1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"The Joy Of Flying."
Jet Airways

Jet Airways Jet Airways Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1992
Firma Kısaltması
AIJ
Firma Merkezi
Mumbai
IATA Kodu
9W
Çağrı Merkezi
+91 (22) 3989 33 33
Uçak Sayısı
123
Firma Yorum Sayısı
3
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,6/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Jet Airways Hakkında

Genel merkezi Hindistan'ın Mumbai kentinde bulunan Jet Airways Havayolları, ülkedeki en büyük şirketlerin arasında ikinci sırada yer almaktadır. Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havalimanı, Indira Gandhi Uluslararası Havalimanı ve Kempogowda Uluslararası Havalimanı Jet Airways'in kullandığı çıkış noktalarıdır.

Jet Airways uçak bileti ile 1992 senesinde kurulan ve gittikçe büyüyen bir havayoluyla seyahat etmiş olursunuz. Firmanın Hindistan'daki pazar payı 2012 yılından bu yana Jet Airways'i en büyük taşıyıcı olma yolunda emin adımlarla ilerlemesini sağlamaktadır. Böylelikle 2005'te halka açılan bir firma olarak uçuş operasyonlarını sürdürmektedir.

Jet Airways uçak bileti fiyatları için Biletall.com'daki fiyatları değerlendirebilirsiniz. Hesaplı uçuşlar Jet Airways'in uçaklarıyla ve mümkün olabilmektedir ve farklı mevki uçuşları sunulmasından ötürü seçebileceğiniz farklı özellikleri kapsamaktadır.

Jet Airways'le yapılan uçuşlar Asya, Kuzey Amerika ve Avrupa'daki 15 ülkeye uçuş gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Toplamda Hindistan'daki 47 rotası ve 20 uluslararası rotasıyla birlikte 67 destinasyona hizmet vermektedir. Mumbai, Bangalore ve Delhi'de yer alan havalimanlarından kalkan uçaklar, birçok farklı rotaya erişim imkanı sağlamaktadır.

Jet Airways uçak bileti rezervasyon ile katılabileceğiniz uçuşlar sizi farklı bölgelere götürmek konusunda geniş bir ağ sunacaktır. Çünkü Jet Airways'in sunduğu destinasyonlar 66 adettir ve firmanın 123 uçağıyla birlikte günlük 300'ü aşan seferler bulmak son derece mümkündür. Mumbai'den Paris'e ve Manchester’a direkt uçuşlar yapmaktadır.

Jet Airways en ucuz uçak bileti ile firmanın uçuşlarına hesaplı biletler bulabilmektesiniz. Bütün işlemleriniz dahilinde uçak içi eğlenceleri hem Hollywood hem de Bollywood filmlerinden çeşitli seçmeler barındırmaktadır. Bu nedenle uçuşunuz sırasında geniş ekran keyfiyle film izleyebilir, uzun uçuşlarda bu uçak içi eğlencelerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Güncel filmler, TV kanalları ve daha pek çok seçenek uçak içi eğlenceler kapsamında Jet Airways'te sunulmaktadır.

Jet Airways Online Check - in

Jet Airways, müşterilerin check in işlemlerinde evden, ofisten veya hareket halindeyken işlem yapabilmelerine imkan tanımaktadır.

Jet Airways uçak bileti fiyatları ile ister iş isterseniz de eğlence amaçlı uçun, uygun fiyatlara uçuş imkanı bulabilirsiniz. Jet Airways'in check in işlemlerini 48 saat ile 6 saat arasında kullanabilir, her an her yerden bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle hem havalimanlarında check in işlemleriyle uğraşmak durumunda kalmaz hem de koltuğunuzu ayırtabilirsiniz. Jet Airways'in check in işlemleri size havalimanlarında direk geçiş imkanı tanıdığı için zaman kazanırsınız.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Jet Airways'in politikaları rezervasyona olduğu kadar müşterilerin yemek seçimlerine de özenle yaklaşmayı kapsamaktadır. Bu nedenle bu tür detaylar için önceden sipariş oluşturabileceğiniz bir sisteme yer verilmektedir. Özel yemek siparişinizi kalkıştan 24 saat öncesine kadar Jet Airways'in personeline iletirseniz, farklı alternatifleri de deneyebilirsiniz. Ayrıca firmanın uçuşlarında koltuğunuzu check in işlemlerinde ayırtmak akıllıca bir seçim olacaktır.

Jet Airways Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Uluslararası 20 farklı rotaya erişim imkanı tanımaktadır.
 2. Emniyetli bir seyahat geçirmeniz için gereken bütün donanımlara yer verilmektedir.
 3. Seçebileceğiniz First Class uçuşlara yer verilmektedir.
 4. Önceden yemek siparişi oluşturabilirsiniz veya özel yemek siparişi verebilirsiniz.
 5. Web check in işlemleriyle havalimanında sıra beklemenize gerek kalmamaktadır.
 6. Uçtuğunuz mevki Economy Class veya First Class olsa da, uçak içi eğlenceler size keyifli bir yolculuk yaşatacaktır.
 7. Günlük 300'ü aşkın sefer yapabilmektedir.

