1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Firma Satışa Kapalıdır.
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Gülümseyin Türkiye'nin Kaliteli Havayolu ile Uçuyorsunuz."
BoraJet

BoraJet BoraJet Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2008
Firma Kısaltması
BRJ
Firma Merkezi
İstanbul
IATA Kodu
YB
Çağrı Merkezi
0 (850) 222 26 72
Uçak Sayısı
13
Firma Yorum Sayısı
27
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

BoraJet Hakkında

Bora Jet ; bölgesel bir havayolu şirketi olarak, 2008 senesinde kurularak, 2010 senesinde faaliyete başlamıştır. İstanbul merkezli olan şirket, küçük uçaklarla, büyük havalimanlarına besleyici nitelikte uçuşlar yapıyor. 2010 senesinde SHGM tarafından verilen ruhsat ile dolmuş uçak olarak anılan hava taşımacılığını yapmaya başlamıştır. Türkiye'de bu anlamda hizmet veren ilk havayolu şirketi olma unvanına sahiptir.

2017 yılında; 13 uçaktan oluşan filosuna katmak üzere 30 yeni uçak siparişi vermiştir. Ancak yine 2017 yılında, şirket uçuşlarını belirli bir süre için durdurmuştur. Bu süreçte el değiştiren şirket, yenilenme dönemine girerek, yeniden sektördeki rekabete dönme kararı almıştır.

BoraJet Online Check - in

Bora Jet yolcuları, check-in işlemlerini yapmak üzere, uçaklarının kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında olmalıdırlar. Yurtdışına uçacak olan yolcuların pasaportları hazır bulunmalıdır. Yurtiçi uçuşlar için ise fotoğraflı bir kimlik kartının muhakkak bulundurulması gerekiyor. Yurtiçi uçuşlarda, uçağın kalkış saatinden en geç 30 dakika önce check-in işlemi yapılmış olmalıdır. Yurtdışına uçacak yolcular için uçuştan en geç 45 dakika öncesinde check-in yapılmalıdır. Bora Jet biletleri Biletall.com sitesi üzerinden satın alınabileceği gibi, yine aynı site üzerinden online check-in işlemi yapılabilmektedir. Online check-in işlemleri için sistem, bileti alınan uçuştan 24 saat önce açılır. Uçuşa 2 saat kalana dek online check-in işlemleri yapılabilir.

 • Online Check-in Sorasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Online check-in işlemleri yapılırken, yolcular, tercih ederlerse, seyahatleri için koltuk seçimi yapabilirler. Bora Jet uçaklarında ikramları ücretsiz olarak sunmaktadır.

BoraJet Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Bora Jet, 2017 senesi itibari ile filosunu yenilemeye başlamıştır. Yeni ve konforlu uçakları filosuna katmaktadır. Uçuş konforu ve güvenliği açısından tercih edilmesini sağlayacak bir gelişme olarak görülebilir.
 2. Fly Bora Jet isimli kart sayesinde, bu kart sahiplerine indirimli uçuşlar sunulmaktadır. Biriken puanlar neticesinde bu kartın sahiplerine ücretsiz uçuş imkanları da sağlanmaktadır.
 3. Bora Jet, uçak biletlerini, hem yurtiçi, hem de yurtdışı uçuşlarda, indirimli ve hesaplı fiyatlarla sunmaktadır.
 4. Bora Jet, çocuk yaştaki yolculara ekstra %20 indirim uygulamaktadır.
 5. Bora Jet uçuşlarında, engelli yolculara, talep edilmesi halinde tekerlekli sandalye hizmeti sunulmaktadır.
 6. Bora Jet uçuşlarında yolculara ikram edilen tüm yiyecek ve içecekler ücretsizdir.
 7. Bora Jet, evcil hayvanların kabin içerisinde, belli kurallar dahilinde taşınmasına izin vermektedir.

BoraJet Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Bora Jet, sunmuş olduğu bagaj hakları ile de uçuşlarında avantaj sağlıyor.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Bora Jet, yolcuları için kabin ve check-in bagaj hakkı olmak üzere iki farklı bagaj hakkı tanıyor.

Bagaj: Bora Jet, kendisini tercih eden yolcularına, iç hat uçuşları için 15 kg. bagaj hakkı tanıyor. Dış hat uçuşlarında ise yolcuların 20 kg. ücretsiz bagaj hakkı bulunuyor. Şirket, Almanya'ya uçacak olan yolcularına ise 30 kg. ücretsiz bagaj hakkı vermekte.

