1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"Keep Climbing !"
Delta Airlines

Delta Airlines Delta Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1924
Firma Kısaltması
Delta
Firma Merkezi
Georgia
IATA Kodu
DL
Uçtuğu Şehir Sayısı
42
Çağrı Merkezi
+90 (212) 310 19 99
Uçak Sayısı
1330
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,6/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Delta Airlines Popüler Uçak Seferleri

Las Vegas - New York
Uçak Bileti
02 Kas 2020
İstanbul - Houston
Uçak Bileti
28 Eki 2020
İstanbul - New York
Uçak Bileti
07 Kas 2020
İstanbul - Toronto
Uçak Bileti
09 Kas 2020
İstanbul - Miami
Uçak Bileti
25 Eki 2020
15 Eki 2020
08 Kas 2020
Montreal - İstanbul
Uçak Bileti
20 Eki 2020
Houston - İstanbul
Uçak Bileti
21 Eki 2020
Toronto - İstanbul
Uçak Bileti
06 Kas 2020
İstanbul - Detroit
Uçak Bileti
17 Eki 2020
İstanbul - Boston
Uçak Bileti
23 Eki 2020
İstanbul - Atlanta
Uçak Bileti
22 Eki 2020
Las Vegas - İstanbul
Uçak Bileti
31 Eki 2020
23 Eki 2020
Denver - İstanbul
Uçak Bileti
15 Eki 2020
İstanbul - Calgary
Uçak Bileti
27 Eki 2020
İstanbul - Vancouver
Uçak Bileti
16 Eki 2020
İstanbul - Melbourne
Uçak Bileti
11 Kas 2020
İstanbul - Bogota
Uçak Bileti
30 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Delta Airlines Hakkında

Delta Airlines, 30 Mayıs 1924 tarihinde ABD'de kurulmuştur. Şirket hızlı bir büyüme ve artan bir başarı grafiği göstermiştir. Bu sayede dünyanın sayılı büyük havayolu şirketleri arasına adını yazdırmıştır.

6 kıtada, 54 ülkede, 325 noktaya uçuşlar gerçekleştiren şirket, dev bir havayolu ittifakı olan SkyTeam'in 4 kurucu üyesinden biridir.

Kuruluş tarihine bakıldığında, dünyanın en eski havayolu şirketleri listesinde altıncı sırada yer almaktadır. Şirket; somut verilerine göre, taşıdığı yolcu sayısı ve yolcu kapasitesi üzerinden değerlendirildiğinde dünyanın en büyük havayolu şirketlerinin başında geliyor.

Delta Airlines Online Check - in

Delta Airlines uçuşları için biletler Biletall.com üzerinden satın alınabildiği gibi yolculukla alakalı tüm işlemler online platform üzerinden yapılabilmektedir. Check-in işlemi, havalimanında check-in masalarından yapılabilir. Ancak daha pratik ve avantajlı bir hizmet almak için online check-in işlemlerinin tercih edilmesi önerilmektedir. Delta Airlines'ın belirlediği kurallar dahilinde olan zaman içerisinde check-in işlemleri yapılabilir. Bilet ve yolcu bilgileri ile dakikalar içerisinde online check-in işlemi gerçekleştirilebilir.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi Ve Yemek Seçimi

Delta Airlines biletleri için online check-in işlemleri yapılırken, seyahat edilecek koltuk, koltuk haritasından seçilebilir. Özel yemek siparişi vermek isteyen yolcular yine online check-in işlemi sırasında yemek siparişlerini verebilirler. Özel yemek siparişleri, uçuştan 24 saat önce verilmiş olmalıdır.

Delta Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Delta Airlines, Amerika'nın en eski ve köklü havayolu şirketlerinden bir tanesidir. Yıllar içerisinde güvenilirliğini ve kalitesini çok defa ispatlamıştır.
 2. Delta Airlines uçuşlarında, uçuş süresine göre değişen farklı lezzetler sunulur. Yemek menüsü son derece geniştir.
 3. Şirketin filosundaki uçaklar gelişmiş modeller olup, bakımları üst standartlarda yapılmaktadır.
 4. Dünyanın en büyük hava ittifaklarından biri olan SkyTeam'in kurucuları arasında bulunan Delta Airlines, yolcularına yer hizmetlerinde de konforlu imkanlar sunar.
 5. Şirket; hamile yolculara, hasta ve engelli misafirlerine çeşitli ayrıcalıklar sunmaktadır. Bu yolcular, her zaman gereken desteği şirketten alabilirler.
 6. Şirket, tüm yolcuları için geniş ücretsiz bagaj imkanlarının yanı sıra, ekstra bagaj için de çeşitli indirimler sunar.
 7. Delta Airlines yolcuları, dilerlerse inecekleri noktada araç kiralama hizmetlerinden, şirketin sunduğu avantajlarla yararlanabilirler.

