1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"Together, further"
Latam

Latam Latam Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1929
Firma Kısaltması
TAM
Firma Merkezi
Şili
IATA Kodu
LA
Uçtuğu Şehir Sayısı
20
Çağrı Merkezi
+56 226 872 400
Firma Yorum Sayısı
26
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,9/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Latam Popüler Uçak Seferleri

02 Kas 2020
Bogota - Lima
Uçak Bileti
19 Kas 2020
Sao Paulo - Barselona
Uçak Bileti
09 Kas 2020
Lima - Madrid
Uçak Bileti
17 Kas 2020
Sao Paulo - İzmir
Uçak Bileti
02 Kas 2020
Madrid - Lima
Uçak Bileti
31 Eki 2020
Sao Paulo - Antalya
Uçak Bileti
15 Kas 2020
Sao Paulo - Adana
Uçak Bileti
15 Kas 2020
Brasília - İstanbul
Uçak Bileti
08 Kas 2020
Londrina - İstanbul
Uçak Bileti
13 Kas 2020
02 Kas 2020
Curitiba - İstanbul
Uçak Bileti
03 Kas 2020
Salvador - İstanbul
Uçak Bileti
06 Kas 2020
17 Kas 2020
Curitiba - Ankara
Uçak Bileti
19 Kas 2020
05 Kas 2020
31 Eki 2020
12 Kas 2020
Lima - Ankara
Uçak Bileti
09 Kas 2020
Medellin - Ankara
Uçak Bileti
07 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Latam Hakkında

Lan Chile, 1929 yılında kurulmuş olan ve çeşitli ülkelere uçuş sağlayan bir havayolu firması olarak yerini alır. Arturo Merine Benitez tarafından kurulmuş olan havayolu şirketi, Şili’nin ulusal havayolu firması olarak da hizmet vermeye başlamıştır. Zamanla çeşitli devlet politikaları ve satışlara konu olan şirket, 1994 senesinde özelleştirme ile hisselerinin %98,7’lik bir kısmı bir takım kontrolörler ve hissedarlar tarafından satın alınmıştır.

Bunların yanı sıra zaman içinde LAN’a ait hisseler 1997 senesinde New York borsasında işlenmeye başlamıştır. Aynı zamanda borsa üzerinde ADR ticaretini yapmış olan ilk Latin Amerika havayolu şirketi olarak ön plana çıkmaktadır. 1998 senesine gelindiğinde ise ilk A330’un gelmesinin ardından Sao Paula’dan Miami’ye ilk uluslararası uçuş gerçekleştirilmiştir. Daha sonralarda ise şirket, oneworld ile 2000 senesine birleşmiş ve aynı zamanda kargo hizmetini de TAM adı altında vererek faaliyetlerini sürdürmüştür.

Lan Chile, güçlü adımlar atarak özellikle de Latin Amerika üzerinde dünyanın önemli havayolu grupları almak için önemli adımlar atmış ve stratejik planlar geliştirmiştir. 2015 senesinde güncel renkler ve logo ile piyasalardaki yerini almış ve 2016’nın Mayıs ayı içerisinde ise yeni imajını koyarak, günümüzdeki havayolu ulaşım hizmetlerini vermeye devam etmektedir.

Latam Online Check - in

Lan Chile için kolay şekilde uçak biletlerinin bulunması ve bagaj kontrolleri için check-in işlemlerini yapmanız mümkündür. Bunun için online olarak yararlanabileceğiniz bu sistem, size zorluk yaşamadan internet üzerinden kontrol yapabilmenizi sağlar. Bunun için Lan Chile sizlere en uygun şekilde Check-in yapabilmeniz için sizden istenilen bilgileri tamamlamanızı ister. Bunun için rezervasyon kodunuz ile seyahat bilgilerinizi doğru şekilde girmelisiniz. Ayrıca bu servisi kullanmak için uçuştan 2 saat önce kullanılmaktadır. Bazı durumlar için ise sürenin değilebildiği de bilinmelidir. Aynı zamanda online olarak check-in yapabilmeniz için sizden Rezervasyon kodu ve Yolcu bilgileriniz istenerek size sorgulatma işlemlerinizi tamamlamanıza olanak verilecektir.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Lan Chile sizler için koltuk seçim olanağını check-in üzerinden yapabilme imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda yemek siparişlerine kadar yine check-in yapılabilme hizmeti verilmektedir. Bunlara ek olarak check-in işlemlerini yapmak zorunlu bir işlemdir. Bunun nedeni ise genel kotaların uçuş için doğrulanması ile alakalıdır. Bu yüzden belirtilen zaman dilimleri arasında check-in işlemleri aksatılmadan gerçekleştirilmelidir.