Kabin / El Bagajı: Bora Jet, hem iç hatlarda, hem dış hatlarda, kabinde taşınacak olan el bagajlarının, ayakaltında bulunan kısma veya baş üzerinde bulunan kabin raflarına sığmasını istiyor. Kabinde taşınacak bagajlar için maksimum ölçüler 61 x 35 x 25 cm. olarak belirlenmiş. Yine kabinde taşınacak olan el bagajlarının maksimum 8 kg. olmasına izin veriliyor.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: İç hat uçuşlarında, ücretsiz bagaj hakkının aşılması halinde, fazla olan her bir kilo için 7.00-TL. ödenmesi gerekmektedir.

Yurtdışı: Dış hat aktarmasız uçuşlarda, ücretsiz bagaj hakkının aşılması halinde, fazla olan her bir kilo için 14.00-TL. ödenmesi gerekmektedir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Bora Jet, yolcularının bagajlarının korunmasında azami özen göstermektedir. Yine de aksi bir durumda, yolcularının mağduriyetinin giderilmesi için gerekeni yapmaktadır. Uçuş sonrasında bagajda bir hasar olması halinde, hemen Bora Jet'in anlaşmalı olduğu yer hizmetleri şirketinin Kayıp Eşya Departmanı'na başvurulması ve hemen rapor tutturulması gerekmektedir. Raporun tutulmasının ardından, Bora Jet Kayıp Eşya Departmanı'na telefon edip bilgi verilmelidir. 0312-398- 20-39 numaralı telefon ile Bora Jet Kayıp Eşya Departmanı'na ulaşılabilir. Havalimanında rapor tutulması esnasında, yolcudan, uçak bileti, bagaj etiketi ve kimlik talep edilir. Uçuşta bagajın kaybolması durumunda da aynı işlemler yapılmalıdır. Bagajın bulunmasının ardından, yolcu ile irtibat sağlanacaktır. Kayıp bagajın 5 gün içerisinde bulunmaması durumunda; bagaj etiketi, varsa ekstra bagaj bileti, kimlik ve bagajın içeriği bilgisi ile en yakın havalimanı yer hizmetleri Kayıp Eşya Departmanı'na başvuru yapmalısınız.

Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Yolcuların her türlü sıvı madde, jöle ve sprey tarzı maddeleri belirli önlemler dahilinde taşımalarına izin verilmektedir. Sıvı formda olan her madde maksimum 100 ml. büyüklüğünde bir kutuda veya şişede olabilir. Sıvı, sprey veya jöle tarzı maddelerin bulunduğu kaplar, 1 litrelik, içi görülebilen şeffaf nitelikte ve kolay kapanan plastik torbada bulundurulmalıdır. Her bir yolcu, bu tarz torbalardan 1 adet bulundurabilir.

Bu şekilde taşınması gereken maddelere; su, içecekler, kremler, yağlar, parfümler, tıraş köpükleri, diş macunu, reçel, yoğurt, bal, pekmez, sıvı kozmetik malzemeleri, şampuanlar ve benzerleri dahildir. İlaçlar ve bebek mamaları yolcular tarafından kurallara dahil olmaksızın taşınabilir. Bir şüphe oluşması halinde, yolcudan, ilaç veya mamayı tatması istenebilir. Uçuşlara; silahlar, sivri eşyalar, keskin ve sivri silahlar, patlayıcı maddeler, parlayıcı maddeler, kalın sopalar, kimyasal biyolojik nükleer maddeler, zehirli maddeler kesinlikle alınmamaktadır.

BoraJet Yiyecek, İçecek ve İkram

Bora Jet, tüm uçuşlarında, yolcularına yiyecek ve içecekleri ücretsiz ikram olarak sunmaktadır. Türkiye'nin ilk dolmuş uçak seferlerini yapan firmada, ikramların ücretsiz olması adına bir sınıf farkı gözetilmemektedir.                                      

 • Economy Class İkramlar

Bora Jet, Economy Class sınıfında uçan yolcularına, çeşitli yiyecek ve içecek ikramları yapmaktadır. İkramlar, uçuş zamanı ve süresine göre değişiklik göstermektedir.

 • Business Class İkramlar

Bora Jet, Business Class sınıfında uçan yolcuları için sefer süresinin uzunluğuna bağlı olarak çeşitli lezzetli ikramlar sunuyor. Kısa süreli iç hatlar uçuşlarında içecek seçenekleri son derece geniş. Nispeten uzun uçuşlarda ise Türk mutfağının güzel örnekleri misafirlere sunuluyor.

