1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Germania Germania Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1986
Firma Kısaltması
GMI
Firma Merkezi
Berlin
IATA Kodu
ST
Çağrı Merkezi
+49 (030) 610 81 80 00
Uçak Sayısı
18
Firma Yorum Sayısı
24
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Germania Hakkında

Germanıa Hava Yolları dünyanın birçok yerine uçuş sağlıyor. Ülke içerisinde de uçuşları bulunan Germanıa hava yolları 1986 tarihinde kurulmuş ve 1987 tarihinden itibaren de hizmetlerini sürdürmektedir. Büyümeyi ve gelişmeyi her geçen gün daha da çok arttıran Germanıa Hava Yolları üzerinden Türkiye’ye de birçok uçuş bulunuyor. Boeing 737- 300 ile başlamış olduğu uçuşlarını ilerleten Germanıa Hava Yolları Almanya’da oldukça yoğun kullanılan bir yer olmuştur.

Şu an filosunda yaklaşık 18 tane uçak bulunan Germanıa Hava Yolları ülke içerisinde Bremen, Dusseldorf ve Münih gibi yerlerin rotasında belirleyici rol oynuyor. Germanıa hava yolları müşteri hizmetlerinin ve internet sitesinin oldukça geniş bir içeriğe sahip olması da müşterilerin mağdur olmasını engelliyor. İçerisinde yaklaşık on tane Boeing 737 ve yaklaşık olarak sekiz tane de Airbus A319 uçağı bulunuyor. Tarifeleri ile bilinen ve birçok fırsatı bulunan Germanıa hava yolları firmasının internet sitesi içerisinde turlar ve kampanyalar hakkında bilgiler de alınabiliyor.

Germania Online Check - in

Germanıa Hava Yolları üzerinden bilet almış olanların biletlerini aktif hale getirmeleri için yaklaşık 2 saat önce havalimanı içerisinde bulunması gerekiyor. Uçuş saatine 45 dakika kala kontuarlar kapanacak olduğu için check-in işlemlerinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi ve zamanının geciktirilmemesi önemli oluyor. Germania hava yolları firması üzerinden bilet almış olanların online olarak check-in işlemleri gerçekleştirmesi mümkün olmuyor. Fakat yolculuktan önceki akşam herhangi bir havaalanından check-in işlemi yapılabildiği gibi yolculuktan iki saat önce gişelerden de yapılabiliyor.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Germanıa Hava Yolları online check-in işlemi imkanını müşterilerine henüz sunmuyor. Fakat koltuk seçimi yaptıktan sonra uçuşların nereye olduğuna ve ne kadar sürdüğüne bağlı olarak yemek servisi bulunuyor. Bunun dışında ek ücret ödeyerek yemek siparişi de verilebiliyor. Online check in işlemleri sırasında yolcular istedikleri takdirde seyahat edecekleri koltuk seçimini de online olarak yapabilmektedir. Ayrıca yine check in işlemleriyle birlikte seyahat sırasında istenilen yemeklerin tüketilebilmesi için yemek siparişi de verilebilmektedir.

Germania Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Germanıa Hava Yolları, Almanya’da en çok tercih edilen ve birçok noktayla bağlantılı olan hava yolu firması olduğu için kesinlikle tercih etmek gerekiyor.
 2. Güler yüzlü personelleriyle müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaya çalışan ve oldukça güvenilir bir hava yolu firması olan Germanıa özellikle Avrupa ve Orta Doğu ülkelerini seyahat de oldukça önemli bir rol oynamaktadır.
 3. İlgili personeller ve kolay internet sitesi içerikleri sayesinde koltuk seçimi, yemek siparişi gibi işlemlerde hiçbir şekilde sorun yaşanmıyor.
 4. 4Germanıa Hava Yolları firmasında müşteriler için birçok avantaj ve kampanya bulunmaktadır.
 5. Germanıa Hava Yolları firmasında uçak içerisinde ikramlar, müzik ve televizyon gibi hizmetler bulunmaktadır. Bu da yolcuğun keyifli geçmesini sağlayan faktörler arasında yer alıyor.
 6. Seyahat acenteleri ile anlaşması bulunan Germanıa hava yolu ile birçok tur yapılabiliyor.
 7. Aktarmalı uçuşlardaki ücret tarifesi ve kolaylıkları tercih etme sebepleri arasında bulunuyor.

Germania Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Germanıa Hava Yolları bagaj hakkı ile de yolcularına ayrıcalıklı hizmetler sunuyor.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Germanıa Hava Yolları, yolcularının yararlanabileceği bagaj hakkı bulunuyor.

