1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Jetstar Asia Airways

Jetstar Asia Airways Jetstar Asia Airways Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2004
Firma Kısaltması
Jetstar
Firma Merkezi
Singapur
IATA Kodu
JQ
Uçtuğu Şehir Sayısı
5
Çağrı Merkezi
+61 396 455 999
Uçak Sayısı
18
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,6/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Jetstar Asia Airways Popüler Uçak Seferleri

Sidney - Cairns
Uçak Bileti
08 Kas 2020
Cairns - Sidney
Uçak Bileti
18 Kas 2020
Hobart - İstanbul
Uçak Bileti
07 Kas 2020
13 Kas 2020
Melburn - New York
Uçak Bileti
12 Kas 2020
Cairns - İstanbul
Uçak Bileti
08 Kas 2020
Wellington - Milano
Uçak Bileti
20 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Jetstar Asia Airways En Çok Sefer Yaptığı Ülkeler

Jetstar Asia Airways Hakkında

Jetstar Asia Airways Pte Ltd Singapur merkezli olarak kurulan ve düşük maliyetli bir şirkettir. Avustralya devletinin Qantas Havayolu şirketinin yan kuruluşudur ve Asya Offshoots’undan birisidir. Güneydoğu Asya’daki bölgelere Mynanmar, Kamboçya, Malezya, Endonezya, Filipinler, Tayland ve Vietnam gibi ülkelere uçuşlar yapmaktadır. Ayrıca doğu Asya’da Japonya, Tayvan ve Hong Kong gibi bölgelere de uçuşları vardır.

Jetstar Asia 2004 yılında Qantas ortaklığı ve %49 hisse payı, Singapurlu iş adamı Tony Chew %22, FF Wong %10 hissesi ile Temasek Holdings ortaklığı ile kurulmuştur. İlk uçuşunu 7 aralık 2004 tarihinde yapmıştır.

Jetstar Asia Airways Online Check - in

Jetstar Asia Aırways ile uçabilmek için alınan uçak biletleri, şirketin belirlediği uçuş öncesi zaman diliminde check-in yapmak zorundadırlar. Check-in işlemlerini yolcular havaalanındaki gişelerden yapabilirler. Ayrıca bilet aldıkları online sistem üzerinden de aynı işlemleri rahatlıkla yapabilirler. Jetstar Asia Airways online işlemlerde yolcularına çeşitli avantajlar tanımaktadır. Bu avantajlardan faydalanabilmek için, bilet bilgileri ile işlem yapmalıdırlar. Online check-in işlemlerini kolay ve hızlı yapabilmek için online site üzerinde bilet PNR numarası, yolcu adı soyadı bilgilerini girmeleri gereklidir.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Jetstar Asia Airways yolcuları check-in işlemlerini online olarak yaptıkları sırada isterlerse koltuk seçimlerini de online olarak yapabilmektedirler. Online check-in işlemleri sırasında isteyen yolcular seyahatleri esnasında yemek ihtiyaçlarını gidermek için yemek siparişlerini oluşturabilirler.

