1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Casablanca Uçak Bileti

21 Kasım
Bugün
Bulutlu
19°C
22 Kasım
Yarın
Sağanak Yağmur
17°C
23 Kasım
Cumartesi
Açık
17°C
Para Birimi
Fas Dirhemi (MAD)
Zaman Dilimi
GMT +1
Casablanca Şehri En İyileri
  • Festivaller
  • Casablanca Limanı
  • Couscous
Casablanca

En Ucuz Casablanca Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Casablanca
Aegean Airlines
16 Ara 2019
23 Kas 2019
İzmir - Casablanca
Atlasglobal
04 Ara 2019
Antalya - Casablanca
Atlasglobal
04 Ara 2019
Lefkoşa - Casablanca
Atlasglobal
21 Kas 2019
Hartum - Casablanca
Saudi Arabian Airlines
19 Ara 2019
30 Kas 2019
16 Ara 2019
14 Ara 2019
19 Ara 2019
07 Ara 2019
Kayseri - Casablanca
Türk Hava Yolları
09 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Casablanca Kalkışlı Uçak Seferleri

24 Kas 2019
04 Ara 2019
Casablanca - Cidde
Tunis Air
27 Kas 2019
Casablanca - Novakşot
Royal Air Maroc
27 Kas 2019
Casablanca - Hatay
Türk Hava Yolları
12 Ara 2019
Casablanca - Adana
Türk Hava Yolları
28 Kas 2019
Casablanca - Kayseri
Türk Hava Yolları
25 Kas 2019
06 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Casablanca Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Casablanca Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Casablanca Havaalanları
Ülke Kodu
MA
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
5,50 MAD
Yemek Fiyatı
30 MAD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5,50 MAD

Casablanca’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Kasım

Ucuz Casablanca uçak bileti ile yolculuk yapmak isteyen kişilerin kış aylarını tercih etmesi gerekir. Çünkü Casablanca'da yaz mevsimi sıcakları insanı rahatsız edecek seviyelerdedir. Buna bağlı olarak kuraklığın hakim olmasıyla besin ihtiyaçlarının karşılanması zorlaşır ve pahalılaşır. Kasım ve mart ayları en uygun zamanlardır. Ayrıca canlı ve hareketli bir Casablanca görmek isterseniz, festival zamanlarını tercih edebilirsiniz. Festivallerin geneli Mayıs, Ekim ve Aralık aylarında düzenlenmektedir.

Casablanca Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Casablanca uçak bileti ile Mohammed V Havalimanı'na uçacak olan yolcuların şehir merkezine ulaşım sağlamaları oldukça kolaydır. Havalimanı şehir merkezinin 33 km güneydoğusunda yer alır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 181,50 MAD

Mohammed V Havalimanı'nın Gelen Yolcu çıkışlarında bulunan taksilerle merkeze hızlı bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Normal şartlar altında kilometre başına hesaplanan taksi ücretleri, şoför ve yolcuların aralarında anlaşması halinde cüzi miktarlara kadar indirilebilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 5,50 MAD

Havalimanından şehir merkezine gitmek için otobüs turları kullanılabilir. Tur organizasyonlarını CTM otobüs firması üstlenmiştir. İç ve dış hatların çıkış terminallerinde bulunan otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 5,50 MAD

Şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz trenler sayesinde, hem ekonomik hem de hızlı bir şekilde yolculuk yapma imkanına sahip olursunuz. Tren istasyonuna ulaşmak için, Mohammed V Havalimanı'nın 1 numaralı terminal çıkışlarına yönelmeniz gerekir. Sabah 5:30'dan akşam 23:00'a kadar tren seferleri düzenlenir.

Araç Kiralama

Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofislerini ziyaret ederek, kolaylıkla araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralamalarını şoförlü ya da şoförsüz olarak tercih edebilirsiniz. Araç kiralama ofisleri, Avis, Budget, Eurocar, Hertz, National, Sixt ve Thr

Casablanca Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Fas'ın önemli havalimanlarından bir olan Mohammed V Casablanca uçak Havalimanı, içerisinde bulunan hizmetleriyle de yolculara büyük ayrıcalıklar tanımaktadır.

Neredeyse tüm havalimanlarında bulunan kafe, restoran, giyim mağazaları, araç kiralama ofisleri, bilet satış alanları, otopark hizmetleri dışında farklı hizmetlere de sahiptir. Engelli ve yaşlılara tekerlekli sandalye, rampa ve asansör hizmeti verilir.