 • Özel Yemek Servisi

Bora Jet, özel yemek siparişinde bulunmak isteyen yolcuları için de hizmet veriyor. Bebek ve çocuklar için özel yemekler, ihtiyaca uygun farklı menüler, yolcuların isteği doğrultusunda hazırlanarak sunuluyor.

Bora Jet: Business Class

Bora Jet, yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarında, yolcularına uygun ücretlerle konforlu uçuş imkanı sağlamaktadır. Farklı sınıflarda uçmanın mümkün olduğu hava yolları şirketinde, Business Class sınıfında birçok ayrıcalık sunulmaktadır.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Bora Jet'in filosunda farklı uçak modelleri bulunuyor. Bu uçakların tamamında, yolcuların rahat edebilmeleri adına koltuklar arası diz mesafesi ideal ölçülerdedir. Koltuklar belirli bir ölçüde yatırılabilir. Business Class sınıfında koltuk mesafeleri daha geniş ve daha konforlu olarak sunulmaktadır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Bora Jet, yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarında, kabinde servis edilen yiyecek ve içeceklerden bir ücret talep etmemektedir.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Bora Jet Business Class yolcuları, uçuşlarını beklerken veya aktarma öncesinde, CIP salonu imkanlarından yararlanabilirler. Yolcular; yemek, eğlence, dinlenme ve duş imkanlarını kullanabilirler.

 • Diğer Özellikler

Bora Jet, Business Class sınıfında uçan yolcularına daha yüksek bagaj imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra Fly Bora Jet kartı ile ücretsiz uçuş imkanı da elde edilebiliyor.

Bora Jet: Fly Bora Jet

Bora Jet, yolcularına Fly Bora Jet kartını sunuyor. Bu karta başvurup sahip olan tüm yolcularına çeşitli indirimler ve biriken puanlar sayesinde ücretsiz uçuş imkanları sunuyor.

BoraJet Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Türkiye'nin ilk dolmuş uçak uygulamasını yürürlüğe koyan Bora Jet, yurtiçi ve yurtdışı noktalara birçok sefer düzenlemektedir. Yurtiçi seferlerin yanı sıra, yurtdışında; Mykonos, Rodos, Kıbrıs, Beyrut, Erbil ve Berlin gibi noktalara uçmaktadır.

 • Bora Jet Seferleri: Bora Jet, yurtiçinde ve yurtdışında 20 farklı noktaya düzenli seferler düzenlemektedir.
 • Bora Jet Rezervasyon: Bora Jet seferlerine ait uçak seferlerinin biletlerine online olarak rezervasyon yapılabilmektedir.
 • Bora Jet Bilet Al: Bora Jet tarafından düzenlenen uçak seferleriyle seyahat etmek için bilet satın alma işlemleri de Biletall.com üzerinden yapılabilmektedir.

BoraJet Bilet İptal/İade Prosedürü

Bora Jet'den alınmış olan uçak biletlerinin iptal ya da iade edilebilmesi için Bora Jet çağrı merkezi ya da Biletall.com ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Bora Jet kurallarına göre; Kıbrıs ve iç hatlar uçuşlarında, esnek bilet alınmış olması halinde, uçağın kalkış saatinden 12 saat öncesine kadar olan iade, açığa alma, iptal ve tarih değişikliklerinde herhangi bir ücret kesintisi uygulanmamaktadır. 12 saat ile 45 dakika arasında ise bu işlemler için %30 kesinti uygulanır. Uçuşa 45 dakika veya daha az kaldığı durumlarda, iade, iptal ve değişiklik yapılması mümkün olmayacaktır.

Yurtiçi uçuşlarda, Business Class için uçuş saatine kadar iptal, iade ve değişiklik yapılabilmektedir. Dış hatlar uçuşlarında; esnek bilet alınmış olması halinde, uçağın kalkış saatinden 72 saat öncesine kadar yapılan iade, iptal ve değişikliklere kesinti uygulanmaz. 72 saat ile 3 saat arasında yapılan değişiklik, iade ve iptaller için %50 kesinti uygulanacaktır. Uçuşa 3 saat kalmasından itibaren ise iptal, iade ve değişiklik söz konusu olamaz. Business Class biletlerde, yurtdışı uçuşlarında da uçuş saatine kadar değişiklik, iptal ve iade şansı bulunmaktadır. Promosyonlu biletlerde iade, iptal ve değişiklik yapılması mümkün değildir.

