1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Journey with a caring smile"
China Airlines

China Airlines China Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1959
Firma Kısaltması
CAL
Firma Merkezi
Tayvan
IATA Kodu
CI
Uçtuğu Şehir Sayısı
4
Çağrı Merkezi
+886 (2) 412 90 00
Uçak Sayısı
358
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,7/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

China Airlines Popüler Uçak Seferleri

Taipei - Nagoya
Uçak Bileti
06 Eyl 2020
Tokyo - Hong Kong
Uçak Bileti
04 Eyl 2020
Kaohsiung - Kayseri
Uçak Bileti
01 Eyl 2020
New York - Melburn
Uçak Bileti
06 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

China Airlines En Çok Sefer Yaptığı Şehirler

China Airlines En Çok Sefer Yaptığı Ülkeler

China Airlines Hakkında

China Airlines, 16 Aralık 1959 tarihinde Tayvan hükümetinin sahip olduğu hisselerle kurulmuştur. Kurulurken ilk destekçisi emekli hava kuvvetleri subayı olmuştur, onun tarafından firma kurulmuştur. Kurulduğu ilk anda uçuşlar genelde charter uçuşları şeklinde gerçekleştirilmiştir. 1960 yılından sonra ise tarifeli güzergahlar belirlenerek uçuşlar gerçekleştirilmeye başlanmıştır. İlk yerli hizmetlerin ardından yurtdışına yapılan uçuşlar Güney Vietnam, Hong Kong, Japonya olmuştur. Uluslararası uçuşlara bu şekilde başlanmıştır.

Uluslararası uçuşlara Amerika- Los Angeles da eklenmiştir. Ancak Japonya ile olan ilişkilerini siyasi baskı nedeniyle sona erdirmişlerdir. İlk Avrupa uçuşu ise Amsterdam'a gerçekleştirilmiştir. 20 yıl içerisinde yavaş olsa da büyük bir büyüme söz konusu olmuştur. Sonrasında ise kargo uçuşları da yapmaya başlamıştır. Amerika, Dubai, Taipei kargo uçuşları konusunda önemli güzergahlar olmuştur. Filosuna ise oldukça farklı uçaklar eklenmiştir.

China Airlines uçak bileti almak isteyen kişiler Biletall.com'dan kolaylıkla rezervasyon yaptırabilmektedir. Hızlı ve kolay bilet alma durumu söz konusu olacaktır.

China Airlines uçak bileti fiyatları konusunda bilgi almak isteyen herkesin Biletall.com'a başvurması gerekmektedir. Ayrıca Biletall.com sayesinde erkenden rezervasyon yaptırma imkanları da bulunmaktadır. Keyifli bir yolculuk söz konusu olacaktır.

Bu firma hem yurt içinde hem de yurt dışında çeşitli uçuşlar gerçekleştirmektedir. Yurt içinde 33 noktaya uçuş gerçekleştirilirken yurt dışında 118 noktaya ulaşım sağlanabilmektedir.

Özellikle uzun yolculuklarda China Airlines uçak bileti rezervasyon yaptırılarak uçuşlar sağlanabilmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek için ise Biletall.com'a başvurmak yeterli olacaktır. Ekonomi ya da business olarak bilet bulma imkanı bulunmaktadır. Kabin hizmetleri ise son teknolojiye uygun şekilde verilmektedir.

Bu firmanın sunmuş olduğu hizmetlerden bir diğeri de kara ulaşımı hizmetleridir. Uçaktan inen kişilere servis yapılmaktadır. Bu servis sayesinde yolcular istedikleri yere minibüs ile kolaylıkla gidebilmektedir. Valiz taşıma sorunu da çok fazla yaşanmaz.

Dünya'nın en büyük hava yollarından biridir. Ayrıca firmanın geniş bir filosu da bulunmaktadır. Yurt içine ya da yurt dışına gidişlerde kullanılan uçaklar elbette farklıdır. Genelde yurt dışı uçuşlarında daha dayanıklı uçaklar tercih edilmektedir. China Airlines en ucuz uçak bileti temin etmek isteyen kişiler Biletall.com'a başvurabilmektedir.

China Airlines Online Check - in

China Airlines firmasından bilet alan kişiler check- in yapmak istiyorsa uçuş saatinden 48 saat öncesinden başlayarak yaptırabilmektedir. Uçuşa 1,5 saat kalaya kadar yaptırılmalıdır.

China Airlines uçak bileti fiyatları öğrenildikten sonra bilet alınır ve sonrasında check- in yaptırılabilmektedir. Koltuk seçimleri, içecek ve yemek menüsü, kabin incelemesi gibi birçok detay da kolaylıkla öğrenilebilmektedir.

 Online Check- in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

 Online Check- in China Airlines firmasının sunmuş olduğu bir hizmettir. Check-in esnasında özel yemek ya da tekerlekli sandalye seçme imkanı bulunmamaktadır. Koltuk seçimi yapılabilmektedir. Ancak yemek seçimi ya da tekerlekli sandalye talebi uçağa bindikten sonra yapılmaktadır. Uçağa bindikten sonra yemek menüsü sunulmakta, içecek seçenekleri de bulunmaktadır. İsteğe göre belli bir ücret ödenerek ek yiyecekler, içecekler talep edilebilmektedir.

China Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Eski ve köklü bir firma olarak bilinmektedir.
 2. Güvenilirliği ve konforu çok fazla düşünmektedir.
 3. Ekonomik açıdan uygun fiyatlıdır, bütçeyi çok fazla zorlamaz.
 4. Planlamalar doğru ve profesyonel olduğu için uçuşlarda herhangi bir aksama söz konusu olmaz.
 5. Uçaklar son teknolojiye uygundur ve bakımları yapılmaktadır.
 6. Yemek servisleri oldukça profesyoneldir.
 7. Sessiz ve huzurlu bir yolculuk yapılmaktadır.

China Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

China Airlines'da genelde standart bagaj ücretlendirmesi bulunmaktadır.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Ekonomiler için 20 kg, First Class için 40 kg hak bulunmaktadır.

KABİN/ EL BAGAJI: El bagajının maksimum 115 cm boyutu olması gerekmektedir. Maksimum 5 kg sınırdır.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: Yurtiçi 32 USD alınmaktadır.

YURTDIŞI: Genelde ülkeden ülkeye ek bagaj ücreti farklılık göstermektedir. Ancak 32 USD ve 32 CAD olarak değişebilmektedir.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kayıp, hasarlı, eksik ya da geç teslim edilen bagaj söz konusu olursa müşteri servisi ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Kayıp durumları söz konusu olduğu zaman mutlaka 30 gün içerisinde ulaşım sağlanmaktadır. Hasarlı durumlar oluştuğu zamanlar ise firma temsilcisi ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Bagajların üzerine mutlaka ad, soy ad ve iletişim bilgileri yazılmalıdır. Herhangi bir durum olmasına karşılık bu bilgiler önemlidir. 2 parça 5 kg'yi geçmeyecek şekilde el bagajı alınabilmektedir. Likit ve pil gibi ürünler alınmamaktadır. Genelde iç hat uçuşlarında bagaj 40- 20 kg arasında değişmektedir. Yurt dışı yolculuklarında ise bagaj farklılık gösteriyor. 32 ve 23 kg arası değişiklik bulunmaktadır.

China Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

China Airlines ikram servisi uygulayan bir hava yolu firmasıdır. Check- in esnasında yemek sipariş edilmemektedir.

Economy Class İkram

Ekonomi sınıfında verilen yiyecekler arasında kuruyemiş ikramları bulunmaktadır. Bu ikramların dışında genelde Tayvan usulü yiyecekler verilmektedir. Pilavlı deniz ürünleri misafirlere sunulmaktadır. Çin Pasifik Catering tarafından yiyecek hizmetleri sunulmaktadır.

Business Class İkramlar

Business Class yolculuk yapan kişiler ana yemekleri ekonomi sınıfı ile aynı şekilde tüketmektedir.

Özel Yemek Servisi

Atıştırmalık tabağı, ek çay ve kahve imkanları, misafir kiti gibi ek hizmetler bulunmaktadır. Bu yiyecek ve içecekleri temin etmek için belli miktarda ücret ödenmesi gerekmektedir.

China Airlines: Business Class

China Airlines firmasının Business Class biletleri bulunmaktadır.

Koltuk Diz Mesafesi

Normal koltuklarla olan farkı koltukların 180 derece dönebilmesidir. Ayrıca 12 ile 36 inç arasında değişiklik bulunmaktadır. Bunun yanı sıra okuma ışığı, kişisel depolama alanı, kişisel televizyon izleme imkanları bulunmaktadır. Rahat bir yolculuk söz konusudur.

Yiyecek - İçecek ve İkram

China Airlines firması müşterileri için özel içecek imkanları sunmaktadır. Keyifli bir yolculuk sağlanmaktadır.

CIP Salonu/ CIP Lounge

Bu salonlar havalimanlarında kişileri beklemektedir. Ancak ücret karşılığı kiralama yapıldığı için hazırlıklı gidilmelidir.

China Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Yurt dışına yapılan birçok uçuş hizmetinden yararlanmak isteyenler Biletall.com'a başvurabilmektedir. Oldukça kaliteli uçuş hizmetleri verilmektedir. O anki hava durumuna göre uçuş güzergahları belirlenmektedir. Bu önlem için yapılan bir durumdur. Çünkü yolcuların güvenliği ve konforu hava yolu firması için önemlidir. Uçağın durumuna göre de yol güzergahı belirlenmektedir. Hem Tayvan hem de Tayvan dışı yerlere ulaşım China Arilines tarafından sağlanmaktadır.

China Airlines Seferleri

China Airlines firması tercih edilirse hem hafta içi hem de hafta sonu uçuş hizmeti alınabilmektedir. Günün her saati gidilmek istenen noktaya bilet bulunabilmektedir. Gidilecek ülkenin ya da şehrin saatine göre uçuş saatleri belirlenmektedir. Doğru uçuş stratejileri de kullanılmaktadır. China Airlines uçak seferleri Biletall.com'dan öğrenilebilir. Uygun güne ve saate göre bilet temin edilebilir.

