1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"The Warmth of the Islands"
Caribbean Airlines

Caribbean Airlines Caribbean Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2006
Firma Kısaltması
BWA
Firma Merkezi
Barbados
IATA Kodu
BW
Çağrı Merkezi
+1 800 523 55 85
Uçak Sayısı
40
Firma Yorum Sayısı
1
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,6/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Caribbean Airlines Hakkında

Caribbean Airlines Kuzey ve Güney Amerika'daki 19 noktaya 600'den fazla haftalık uçuş gerçekleştirmektedir. Genel merkezi Trinidad ve Tobago Cumhuriyeti’nde bulunan ve Jamaika'da operasyonel bir üssü olan Caribbean Airlines, 1600'den fazla kişiyi istihdam etmektedir. Aynı zamanda, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği üyesidir.

Caribbean Airlines, 27 Eylül 2006 tarihinde Trinidad ve Tobago Cumhuriyeti'nde kurulmuştur. Şirket ilk kurulduğunda 5 adet Boeing 737-800 uçağı ile seferlerine başlamıştır. Müşterilerine esnek ücret kombinasyonları ve uzun süreli konaklama seçenekleri sunan, vergi ve ücretler dahil basitleştirilmiş, tek yönlü ücretin öncülerinden olmaktadır.

Kısa bir süre sonra, yolcuların uçuşlarını kontrol etmelerine, evlerinin ve ofislerinin konforunda biniş kartlarını almalarına imkan tanıyan bir web check in özelliği başlatmıştır. Hizmetlerinin ilk iki ayında, zamanında kalkış oranını % 93,9’a çıkararak bu konudaki standartların üzerine çıkmıştır. Caribbean Airlines % 0,7’lik bir kayıp bagaj oranıyla (bin yolcu başına bir torbadan daha az kayıp) da başarısını pekiştirmiştir.

Uçak sayısını ve çeşitliliğini geliştiren şirket, bu gün 40 adet uçakla Amerika kıtasının neredeyse önemli noktalarının hepsine güvenli uçuşlar yapmaktadır.

Caribbean Airlines Online Check - in

Biletall.com’dan Caribbean Airlines ucuz uçak bileti alan yolcular, firma sitesinden bilet numarası ve kimlik bilgileri ile havaalanına gitmeden online check in işlemlerini de yapabilmektedirler.

Biletall.com’dan Caribbean Airlines uçak saatleri öğrenilerek ,süre limitleri içerisinde check in işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Biletall.com’un sağladığı en ucuz Caribbean Airlines uçak bileti sahibi olan yolcular, online check in yaparlarken aynı zamanda, yolculuk yapmak istedikleri koltuklarını seçebilmektedir. Seyahat esnasında beklememek için şirketin menülerinden seçim yaparak, önceden yemek siparişi verebilmektedirler.

Caribbean Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Bildirilen sürelerde kalkış ve varış oranlarında % 100’e yakın bir başarıya sahiptir.
 2. Yeni ve modern uçakları filosuna dahil ederek daha konforlu bir uçuş sağlamıştır.
 3. Şirketin kabin içi modern tasarımı ve koltuklarının rahatlığı, uçuş esnasında yolcuların tamamen rahatlamasını ve dinlenmesini sağlamaktadır.
 4. Zengin ve kaliteli yemeği yolculara ev ortamı hissi vermektedir.
 5. Kabin ve yer hizmetlerinde görevlendirdiği personelin samimi ve sorun çözümü yaklaşımları yolcular tarafından çok beğenilmektedir.
 6. Çocuklu ailelere ve engelli yolculara her türlü özel desteği sağlamaktadır.
 7. Şirketin dinlenme ve VİP salonları, her türlü konfor düşünülerek tasarlanmıştır.

Caribbean Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Caribbean Airlines uçak seferleri esnasında yolcuların uçuş sınıflarına uygun bagaj hakları ve bagaj aşımları halinde ödeyecekleri ücretlerin değişmesi söz konusu olmaktadır.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Bagaj: Caribbean Airlines, uçağın kargo bölümünde taşınmak üzere 23 kg ve toplam ölçüleri 157 cm olan bagaj hakkı tanımaktadır.

Kabin/El Bagajı: Caribbean Airlines, yolcularına 10 kg ve toplam ölçüleri 114 cm olan kabin/el bagaj hakkı tanımaktadır. Bebeklerle seyahat eden yolculara, yerlerin doluluk durumuna bağlı olarak, katlanabilir bir bebek arabası, bebek taşıyıcı sepet veya kabin içinde bebek araba koltuğuna müsaade edilmektedir. Tekerlekli sandalyelerin, koltuk değneklerinin veya diğer özel ekipmanların kullanılmasına ihtiyaç duyan yolculara, yerlerin doluluk durumuna bağlı olmak kaydı ile ek olarak izin verilmektedir.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Caribbean Airlines tarafından yurt içi uçuşlarda ağırlık olarak bagaj aşımında kg başına 3 dolar, ölçülerin aşılmasında ise 75 Dolar ücret alınmaktadır. El bagaj hakkının aşımında ise 50 Dolar ücret alınmaktadır.