Dini görevlerin yerine getirilmesi amacıyla dua odaları oluşturulmuştur. Reviz ve eczane hizmetleriyle sağlık ihtiyaçları karşılanır. Para bozdurma işlemleri için döviz büroları, çocuklar için ise çocuk oyun alanları dizayn edilmiştir.

Casablanca’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Casablanca'ya uçak bileti alarak kentin beyaz ve mavi görüntüsüne tanıklık etmek, farklı hisler yaşamanıza olanak sağlayacaktır. Yıl boyunca düzenlenen festivaller sayıca oldukça fazladır. Festivaller kapsamında düzenlenen konserler, film gösterimleri, tiyatrolar, sergiler kentin hareketlenmesine katkı sağlar. İslamiyetin yeni yılı da ülke genelinde kutlanır.
  2. Hem kent hem de ülkenin kalkınmasında önemli bir rolü olan liman, suni olmasına rağmen oldukça rağbet görmektedir. Limanda hem ticaret, hem de tekne turu faaliyetleri yürütülmektedir.
  3. İslamiyeti dininin etkisiyle kentin her yerinde muhteşem mimarilere ve minarelere sahip olan camilere rastlamak mümkündür.
  4. Kıyı kent olması nedeniyle, denizden faydalanılacak birçok plaj ve sahil bulunur. Kirlenmemiş ve masmavi görüntüsü ile huzur vermektedir.
  5. Casablanca mutfağı, Türk kültürüne ait izler taşıdığından dolayı Türkiye'ye benzer lezzetler sunar. İspanya kültürüne duydukları saygıdan dolayı, lokantalarındaki lezzetler yine benzer özellikleri taşır. Fransız lezzetlerine de yabancı olmayan kent, farklı kültürlerden aldığı lezzetlerle fazlasıyla zengindir.

Casablanca Hakkında

Fas'ın en büyük şehri olan Casablanca, Fas'ın batısında Atlas Okyanusu'nun kıyısında bulunur. Afrika için, hem ekonomik hem de konum olarak önemli yere sahip olan Mağrip'in liman kentidir. 2016'da yapılan nüfus sayımına göre nüfusu 6 milyon olarak tespit edilmiştir. Fas'ın ulusal başkenti Rabat olmasına rağmen, Casablanca ülkenin ana sanayi bölgesi olmayı başarmıştır.

Ana sanayi bölgesi olmasındaki en büyük etken, suni bir limana sahip olması olarak söylenebilir. Ayrıca Casablanca Kraliyet Fas Deniz Kuvvetleri için birincil deniz üssüne sahiplik yapar. Şehrin M.Ö. 7 yy'daki adı Anfa'ydı. Bereketli topraklar üzerine kurulduğu için, Portekizli'ler tarafından yeniden yapılandırılmış ve adı ''Beyaz Saray'' anlamına gelen ''Casa Branca'' olarak değiştirilmiştir.

Zamanla yerel halk bu tabiri Casablanca (Kazablanka) olarak kullanmaya başlamıştır. Tarih boyunca çoğu ülke tarafından sömürge anlayışıyla değerlendirilmiştir. 19. yy'da İngiltere'ye büyük bir yün sevkiyatı sağlamış ve bu sevkiyat gün geçtikçe artarak devam etmiştir. 1907'de Fransızlar işgal etme girişimlerinde bulunmuş ve halkın protesto eylemleriyle direniş göstermesine sert bir yanıt vererek 5 binden fazla kişinin ölümüne sebep olmuştur.

1910 yılına kadar Fransa tarafından sömürülen Casablanca'yı, II. Dünya Savaşı'nda Avrupalı ülkelerin geçiş yolu olarak kullanmıştır. 1956 yılında ise Fransa'dan bağımsızlığını kazanmıştır. Casablanca geleneksel bir yaşam kalitesine sahip olduğu için, özellikle yabancı turistlerin giyim ve kuşamlarına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Casablanca Nerede?

Casablanca Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
6 MAD
Taksi
7,50 MAD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Tren ulaşımı şehir içinde oldukça rağbet görmektedir. 2012 yılının sonlarına doğru açılan demiryolu seferleri 05:30 - 23:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Sefer süreleri arasında 10'ar dakikalık bir zaman aralığı vardır. Trene binmek için bilet kartı aldığınızda, içerisine bir yolculuk daha yapabilmeniz için ücret yüklenir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Tren ulaşımı şehir içinde oldukça rağbet görmektedir. 2012 yılının sonlarına doğru açılan demiryolu seferleri 05:30 - 23:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Sefer süreleri arasında 10'ar dakikalık bir zaman aralığı vardır. Trene binmek için bilet kartı aldığınızda, içerisine bir yolculuk daha yapabilmeniz için ücret yüklenir.

