1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"The Caribbean Airline"

LIAT LIAT Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1956
Firma Kısaltması
LIA
Firma Merkezi
Antigua
IATA Kodu
LI
Çağrı Merkezi
+1 888 844 54 28
Uçak Sayısı
10
Firma Yorum Sayısı
3
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

LIAT Hakkında

LIAT hava yolu firması 1956 yılında genç bir klinisyen tarafından kurulmuştur. İlk başlarda sahip olduğu tek bir uçak ile Antigua ve Montserrat arasında uçuşlar gerçekleştirmiştir. Başka bir hava yolu firması tarafından satın alınmasıyla beraber büyük çapta bir gelişme göstermiştir. Hem gideceği nokta sayısını geliştirmiş hem de uçak filosuna yeni uçaklar eklemiştir. 1965 yılında ise artık kendi içindeki uçuşları dışında yurt dışına da çeşitli seferler düzenlemeye başlamıştır.

Anlaşmalı şekilde ABD ve Kanada'dan çeşitli uçuşlar gerçekleştirmeye başlamıştır. Sadece 11 Karayip ülkesine değil farklı yerlere de uçuşlar düzenlenmeye başlamıştır. LIAT büyüme kaydetse de 1995 yılının kasım ayında iflasın eşliğine gelmiştir. Bu nedenle de bir kısmı özelleştirilmeye başlanmıştır. Özelleştirilmesi gelişmesi açısından da etkili olmuştur.

LIAT uçak bileti alarak uçuş hizmetlerinden yararlanmak isteyenler Biletall.com'a başvurabilmektedir. Eğer Karayip Adaları görülmek isteniyorsa bu firma ile görmek mümkün olacaktır. Türkiye'den tüm LIAT biletlerini görmek mümkün kılınmaktadır.

LIAT uçak bileti fiyatları ayrıntılı şekilde öğrenilmek isteniyorsa bunun için Biletall.com tercih edilebilmektedir. Her türlü bilet bilgisi görülebilmektedir. Özellikle de uygun fiyatlı biletler elde edilmek isteniyorsa erkenden Biletall.com takip edilmelidir.

LIAT hava yolu firması Karayip ülkeleri tarafından denetlenen bir firmadır. Yapılan uçuşlar, personel, uçaklar düzenli şekilde kontrol edilmektedir. Yolcuların konforlu bir yolculuk geçirip geçirmediğine emin olunmaktadır. Uçtuğu nokta sayısı çok fazla değildir ancak Karayip ülkeleri arasında uçuşlar düzenlenmekte ve Kanada, Amerika gibi ülkelere uçuş yapılmaktadır.

LIAT uçak bileti rezervasyon yaptırmak isteyen kişiler eğer Biletall.com'a başvurursa erken rezervasyon yaptırma imkanını elde etmektedir. Erken rezervasyon uygun fiyatlı uçak bileti seçeneğini de beraberinde getirmektedir. Duruma göre yemek siparişi yapılabilmektedir, koltuk rezervasyonu yapılabilmektedir, business ya da ekonomi sınıfı tercih edilebilmektedir.

Karayip Ülkelerine yapılabilecek olan her türlü uçak seferi LIAT sayesinde yapılmaktadır. Karayip Ülkelerine herhangi bir sebeple gitmek isteyen kişiler bu hava yolu firmasını tercih edebilmektedir. Uygun fiyatlı biletler temin edilerek doğru şekilde yolculuk yapılabilmektedir.

Ortalama bir uçak filosuna sahiptir. Uçak filosu çok geniş olmamasına rağmen sahip olduğu uçaklar kalitelidir. Yaşları küçük olan, düzenli şekilde bakımları yapılan uçak türleridir. Hava koşulları nasılsa, uçulacak mesafe ne kadarsa ona göre uçak tercih edilmektedir. Doğru uçakla yolculuklar sağlanmaktadır.

LIAT en ucuz uçak bileti alındıktan sonra uçuş hizmetlerinden yararlanılabilmektedir. Ucuz bilet için ise mutlaka kampanyalar takip edilmeli, erken rezervasyon yaptırılmalıdır.

LIAT Online Check - in

LIAT uçak bileti fiyatları hakkında en ayrıntılı bilgiler Biletall.com'da yer almaktadır. Uygun fiyatlı biletler alındıktan sonra uçuşa belli bir zaman kala check-in yaptırılabilir.

Bunun için ise 24 saat önceden check-in yaptırmak mümkün olabilmektedir.

 Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Online Check-in yaptırma imkanı sunan LIAT hava yolu firması teknolojik seçenekleri yolcularına sunmaktadır. Yolculuk tarihinden 1 ay öncesinden check- in yapabilme imkanı bulunmaktadır. LIAT hava yolu firmasının internet adresi kullanılarak online check-in yapılabilmektedir. Online check-in yapılırken herhangi bir yemek siparişi veya koltuk seçme durumu söz konusu olamayabilir. Uçuş günü havalimanından koltuk seçme alternatifi bulunmaktadır. Uçağın içinde yiyecek, içecek talebi yapılabilmektedir.