Yurtdışı:  Caribbean Airlines verilen ağırlık ve limitleri aşan bagajlara, yurt dışı uçuşlarında 75 Dolar ilave ücret talep etmektedir. El bagaj hakkı aşımında ise yurt içindeki ücret alınmaktadır.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Caribbean Airlines uçak biletleri ile seyahat eden yolcuların, bagajlarının hasar görmesi veya bulunamaması durumunda, yer hizmetleri personeline müracaat etmeleri gerekmektedir. Bagaj problemli veya bulunamaz ise, istenilen belgelerle birlikte matbu form doldurularak kayıp ofisine teslim edilmelidir. Caribbean Airlines para, mücevher, kıymetli evrak, menkul kıymetler, belgeler / sertifikalar, resimler, antikalar, kırılgan ve çabuk bozulan malzemeleri değerli eşyalar olarak kabul etmemektedir. Şirket 7 gün geciken bagajlar için gecikme ücreti öderken, 21 gün içinde bulunamayan bagajları içindeki ile birlikte tazmin etmektedir. Hasarlı bagajlar onarılmakta, onarılamaz ise yenisi alınmakta, eksik teslim edilen bagajların ise eksik olan malzemeleri banka hesaplarına havale edilmektedir.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Caribbean Airlines şirketi bagaj kısıtlama kuralları kapsamında; lityum piller, piroteknik malzemeler içerebilen güvenlik ataşmanı, para kasaları, nakit çantaları vb. malzemeler, tahriş edici veya hafifletici bir madde içeren topuz, biber gazı vb. maddeler, sıvı oksijen bidonları, elektro şok silahları, mavi alev veya puro çakmakları, lityum pille çalışan küçük araçlar, Samsung Galaxy Note 7 cihazı, mühimmatlar (silahlar için kartuşlar) ve her türlü silah ile silah olarak kullanılabilen malzemelerin bagajda ve kabinlerde taşınması yasaklanmıştır.

Caribbean Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Caribbean Airlines uçuş esnasında yolcularına, uçuş sınıflarına göre değişen ikramlarda bulunmaktadır.

Economy Class İkramlar

Caribbean Airlines Ekonomi sınıfı için içecek ikramı yapılmaktadır.

 Business Class İkramlar

Caribbean Airlines Business sınıfı için bir takım özel içeceklerin ikramını yapılmaktadır.

 Özel Yemek Servisi

Carribbean Airlines uçak bileti almadan önce istenilen menü kişisel tercihlere göre sipariş edilebilmektedir.

Caribbean Airlines: Business Class

Caribbean Airlines Business Class yolcularına ayrıcalıklı hizmetler tanınmaktadır.

 Koltuk Diz Mesafesi

Diğer sınıf yolcular için 16,5” koltuk diz mesafesi sağlanırken, Business class yolcuları için bu mesafe 20” olarak uygulanmaktadır.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Business class yolcularına yapılan ikram çeşitleri sıcak olarak sunulmakta ve içecekler de ikram edilmektedir. Ayrıca tüm içecekler uçuş süresi boyunca limitsiz olarak ikram edilmektedir.

 CIP Salonu / CIP Lounge

Business class yolcuları için hazırlanan CIP salonunda konfor için her türlü donanım mevcuttur. Yolcular salonda beklerken yemek ihtiyaçlarını karşılarken, ücretsiz internet hizmeti ve eğlence sistemlerinden de faydalanılmaktadır.

Caribbean Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Biletall.com’dan alınan Caribbean Airlines en ucuz uçak bileti sayesinde seyahat eden yolcular, şirketin gecikmesiz ve düzenli seferleri ile yolculuklarını gerçekleştirebilmektedirler. Biletall.com’da Caribbean Airlines uçuşları ile ilgili tüm bilgileri yolcularına sunulmakta ve seferlerin saatleri ile ilgili en son güncel bilgileri bulundurulmaktadır.

Caribbean Airlines Seferleri:

Caribbean Airlines, Amerika kıtasında 19 noktaya düzenli seferler yapılmaktadır. Kuzey Amerika’da; New York, Orlando, Miami ve Toronto gibi yerlere sefer yapmakta, Karayipler ve Güney Amerika’da ise Antigua, Barbados, Caracas, Georgetown, Havana ve Port of Spain bölgelerine uçuş yapılmaktadır.

 Caribbean Airlines Rezervasyon:

Caribbean Airlines uçak bileti rezervasyon işlemleri Biletall.com’dan online olarak yapılabilmektedir. Rezervasyon işlemlerinden belirli bir süre sonra rezervasyonun gerçek bilete dönüştürülmesi gerekmektedir. Aynı zamanda her rota için bir adet bilet rezervasyonu kabul etmektedir.