BoraJet Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Maksimum konforun sağlanması hedeflenen koltuklar, yolcuların rahat seyahat edecekleri biçimde tasarlanmıştır. Diz mesafeleri ideal ölçülerdedir.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bora Jet, 3 yaşına ulaşmamış tüm yolcuları bebek yolcu sınıfında kabul eder. 0-2 yaş arası bebekler kucakta seyahat edebilir. Bir yetişkin yalnızca bir bebeğe refakat edebilir. 3 ile 13 yaş arası yolcular çocuk yolcu olarak kabul edilir. 5 yaşına kadar olan çocuklar refakatsiz yolculuk edemez. 5 yaşını bitirmiş yolcular, belirli kurallar çerçevesinde yalnız yolculuk edebilir. Acil çıkış kapılarına yakın noktalarda, bebekli yolculara koltuk verilmez.

 • Hamile Yolcular

Bora Jet; hamile yolcuların, hamileliğinin 28. haftasını geçmiş olması halinde uçuşa izin vermektedir. Yine hamileliğinin 36. haftasını geçmiş olan hanımlar, uçuş yapamaz. Hamile yolcuların mutlaka "Uçakla seyahat etmesinde bir sakınca yoktur." ibaresi bulunan bir doktor raporu almaları gerekmektedir. Alınmış olan rapor, uçuş tarihi baz alınarak, 7 günden eski olmamalıdır. 36. haftasını geçmiş olan kişiler, doktor raporu olsa dahi uçuşlara kabul edilmezler. Aynı kurallar ikiz bebeğe hamile olan yolcular için de geçerli olup, bu yolcuların doktor raporlarında birden fazla bebeğe hamile oldukları belirtilmelidir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli olan yolcular, sahip oldukları rahatsızlık veya engele göre kurallara tabidir. Yalnız yolculuk etmelerinde sakınca olmayan yolcular uçuşlara yalnız kabul edilir. Bazı özel durumlarda, refakatçi istenir. Sedyeli durumda olan hastalar kabul edilememektedir.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanlar için kabin içinde yolculuk etmeleri halinde, iç hatlarda 35.00-TL., dış hatlarda 35 € ücret alınır. Bora Jet uçuşlarında, aynı cins olması suretiyle bir uçuşta 2 evcil hayvan kabine kabul edilir. Köpek, kedi ve kuş türlerinin kabinde yolculuk etmeleri mümkündür. Çiftlik hayvanları grubunda bulunan canlılar, uçuşlara kabul edilmemektedir. Kabinde uçacak evcil hayvanlar için önceden rezervasyon yapılması zorunludur.

Evcil hayvanların, en az 45 x 35 x 23 cm. ebatlarında taşıma çantalarında kabine alınmaları mümkündür. 2 yavru köpek ya da 2 yavru kedi aynı kafes içerisinde taşınabilir. Kabinde yolculuk edecek evcil hayvanın, taşıma kafesi ile birlikte toplam ağırlığı 6 kg.'ı geçmemelidir. Engelli yolculara refakat eden rehber köpeklerin, kilolarına bakılmaksızın kabinde uçmalarına izin verilir ve ücret alınmaz. Uçakla yolculuk edecek tüm evcil hayvanlar için aşı karnesi istenmektedir.

 • Seyahat Sigortası

Bora Jet ile seyahat eden yolcular, seyahat sırasında beklenmedik bir durum yaşanması ihtimaline karşı, havayolu şirketinin anlaşmalı olduğu sigorta şirketinin sunduğu fırsatlarla, belli bir ücret karşılığı sigorta yaptırabilirler.

BoraJet Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • BoraJet kaç yılında kuruldu?

  2008 yılında kurulmuştur.
 • BoraJet firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi İstanbul şehrindedir.
 • BoraJet IATA kodu nedir?

  YB uluslar arası IATA kodudur.
 • BoraJet çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası 0 (850) 222 26 72

BoraJet Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (65)
İyi (18)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%78
%22
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
83 Değerlendirme
S*** A***
20 Kasım Salı
Hizmetleri çok iyi firma gerçekten kendini bu alanda kanıtlamış
Y*** S***
26 Temmuz Perşembe
Firma gerçekten kaliteli dediler ama ben aradığımı bulamadım.
A*** F*** Ö***
21 Temmuz Cumartesi
İçecekler konusun da kendilerini biraz geliştirmeleri gerekmekte hepsi o
O*** H***
18 Haziran Pazartesi
sevgilim ile yolculuk yaptık ben çok keyif aldım çok güzeldi
L*** A***
10 Haziran Pazar
Ben her zaman bu firmayı seçiyorum koltuklar biraz rahatsız edici ama olsun
2
27
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com BoraJet sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. BoraJet Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 03:46:29 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531