekli araçlarından faydalanma imkanı tanınmaktadır. Porter Airlines doktor raporlu hastaların solunum cihazları, sürekli pozitif hava yolu basıncı makineleri (CPAP) ve onaylı portatif oksijen konsantratörü gibi solunum fonksiyonlarına yardımcı olan bazı solunum yardımcı cihazlarını kabul etmektedir. Ayrıca acil durumlar için hastaların bazı ilaçları yanlarında bulundurmasına da izin vermektedir.

 Evcil Hayvanlar

Porter Airlines, bir yolcuya engelli yardımını sağladığı sürece, sertifikalı ve profesyonel olarak eğitilmiş hizmet hayvanlarını ve duygusal destek köpeklerinin kabinde seyahatine (uçuştan 48 saat önce bilgi vermek şartı ile) izin vermektedir. Firma diğer küçük köpek ve kedilerin ise standart taşıyıcılar içinde ve koltuğun altına sığması şartı ile kabinde seyahatine müsaade etmektedir. Taşınacak evcil hayvanların mutlaka uluslararası sertifikalarının olması gerekmektedir.

 Seyahat Sigortası

Porter Airlines yolcularını zorunlu sigorta kapsamında sigortalamaktadır. Firma ayrıca anlaşmalı olduğu RBC sigorta vasıtası ile yaş ve kapsama göre değişen ve seyahat sürelerini de kapsayan sigorta çeşitlerini uygun koşullarda yolcularına sunmaktadır. Bu sigortadan online bilet alırken seçim yapılarak faydalanılabilmektedir. Sigorta ile ilgili tüm detaylar firma sitesinde bulunmaktadır.

Porter Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Porter Airlines kaç yılında kuruldu?

  2006 yılında kurulmuştur.
 • Porter Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Toronto şehrindedir.
 • Porter Airlines IATA kodu nedir?

  PD uluslar arası IATA kodudur.
 • Porter Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +1 888 619 86 22

Porter Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (70)
İyi (23)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%75
%25
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
93 Değerlendirme
L*** Ö***
7 Nisan Pazar
uçakta film izleyebileceğiniz ekranlar vardı
N*** K***
21 Mayıs Salı
koltukların genişliği güzeldi
E*** C***
4 Mart Pazartesi
uçağın konforu çok güzeldi
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Porter Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Porter Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 03:05:47 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531