1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"Aklın Havayolu..."
Onur Air

Onur Air Onur Air Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1992
Firma Kısaltması
OHY
Firma Merkezi
İstanbul
IATA Kodu
8Q
Uçtuğu Şehir Sayısı
2
Çağrı Merkezi
0 (850) 210 66 87
Uçak Sayısı
33
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,7/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Onur Air Popüler Uçak Seferleri

İstanbul - Kuveyt
Uçak Bileti
21 Eki 2020
İstanbul - Altenrhein
Uçak Bileti
30 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Onur Air En Çok Sefer Yaptığı Şehirler

Onur Air En Çok Sefer Yaptığı Ülkeler

Onur Air Hakkında

İstanbul merkezli, düşük maliyetli hava yolu taşımacılık hizmeti veren Onur Air, 14 Nisan 1992 yılında kurulmuştur. Bu yıl 25. yıldönümü kutlayan firma, 25 yılda 90 Milyon yolcu taşımanın haklı gururunu yaşıyor. İlk uçuşunu, 14 Mayıs 1992 yılında Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti Ercan Havalimanı'na, A-320 tipi uçak ile gerçekleşmiştir.

1 sene içerisinde uçak sayısını 4'e çıkaran hava yolu şirketi, 1994 yılında turizm şirketi olan Teen Tour ile anlaşma ile filosuna 2 uçak daha ekleyerek büyüme yolundaki ilk adımlarını atmıştır. 1994 yılı bitmeden 2 tane daha A-320 tipi uçak daha 1995 yılında uçak sayısını 9'a, koltuk sayısını 1.566'a, 150 personel ile başladığı filoda 512'ye çıkartmıştır. 1996 yılında Teen Tour ile yaptığı anlaşma sayesinde A-321 tipinde iki uçak olarak yolcu kapasitesini artıran şirket, aynı yıl içinde A-300 tipi uçak filosuna katarak 1.566 olan koltuk sayısının 2.192'ye personel sayısını 721'e çıkartmıştır.

1997 yılında Onur Air Hava Yolları, Amerikan Mc Donnell firmasından 5 MD-88 tipi uçak almış ve aynı yıl içerisinde 2 A300 tipi uçağı kiralayarak, filosundaki uçak sayısını, 16 uçağa, 3.503 koltuk kapasitesine ulaşmıştır. 721 olan personel sayısının 1998 yılında 912'ye çıkartmayı başarmıştır. 1999 yılında Türkiye'deki ekonomik krizden ötürü küçülme kararı alan firma uçak sayısını 13'e, 1999 yılında ise 9'a düşürmüştür.

Onur Air firması yaşanılan bu ekonomik buhrandan en az zararla çıkmak adına, uçuş personelini yabancı hava yolu şirketlerinde geçici görevler ile çalıştırılması yolunu izlemiştir. 2000 yılında büyümeye başlayan firma 2 adet A300 tipi uçak alarak 9'a düşen uçak sayısını 11"e yükseltmeyi başarmıştır. 2001 yılında 12 uçak ve 2.883 koltuk kapasitesi ile ekonomik krizden en az zararla çıkan hava yolu şirketlerinden biri olmuştur.

2002 yılında 14 uçak, 2003'de 20 uçak, 2004 yılında 24, 2005 yılında 28 uçak ile hizmete devam eden şirket, 2006 yılında 31 uçak 7.012 koltuk kapasitesi ile istikrarlı şekilde büyüme devam etmiştir. Kısa süreli kiraladıkları uçaklarla zaman zaman filodaki uçak sayısı azalan hava yolu şirketi günümüzde 33 adet uçak ile Türkiye'de 15 noktaya, yurt dışında 25 ülke ile 120 noktaya sefer düzenlemektedir.

Onur Air Online Check - in

Onur Air online check-in hizmeti ile firma uçuş saatine 2 saat kala, Check-in yapma hakkı bulunur. Firmanın Web adresinden ve mobil uygulamasından PNR numarası Ad ve Soyad girilerek işlem yapılabilir. Yurt içine yapılan bütün uçuşlarda online Check-in işlemi yapılabilir, fakat yurt dışı uçuşlarında bazı seferlerde online Check-in işlemleri sadece havalimanlarında yapılır.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Onur Air Hava Yolları, Online Check-in sırasında, uçuş saatine en az 2 saat kala, web sitesi ve mobil uygulama üzerinden işlem yapma hakkını yolcularına verir. Check-in sırasında koltuk seçimi yapılabildiği gibi istenilen yemek menüsü de online bir şekilde sipariş edilebilir. Yemek menüleri, fiyat listesi ile beraber verilir.

Yolcuların uçuş sırasında sipariş ettikleri menüleri kabin ekibi tarafından servis edilir. Yemek siparişleri uçuş saatine 36 saat kala verilebilir. Yemek siparişleri aynı zamanda bilet alma işlemi sırasında da verilmektedir. Yemek siparişleri iptal edilemez, ancak başka uçuşlara devredilebilir. Online olarak seçilen yemek menülerini kredi kartı ile ödeme imkanı bulunur. Koltuk Seçimi ve istenildiği takdirde yemek seçimi yapıldıktan sonra internet çıktısı alınmalıdır.

