1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Blue Air Blue Air Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2004
Firma Kısaltması
BMS
Firma Merkezi
Bükreş
IATA Kodu
0B
Uçtuğu Şehir Sayısı
3
Çağrı Merkezi
+40 903 760 130
Uçak Sayısı
30
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,7/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Blue Air Popüler Uçak Seferleri

Bükreş - Madrid
Uçak Bileti
09 Tem 2020
Luton - İstanbul
Uçak Bileti
09 Tem 2020
Liverpool - Ankara
Uçak Bileti
04 Tem 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Blue Air En Çok Sefer Yaptığı Şehirler

Blue Air En Çok Sefer Yaptığı Ülkeler

Blue Air Hakkında

Blue Air uçuş firması 2004 yılında birçok zorluğa ve probleme karşı kurulmuştur. Kurulduğu ilk andan itibaren hem iç hatlar hem de dış hatlar uçuşlarına başlamıştır. 2013 yılında ise satılarak el değiştirmiştir. Şuanda kuruluşunda destek olan firmadan farklı bir firma tarafından yönetilmektedir. Her geçen yıl taşıdığı yolcu sayısını ve kazancını arttırmaktadır. İlk kez 2015 yılında 2 milyon yolcu, 2016 yılında ise 3 milyon yolcu taşıyarak kendi rekorunu kırmıştır.

Blue Air hava yolu firması birçok farklı noktaya uçuş sağlamaktadır. Şuanda 100'den fazla güzergahı bulunmaktadır. Özellikle yurt dışı uçuşları oldukça fazladır. Birbirinden güvenilir ve konforlu yolculuklar sağlanmaktadır. Ayrıca farklı ülkelerde de genel merkez kurmuştur. Yani sadece Romanya değil çeşitli ülkelerde de Blue Air markasını görmek mümkün olacaktır.

Blue Air uçak bileti almak isteyen kişilerin yapması gereken tek şey Biletall.com'a başvurmaktır. Bu firmaya ait olan uçak biletlerini Türkiye kanalından almak isteniyorsa Biletall.com bu konuda yardımcı olacaktır. Genel olarak bilet ayrıntılarını buradan öğrenmek mümkün olmaktadır.

Blue Air uçak bileti fiyatları farklılık göstermektedir. Ancak uygun fiyatlı bilet almak isteyenler Biletall.com'u tercih edebilmektedir. Hem erken rezervasyonda uygun fiyatlı biletler bulunabilmektedir hem de yapılan bilet kampanyalarından yararlanmak mümkün olmaktadır.

Romanya devleti kendi bünyelerinde bulunan Blue Air firmasını düzenli şekilde denetim altına almaktadır. Uçak kalitesi, firmanın sunduğu hizmetlerde kalite kontrolü yapılmaktadır. Bu açıdan misafirler sorunsuz güvenebilmektedir. 30 farklı uçak ile 100'den fazla bölgeye uçuş hizmetleri eksiksiz şekilde verilmektedir.

Blue Air uçak bileti rezervasyon yaptırmanın en kolay ve hızlı yollarından biri Biletall.com'dur. Biletall.com sayesinde uçak biletlerinde erken rezervasyon yaptırılabilmektedir. Hem ekonomi sınıfı hem de business sınıfı bulunmaktadır. Farklı ihtiyaçları bulunan kişiler bu durumu söylerse o şekilde hizmet verilmektedir. Hem yiyecek hem de içecek ikramları da Blue Air firmasında yer almaktadır.

Ayrıca Blue Air kara ulaşımı hizmeti veren bir uçak firmasıdır. Blue Air sayesinde araç kiralama hizmetleri alınabilir, uçuşlardan sonra şehir merkezine gidişlerde servis hizmetleri sunulmaktadır. Bu açıdan kara ulaşımını da destekleyen bir uçak firmasıdır. Ancak gidilen ülkeye göre bu hizmetlerde değişiklikler bulunmaktadır.

Blue Air en ucuz uçak bileti bulmanın kolay yollarından biri Biletall.com'a başvurmaktır. Biletall.com sayesinde ortalama bir uçak filosu olan Blue Air'den bilet alınabilmektedir. Hangi ülke hangi şehir olduğuna ise kolaylıkla karar verilebilmektedir.

 

Blue Air Online Check - in

Ücretsiz şekilde check- in yapma hakkı her yolcuya verilmektedir. Yolcular sorunsuz şekilde check- in yapma hakkına sahiptir. 24 saat öncesinden de check- in yapılabilmektedir.

 Online Check- in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Blue Air firması online check in imkanını yolculara sunmaktadır. Ancak belli başlı şartları bulunmaktadır. Öncelikli şartı gün ve saat kuralına uymaktır. Online check in'i 3 gün öncesinden başlayarak son 12 saat kala yapmak mümkün olmaktadır. Ancak online check- inlerin geçerli olduğu bazı ülkeler vardır. Her ülkeye yolculuk yaparken online check- in yapılmayabilir. Constanta, Lizbon, Oradea, Menorca, Tel Aviv, Timisoara, Palma de Mallorca bölgelerinde online check- in yapılmaz. Bu bölgeler için check- in havalimanına gidilerek yapılmaktadır. Ancak düzenli şekilde yapılan duyuruların takip edilmesi gerekmektedir.