Casablanca Vize Şartları

Fas Vize İstiyor mu?
Hayır
Fas Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Fas Vize Detayları
Ülkeye girişte ve çıkışta verilen formların doğru ve eksiksiz doldurulması önemli.

Casablanca’da Gezilecek Yerler

Casablanca Limanı
Korniş Bölgesi
Hasan Cami
Mohammed Meydanı
Sidi Abderrahman Tapınağı
Dünyadaki En Büyük Suni Liman: Casablanca Limanı

Fas'ın kalkınmasında büyük rolü olan liman, yüzyıllardır ticarete açıktır ve Avrupalı devletlerin tercih noktalarındandır. 1906 yılında yapılan yeni iskeleler sayesinde modern bir liman görünümüne sahip olmuştur. Liman demiryolu ağı ve önemli yolların keşiştiği bir yerde bulunmasından dolayı, kolay nakliye imkanı sağlar. Hasan Cami'sine yakındır ve turistler cami gezilerini yaparken yukarıdan liman faaliyetlerini izleyebilmektedir.

Dünya Çapında En Ünlü Eser: Hasan Cami

Hasan Cami, ülkenin en büyük camisidir. Ayrıca dünyanın en büyük camileri arafsında 13. sırada yer alır.

1993 yılında Michel Pinseau projesini çizmiştir. Beğenilen proje Bouygues tarafından faaliyete dökülmüştür. Hasan Cami'nin minaresi 210 metredir. Bu özelliğiyle dünyanın en uzun minaresi niteliğine sahip olmuştur. Caminin özellikleri bununla sınırlı değildir. Minare 60 kat yüksekliğinde bir lazerle donatılmıştır. Lazerin yaydığı ışık Mekke'ye yönlendirilmiştir. Ayrıca Atlas Okyanusu'na yukarıdan bakan bir vadi üzerine kurulmuş olması da manzara açısından oldukça dikkat çekmektedir.

Dilek Akınının Yaşandığı Yer: Sidi Abderrahman Tapınağı

Sidi Abderrahman Tapınağı, deniz kıyısında bulunan geniş tabanlı bir kayanın üzerine inşa edilmeiştir. Zamanın ermişlerinden biri olan Sidi Abderrahman'ın mezarı tapınağın içerisindedir. Tapınağa ulaşım gelgitlerin az olduğu zamanlarda yapılır. Özellikle Ramazan ayında ziyaretçi akınına uğrayan tapınakta, dilekler dilenir ve hastalıklara şifa aranır.

İsa'nın Kutsal Kalbi: Casablanca Katedrali

Katedral İsa'nın Kalbi olarak nitelendirilir. Roma İmparatorluğu döneminde kilise olarak kullanılan mekan, 1930'da Fransız mimar Paul Tournon tarafından yeniden yapılandırılmıştır. Katedral olarak yoluna devam eden göz alıcı bina, 1956'da Fas'ın bağımsızlığını kazanmasıyla faaliyetlerine son vermiştir. Şu anda kültür merkezi olarak hizmet veren katedral sergiler, ve fuarlara ev sahipliği yapmaktadır.

Casablanca’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Couscous
Pastilla
Harira
Tanjine
Garnitürlü Etli Kısır: Couscous

Lezzet olarak kuskusu andıran Couscous yemeğinin ana malzemesi buğday irmiğidir. Buğday irmiği garnitür özelliği taşıyan domates, salatalık, havuç ve patates ile karıştırılır. Son olarak iyi pişmiş et parçalarıyla servis edilir.

Atıştırmalık Börek: Pastilla

Pastilla, görünüm olarak tamamen kapalı yuvarlak bir böreği andırır. Yufkaların içerisine tavuk ya da güvercin etiyle hazırlanmış baharatlı bir harç ilave edilir, her tarafı kapatılır ve taş fırınlarda pişirilerek alternatif yemekler arasında yerini alır.

Ramazan'ın Vazgeçilmezi: Harira

Çoğunlukla Ramazan ayında tercih edilen Harira, kuşbaşı et, soğan, kereviz ve mercimek gibi lezzetlerin bir araya getirilmesiyle yapılan ünlü çorbalardan biridir.

Geleneksel Sunumlarıyla Karşınızda: Tanjine

Tanjine, tek bir yemekten çok farklı lezzetlerin elde edilen yemeklerin genel adıdır. Örneğin, tek başına pişirilmiş olan et, böreklere, çorbalara, sebze yemeklerine dahil edilebilmektedir.

Konaklama İçin Casablanca Otel Seçenekleri

Casablanca uçak bileti ile seyahat eden yolcuların konaklama imkanları oldukça geniştir.