China Airlines Bilet Al

Online şekilde bilet almanın en kolay yolu Biletall.com'dur. Online yoldan kampanyalar ve uygun bilet fiyatları daha kolay takip edilmektedir. Bilet bu şekilde bulunup satın alınabilmektedir. Eğer bilet önceden alınırsa daha uygun fiyatlı bilet temin edilmektedir. Özellikle uzak uçuşlarda fiyatlar pahalı olabileceği için bilet öncesinde alınmalıdır.

China Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

İptal ya da iade konularında müşteri hizmetlerine danışmak doğru olacaktır. Ancak bilet değiştirme imkanı bulunmaktadır. İptal edildiği takdirde de ücret tam olarak geri verilmemektedir. Belli bir kısmı ödenmektedir. Ancak mutlaka uçak kalkmadan en fazla 60 dakika önceden işlem yapılmalıdır.

China Airlines Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Koltukların aralıkları ekonomi sınıfında 6 ile 11 inç, business koltuklarında ise 12 ile 36 inç arasında değişiklik göstermektedir. Problem yaşayan kişiler business kısmına geçiş yaparak daha geniş bir yolculuk hizmeti alabilmektedir.

Bebek ve Çocuk Yolcular

 Bebek ve çocuk yolcular için de en az yetişkin yolcular kadar konfora önem verilmektedir. Her çocuğun velisi olmak zorundadır. Ancak 5- 11 yaş arasındaki çocuklar veli ile alınmayabilir. Bu çocuklar için de ek veli hizmetleri verilmektedir. Çocuklara firma tarafından zaten sahip çıkılmakta ve konforu sağlanmaktadır. Ancak talebe göre çocuklara veli atanabilir. Bunun için ise ek ücret talep edilmektedir. Ek ücret gidilecek bölgeye göre farklılık göstermektedir. Çocuklar güvenle bu hava yolu firmasını kullanabilmektedir.

Hamile Yolcular

Hamile yolcular China Airlines ile tabi ki de yolculuk yapabilir. Ancak belli haftalarda doktor raporu olmadan kesinlikle uçağa binilmemelidir. 28 ile 35 hafta arasında yolcuların rapor ile uçağa binebileceği bilinmelidir. Eğer 35'ten sonra binilmesi gerekiyorsa firma ile iletişime geçilmeli ve ona göre önlem alınması sağlanmalıdır. Ancak genelde hamilelerin uzun yolculuklar yapması istenmemektedir. Hamilelik riski olanların da firma yetkilisine bildirmesi gerekmektedir.

Hasta ve Engelli Yolcular

Eğer hasta ve engelli yolcular China Airlines'ı kullanmak istiyorsa öncesinden bilgilendirme yapmalıdır. Ona göre sorunsuz şekilde gerekli hizmetler ücretsiz olarak verilmektedir. Hasta kişilerin sorun yaşaması engellenmektedir.

Evcil Hayvanlar

Eğer evcil hayvanlar ile uçuş yapılacaksa uyulması gereken birtakım durumlar bulunmaktadır. Mutlaka firmaya danışılmalı ve ona göre evcil hayvan götürülmelidir. Veteriner tarafından onaylanmış raporları olması gerekmektedir. 10 gün içerisinde alınmış bir sağlık sertifikasının bulunması gerekmektedir. Mutlaka kendi kutusu içerisinde olmalıdır. Yurt dışına yapılacak yolculuklarda ise pet pasaport talep edilmektedir. Hava durumuna göre bile evcil hayvanın alınıp alınamayacağı değişiklik göstermektedir. 14 kilodan fazla hayvan uçağa alınmamaktadır.

Sağlık Sigortası

Uçuşa başlamadan önce hem can hem de mal sağlığı için sağlık sigortası yapılabilmektedir. Güvenlik açısından önerilir.

China Airlines Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Taipei - Nagoya 2.488,18 TL 3 Saat 50 Dakika
Tokyo - Hong Kong 2.880,47 TL 6 Saat 55 Dakika
Kaohsiung - Kayseri 5.433,83 TL 17 Saat 25 Dakika
New York - Melburn 7.687,24 TL 57 Saat 10 Dakika

China Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • China Airlines uçak bileti ne kadar?

  China Airlines firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Taipei - Nagoya olup, bilet fiyatı 2.488,18 TL'dir.
 • China Airlines kaç yılında kuruldu?

  1959 yılında kurulmuştur.
 • China Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Tayvan şehrindedir.
 • China Airlines IATA kodu nedir?

  CI uluslar arası IATA kodudur.
 • China Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +886 (2) 412 90 00

China Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (58)
İyi (23)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%72
%28
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
81 Değerlendirme
O*** G***
4 Mart Pazartesi
mükemmel hizmet anlayışı çok iyi
B*** H***
21 Mart Perşembe
daha iyisini görmedim
2
2
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com China Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. China Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 12.08.2020 02:45:39 )

Tokyo, (Tümü)
TYOT
JP
Hong Kong, (HKG)
HKG
HK

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=57800
/ True
57800