Latam Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Lan Chile havayolu firması, her zaman için güncel gelişmeleri takip eden bir şirket olarak çalışmalarını sürdürür. Bunun için kabinler içerisinde USB fişlerinden, çeşitli enerji kaynaklarına kadar sizlere en iyi olanakları sağlamaktadır.
 2. Lan Chile iyi bir uçuş konforuyla birlikte erişebilirliği arttırmaya yönelik hareket etmektedir. Her kullanıcı için bireysel ekran düzeneğini getirerek pek çok ihtiyacınızı bu bağlamda gidermektedir. Özellikle 3000’ine yakın şarkı, 80 adet film, aktif bir uçuş haritasi, çocuklar için programlama ve günlük haberlere erişmeye kadar bireysel ekranlarınız üzerinden pek çok ayrıntıya ulaşabilirsiniz.
 3. Lan Chile adına çalışan ve size uçakta eşlik eden her bir personel, profesyonel bir hizmet anlayışına ve güler yüze sahiptir. Sizin memnuiyetiniz için çalışan her bir personel doğru bir hizmet verebilme adına önemli bir gayret içerisinde çalışır ve çaba göstermektedir.
 4. Premium Business sizlere farklı bir uçuç deneyimi sunan ayrıcalıktır. Yatağa dönüşmekte olan tüm bu koltuklarla dolu aynı zamanda seçkin şeflerin hazırladığı çeşitli kokteylerle birlikte uçuş deneyiminiz bir başka olacaktır. Özellikle iş deneyimi açısından her zaman rahat uçuş isteyenler adına konfor Lan Chile tarafından sizlere sunulmaktadır.
 5. Lan Chile havayolu firması sizlere uluslararası alanda güzel bir uçuş deneyimini ekonomik fiyatlar ile sağlar. Bunun için teknolojik tüm yenilikleri takip eder ve sizler adına çalışan personeller ile güzel bir uçuş deneyimi olanağını verir.
 6. Ergonomik tasarıma sahip ekonomi sınıfı bile sizlere en iyi konforu verme amacını taşır. Siz sadece arkanıza yaslayan ve rahatlayın. Gerisi ayarlanabilir ve başlıklı güzel bir koltuk deneyimi ile sizi bulacaktır.
 7. Lan Chile havayolu firması, hizmette kalite anlayışını benimseyen bir çalışma prensibine sahiptir. Bunun için ise sürekli olarak çalışma göstermekte ve her sınıf için müşteri memnuiyeti adına özel bir çalışma vermektedirler.

Latam Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

LATAM tüm müşterilerine sunduğu bagaj hakları ile farkını ortaya koyan önemli çalışmalar ile müşterilerine gösterdiği özeni yansıtmaktadır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

LATAM, yolcularına birçok bagaj kullanım olanağını sağlar. Bu sağladığı kullanım alternatifleri incelendiğinde güzel avantajlar görülmektedir.

Bagaj: Yolcular LATAM ile yapacakları yolculuk sırasında eğer ki Economy sınıfı üzerinden uçuş sağlıyorlarsa, bagaj hakkı bunun için 1 parça 23 kg olarak belirlenmiştir. Bu şart yurtdışı uçuşlar ile uluslararası uçuşlar için belirlenmiş bir kriter olarak karşımıza çıkar. Fakat Business ya da Premium sınıflarında seyahat hali durumu bulunuyorsa 3 parça için 23 kilogram sınırı bulunmaktadır. Bu tüm geçerli olan güzergahlar için belirlenmiştir.

Kabin/El Bagajı: LATAM kabin içlerinde eğer ki Business ya da Premium sınıflarında yolculuk yapanlar için bir Ekonomi sınıfında 16 kilo sınırını belirlemiştir. Ayrıca Ekonomi sınıfı için ise 8 kilo sınırı bulunmaktadır. Mutlaka müsaade edilen kurallara ve önlemlere el bagajlarının uyulması gerekmektedir. Ayrıca kabinlerde yer alan boşlukların sınırlı olduğunun bilinmesi ve depoya eşyalarınızı koyarak ve ücret ödemeyerek de eşyalarınızın taşınabileceğinizin unutulmaması gerektiği aktarılır.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Şili’de geçerli olan uçuşlar için iç hatlarda eğer ki bagaj sınırını aşıyorsanız o zaman bir bavul için uçuştan 3 saate kadar CLP 10.990 ödersiniz. Eğer ki uçuştan 3 saat önce ise CLP 22.000 ödenek kabul edilmektedir. İkinci ve üçüncü bavullarda ve bu bavulların ağırlık sınırlarına göre ödenecek olan miktar değişmektedir..