Jetstar Asia Airways Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Asya bölgesinin en ekonomik ve güvenilir havayolu şirketi olan jetstar asia airways hizmet kalitesi anlayışı ile hizmet vermektedir. Tecrübeli personeli ile tüm uçuşlarında yolcu memnuniyetine önem verir.
 2. Sürekli kendisini geliştirerek büyüyen Jetstar Asia Airways uçuş nokta sayılarını da sürekli olarak artırmakta, dünyanın farklı noktalarına sürekli olarak sefer düzenlemekte ve insanlara kolay ulaşım imkanı sağlamaktadır.
 3. Jetstar Asia Airways kurulduğu andan itibaren hizmet kalitesi anlayışını benimsemiş, tüm uçuş süresi boyunca yolcuların rahatlığı ve memnuniyetinin sağlanabilmesi için her türlü hizmet en iyi şekilde verilmektedir.
 4. Jetstar Asia Airways şirketi ile yolculuk yapmayı tercih edenler Miles&smiles ayrıcalıkları ve avantajlarından yararlanırlar.
 5. Jetstar Asia Aırways bulunduğu bölgede en ucuz hizmet veren bir şirkettir. Ayrıca uçuşlar için erken rezervasyon ya da erken bilet alımlarında yolcularına en ekonomik uçuş hakkı tanımaktadır.
 6. Yapacağınız yolculuk esnasında beslenme ihtiyacınız için gerekli olan yiyecek ve içecekler sağlıklı ve kaliteli besinlerden oluşmakta ve sizlere ikram edilmektedir.
 7. Jetstar Asia Airways şirketi, özel durumu bulunan engelli yolcularına indirimli seyahat hakkı tanımaktadır. Sağlık durumlarının belirtir belge gösteren kişiler her zaman uçuş avantajlarından faydalanırlar.

   

Jetstar Asia Airways Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

JSA yolcularına ayrıcalıklı hizmetleri ile özel bagaj hakkı tanımaktadır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

JSA, yolcularına seyahatleri için kabin içi el bagajı ve check in bagajı olarak iki farklı bagaj hakkı sunuyor.

Bagaj: İnsanlar Jetstar Asia Airways şirketi ile yaptıkları yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarında ekonomik bölümü tercih etmişlerse bagaj hakkı 20kg, business bölümünü tercih etmişlerse bagaj hakkı 30 kg olarak belirlenmiştir. Jetstar Asia Airways yolcularına uçuş güzergahı ve uçuş mesafesine göre bagaj kapasite haklarında değişiklikler yapabilmektedir.

Kabin/El Bagajı: JSA kabin içi el bagajı olarak, Business bölümü yolcuları için 2 adet 8 kg kapasiteli bagaj, ekonomi bölümü yolcuları için ise 1 adet 8 kg bagaj hakkı tanımaktadır.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Yurtiçi uçuşlarda bagaj kapasitesinin aşılması durumunda kilo başı 2 dolar ücret ödenir. Aktarmalı yolculuklarda kilo başına 2,5 dolar ücret belirlenmiştir.

Yurtdışı: Yurtdışı uçuşlarda bagaj ücretleri uçuş noktasına göre belirlenmekte ve farklılık göstermektedir.

 • ABD Bagaj Kuralları

JSA ile ABD'ye yapılan yolculuklarda, Economy sınıfında yolculuk yapanlar kabin içinde 8 kg, check-in bagaj için 20 kg, Business sınıfı yolcuları kabin içinde 8 kg, check-in bagaj için 30 kg bagaj hakkı tanınmaktadır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

JSA, tüm seyahatlerinde yolcularının tüm eşyalarını özenle ve güvenle taşımaya dikkat etmektedir. Kayıp eşya ya da unutulan eşya durumları olduğunda JSA kayıp eşya ofisinde başvuru yapılabilir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

JSA uçuşlarında kabin içinde çakmak zehirli spreyler,  biber gazı, radyoaktif madde içeren ekipmanlar ve sivri uçlu cisimler, para çantaları taşımak yasaktır.

Jetstar Asia Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

Jetstar Asia Aiways seyahatlerinde yolcularına içecek ve yiyecek ikramlarını uçuş süresi boyunca ayrıcalıklı olarak sunmaktadır. Yolcular uçuş süresince ikramlardan faydalanabilir.

 • Economy Class İkramlar

Jetstar Asia Airways ekonomi bölümü yolcuları için her uçuşlarında sıcak içecek ve sandviç türü yiyecekler ikram etmektedir. Uçuş süresinin uzunluğuna göre kahvaltılık ve yemek ikramları da yapılmaktadır.

 • Business Class İkramlar

Business Class bölümündeki yolcular uçuşları esnasında içecek servisleri ile karşılaşırlar. Uçuş mesafesine göre özel yemek ikramları Uzakdoğu mutfağı ürünleri ile yapılmaktadır.