Grand Mogador City Center- İvory Hotel
Casaport tren istasyonuna araçla 5 dakikalık mesafede olan otel, havalimanına 25 km, II. Hasan Camii'ne 3,4 km ve Anfa Place Living Resort'a 6 km uzaklıktadır. 5 yıldızlı olan otelin görünümü ve bina dizaynı göz önüne getirildiğinde, devasa bir büyüklüğe sahip olduğu anlaşılır. Grand Mogador City Center, şehir merkezine 1,3 km mesafededir.
Prolongement de l'avenue des FAR, Avenue Pasteur, Casablanca/ FAS,
Hotel Farah Casablanca
Casablanca şehrini ifade eden beyaz binalar arasında yerini alan ve geleneksel dokunun izlerini taşıyan Hotel Farah Casablanca 5 yıldızlı bir otel olup, Casablanca Havalimanı'na 25 km, tren istasyonuna ve Hasan Cami'ne 5 dakikalık mesafededir. Şehir merkezine olan uzaklığı ise 0,7 km olarak belirtilmiştir.
Avenue des FAR, Casablanca/ FAS
Hotel Majestic
Casablanca kentinin en dikkat çekici otelelrinden biri olan Hotel Majestic, tarihi bir binanın restore edilmesiyle hizmet vermeye başlamıştır. İçerisine girildiğinde barok mimarisinin ilk örneklerini görmek mümkündür. Casablanca Mohammed V Havalimanı'na 24 km, özel araçla yaklaşık 15 dakika uzaklıktadır.
57 ave. Lala Yacout Casablanca/ FAS

Casablanca Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Hamburg - Casablanca 640,45 TL 6 Saat 15 Dakika
Valencia - Casablanca 658,35 TL 9 Saat 35 Dakika
Lyon - Casablanca 673,11 TL 21 Saat 25 Dakika
Tunus - Casablanca 698,18 TL 2 Saat 50 Dakika
Frankfurt - Casablanca 737,99 TL 6 Saat
İstanbul - Casablanca 789,51 TL 8 Saat 5 Dakika
Dusseldorf - Casablanca 798,82 TL 9 Saat 55 Dakika
Cezayir - Casablanca 846,84 TL 6 Saat 35 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Casablanca ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Ilgaz Kayak Merkezi
Ilgaz Kayak Merkezi
08 Kasım 2019
Ilgaz Kayak Merkezi Hakkında Kastamonu il sınırları içerisinde yer alan Ilgaz sıradağlarında konumlanan Ilgaz Kayak Merkezi, muhteşem doğası ile 2850 metre rakıma sahiptir. Gerek sempatikliği ger
Adıyaman’da Gezilecek Yerler: Adımayan'da Nereye Gidilir?
Adıyaman’da Gezilecek Yerler: Adımayan'da Nereye Gidilir?
20 Ağustos 2019
Türkiye’nin güneydoğusunda, Fırat’ın merkezinde bulunan bölgenin arkaolojik araştırmalara göre geçmişi Paleolitik Çağ’a kadar uzanıyor! Cumhuriyet dönemine kadar ‘Hisn-i Mansur’ olarak bilinen bu şehi
Fotoğraf Makinenizi Hazırlayın: Pembeler İçerisinde 10 Harika Manzara!
Fotoğraf Makinenizi Hazırlayın: Pembeler İçerisinde 10 Harika Manzara!
09 Ağustos 2019
Craigievar Kalesi, İskoçya 17. yüzyılda tamamlanmış olan Craigievar Kalesi, 1963 yılına kadar İskoçya’ya verilene kadar Forbes ailesinin ikametgahıydı. Pembe renkli taşlar ve masalsı stili ile bu kal
Kandırdım! İşte Dünyada Yapılmış En Ünlü Şakalar!
Kandırdım! İşte Dünyada Yapılmış En Ünlü Şakalar!
01 Nisan 2019
Şaka Müzesi (The Museum of Hoaxes) 1997 yılında San Diego, California'da Alex Boese tarafından, hem geçmiş hem de mevcut şakaları ve şehir efsanelerini kayıt altına almak ve üzerinde konuşmak için bir

Casablanca Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Ö*** U***
26 Eylül Çarşamba
Yemek kültürleri çok farklı , fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız
A*** A*** Ö***
29 Ağustos Çarşamba
Çok farklı bir şehir ve çok farklı bir yapısı var gerçekten gidilip görülmesi gerekn
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Casablanca Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 21.11.2019 16:52:48 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kasablanka, (CMN)
CMN
MA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=95226
/
95226