Delta Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Delta Airlines, sunmakta olduğu ücretsiz bagaj hakkı imkanları ile kendisini tercih eden yolculara mutlu bir seyahat imkanı sunuyor.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Delta Airlines, alışılageldiği üzere, kendisini tercih eden yolculara, check-in ve kabin bagaj hakkı olmak üzere iki farklı ücretsiz bagaj imkanı sunuyor.

Bagaj: Delta Airlines Economy Class yolcuları, maksimum 23 kg. olacak şekilde 1 bagaj hakkına sahiptir. Business Class yolculara ise maksimum 32 kg. ağırlığında 1 adet ücretsiz bagaj hakkı verilir.

Kabin / El Bagajı: Delta Airlines yolcuları için kabin içerisinde ücretsiz bagaj hakkı, maksimum 8 kg. olmak üzere 1'er adettir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: İç hat uçuşlarında, çok farklı güzergahlara uçuşları olan Delta Airlines'ın ekstra bagaj için gidilecek yer ve miktara göre değişen ücretlendirmeleri vardır. İlgili listeye şirketin web sitesinden ulaşılabilir.

Yurtdışı: Delta Airlines dünyada birçok farklı noktaya uçmaktadır. Dış hatlar uçuşlarında, ekstra bagajlar için yer ve ağırlığa göre değişen fiyatlandırmalar mevcuttur. Ücretlendirme listesi şirketin internet sitesinde mevcuttur.

 • ABD Bagaj Kuralları

ABD'nin herhangi bir noktasına Delta Airlines tarafından gerçekleştirilen uçuşlarda, check-in bagajlarda Economy Class için maksimum 23 kg. ağırlığında 1 adet, Business Class içinse 32 kg. ağırlığında 1 adet ücretsiz bagaj imkanı bulunur. Bu sınır kabin bagajları için 8 kg. olarak belirlenmiştir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Delta Airlines, kendisini tercih eden yolcuların bagajlarının güvenliğini önemser. Sık yaşanan bir durum olmasa da bagajlarla ilgili bir sorun yaşandığında, Delta Airlines üzerine düşen sorumluluğu almaktadır. Bagaj kaybolması durumunda, Kayıp Eşya Ofisi'ne başvuru yapılmalıdır. Yolcunun başvuru üzerine bir rapor tutulacaktır. Bu rapordaki referans numarası ile sorunun çözümünün takibi yapılabilir. Kayıp bagajlar kısa sürede bulunarak sahiplerine teslim edilir. Bagajın bulunamaması durumunda, belirlenmiş kurallar dahilinde, şirket tarafından tazminat ödemesi yapılır. Hasarlı bagaj durumlarında da aynı durum geçerlidir. Hasar, şirket hatasından kaynaklandığı takdirde tazminat ödemesi yapılacaktır. Teslimatı 12 saatten daha geç yapılan bagajlar için Delta Airlines, indirim uygulaması yapar.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Delta Airlines, çakmak ve benzeri yanıcı maddeleri uçuşlara kabul etmez. Yanıcı, parlayıcı, kimyasal, aşındırıcı nitelikte olan maddeler hiçbir şekilde kabul edilmez. Çeşitli spor ekipmanları için belirlenmiş prosedürler uygulanır. Ateşli silahlar ve silah grubuna giren tüm eşyaların taşınması mümkün değildir. Sıvı formda olan kişisel bakım ürünleri ve bebek maması gibi gıdalar kurallar dahilinde ambalajlanarak taşınabilir.

Delta Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Delta Airlines ile seyahat eden tüm yolcular, gerek iç hatlarda, gerekse dış hat uçuşlarında yapmış oldukları uçuşlarda, şirketin sunduğu lezzetli ve kaliteli ikramlardan yararlanabilirler.

 • Economy Class İkramlar

Kısa süreli uçuşlarda, Delta Airlines, Economy Class yolcularına, taze atıştırmalıklar, sıcak ve soğuk içecekler ikram eder. Uzun süreli uçuşlarda ise sıcak yemek ikramları yapılır. Alkolsüz sıcak ve soğuk içecekler yolculuk boyunca servis edilir. Yolcular dilerse, yolculuk öncesinde özel yemek siparişi verebilirler.