Caribbean Airlines Bilet Al:

Caribbean Airlines şirketinin tüm hava yolu seferleri için gerekli olan bilet; Biletall.com’dan alınmakta, biletle ilgili tüm işlemler (check in ve koltuk seçimi gibi) de kolayca yapılabilmektedir. Check in yapılan biletler sayesinde uçuşa daha yakın sürelerde havaalanına gidilebilir ve havaalanında zaman kaybetmeden dinlenmeye geçilebilir. Yapılan tüm işlemler için güvenli bir şekilde Biletall.com’dan ödemeler de gerçekleştirilebilir.

Caribbean Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Bilet iade talepleri, bilet alımının yapıldığı yere iletilmelidir. Bu nedenle bu konudaki her türlü talep, Biletall.com’a yapılabilmektedir.

Tüm geri ödemeler, bilet satın alma işleminde kullanılan orijinal ödeme biçimine yapılacaktır. Yani kredi kartıyla ödeme yapıldıysa, geri ödeme kredi kartına yapılacaktır. Nakit olarak yapıldıysa, talebin çözümünde bir çek oluşturulacaktır.

Hava yolu şirketinin program değişiklikleri, uçuş iptalleri vb. nedenleri ile olan iptallerde para iadesinde kesinti yapılmamakta, ancak işlem ücretleri uygulanabilmektedir. Birden fazla yapılan değişikliklerde birinci değişiklikten sonrası için para iadesi yapılmamaktadır. Kesinti miktarları; uçuş yerleri ve iptal edilme tarihine göre değişebilmektedir.

Caribbean Airlines Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Caribbean Airlines şirketi yolcuların uçuş süresince rahat etmeleri için her türlü konforu sağlanmaktadır. Koltukların tümü ergonomik olup yatma pozisyonuna da getirilebilmektedir. Ayrıca koltuk arkalarında bulunan ekrandan film izlenip müzik de dinlenebilmektedir.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

Caribbean Airlines ile uçan çocukların ve bebeklerin güvenliği ve konforu için, bir dizi hizmet sunulmaktadır. Boeing 737-800 uçaklarının tuvaletlerinde bebek bezi değiştirme imkanları mevcuttur. Bebeğin koltukta oturması isteniyorsa, tam çocuk ücretini ödemek gerekmektedir. Bebeğini ailesine bağlanması için bir bebek döngüsü kemeri mevcuttur. Kalkış, iniş ve hava türbülansı haricinde araba koltuğu kullanımına izin verilmektedir.

 Hamile Yolcular

Caribbean Airlines şirketi hamile yolcular için uluslararası hava yolu yolcu taşıma kurallarını harfiyen uygulanmaktadır. Bu kapsamda 36. haftadan sonraki hamilelikler için yolculuğa izin vermemekte, daha az hamilelikler için ise doktordan izin belgesi istemektedir.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Caribbean Airlines şirketi engelli yolcular için birçok destek hizmeti vermektedir, bu hizmetlerden yararlanmak için bilet alırken engel durumu ve istenilen hizmet bildirilmelidir. Bu hizmetleri; görme engelliler yardımı, işitme engelli yardımı, bilişsel ve gelişim yardımı, oksijen yardımı, rampa için tekerlekli sandalye yardımı yapılmaktadır. Ayrıca uçak, merdiven ve kabin koltuğuna tekerlekli sandalye yardımı olarak sıralanabilmektedir.

 Evcil Hayvanlar

Caribbean Airlines şirketi, köpek ve kedileri uygun Pet in Hold içinde kontrol edilen bagaj olarak kabul etmektedir. Diğer tüm hayvanlar, ihracat ve ithalat kısıtlamalarına tabi kargo olarak kabul edilmektedir. Servis köpekleri, engelli bir yolcuya eşlik ederken Caribbean Airlines uçak kabininde ücretsiz olarak kabul edilmektedir. Sertifikalı, profesyonel eğitimli servis köpekleri, Caribbean Airlines uçak kabininde kabul edilen tek hizmet hayvanlarıdır.

 Seyahat Sigortası

 Caribbean Airlines şirketi ile seyahat eden yolcular, otomatik olarak seyahat sigortası kapsamına dahil edilmektedir.

Caribbean Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Caribbean Airlines kaç yılında kuruldu?

  2006 yılında kurulmuştur.
 • Caribbean Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Barbados şehrindedir.
 • Caribbean Airlines IATA kodu nedir?

  BW uluslar arası IATA kodudur.
 • Caribbean Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +1 800 523 55 85

Caribbean Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (50)
İyi (30)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%63
%38
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
80 Değerlendirme
H*** M***
13 Kasım Çarşamba
çok yetenekli çalışanlara sahip
2
1
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Caribbean Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Caribbean Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 02:22:35 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531