 • Özel Yemek Servisi

Jetstar Asia Airways yolculuklarında müşterilerinin vereceği özel yemek siparişlerini özenle hazırlamakta ve bu istekleri memnuniyetle yerine getirmektedirler. Özel siparişler arasında bebek maması, et ürünleri, balık ürünleri gibi yiyecek türleri bulunur.

Jetstar Asia Airways: Business Class

Jetstar Asia Airways tüm müşterilerine ekonomi ve business bölümlerinde seyahat etme hakkı tanımakta ve business bölümü için çeşitli avantajlar sunmaktadır.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Business bölümündeki koltuklar yatar pozisyona gelebilmekte ve masaj koltuğu özelliğine sahiptir. Bu bölümde yer alan koltukların diz mesafeleri diğer bölüme göre daha fazla ve 89 cm’dir.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Business bölümündeki yolcular uçakta bulunan aşçılar tarafından özenle hazırlanan lezzetli yiyecekleri ve içecekleri güvenle tüketebilirler.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Jetstar Asia Airways ile seyahat edecek olan yolcular uçuş öncesi beklemelerde CIP Salonu imkanlarından faydalanırlar. Lounge Asia sayesinde de uçuş öncesi, aktarmalar ve uçuş sonrası beklemelerde yemek, eğlence ve duş imkanlarından faydalanırlar.

 • Diğer Özellikler

Müşterilerine çeşitli avantajlar sunan JSA business bölümü yolcularına yanlarında daha fazla bagaj bulundurma ve Miles&Smiles avantajları ile daha fazla mil kazanma şansı sunar.

Jetstar Asia Airways: Miles and Smiles

Jetstar Asia Airways çeşitli avantajlar sunun, özel yolcu programı Miles&Smiles ile kendi şirketlerini tercih eden tüm yolcuları bilet ödülü, Lounge Asia, ek bagaj gibi çeşitli imkanlardan faydalanmaların sağlar.

Jetstar Asia Airways Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Güneydoğu Asya’nın en ekonomik ve en iyi havayolu şirketlerinden birisi olan Jetstar Asia Airways farklı noktalara her gün çeşitli seferler düzenlemektedir. Şirket Mynanmar, Kamboçya, Malezya, Endonezya, Filipinler, Tayland ve Vietnam gibi ülkelere seferler yapmaktadır. Ayrıca doğu Asya’da Japonya, Tayvan ve Hong Kong gibi bölgelerine seferler düzenlemektedir.

 • JSA Seferleri: Jetstar Asia Airways farklı noktaları günlük olarak çok sayıda sefer düzenlemektedir. Profesyonel olma yolunda ilerleyen şirket dünyanın 60 farklı noktasından oluşan şehirlere sefer düzenlemektedir.
 • JSA Rezervasyon: Jetstar Asia Airways uçuşları için yolcular bilet rezervasyonlarını online olarak yapabilirler.
 • JSA Bilet Al: Jetstar Asia Airways şirketi tarafından yapılan uçuşlar ile istedikleri yere gitmek isteyen yolcular biletlerini online bilet satış sitelerinden alabilirler.

Jetstar Asia Airways Bilet İptal/İade Prosedürü

Jetstar Asia Airways şirketine ait uçuşlar için bilet alan yolcular aldıkları biletleri iptal ya da iade etmek istediklerinde, şirket müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gereklidir. Ya da Biletall.com sitesi ile iletişim kurmaları gerekir. JSA şirketi business bölümü biletlerinin iade edilmelerinde, işlem uçuştan 12 saat ve daha önce yapılmış ise kesinti oranı %10, iade işlemi uçuşa 2 saat kala yapılırsa kesinti %30 oranında yapılmaktadır. Ayrıca yolculara biletleme servis ücreti geri ödemesi yapılmamaktadır. Yurtdışı uçuşlarda ise yapılan işlemlere sadece vergi ücretleri iadesi yapılmaktadır.