 • Business Class İkramlar

Delta Airlines, Business Class ile yolculuk eden misafirlerine bölgeye göre değişen lezzetleri sunar. Yolcular, sunulan geniş menülerden zevklerine göre seçim yapabilirler. Yolculuk boyunca, sıcak ve soğuk içecekler servis edilir.

 • Özel Yemek Servisi

Delta Airlines, isteyen misafirleri için özel yemek siparişlerini kabul etmektedir. Uçuştan en az 24 saat önce özel siparişler verilmiş olmalıdır. Vejetaryen yemekleri, dini tercihlere göre yemekler, diyabet hastalarına özel yemekler, diyet yemekler ve küçük misafirlere özel yemekler istek üzerine hazırlanabilir.

Delta Airlines: Business Class

Delta Airlines, kendisini tercih eden yolculara farklı ihtiyaçlarına göre farklı sınıflarda yolculuk etme imkanı sunar. Business Class'ı tercih eden yolcuları içinse lüksü ve konforu en üst seviyede yaşayacakları imkanları yaratmaktadır.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Delta Airlines, Business Class yolcuları için deri ve konforu yaşatan koltuklar sunar. Bu koltuklarda bacakları uzatmak, yatar pozisyonda keyifli bir uyku çekmek ve huzurlu bir yolculuk yaşamak mümkündür.

 • Yiyecek, İçecek Ve İkram

Delta Airlines Business Class yolcuları, usta aşçıların ellerinden çıkmış olan birbirinden lezzetli yemekleri yerler. Menü çeşitliliği son derece geniştir. Ayrıca, seçkin içecek ikramları ile yolculukları tam bir keyif haline gelir.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Delta Airlines Business Class misafirleri, havalimanlarındaki CIP Salonları'nda keyifle vakit geçirebilirler. SkyTeam ittifakının üyesi olarak, ittifakın sunduğu konforlu avantajları kullanabilirler. Özel salonlarda uçuşlarını beklerken duş alabilir, dinlenebilir, eğlenebilir ve yemek yiyebilirler.

 • Diğer Özellikler

Skymiles, Delta Airlines'ın sadık müşterilerine sunduğu bir karttır. Bu karta sahip olan Delta Airlines yolcuları, indirim ve ücretsiz uçuş imkanlarından yararlanabilirler.

Delta Airlines: Skymiles

Delta Airlines, müşteri sadakat programı olarak Skymiles kartı sunmaktadır. Bu karta sahip olmak için şirketin internet sitesinden başvuru yapılabilir.

Biriken miller sayesinde, Delta Airlines ve farklı bazı havayolu şirketlerinden ücretsiz bilet alınabilir. Kart sahiplerine, bilet alırken ve ekstra bagaj ödemelerinde indirimler uygulanır.

Delta Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Delta Airlines, köklü ve en eski havayolu şirketlerinden biri olarak, her gün 6 kıtada çok sayıda ülkeye düzenli seferler yapmaktadır. Her gün genişleyen havacılık ağında, müşterilerine kusursuz hizmet verme anlayışı ile hizmet verir.

 • Delta Airlines Seferleri: Delta Airlines 6 kıtada birçok ülkeye ve şehre seferler düzenlemektedir. Güvenilir olması ile birçok yolcunun ilk tercihlerinden biri olmaktadır.
 • Delta Airlines Rezervasyon: Delta Airlines uçuşları için hem iç hat, hem de dış hat seferleri için online rezervasyon işlemi yapılabilmektedir.
 • Delta Airlines Bilet Al: Delta Airlines hem iç hat, hem de dış hat uçuşları için bilet satın alma işlemleri online olarak Biletall.com üzerinden yapılabilmektedir.

Delta Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Delta Airlines, Economy biletlerde iade kabul etmemektedir. Esnek olarak satın alınmış biletlerde iadeler belirli kurallar içerisinde yapılabilir. Business Class biletler iade ve iptal işlemi için uygundur.

Bazı bilet iptallerinde, çeşitli vergi ve hizmet kesintileri söz konusu olabilir. Uçuşlarda, belirli süreler içerisinde saat ve tarih değişikliği yapılabilir. Rota değişikliğine izin verilmemektedir.

Delta Airlines Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Delta Airlines uçuşlarında, yolcuların rahatı düşünülmüş ve ideal diz aralığında koltuklar sunulur. Business Class sınıfında ise koltuklar yatak şeklini alabilir, oldukça geniş ve konforludur. Koltuklar, yolcuların yol boyunca duyacakları ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanmıştır.