Biniş kartı yerine geçen bu çıktının orijinali boarding sırasında yetkili kişilere verilir. Ayrıca Check-in işlemleri, havaalanlarında da yapılır. TC kimlik numarası ile yapılan Check-in işlemlerinde görevliler tarafından yolculara verilen biniş kartları, uçağa biniş sırasında görevliler tarafından alınır.

Onur Air Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Onurair Hava Yolu şirketi, düşük maliyetli uçak biletleri ile herkese uçma hakkını tanır. Uygun biletleri ile dikkat çeken firmanın bilet satış ofisleri dışında internet ve mobil uygulamaları ile kolay rezervasyon ve bilet alma işlemi yapılır.
 2. Güvenli uçuşları ile bilinen Onurair, teknik bakımları kısa aralıklarla kendi bünyesi içinde yaptıran firmanın, uluslararası uçuş güvenliği kurallarına dikkat ettiği bilinir.
 3. Onurair uçuş noktaları ile yurt içinde 15 adrese yurt dışında, 120 adrese ulaşım sağlanır. 25 ülkede karşılıklı uçuşları bulunan Onurair, uçuş noktalarını arttırma hedefi ile hem yurt içinde hem de yurt dışında anlaşmalar imzalar.
 4. Onurair, müşteri memnuniyeti konusunda oldukça hassas olan bir firmadır. Güler yüzlü personelleri ile hizmet anlayışını üst seviyelere taşımayı hedefler. Onurair ile olan uçuşlarda, yolcuların memnuniyeti firma için oldukça önemlidir.
 5. Onurair Hava Yolu şirketi ile uçuş planlayan yolcular, uygun biletleri planlanan uçuş tarihinden 2 hafta önce aldıklarında ekonomik uçmanın keyfini sürerler
 6. Onurair ikramları ile yolcular yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını kaliteli ürünler ile karşılar.
 7. Onurair ile yolculuk planlayan engelli yolcuların terminal binasından uçağa olan yolculukları, uzman ekiplerin yardımı ile gerçekleşir. 65 Yaş üstü yolcular ve Engelli Yolcular bu hizmetten faydalanır.

Onur Air Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Onur Air yolcularının bagaj hakları, bagaj ve kabin olarak ikiye ayrılır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne kadar?

İki bagaj hakkı olan Onurair yolcularının, biletlerinde olan paketlere göre kg hakları değişiklik gösterir.

Bagaj: Onurair yolcuları, yurt içi uçuşlarda sade pakette, 15 kg bagaj hakkı, el bagajlarında ise 8 kg bagaj hakkına sahiptirler. Sade pakette yurt dışı uçuşlarda, bagaj 20 kg, kabin bagajı ise yine 8 kg olarak sınırlandırılır. Standart paket ise el bagajlarına 5, serbest bagaja 10 kg eklenir. Özel pakette ise serbest bagaj 30 kg, el bagajları ise 15 kg olarak sınırlandırılır.

Kabin/ El Bagajı: Yurt içi uçuşlarda el bagajları, bilet sınıfına göre 8 ile 15 kg arasında iken yurt dışı uçuşlarda 10 ile 20 kg arası değişim gösterir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Onurair yolcuları yurt içi uçuşlarda ekstra bagaj hakkı alabilmek için kilo başına 3 TL ödemeleri gerekir

Yurtdışı: Yurt dışı uçuşlarında ise kilo başına 10 TL ödeme yapılır.

 • ABD Bagaj Kuralları

Onur Air Hava Yolları'nın Amerika'ya uçuşu bulunmamaktadır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kayıp bagaj durumlarında yolcular, ilgili havalimanını terk etmeden kayıp bagaj bürosuna giderek; biniş kartı, bagaj etiketi ve kimlik ile tutanak tutturmaları gerekir. Bagajın bulunmasına yardımcı bilgilerin verilmesi gerekir. (Rengi, boyutu vs.) 60 günlük arama süresi dolduğunda yolcunun vermiş olduğu banka bilgilerine, tespit edilen kayıp ücreti yatırılır. Geç teslimler de firma, yolcu mağduriyetini göz önünde bulundurarak gidermektedir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

El ve serbest bagajlarda, kesici, delici ve patlayıcı maddelerin bulundurulması yasaktır. Patlayıcı ve yanıcı maddeler, sivri uçlu ve kesici aletler, bayıltıcı cihazlar ve tabancalar, ateşli tüm silahlar ve mermi atan cihazlar uçağa alınmaz.

Onur Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Onur Air uçuşlarında yiyecek ve içecekler ücretlendirilir. Bilet alırken ödenen farklar ile yemek sipariş edilebilir.