Ekonomi bölüm için alınan esnek biletler uçuş saatinden en az 12 saat önce iade edilmek istenirse yapılan kesinti %20 oranında, uçuşa 2 saat kala iade veya iptal işlemi yapılmak istenirse bu oran %40 olarak uygulanır. Bu uygulama iç hatlar için geçerlidir. Dış hatlar için iade ve iptal işlemi yoktur.

Jetstar Asia Airways Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Yolcu koltukları en iyi konfora sahiptir ve masaj koltuğu özelliklerini taşımaktadır. Her koltuk için okuma lambası, şarj için elektrik bağlantıları bulunmaktadır.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Küçük bebek ve çocuğu bulunan ailelerin çocukları için özel kemerler bulunmakta ve çocukları için ayrı koltuk talebinde bulunabilirler. Aileler uçağın yanına kadar bebek arabası ile gelebilir, uçakta bebekleri için mama siparişinde bulunabilirler.

 • Hamile Yolcular

Yolcular arasında hamile olanlardan uçak ile seyahat edebilir ibareli doktor raporu istenilmektedir. Hamilelikleri 28 ile 35 hafta arasında olanlar doktor raporu ile seyahat edebilir. Hamileliği 36. Hafta ve ilerisinde olanlar doktor raporuyla bile seyahat etmelerine izin verilmez

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Ağır hastalığı bulunan ve engelli olan yolcular, durumlarına göre kendi başlarına, doktor raporu ya da refakatçileri ile birlikte uçağa binebilir ve yolculuk yapabilirler.

 • Evcil Hayvanlar

Bazı yolcular evcil hayvanları ile birlikte uçmak istediklerinde ek ücret ödemek zorundadırlar. Ayrıca evcil hayvanın özelliğine göre özel kafesler ve kargo bölümlerinde taşınırlar.

 • Seyahat Sigortası

Jetstar Asia Airways şirketi düzenlediği tüm seferlerde tüm yolcularını anlaşmalı olduğu sağlık sigortası güvencesi ve avantajları ile taşımaktadır.

Jetstar Asia Airways Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Sidney - Cairns 1.178,90 TL 2 Saat
Cairns - Sidney 1.185,26 TL 3 Saat 55 Dakika
Hobart - İstanbul 6.572,84 TL 24 Saat 40 Dakika
Christchurch - İstanbul 6.684,92 TL 39 Saat 20 Dakika
Melburn - New York 7.031,19 TL 10 Saat 27 Dakika
Cairns - İstanbul 8.759,01 TL 26 Saat 50 Dakika
Wellington - Milano 9.599,14 TL 39 Saat 55 Dakika

Jetstar Asia Airways Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Jetstar Asia Airways uçak bileti ne kadar?

  Jetstar Asia Airways firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Sidney - Cairns olup, bilet fiyatı 1.178,90 TL'dir.
 • Jetstar Asia Airways kaç yılında kuruldu?

  2004 yılında kurulmuştur.
 • Jetstar Asia Airways firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Singapur şehrindedir.
 • Jetstar Asia Airways IATA kodu nedir?

  JQ uluslar arası IATA kodudur.
 • Jetstar Asia Airways çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +61 396 455 999

Jetstar Asia Airways Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (53)
İyi (40)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%57
%43
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
93 Değerlendirme
Ç*** K***
15 Mayıs Çarşamba
hostesler çok iyiydi memnun kaldım
Ş*** İ***
29 Haziran Cumartesi
bu firmayla yolculuk çok güzel
A*** K***
10 Mayıs Cuma
firmanın hizmeti çok iyiydi
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Jetstar Asia Airways sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Jetstar Asia Airways Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 24.10.2020 04:43:05 )

Cairns, (CNS)
CNS
AU
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293