LIAT Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. LIAT hava yolu firması konforlu şekilde yolculuk sunmaktadır.
 2. Güvenilirliği sağladığı için tercih edilmektedir.
 3. Aktarmasız uçtuğu birtakım noktalar bulunmaktadır.
 4. Uçuş planlamaları doğru şekilde yapılır böylece gecikme ve iptal yaşanmaz.
 5. Yiyecek ve içecek servisleri bulunmaktadır.
 6. Filosunda yer alan uçaklar son modeldir ve bakımlıdır.
 7. Bilet fiyatları da uygundur. Takip edilirse ucuza bilet alınabilme imkanı bulunmaktadır.

LIAT Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

LIAT bagaj hakkı ve ücretlendirmesi belli bir kural çerçevesinde yapılmaktadır.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: 23 kilo bagaj hakkı bulunmaktadır. Boyutu ise yaklaşık 153 cm olmalıdır.

KABİN/ EL BAGAJI: Yolcuların el bagaj hakkı bulunmaktadır. 7 kilo el bagaj hakkı bulunuyor ve 53, 35, 20 cm boyutlarda olması isteniyor.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: 23 kiloluk ek bir bagaj için 40 Dolar istenmektedir.

YURTDIŞI: İstenilen ek ücret yurt içi ile aynıdır. Orta boy bir çanta için 60 Dolar istenmektedir.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Bagajlar yolculara teslim edilirken birtakım olumsuz durumlar söz konusu olabilmektedir. Bagajda hasar, eksiklik, kayıp ya da geç teslim etme durumları olabilmektedir. Bu gibi durumlarda mutlaka müşteri hizmetlerine başvurmak gerekmektedir. Müşteri hizmetleri tutanak tutarak bavul hakkında araştırma yapmaktadır. Sorunlu bagaj hakkında 30 gün içerisinde bilgilendirme söz konusu olmaktadır. Mutlaka sorunlu bagaj için müşteri hizmetlerine başvurmak gerekmektedir.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Bagaj kısıtlamaları yolcuların can ve mal güvenliğini korumak açısından yapılan kısıtlamalardır. Zaten havaalanı personelleri tarafından kontrol edilmektedir ancak mutlaka öncesinde yolcuların da bu durumlara dikkat etmesi gerekmektedir. Sıvı olan ürünler bagaja konurken mutlaka sızdırmayacak şekilde paketlenmelidir. Şeffaf paketlerde yer almalıdır. Bu sınırlandırmaya doktor tarafından verilen ilaçlar, bebek mamaları, bebek içecekleri dahil değildir. Onun dışında yanıcı, delici, kesici ve radyoaktif ürünler de kesinlikle uçağa sokulmamalıdır. Bu konuda hassas davranılmalıdır.

 

LIAT Yiyecek, İçecek ve İkram

LIAT firmasında yiyecek, içecek ve ikramlar sunulmaktadır. Ücretli ve ücretsiz seçenekler bulunmaktadır.

 Economy Class İkramlar

Economy sınıfında da birtakım ikramlar bulunmaktadır. Kısa yolculuklarda atıştırmalık gibi ikramlar sunulurken uzun yolculuklarda menüler sunulmaktadır. Menü doyurucu ve klasik yemekler içermektedir.

 Business Class İkramlar

Business sınıfta ek olarak atıştırmalık ikramları bulunmaktadır. Menü dışında bu gibi ikramlar da ücretsiz talep edilebilir veya belli bir ücret karşılığında alınabilmektedir.

 Özel Yemek Servisi

Özel yemek servisi içerisinde de çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Benzeri alternatifler ücretli olarak sunulabilmektedir.

LIAT: Business Class

LIAT firması içerisinde Business Class yer almaktadır. Business Class için sunulan bazı özellikler farklı olabilmektedir.

 Koltuk Diz Mesafesi

Koltuk diz mesafesi uçaktan uçağa farklılık gösterebilmektedir. Ancak genelde bu mesafe 15 inç ve çevresindedir. Rahat bir koltuk olması sebebiyle de yolcular fazlasıyla memnun kalmaktadır. Uyunabilir, kitap okunabilir, keyifli vakit geçirilebilir.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class yiyecek, içecek ve ikram konusunda seçenekler sunmaktadır. Bu sınıfta belli başlı menüler verilmektedir. Ancak onun dışında ek atıştırmalık ve ikramlar verilebilmektedir.

 CIP Salonu/ CIP Lounge

CIP salonu Business kişiler içi her havalimanında bulunmamaktadır. Ancak bulunan yerlerde kiralama yapılabilir ve keyifli vakitler geçirilebilir. Kaliteli şekilde zaman geçirilebilir, işler de halledilebilir.

LIAT Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

LIAT hava yolu firmasının sahip olduğu birtakım özellikler vardır. Öncelikle hızlı ve konforlu yolculuk alternatifini sunar. Uçuş güzergahları konusunda profesyonelce karar verilmektedir. Hava durumuna göre uçakların gideceği güzergah belirlenmektedir. Uçakların güvenilir bir yolculuk yapması açısından bu güzergah belirlemeleri doğru şekilde yapılmalıdır. Mutlaka önlem alınmalıdır.