Bagaj: Germania hava yollarından uçuş gerçekleştirecek olanların 20 kg bagaj hakkı bulunmaktadır. Gidiş ve dönüş bileti almış olan müşterilerin eğer 28 gün ve daha fazlası ise 32 kg bagaj hakkı bulunuyor. Beyrut’a uçuş gerçekleştirecek olan müşteriler için 25 kg bagaj hakkı bulunuyor. Uçuş esnasında oturulacak olan yere bir el çantası ve dizüstü bilgisayar götürebilmek de mümkün oluyor.

Kabin/El Bagajı: Kabin içerisinde bir el çantası alabilmek mümkündür.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Bagaj ağırlıkları 20 kg üzerine çıkan müşterilerin kullandıkları her kilogram başına 10 Euro ödemeleri gerekiyor.

Yurtdışı: Yurtdışı tariflerinde de ağırlık hak fiyatları yurt içinde olduğu gibi 10 Euro olarak ücretlendiriliyor.

 • ABD Bagaj Kuralları

Germanıa hava yolları firması tarafından ABD’ye direkt uçuş gerçekleştirilemiyor. Bu nedenle ABD direkt uçuşları hakkında detaylı bilgi de bulunmuyor.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Germania hava yolu firmasında kayıp eşyalar ile alakalı ilgili bölümler havaalanı içerisinde bulunuyor. Buralara başvurarak kayıp eşyalara bakmak mümkündür. Bagajlar için ise Germania hava yolu firmasında ek bir özen gösterilmektedir. Herhangi bir sorunda yine aynı yere başvurulabilir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Hemen her hava yolu firmasında da olduğu üzere Germania hava yolu firması bagaj kısıtlamaları bulunmaktadır. Bunların içerisinde çakmak, zehirli sprey, biber gazı ve bıçak gibi unsurlar bulunuyor.

Germania Yiyecek, İçecek ve İkram

Germanıa Hava Yolları firması müşterileri için yolculukları daha eğlenceli bir hale getirmek ve müşteri memnuniyetini de arttırmak adına birçok ikramda da bulunuyor. Özel talep ile istenen yiyeceklerin yanı sıra gelen bu ikramlardan her müşteri yararlanabiliyor.

 • Economy Class İkramlar

Germania hava yolu firmasında yiyecek ve içecek servisleri yolculukların süresine göre belirleniyor. Sıcak sandviç ikramı ve bir meyve suyu ikramı yapılıyor. Bunun dışında çay ve kahve ikramları da bulunuyor.

 • Business Class İkramlar

Business Class yolculuklarında ek olarak tatlı ikramlarında bulunuluyor. Ek olarak içecek alımı da yapılabiliyor. Yemeklerin ardından tuzlu atıştırmalıklar da gelmektedir.

 • Özel Yemek Servisi

Germania Hava Yolları ile uçuş esnasında özel yemek isteyenler daha öncesinde bu isteklerini belirterek ya da uçuş esnasında talep ederek temin edebiliyorlar. Çeşitli yemek hizmetleri sunulmaktadır.

Germanıa Hava Yolları: Premium Ekonomisi

Germania hava yolları firması içerisinde flex ekonomi, klasik ekonomi, temel ekonomi ve Premium ekonomi olmak üzere farklı sınıflar bulunuyor. Premium ekonomi yolcularına da farklı ayrıcalıklar tanınıyor.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Konforlu ve rahat koltukları müşteriler diledikleri gibi ayarlayabiliyor. Flex ekonomi sınıfından bilet alanlar için çok daha rahat koltuk imkanları tanınmaktadır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Bu ekonomi sınıfından bilet almış olan yolcular için ek olarak tatlı ikramları, tuzlu ikramları ve pek çok içecek imkanı bulunmaktadır. Premium ekonomi sınıfı yolcuları Premium ekonomi menüsüne sahip olacakları için ek bir ücret ödemeleri de gerekmemektedir.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Premium ekonomi sınıfından bilet almış olan Germanıa yolcuları diledikleri zaman hiçbir ek ücret ödemeden isim değişikliği ve rezervasyon değişikliği yapabilmektedir. Premium ekonomi sınıfı yolcularının bilet iptal işlemleri de kolaylıkla gerçekleşmektedir.

 • Diğer Özellikler

Bu özelliklerin tamamıyla birlikte Premium ekonomi sınıfı yolcularının 35 kg bagaj hakkı bulunmaktadır. Bu da önemli avantajlardan biri olduğu için tercih edilmesini arttıran unsurlar arasında yer alıyor.