Blue Air Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Blue Air hava yolu firmasını kullanacak olan kişiler uçakların son model olduğunu bilmelidir.
 2. Her uçuş öncesi uçakların bakımı yapılmaktadır.
 3. Yiyecek ve içecek servisi vardır ve oldukça kalitelidir.
 4. Uçuş planlamaları doğru şekilde yapıldığı için uçuşlarda aksama olmamaktadır.
 5. Aktarmasız uçtuğu birçok nokta bulunmaktadır.
 6. Fazlasıyla konforludur, rahat bir uçuş sağlanmaktadır.
 7. Güvenilirdir, verilen bilet parası boşa gitmemektedir.

Blue Air Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Blue Air uçuş firmasında kullanılan bagaj hakkı ve ücretlendirme farklılık gösterebilmektedir.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Normal uçuşlarda 20 kg iken business uçuşlarda 32 kg'ya kadar çıkabilmektedir.

KABİN/ EL BAGAJI: Kabin için 10 kg çanta taşıma hakkı bulunmaktadır.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: Yurt içi ücretleri değişiklik göstermektedir.

YURTDIŞI: Yurt dışı ücretleri de check-in yapılacak yere göre farklılık göstermektedir. Ancak genelde 65 Euro talep edilmektedir.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Birtakım nedenlerden dolayı bagajlarda sorunlar oluşabilmektedir. Bagaj geç teslim edilebilir, hasarlı olabilir, eksik ya da kaybolabilir. Bu durumlarda mutlaka müşteri hizmetlerine başvurmak gerekmektedir. Çünkü müşteri hizmetleri misafirler için bagaj hizmetlerini düzenleyebilmektedir. Ayrıca oluşan sorun için tutanak tutulmaktadır. Kesinlikle mağduriyet yaşanmamaktadır.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Blue Air firması tarafından birtakım bagaj kısıtlamaları yapılmaktadır. Bu bagaj kısıtlamaları hem can hem de mal güvenliği açısından önemlidir ve mutlaka uyulması gerekmektedir. Uçağa kesici, yanıcı, radyoaktif maddeler kesinlikle sokulamaz. Medikal olmadığı müddetçe tüp ve benzeri patlayıcı ürünler sokulamaz. Parfüm ve sıvı sınırı bulunmaktadır. Mutlaka bu sınırlamalara uymak gerekmektedir. Silah ve benzeri ürünler de kesinlikle uçağa sokulamaz.

Blue Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Blue Air firması yiyecek ve içecek ikramları yapan bir uçuş firmasıdır.

 Economy Class İkramlar

Ekonomi sınıfı ikramlarında çeşitli farklılıklar olmaz. Kısa yolculuklarda sade atıştırmalıklar sunulmaktadır. Uzun yolculuklarda ise yiyecek ve içecek menüleri sunulmaktadır. Din, kültür, sağlık gibi faktörlere göre yiyecekler sunulmaktadır.

 Business Class İkramlar

Business Class içerisinde de çeşitli ikramlar sunulmaktadır. Farklı olarak çeşitli atıştırmalıklar yer almaktadır.

 Özel Yemek Servisi

Özel yemek servisi de bulunmaktadır. Ek ücret ödeyerek atıştırmalıklar alınabilmektedir. Bu ücretler nakit şekilde ödenmektedir.

Blue Air: Premium

Blue Air firmasında Business Class Premium olarak adlandırılmaktadır.

 Koltuk Diz Mesafesi

Koltuk diz mesafesi standart şekilde oluşturulmuştur. Ayak uzatmak için özel yerler bulunmaktadır. Ayrıca koltuk da oldukça rahattır.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Yiyecek, içecek ve ikramlar önceden belirlenmiştir. Genelde Avrupa tarzı yemekler bulunuyor.

 CIP Salonu/ CIP Lounge

CIP Salonu bulunan bir uçak firmasıdır. Eğer uçak beklerken rahat olunmak isteniyorsa bu salonlara gitmek mümkün olabilmektedir.

 

Blue Air Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Blue Air firmasından uçak bileti almak oldukça kolaydır. Seyahat avantajları fazlasıyla bulunmaktadır. Uçaklar son modeldir ve uçakların sunduğu hizmetler oldukça fazladır. Hangi uçağın hangi ülkeye gideceğine ise profesyonelce karar verilmektedir. Hava durumuna göre güzergahlar belirlenmektedir. Amaç en kısa yoldan en güvenilir yolcuğu sağlamaktır. Biletall.com'dan rezervasyon yaptırılabilmektedir.