 LIAT Seferleri

LIAT hava yolu firması içerisinde bilet bulma imkanı oldukça kolaydır. Hafta içi ve hafta sonu fark etmeksizin her saat bilet bulabilme seçeneği söz konusu olmaktadır. Biletall.com tercih edilirse her türlü LIAT uçak seferleri konusunda bilgi edinebilmektedir. Sefer bilgileri doğrultusunda herkes kendine uygun olan bileti bulabilmektedir.

 LIAT Rezervasyon

LIAT uçuş firması içerisinde erken rezervasyon yaptırma imkanı bulunmaktadır. Biletall.com kullanılarak erkenden rezervasyon yaptırılabilir. Erken rezervasyon durumunda daha uygun fiyatlı bilet alabilme durumu söz konusu olacaktır. Ucuz bilet almak isteyen kişiler için erken rezervasyon yaptırmak önemlidir. Koltuk rezervasyonu, yiyecek rezervasyonu da yaptırılabilmektedir.

 LIAT Bilet Al

Online şekilde bilet alma seçeneği de LIAT uçuş firması için geçerlidir. Online yoldan bilet almak hem daha kolay hem de daha hızlıdır. Biletall.com online bilet alma konusunda çeşitli imkanlar sunmaktadır. Kolaylıkla bilet alınır, erken rezervasyon da yaptırılabilmektedir.

LIAT Bilet İptal/İade Prosedürü

Bilet iptal ve iade durumları olabilir. Bu gibi taleplerde bulunulursa LIAT firması kişilere yardımcı olmaktadır. Ancak uçuş zamanı gelmeden önce bu ayarlamalar yapılmalıdır. Biletler değiştirilebilir, bilet iptal edilebilir, iade edilebilmektedir. Ancak ek ücret alma durumları oluşabilir. Bu konuda müşteri hizmetlerine danışmak gerekmektedir.

LIAT Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Koltukların özellikleri uçağa göre ve sınıfa göre farklılık göstermektedir. Koltukların mesafeleri 6 ile 15 inç arasında değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekonomi sınıfı ve business sınıfında da koltukların mesafeleri farklılık göstermektedir. Bunun dışında rahat koltuk imkanı da bulunmaktadır.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuk yolcular da uçağa binebilir ancak belli kurallar çerçevesinde. Çocuklar 5 yaşına kadar mutlaka birinci derece ebeveyni ile uçağa binmelidir. 5- 11 yaş arasında ise yanında bir refakatçi ile binebilir. Eğer refakatçi yoksa kabin görevlileri refakatçi olarak kiralanabilir. Çocuğa göz kulak olma durumları oluşabilmektedir. 11 yaşından sonra ise her çocuk kendi başına uçağa binebilmektedir.

 Hamile Yolcular

Hamile yolcular ise birtakım kurallar çerçevesinde uçağa binebilmektedir. Gebelik şüphesi varsa binmesi pek tavsiye edilmemektedir. Bunun dışında 28 ile 35 hafta arasındaki gebelerin mutlaka rapor alarak uçağa binmesi gerekmektedir. Doktor raporu olmadan binemezler. 35. haftadan sonra ise hamile kadınlar uçağa binemez.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli yolcular için en doğru ve en kaliteli yolculuk hizmetleri sunulmaktadır. LIAT firmasına hastalık ve engelli yolcular hakkında bilgiler verilirse firma ücretsiz şekilde destek sağlamaktadır. Her neye ihtiyacı varsa karşılamakta ve uçakta da önlem alabilmektedir. Bu açıdan bir sorun yaşanmamaktadır.

 Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanlar da uçaklara belli kurallar çerçevesinde alınmaktadır. Evcil hayvanlar eğer uçağa alınacaksa ek ücret talep edilmektedir. Evcil hayvanın kilosuna göre değişiklik gösterir. Mutlaka hayvan pasaportu, sağlık raporu alınmış olmalıdır. Aksi takdirde uçağa alınmaz.

 Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası can ve mal sağlığı için yapılmalıdır. Kesin istenmez ancak yapılırsa iyi olur.

 

LIAT Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • LIAT kaç yılında kuruldu?

  1956 yılında kurulmuştur.
 • LIAT firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Antigua şehrindedir.
 • LIAT IATA kodu nedir?

  LI uluslar arası IATA kodudur.
 • LIAT çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +1 888 844 54 28

LIAT Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (73)
İyi (16)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%82
%18
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
89 Değerlendirme
D*** B***
27 Nisan Cumartesi
çocuklulara ayrı ilgi vardı
N*** M***
31 Mart Pazar
mükemmel ilgi alaka vardı
B*** K***
8 Kasım Cuma
ilgi alaka çok güzeldi
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com LIAT sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. LIAT Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 13.08.2020 02:33:51 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531