Germania Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Oldukça fazla müşterisi bulunan ve her geçen gün büyüyerek filosunu arttırmakta olan aynı zamanda seyahat gerçekleştirilen yerleri de arttırmakta olan Germanıa hava yolu firması ile birçok ülkeye seyahat gerçekleştirilebiliyor. Mısır, Lübnan, Kıbrıs, Bulgaristan, İran, İsrail, Portekiz ve İspanya uçuşları bulunan germanıa hava yolu firması ile birçok sefer bulabilmek mümkündür.

 • Germanıa Seferleri: Geniş bir yelpazede uçuş gerçekleştirmekte olan Germanıa hava yolu firması Avrupa, Kuzey Afrika, ve Batı Asya olmak üzere yaklaşık 150 farklı noktaya sefer düzenlemektedir.
 • Germania Rezervasyon: Rezervasyon işlemleri gerek mobil gerekse bilgisayar üzerinden her zaman online olarak gerçekleştirilebilmektedir.
 • Germania Bilet Al: Seyahat edilecek olan yere karar vermek ve fiyatları görmek aynı zamanda bilet alma işlemi gerçekleştirmek için internet kullanılabilmektedir. İnternetin dışında da bilet al yöntemleri bulunmaktadır.

Germania Bilet İptal/İade Prosedürü

Germania Hava Yolları firması üzerinden alınmış olan biletleri iade etmek ya da iptal etmek isteyenlerin izlemesi gereken belirli prosüdürleri bulunuyor. İptal ve iade işlemleri için Biletall.com firması ile iletişime geçmek ya da hava yolu firmasının müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek gerekmektedir. Germania hava yolları firması bilet alımının üzerinden belirli bir saat geçtiği takdirde ücret iadelerinde kesinti yapmaktadır. Bu kesintiler ve saat hakkında detaylı bilgi ise aranarak öğrenilebiliyor. İptal yapılmayan biletlerde bulunmaktadır.

Tarifeye göre de değişiklik gösteren iptal ve değişiklik işlemleri olmaktadır. Ekonomi bölümlerinin bazılarında iptal işlemi her zaman gerçekleştirilebiliyorken bazılarında gerçekleştirilememektedir. Bilet alırken bu durumlara müşterilerin dikkat etmesinde de fayda bulunuyor.

Germania Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Koltuklar oldukça konforlu olacak şekilde ayarlanmış ve yolculuk boyunca insanların herhangi bir yerinin ağrımaması için uğraşılmıştır. Koltukların önünde bir televizyon ve yemek masası bulmak mümkündür. Elektrik de koltuklarda bulunmaktadır.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuk yolculara özel olacak şekilde güvenlik önlemleri alınmaktadır. Bebek ve çocuk yolculara sunulan ikramlar da bulunmaktadır. Ayrı olarak ücret ödeyerek yemek ve içecek de alınabiliyor.

 • Hamile Yolcular

Hamile olan yolcular için doktor raporu oldukça önemli oluyor. Fakat hamileliklerde son aylara girmiş olanların doktor raporu olsa dahi uçmalarına izin verilmiyor.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli olan yolcular için raporlar sunulduğu takdirde kolaylıklar sağlanmaktadır.

 • Evcil Hayvanlar

Gidilecek olan yere göre evcil hayvan taşımak isteyenler ek ücret ödeyerek bir bölümde taşıyabiliyorlar.

 • Seyahat Sigortası

Germanıa hava yolları ile seyahat gerçekleştirecek olanlar ücretli bir şekilde sigorta yaptırabilmektedirler. Seyahat sigortası içerisinde herhangi bir sorunda karşılaşılabilecek olan durumlar için önemli özellikler bulunuyor. Bilet esnasında seyahat sigortası almak da mümkündür.

Germania Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Germania kaç yılında kuruldu?

  1986 yılında kurulmuştur.
 • Germania firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Berlin şehrindedir.
 • Germania IATA kodu nedir?

  ST uluslar arası IATA kodudur.
 • Germania çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +49 (030) 610 81 80 00

Germania Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (79)
İyi (16)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
95 Değerlendirme
A*** G*** A***
24 Ağustos Cuma
Firma hiç beklediğim gibi bir hizmet sağlamadı anlamadım gitti memnun kalamadım.
M*** S*** P***
27 Temmuz Cuma
Ben firmadan gayet memnun kaldım içecekleri çok kötü denilemez ama yenilenmeli
A*** M***
24 Temmuz Salı
Firma hiç umduğum gibi çıkmadı. Bir daha binmeyi düşünmüyorum
E*** G***
1 Temmuz Pazar
Firmaya kusur bulan yolcuları anlayamıyorum, problem nedir ?
B*** U***
24 Haziran Pazar
Firmayı severek kullanıyorum ama bazen personellerin suratları asık oluyor anlamıyorum
2
24
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Germania sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Germania Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 04:54:24 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531