Jet Airways Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Ücretsiz bagaj hakkınız Jet Airways'te uçtuğunuz mevkiye göre farklılık göstermektedir.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Economy Class bünyesindeki uçuşlar için 15 kg, First Class uçuşlar için 30 kg ücretsiz bagaj hakkı firma tarafından standart olarak belirlenmiştir. Toplam ölçüler 158 santim olmalıdır.

KABİN/EL BAGAJI: Elde taşınabilen bagajlar Boeing uçaklarda 55x35x25 santim ölçülerinde ve 7 kg ağırlıkta olmalıdırlar. ATR uçaklarında ise 50x45x20 santim ölçülerde ve 7 kg ağırlıkta bir el bagajı taşıma hakkınız vardır.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: Yurt içinden yapılan hiçbir sefere yer verilmemektedir.

YURTDIŞI: 158 santim ölçülerini aşan parçalar için ödenecek ekstra ücret 150 USD'dir. Ayrıca Londra çıkışlı olan uçuşlar için parça başına 150 İngiliz Sterlini ve Damman'dan kalkan ve 42 inç boyutlarını aşan her parçada 175 Arabistan Riyali ödenmelidir.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kayıp bagajınızı Jet Airways'e bildirmeniz durumunda, havalimanındaki firma temsilcileri size yardımcı olacak ve gecikmiş bagajınızı bularak size teslim etme konusunda ayrıntılı bir çalışma gerçekleştireceklerdir. Hasarlı bagajlar konusunda Jet Airways temsilcileri hasarlı raporu doldurmanızı talep ederler ve bagajda oluşan hasarın giderilmesi adına maliyet ödemeleri yapılmaktadır.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Jet Airways'in bünyesinde akıllı bagaj taşımak istiyorsanız, bunu pilini çıkararak taşıyabilirsiniz. Fakat pili çıkarılamayan akıllı bagajların yolculuğa kabul edilmesi mümkün olmayacaktır. Ayrıca kabin içerisinde kuru pil, bıçak, makas, keskin aletler, kriket ve golf sopaları, bilardo sopası ve hokey sopası gibi ürünleri kabin bagajlarında taşıyamazsınız. Diğer tehlikeli maddelerin taşınması söz konusu olabilmektedir, ancak belli limitler dahilinde taşıması Jet Airways tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

Jet Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

Jet Airways'te mevkiye göre farklı ikramlıklar alabilirsiniz ve önceden sipariş ile menülerden de istediğiniz yemekleri seçebilirsiniz.

 Economy Class İkramlar

Jet Airways'in hizmet söz konusu olduğu zaman en iyiyi sunmayı hedeflemesinden ötürü farklı ikramlıklar ve içecekler alabilmektesiniz. Ayrıca uçuştan önce yemek siparişi oluşturabilirsiniz. Özel menüleri 24 saat önceden firmaya belirtmeniz gerekecektir.

 Business Class İkramlar

Hindistan'ın sevilen içecekleri ve atıştırmalıklarından derlenen ikramlıkların yanı sıra, yemek servisinden sipariş oluşturabilirsiniz. Siparişler 90 dakikadan kısa süren uçuşlar için çevre dostu yemek paketi kapsamında yapılmaktadır. Bu kapsamdan daha uzun süren uçuşlarda özel mutfaklarda hazırlanan yemekleri tatma imkanınız olacaktır.

 Özel Yemek Servisi

Özel yemeklerin siparişleri mutlaka 24 saat önceden belirtilmelidir. Böylelikle düşük kalorili, düşük yağlı, glütensiz, vejetaryen, çocuk yemekler ve Müslüman yemekleri gibi tercihleri yapabilme imkanınız olacaktır.

Jet Airways: Business Class

Jet Airways'de Business Class uçuşlarının farklı ayrıcalıklara yer vermesi söz konusu olmaktadır.

 Koltuk Diz Mesafesi

Uçuşların kapsamına göre koltuk-diz mesafesi değişkenlik gösterecek olsa da, Boeing 737-800 uçuşları için 40 inç mesafeye sahip olabilmektesiniz. Bu mesafe Airbus modelli uçaklar için 49 inç olarak farklılık göstermektedir.

  Yiyecek, İçecek ve İkram

İkramlıklar olarak uçak içerisinde Hindistan'ın özel içecekleri ve atıştırmalıkları servis edilecektir. Ayrıca özel mutfaklarda hazırlanan farklı lezzetleri deneme şansınız da bulunmaktadır. Bu nedenle online sipariş vererek menülerden yararlanmayı mutlaka tercih etmelisiniz.

 CIP Salonu / CIP Lounge

Jet Airways'te seyahat eden Business Class yolcuları ücretsiz olarak özel salonlara erişim sağlayabilirler ve bu salonlarda rahatlayarak ücretsiz atıştırmalık ve içeceklerin tadını çıkarabilirler. Jet Airways'in özel salonları belli havalimanlarında bulma imkanınız vardır.