Yurtdışı: Çeşitli ülkelere yapılan yolculuklarda ücretlendirmeler farklıdır. Fakat uluslararası olan uçuşlar için Avrupa ülkelerinde 23 kilograma kadar ekstra parçalarda 70€ iken Okyanus ülkeleri ile Papete, Paskalya adalarında uçuşlarda 150 dolar, Kuzey Amerika ile Karayipler arası uçuşlarda 100 dolar ve Kuzey Amerika ülkeleri için uçuşlarda 150 dolar talep edilir.

 • ABD Bagaj Kuralları

LATAM, ABD üzerinde yapılan yolculuklar iççin 23 kilograma kadar olan eksra parçalarda ülkelere göre farklı ücretler talep etmektedir. En düşük miktarlar 23 kilograma kadar olan ek bavullarda       USD olmakla beraber, ABD ile diğer ülkelere yapılan uçuş güzergahlarına göre fiyatlar değişmektedir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Lan Chile havayolu firması her zaman için yolcularının bagajlarına önem verdiğini ve taşıma konusunda hassas olduğunu aktarır. Yine de bu tür durumlarda bir takım kazalar meydana geldiğinde bunun için hızlı bir çözüm olanağını sağladığını aktarır. Bagajlara bir durum gelmesi durumunda ya da yaşanan sıkıntılarda ücretsiz olarak onarım hizmetleri sağlayarak %96’lık yaşanan problemlerin giderilmekte olduğu aktarılır. Eğer ki hasarlı bir bagaj durumu varsa mutlaka çalışanlar ile görüşmelisiniz. Ayrıca gereken kontrolleri kimlik belgeleriniz, biniş kartınız ve bagaj fişleriniz ile de kontrol ettirebilirsiniz.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

LATAM uçuş sırasında ya da bekleme alınan dahil kabinlerde bir takım kısıtlamaların olduğunu aktarır. Bunlar tehlikeli elementlerin varlığı ile ön plana çıkar. Yanıcı sıvılar, patlayıcılar, zehir, asit, sıkıştırılmış gaz, çakmaklar (ABD yolculuklarında), hava yastığı, akü ile çalışan elektrikli kaykay ve daha fazlası bunlara dahil olmaktadır.

Latam Yiyecek, İçecek ve İkram

Genel anlamda LATAM, müşterilerine en iyi şekilde ikram sunma gayretinde çaba göstermektedir.

 • Economy Class İkramlar

Sizlere sıcak içecekler, kahvaltı olanaklarından daha pek çok ikrama kadar keyif alabileceğiniz yeme-içme olanakları sunulmaktadır.

 • Business Class İkramlar

Sizler için bu sınıfta en iyi şekilde ilginizi çekecek bir menü olanağı sağlanır. Ayrıca birbirinden farklı lezzet türlerini bu sınıf içerisinde bularak güzel bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

 • Özel Yemek Servisi

Sizler adına LATAM, özel yemek siparişlerinizi baz alarak bir takım eylemlerde bulunur. Bebekleriniz için özel yemeklerden, deniz ürünlerine ve diğer sağlığınız için olması gereken besinlere kadar tüm hassasiyet ile çalışılmaktadır.

LATAM: Business Class

Sizler için LATAM en iyi Business Class kalitesini sunar.

 • Koltuk Diz Mesafesi

%100 yatay konuma indirgenebilen koltuklar, 76,5 inç uzunluğa kadar 23 inç genişliğe kadar yataklara dönüştürülebilmektedir. Aynı zamanda koltuklar arasında mesafeler, sizlere rahat bir ulaşım imkanını vermekte ve diğer havayollarından daha yüksek bir standart sağlanmaktadır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Güney Amerika bölgesinin doğal özelliklerini barındıran ve ünlü şefler tarafından hazırlanmış olan yiyeceklerin her birini burada bulabilirsiniz.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

İhtiyacınız olan ve bekleme esnasında pek çok olanaktan yararlanabilir ve uçuş öncesinde keyifli bir yolculuk geçirebilirsiniz.

 • LATAM: Yolcu Sınıfları

LATAM sizler adına her zaman en iyi yolculuk yapabilmeniz adına özel sınıf sistemlerini uygular. Böylece Economy, Premium Business ve Premium Economy sınıfları ile güzel bir uçuş deneyimini yakalayabilirsiniz.