 • Economy Class İkramlar

15 TL fark ile 1 adet sandviç + içecek verilir.

 • Business Class İkramlar

30 TL fark ile sıcak yemek + içecek verilir.

 • Özel Yemek Servisi

Uçak içerisinde yer alan menüde istenilen yemek kabin ekibi tarafından sipariş alınır ve servis edilir.

Onur Air: Business Class

Onur Air ile daha konforlu yolculuk yapmak isteyen yolcular Business Class sınıflarında bilet alıp keyifli yolculuğun tadını çıkarabilirler.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Ekonomik sınıf koltuklarına göre, yatma özelliği ve koltuk mesafesi daha fazladır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

30 TL bilet farkı ödeyerek uçak içerisinde istenilen menü seçimi yapılır

 • CIP Salon / VIP Lounge

Havaalanlarında bulunan özel salonlarda, business class bilet sahipleri ve Onurextra üyeleri faydalanabilir.

Onur Air: Onurextra Kartı

Onurair yolcuları, Onurextra Kartı üyesi olduklarında, her uçuşlarında puan kazanma şansına sahiptirler. Bu puanları biriktirerek bedava uçak bileti alabilirler. Charter uçuşlar dışında, yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında puan verilir.

Onur Air Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

 • Onurair Seferleri: Onurair Hava Yolu Şirketi, yurt içinde 15 noktaya her gün belirli saatlerde uçuş düzenler. Yurt dışında 25 ülkede 120 noktaya uçuş düzenleyen şirket, tarifeli uçuşlar dışında dönemsel olarak taleplerin olduğu noktalara ekstra uçuşlar ekler.
 • Onurair Rezervasyon: Onurair ile rezervasyon yaptırmak isteyen yolcular, Biletall.com web sitesinden, mobil uygulamalarından ve çağrı merkezinden işlem gerçekleştirebilir.
 • Onurair Bilet Al: Biletall.com web sitesi, çağrı merkezi ve mobil uygulamalar kullanılarak bilet alma işlemi gerçekleştirilir.

Onur Air Bilet İptal/İade Prosedürü

Promosyon biletlerde, herhangi bir değişim yapma hakkı bulunmaz. Esnek biletlerde ise parkur değiştirilemez ve bilet başkasına devredilemez.

Uçuş günü ve saatinde değişiklik yapılabilir. İade işlemlerinde ceza uygulaması ile bilet iadesi yapılır.

Onur Air Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Onur Air firmasına ait uçaklarda, koltuklar oldukça rahattır. Okuma lambası bulunan uçakların bazılarında elektronik aletler için elektrik girişi bulunur.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek yolcular için ekstra kemerler kabin ekibi tarafından verilir. 0-24 aylık bebekler için koltuk verilmezken, 2 yaşını doldurmuş çocukların koltuk hakkı bulunur.

 • Hamile Yolcular

Onur Air yolculuk yapmak isteyen hamile yolcular, 28. haftaya kadar serbest, 28 ve 35. Haftalarda doktor raporu ile seyahat etmeleri gerekir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

65 yaş üstü ve Engelli Yolcular, Onurair havalimanı personelleri tarafından tekerlekli sandalyeler ile terminal binasından uçağa kadar refakat edilir.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanı olan yolcular ek ücret ödeyerek kafeslerinde, kabin de veya kargo bölümünde seyahatlerine izin verilir.

 • Seyahat Sigortası

Hava yolu şirketinin anlaşmalı olduğu sigorta şirketine ödenen ücretler ile biletler sigortalanır. Sigortalı biletlerde değişim hakkı yolcuya verilir.

Onur Air Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Kuveyt 1.987,93 TL 3 Saat 30 Dakika
İstanbul - Altenrhein 9.240,02 TL 19 Saat 15 Dakika

Onur Air Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Onur Air uçak bileti ne kadar?

  Onur Air firmasının popüler seferlerinden en ucuzu İstanbul - Kuveyt olup, bilet fiyatı 1.987,93 TL'dir.
 • Onur Air kaç yılında kuruldu?

  1992 yılında kurulmuştur.
 • Onur Air firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi İstanbul şehrindedir.
 • Onur Air IATA kodu nedir?

  8Q uluslar arası IATA kodudur.
 • Onur Air çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası 0 (850) 210 66 87

Onur Air Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (62)
İyi (28)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%69
%31
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
90 Değerlendirme
H*** A***
12 Kasım Pazartesi
Camlar biraz daha büyük olabilirdi ama problem yok biz keyif aldık
A*** M*** A***
10 Kasım Cumartesi
Hizmet beklediğimden daha iyi personel çok ilgili teşekkürler
R*** P***
24 Ekim Çarşamba
Herşey için teşekkür ederiz biz memnun kaldık teşekkür ederiz.
T*** B***
21 Ekim Pazar
Koltuklardan biraz şikayetçi oldum ama çok rahatsız etmiyorlar
M*** T***
19 Ekim Cuma
Tatil için tercih etmiştik fakat pişman oldum bir daha binmem bu firmaya
2
25
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Onur Air sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Onur Air Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 29.09.2020 10:07:16 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kuveyt, (KWI)
KWI
KW

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961