 Blue Air Seferleri

Blue Air firması hafta sonu ve hafta içi uçuşlara sahiptir. Her saatte bilet bulmak mümkün olacaktır. Uçuşların yapılacağı ülkenin saatine göre uçuş saatleri belirlenmektedir. Bu açıdan sorun yaşanmamaktadır. Blue Air uçak seferleri konusunda ayrıntılı bilgiler öğrenilmek isteniyorsa, bilet almak isteniyorsa Biletall.com'a başvurmak yeterli olmaktadır.

 Blue Air Rezervasyon

Türkiye'den Blue Air firmasının gittiği ülkelere gitmek isteyenler olabilmektedir. Özellikle Romanya, İtalya gibi ülkelere gidilebilmektedir. Bunun için rezervasyon yaptırmak yeterli olacaktır. Online şekilde bilet almak isteyenler, rezervasyon yaptırmak isteyenler Biletall.com'u tercih etmelidir.

 Blue Air Bilet Al

Online bilet almak, uygun fiyatlı bilet almak, indirimlerden yararlanmak Blue Air firmasında olabilmektedir. Ancak bu imkanlardan yararlanmak için Biletall.com'u tercih etmek gerekmektedir. Öncesinden bilet almak her zaman daha avantajlı olmaktadır.

 

Blue Air Bilet İptal/İade Prosedürü

Blue Air firması ile alınan biletleri iptal etmek, iade etmek mümkündür. Biletleri değiştirme imkanları da bulunmaktadır. Premium yolculardan ek ücret alınmazken normal yolculardan ek ücret alınabilmektedir. Bilet iptallerinde ise ücret tam olarak ödenemeyebilir. Bu konuda müşteri hizmetlerini aramak gerekmektedir.

Blue Air Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Koltuk özellikleri uçaktan uçağa değişiklik göstermektedir. Ancak koltuk diz mesafeleri klasiktir. Bunun dışında rahat koltuklar bulunduğu için keyifli yolculuk gerçekleştirilmektedir.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuk yolcuların yolculuğu oldukça önemlidir. İlk 7 günlük bebek uçağa alınmamaktadır. 7 günden sonra ise 5 yaşına kadar çocuklar refakatçisi olmadan uçağa alınmaz. 5 ile 11 yaşı arası çocuklara kabin görevlileri refakatçi olarak kiralanabilmektedir. Belli bir ücret karşılığı hizmet verilmektedir. Bunun dışında çocukların güvenilirliği Blue Air tarafından sağlanmaktadır. Bunun dışında servise binene kadar çocuklara göz kulak olunmaktadır.

 Hamile Yolcular

Hamile yolcuların da seyahat yapma hakkı bulunmaktadır. Ancak belli başlı kurallar çerçevesinde yolculuk yapabilirler. Özellikle 28 ile 35. hafta arasında doktordan onaylı sağlık raporu olmalıdır. Erken doğum riski olanlar kesinlikle uçağa binmemelidir. Veya hamile olduğuna emin olmayan ancak riski olan kişiler de uçağa binmemelidir. 35. haftadan sonra da uçağa hamile kadınlar alınmamaktadır. Sağlık açısından bu kurallara dikkat edilmelidir.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli yolculara verilebilecek en kaliteli uçuş hizmeti verilmektedir. Ancak uçuş öncesinde firma bilgilendirilmelidir. Böylece hasta ve engelli yolcuların tüm ihtiyaçları ücretsiz şekilde firma tarafından sağlanmaktadır. Sorunsuz bir yolculuk gerçekleştirilmektedir.

 Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanlar konusunda da birtakım kurallar söz konusudur. Mutlaka evcil hayvanlar için koyulan kurallara uyulmalıdır. 6 ile 32 kilo arasında hayvan taşıma hakkı bulunmaktadır. Mutlaka kafeslerinin içerisinde olmaları gerekmektedir. Bunun dışında veteriner raporunun olması gerekmektedir, pasaportunun olma şartı bulunmaktadır. Güncel olarak kuduz aşısının vurulduğunu belirten bir belge olmalıdır.

 Sağlık Sigortası

Kendi can ve mal sağlığını önemseyen kişiler mutlaka sağlık sigortası yaptırmalıdır.

Blue Air Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Bükreş - Madrid 807,30 TL 7 Saat 9 Dakika
Luton - İstanbul 1.899,74 TL 15 Saat 40 Dakika
Liverpool - Ankara 3.504,39 TL 11 Saat 35 Dakika

Blue Air Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Blue Air uçak bileti ne kadar?

  Blue Air firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Bükreş - Madrid olup, bilet fiyatı 807,30 TL'dir.
 • Blue Air kaç yılında kuruldu?

  2004 yılında kurulmuştur.
 • Blue Air firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Bükreş şehrindedir.
 • Blue Air IATA kodu nedir?

  0B uluslar arası IATA kodudur.
 • Blue Air çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +40 903 760 130

Blue Air Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (58)
İyi (24)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%71
%29
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
82 Değerlendirme
G*** Y***
13 Eylül Cuma
en güzel firma bu sanırım
2
1
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Blue Air sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Blue Air Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 29.06.2020 05:00:47 )

Luton, (LTN)
LTN
GB
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=26553
/ True
26553