Latam Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Önemli bir havayolu şirketi olan LATAM, Arjantin, Brezilya, Şili, Kolombiya, Ekvator, Peru ve Avrupa ülkeleri dahil pek çok ülkeye hizmet veren bir havayolu firmasıdır. Biletlerinizi LATAM uçuşları için en uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

 • LATAM Seferleri: Latam her zaman ve her gün uçuş olanaklarını çeşitli ülkelere yaptığı güzergahlar ile sağlamaktadır. Bunun için Güney Amerika’dan, Avrupa ülkelerine ve Ekvator’a kadar kapsamlı bir güzergah yer almaktadır.
 • LATAM Rezervasyon: Kolay bir şekilde rezervasyonlarınızı LATAM adına online olarak yapabilirsiniz.
 • LATAM Bilet Al: Keyifli bir şekilde yolculuk yapmak için Lan Chile tarafından düzenlenen uçak seferleri için bilet alma işlemlerinizi online olarak Biletall.com'dan sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Latam Bilet İptal/İade Prosedürü

LATAM, biletlerin iptali noktasında bir takım işlemlerin yapılmasına izin verir. Bunun için biletin satın alındığı tarihten itibaren bir yıl süre ile geri ödeme talebinde bulunmanız mümkündür. Fakat bunun için biletinizin ücretinin buna izin vermesi de gerekiyor. Genel anlamda satın alınan ücretlerin buna izin vermesi, biniş ücretlerinizin iadesi olarak vermektedir.

Latam Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Sizler için her zaman en iyi konfor standardı sağlanmaktadır. Bunun için özel masaj koltuklarından en iyi teknolojik olanaklara kadar ve ergonomik dizaynlar sizlere en iyi uçuş deneyimini sağlamak için yapılmaktadır.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebekleriniz ya da çocuklarınız için özel kemer sistemleri vardır. Ayrıca çocuklarınız için ayrıca bir koltuk talebinde yetkili personellerden bulunabilirsiniz.

 • Hamile Yolcular

Eğer ki hamile bir yolcu varsa mutlaka doktor raporu almalıdır. Bunun için doğum haftası son derece önemlidir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hastalığın türüne göre yolculuk sistemleri değişmektedir. Bu yüzden hastalığa bağlı olarak bir ebeveyn ile ya da doktor raporu ile seyahat edilmesi gerekir.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanlar için geçerli kurallar, ülkelere göre değişmektedir. Galapagos Adaları, Yeni Zellenda, Güney Afrika, Papete, İngiltere ve Avustralya için bir takım müdahaleler vardır. Evcil hayvanların kabulü ise her ülkenin sağlık yetkilisi tarafından belirlenen ve sağlık için uygunluğuna göre alınan belgelere göre değişmektedir.

 • Seyahat Sigortası

Hizmette olması gereken sigorta sistemleri için gerekli önlemler alınmakta ve sigorta yapılmaktadır.

Latam Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Brasília - Rio De Janeiro 443,12 TL 21 Saat 45 Dakika
Buenos Aires - Sao Paulo 1.251,70 TL 7 Saat 42 Dakika
Bogota - Lima 1.662,96 TL 3 Saat 3 Dakika
Sao Paulo - Barselona 2.486,49 TL 22 Saat 30 Dakika
New York - Sao Paulo 2.707,21 TL 11 Saat 25 Dakika
Lima - Madrid 3.245,50 TL 23 Saat 35 Dakika
Sao Paulo - Bogota 3.402,07 TL 10 Saat
Sao Paulo - İzmir 3.726,09 TL 28 Saat 35 Dakika
Curitiba - Brüksel 3.840,96 TL 26 Saat 47 Dakika
Sao Paulo - Diyarbakır 3.964,54 TL 37 Saat 5 Dakika

Latam Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Latam uçak bileti ne kadar?

  Latam firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Brasília - Rio De Janeiro olup, bilet fiyatı 443,12 TL'dir.
 • Latam kaç yılında kuruldu?

  1929 yılında kurulmuştur.
 • Latam firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Şili şehrindedir.
 • Latam IATA kodu nedir?

  LA uluslar arası IATA kodudur.
 • Latam çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +56 226 872 400

Latam Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (88)
İyi (9)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%91
%9
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
97 Değerlendirme
E*** G***
15 Kasım Perşembe
Keyifli bir yolculuk oldu biz memnun kaldık, İkramlar da güzeldi
E*** K***
14 Kasım Çarşamba
Personel biraz daha ilgili olabilirdi ama yine de güzeldi ikramlar güzeldi
K*** D***
9 Eylül Pazar
Bugün indim daha uçaktan güzel diye aldım ama hayal kırıklığına uğradım
M*** K***
7 Eylül Cuma
Teşekkürler ödediğimiz paranın karşılığını vermediğiniz için
Ç*** S***
17 Temmuz Salı
Firmayı çok seviyorum iş seyahatlerimi hep bununla yapıyorum
2
26
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Latam sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Latam Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 22.10.2020 02:38:39 )

Curitiba, (Tümü)
CWBT
BR
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961