Jet Airways Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Uluslararası destinasyonlarda 20 ve Hindistan merkezli olarak 47 rotası bulunan Jet Airways'in uçuşları ekonomik bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle biletiniz hesaplı fiyatlarla sizin olabilir ve gitmek istediğiniz rotaya maksimum konfor ile eğlenceli bir seyahat yaparsınız. Jet Airways'in bütün destinasyonları farklı bölgeleri kapsadığı için, tatil planlarınızı içeren rotaları firma ile bulabilmeniz son derece olasıdır.

 Jet Airways Seferleri

Jet Airways'le 300'den fazla günlük uçuş bulabilirsiniz. Bu sayede Jet Airways uçak seferleri kapsamında dünyanın farklı rotalarına ve farklı kıtalarına uçma avantajınız olacaktır. Firmanın rota kapsamında 66 nokta ve filolarında 123 uçak bulunduğu için, her gün yüzlerce seferi kolay bir şekilde bulabileceksiniz.

 Jet Airways Rezervasyon

Jet Airways'in uçuşlarını Biletall.com'da araştırdığınız zaman, havayoluna dair yapılacak araştırmalar size bütün rota uçuşlarını gösterecektir. Böylelikle firmaya bilet almak için seçebileceğiniz farklı destinasyonları bu şekilde görüntüleyebilirsiniz.

 Jet Airways Bilet Al

Biletall.com'daki avantajlar Jet Airways'in biletlerini size hesaplı fiyatlara sunacaktır. Böylelikle tatilinize veya iş gezinize bu imkanlar çerçevesinde kazançlı olarak başlarsınız.

Jet Airways Bilet İptal/İade Prosedürü

Rezervasyon değişikliği veya iptali konusunda Jet Airways'te sıfır ceza ücret politikalarına yer verilmektedir. Böylelikle uçuştan 24 saat öncesine kadar rezervasyonunuzu iptal etme veya değiştirme hakkınız olacaktır hem de hiçbir ücret kesintisi olmaksızın. Bu nedenle 24 saat öncesinden rezervasyonda değişiklik veya iptal talebi yaptığınızdan emin olmalısınız.

Jet Airways Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Jet Airways'in kullandığı uçakların kapsamlarında Hindistan'da yapılan kısa mesafeli uçuşlar sadece Economy Class'a yer vermektedir. Ayrıca koltuk özellikleri uluslararası uçuşlarda değişebilmektedir. Koltuklar Business Class ile 21 inç, Economy Class ile 18 inç genişliklere sahiptirler. Mesafe ölçüsü Business Class koltuklarında 40-49 inç, Economy Class koltuklarında 30-32 inç arasında değişmektedir.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

2-12 yaş aralığındaki bireyler çocuk olarak kabul edilir ve buna göre işlem gerçekleştirilir. 2 yaşından küçük olanlar ise bebek olarak değerlendirilir ve bir yetişkinle seyahat edebilirler. Refakatçisiz çocukların 5-12 yaş aralığında olması ve bu konuda Refakatçisiz Çocuk Hizmeti yardımı alınmalıdır. Hindistan'daki uçuşlarda 4.000 Hindistan Rupisi, kısa mesafeli uçuşlarda 60 USD ve uzun mesafe uçuşlarında 100 USD'yle bu hizmet sağlanabilmektedir.

 Hamile Yolcular

Hamile bayanların uçuşu komplikasyon bulunmaması koşuluyla 32. haftadan 38. haftaya kadar uçuşları söz konusu olabilmektedir. Ancak 38. haftasında olanların Jet Airways'le uçmaları mümkün değildir.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Engelli yolcuların kalkıştan 3 saat öncesinde bankolara bildirilmesi gerekmektedir. Yolculara sağlanan gerekli bütün yardımlardan hasta ve engelli yolcular da firmanın kaliteli hizmet anlayışı kapsamında yararlanabilmektedirler.

 Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanlarla uçuşlarda 24 saat önceden Jet Airways bilgilendirilmelidir. Taşıma çantasıyla birlikte 32 kg'ı aşmayan evcil hayvanlar kabin bagajına kabul edilirler, 32 kg'ı aşarsa kargo bölümünde taşımaları yapılacaktır. Taşıma çantası başına ödemeler 5.000 Hindistan Rupisi'dir.

 Seyahat Sigortası

Seyahat sigortanızı Jet Airways'te yaptırmak sizin seçiminize kalmıştır. Bu nedenle yararlanmak istemiyorsanız seyahat sigortası yaptırmayabilirsiniz.

Jet Airways Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Jet Airways kaç yılında kuruldu?

  1992 yılında kurulmuştur.
 • Jet Airways firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Mumbai şehrindedir.
 • Jet Airways IATA kodu nedir?

  9W uluslar arası IATA kodudur.
 • Jet Airways çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +91 (22) 3989 33 33

Jet Airways Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (56)
İyi (34)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%62
%38
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
90 Değerlendirme
Y*** K***
22 Temmuz Pazartesi
çok mantıklı bir seçenek bu firma
Ç*** A***
27 Nisan Cumartesi
yemekleri muhteşemdi
Ş*** U***
22 Haziran Cumartesi
muhteşemdi herşey
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Jet Airways sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Jet Airways Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 02:52:03 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531