 • Bebek Ve Çocuk Yolcular

Delta Airlines uçuşlarında 2 yaşından büyük çocuklar için bilet satın alınması gereklidir. 2 yaşın altındaki küçük misafirler için bebek ücreti uygulanır. 7 günden küçük bebeklerin uçabilmeleri için doktor raporu gereklidir. Yalnız seyahat etmek zorunda olan çocuklar için, Delta Airlines refakat hizmeti vermektedir.

 • Hamile Yolcular

Hamile yolcuların uçabilmeleri için doktor raporu gereklidir. İkiz gebeliklerde ve doğuma 1 ay kalan durumlarda, tıbbi formun doktor tarafından doldurulması gereklidir. Doğumdan önceki 7 günde veya doğumdan sonraki 7 günde yolculuk etmek isteyenler için doktor raporu ve tıbbi form şarttır.

 • Hasta Ve Engelli Yolcular

Delta Airlines uçuşlarında, hasta yolcuların özel isteklerine cevap verilir. Belirli hastalıklar uçuşa kabul edilmeme sebebi olabilir. Bu anlamda uçuş öncesi bilgi almakta fayda vardır. Engelli yolcular için önceden talep edilmesi halinde, refakatçi hizmeti verilir. Engelli yolculara eşlik eden rehber köpekler, gerekli evraklar ( aşı ve eğitim belgeleri ) sunulduğu takdirde ücretsiz olarak kabinde uçuşlara kabul edilmektedir.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanlar, IATA standartları dahilinde uçuşlara kabul edilir. 8 kg.'ya kadar olan kedi ve köpekler kabinde yolculuk edebilirler. Kabinde yolculuk edebilmeleri için taşıma çantası uygun olmalıdır ve taşıma çantası ile birlikte ağırlık 8 kg.'yu geçmemelidir. Bagaj kısmında yolculuk edecek olan hayvanlar için rotaya ve ağırlığa göre değişen ücretler uygulanır. Gidilecek ülkenin evcil hayvanlara uyguladığı gümrük prosedürü önceden incelenmelidir. Rehber köpekler ücretsiz olarak kabinde yolculuk edebilirler.

 • Seyahat Sigortası

Delta Airlines uçuşlarında, yolcuların isteği üzerine, avantajlı fiyatlarla istenen kapsamda seyahat sigortası yapılmaktadır.

Delta Airlines Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
San Francisco - Los Angeles 418,44 TL 1 Saat 28 Dakika
New York - Orlando 483,04 TL 2 Saat 39 Dakika
Los Angeles - Seattle 500,01 TL 2 Saat 48 Dakika
Washington - Atlanta 501,20 TL 1 Saat 41 Dakika
Miami - New York 520,76 TL 6 Saat 26 Dakika
Atlanta - Orlando 585,01 TL 1 Saat 20 Dakika
Washington - Toronto 967,24 TL 7 Saat 23 Dakika
New Jersey - Los Angeles 1.026,39 TL 5 Saat
Los Angeles - New Jersey 1.048,54 TL 10 Saat 28 Dakika
Denver - Mexico City 1.146,85 TL 20 Saat 40 Dakika

Delta Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Delta Airlines uçak bileti ne kadar?

  Delta Airlines firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Las Vegas - New York olup, bilet fiyatı 1.221,55 TL'dir.
 • Delta Airlines kaç yılında kuruldu?

  1924 yılında kurulmuştur.
 • Delta Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Georgia şehrindedir.
 • Delta Airlines IATA kodu nedir?

  DL uluslar arası IATA kodudur.
 • Delta Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +90 (212) 310 19 99

Delta Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (52)
İyi (33)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%61
%39
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
85 Değerlendirme
K*** Ö***
17 Kasım Cumartesi
İkramlar kötü personel güler yüzlü siz deneyin kendiniz görün
U*** T***
11 Kasım Pazar
Biz memnun kalamadım nedense , tavsiye eder miyim bilmiyorum
Ö*** K***
27 Eylül Perşembe
Ben memnun kaldım yurtdışı seyahetlerim de tercih edebilirim
K*** K*** S***
4 Ağustos Cumartesi
Firma gerçekten kaliteli hizmet sağlıyorlar, koltuklar biraz daha iyi olabilir.
U*** K***
19 Temmuz Perşembe
Firma gerçekten kaliteli ve hemen hemen her yere seferleri var.
2
26
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Delta Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Delta Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 15.10.2020 03:06:36 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
New York, (Tümü)
NYCT
US

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961