1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Wings of Nigeria"

Arik Air Arik Air Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2002
Firma Kısaltması
ARA
Firma Merkezi
Lagos
IATA Kodu
W3
Çağrı Merkezi
+234 (0) 1279 99 99
Uçak Sayısı
20
Firma Yorum Sayısı
3
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,9/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Arik Air Hakkında

Arik Air, bölgesinde son derece geniş bir uçuş ağını barındırmaktadır. Bu uçuş ağı sayesinde Orta ve Batı Afrika’nın en etkin hava yolu firmaları arasında hatta en etkini kabul edilmektedir. Direkt olarak uçuş icra ettiği ülkelerin tamamı Afrika Kıtası’nda yer almaktadır.

Arik Air, son derece geniş ve modern bir uçak filosuna da sahiptir. Filosunda barındırmakta olduğu uçakların neredeyse tamamı yeni jenerasyondur. Bunlar arasında uzun menzilli uçuş kabiliyeti olan uçaklar yer almakta olduğu gibi, kısa ve orta menzilli uçakları da barındırmaktadır.

Arik Air uçak bileti için dünyanın her yerinden ziyaret edilebilecek olan en makul site şüphe yok ki Biletall.com’dur. Aynı zamanda Biletall.com sayesinde en uygun fiyatları ve birtakım kampanyaları da görüntülemek mümkün hale gelmektedir.

Arik Air uçak bileti fiyatları Biletall.com’da son derece geniş bir seçenek ağına sahiptir. Bu geniş seçenek ağı kapsamında yolcular bütçelerine uygun bilet seçeneklerini pek çok zaman bulabilmektedirler.

Uçaklar gerek devlet gerekse de sivil havacılık otoriteleri tarafından sıklıkla denetim altında tutulmaktadır. Hal böyle olunca da herhangi bir şekilde güvenlik riski ortaya çıkmamaktadır.

Gerek yer hizmetleri, gerek kabin ekibi gerekse de pilotlar bakımından Arik Air son derece deneyimli personelleri barındırmaktadır. Bu nedenle hizmet kalitesi de neredeyse her zaman en üst seviyeyi bulmaktadır.

Arik Air tarafından yolculara sunulmakta olan kabin seçenekleri birden fazladır. Bu kabin seçeneklerinden bir tanesi Business Class, bir diğeri ise ekonomi sınıfıdır. Cubana de Aviacion uçak bileti rezervasyon işlemleri sırasında yolcular arzu ettiklerini tercih edebilmektedirler.

Arik Air en ucuz uçak bileti almak isteyen yolcular, mümkün mertebe erken dönemlerde biletlerini temin etmeleri durumunda en uygun fiyatlar ile bilet satın alabileceklerdir.

Arik Air Online Check - in

Arik Air, internet üzerinden yapılmakta olan check-in işlemlerini uçuştan yirmi dört saat öncesinde başlatmaktadır. Uçuşa üç saat kala ise bu işlemler sona ermektedir.

İnternet üzerinden check-in, Arik Air uçak bileti fiyatları ve yemek tercihleri ile koltuk seçimleri gibi hususlar ifade edilmektedir.

Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Yolcular, online check-in yapmaları halinde koltuk seçimlerini son derece rahat bir şekilde icra edebilmektedirler. Buna ek olarak müsait olması durumunda koltuk seçimleri havalimanında da yapılabilmektedir. Yemekler bakımından da Afrika mutfağının özel seçeneklerinin yanı sıra dini inanış ve rahatsızlık gibi birtakım durumlar için de özel yemek tercihleri her uçuşta olmasa dahi zaman zaman tercih edilebilmektedir. Ancak hemen her hava yolu firmasında olduğu gibi, Arik Air’da da ekstra diz mesafeli koltuklar için daha yüksek meblağlar söz konusu olabilmektedir.

Arik Air Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Afrika’nın lider hava yolu firmaları arasında yer almaktadır.
 2. Fiyatları ve fırsatları eşsiz fiyatlar ile uçma imkanı sağlamaktadır.
 3. Pek çok noktaya direk uçuşu bulunmaktadır.
 4. Business Class seçeneğinde farkı hissetmek mümkün olabilmektedir.
 5. Seferlerin iptal edilmesi ve uçuşun gecikmesi nadiren söz konusu olmaktadır.
 6. İkram servisi ve yemekler son derece başarılı seviyede bulunmaktadır.
 7. Uçaklar son derece konforlu ve modern olarak hizmet vermektedir.

Arik Air Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Arik Air tarafından uygulanmakta olan sabit bir bagaj politikası olmamakla birlikte yolculara yeterli haklar tanınmaktadır.

Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Bagaj hakkı iç hatlarda 20 kilogram, dış hatlarda ise 25 ila 30 kilogram arası (değişken) belirlenmiş bulunmaktadır.

KABİN/EL BAGAJI: Yolculara tek parçası 12 kilogramı geçmemek üzere ücretsiz kabin bagajı hakkı tanınmaktadır.

Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: İç hatlarda ek bagaj ücreti, kilogram başına 550 NNG olarak ifade edilmektedir.

YURTDIŞI: Yerel para birimleri ile talep edilmekte olup ücretler parça başı 195 USD’ye kadar çıkabilmektedir.

Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kayıp bagajlar ile alakalı olarak alandaki Arik Air yetkilisi ile görüşülmesi icap etmektedir. Akabinde alan görevlisi geç kalan bagajı aramakta, bulunamaması halinde yolcuya bir adet takip numarası sunmaktadır. Bu takip numarasından yolcu bagajının akıbetini takip edebilmekte ve bu süre içerisinde meydana gelen zarar da firma politikaları çerçevesinde telafi edilmektedir. Hasarlı bagajlara dair zararlar da hem uluslararası düzenlemeler hem de mevcut olan firma politikalarına göre tazmin edilmektedir.

Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Bagajlarda mevcut olan kısıtlamalar genel olarak uluslararası düzenlemeler ile sabittir. Bu düzenlemelerin başında ise lityum içerikli piller gelmektedir. Lityum içerikli pillerin kabin bagajında taşınması uygun görülmektedir. Bunun yanı sıra radyoaktif maddeler, yanıcı ve patlayıcı maddeler ile boya maddeleri gibi materyaller kabin bagajı da dahil olmak üzere uçakta taşınamamaktadır. Keza yolcuların uçak içerisine kesici ve delici aletler ile girmesi de mümkün olamamaktadır. Bu kapsama dikiş iğneleri ve makas da dahildir.

Arik Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Arik Air tarafından ikram servisi ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

 Economy Class İkramlar

Ekonomi sınıfı imkânları, uçuş mesafesine göre değişkenlik arz etmekle birlikte kısa uçuşlarda atıştırmalık yiyecek seçeneklerine ek olarak çeşitli içecekler; uzun mesafeli uçuşlarda ise içeceklerin yanı sıra sıcak ve soğuk yemek seçenekleri de sunulmaktadır.

 Business Class İkramlar

Business Class yolculara Arik Air tarafından özel yemek takımları eşliğinde sunulan yemekler, yolcuları son derece memnun edecek lezzete ve geniş seçenek imkanına sahiptir.

 Özel Yemek Servisi

Yolcular, mevcut olması halinde özel yemek seçeneklerini gerçekleştirebilirler. Aynı zamanda uçak içerisinde de farklı seçenekler yer alması halinde bunlar arasından seçim yapılması mümkün olabilmektedir.

Arik Air: Business Class

Arik Air, Business Class’ta seyahat etmekte olan yolcularına makul bir ücret mukabilinde son derece tatmin edici imkanlar ve hizmetler sunmaktadır.

Koltuk Diz Mesafesi

Koltuk diz mesafeleri Business Class’ta 34 inç ile başlamakta ve 180 derece yatma özelliğine sahip olan yataklı sınıflarda 2 metreye dek yaklaşmaktadır.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class yolculara uçak içi ikramlar özel yemek takımlarının yanı sıra Afrika ve dünya mutfağının seçkin lezzetleri eşliğinde sunulmaktadır.

CIP Salonu / CIP Lounge

Başta Nijerya ve Güney Afrika Cumhuriyeti olmak üzere pek çok yerde Business Lounge kullanım imkanı yolculara sağlanmaktadır. Aynı zamanda yolcular hava yolu ittifakına ait lounge hizmetinden de istifade edebilmektedir.

Arik Air Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Arik Air, hem Nijerya içinde hem de kıtalar arası güzergahlarda son derece geniş bir uçuş ağına sahip bir hava yolu olarak tanınmaktadır. Aynı zamanda bu hava yolu firmasına ait oldukça tatminkar bir filo da bulunmaktadır. Fiyatları da makul kabul edilmekle birlikte, yolcular biletlerini en kolay şekilde Biletall.com üzerinden temin edebilmektedirler. Biletall.com tarafından son derece geniş sefer saatleri ve uçuş güzergahları sunulmaktadır.

 Arik Air Seferleri

Arik Air, başta Afrika Kıtası olmak üzere çok sayıda noktaya uçuşlarını karşılıklı olarak icra etmektedir. Arik Air uçak seferleri Senegal, Güney Afrika Cumhuriyeti ve Afrika’da yer almakta olan çok sayıda ülkeye de gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle Arik Air, bölgenin en nitelikli ve en aktif hava yolu firması olarak değerlendirilmektedir.

 Arik Air Rezervasyon

Yolcuların rezervasyon yaptırabilmesi son derece kolay olmaktadır. Bunun için ilk olarak Arik Air uçak biletlerini araştırmak maksadı ile Biletall.com’un ziyaret edilmesi gerekmektedir. Hemen ardından Arik Air uçak seferleri ve Arik Air uçuş bilgileri görüntülenmekte ve yolcular kendi beklentilerine yönelik çok sayıda seçenek arasından tercihte bulunabilmektedir.

 Arik Air Bilet Al

Bilet satın almak için Biletall.com rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Aynı zamanda biletler ne kadar erken temin edilecek olur ise o denli uygun fiyata temin edilmesi de mümkün olabilmektedir. Buna ek olarak birtakım kampanyalar da hava yolu firması tarafından gerçekleştirilmekte ve bu fiyatlar Biletall.com’a yansımaktadır.

Arik Air Bilet İptal/İade Prosedürü

Arik Air’ın operasyonel sebeplerinden kaynaklanmakta olan değişiklikler otuz dakikadan fazla ise yolculara ücretsiz iptal ve iade imkanı sunulmaktadır. Buna ek olarak iptal işlemlerinde bilet tarifesi esnek değil ise belirli tazminatlar da talep edilebilmektedir.

Arik Air Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Arik Air firmasına ait koltuk arası mesafeler 17 İnç’ten başlamaktadır. Business Class koltuklarında 180 derece yataklı koltuklara varıncaya dek bu mesafeler artmaktadır.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

Arik Air, çocuk ve bebeklere özel koltuk rezervasyonu yapılması için belirli bir yaş sınırı getirmektedir. Şayet bebek yolcular iki yaşlarını doldurmamış iseler ayrı bir koltuğun kendileri adına rezerve edilmesine de gerek yoktur. Ancak elbette talep edilmesi üzere her yaştan çocuklar için koltuk rezerve edilebilmektedir. Ayrı koltuk olmaksızın seyahat etmekte olan bebeklere “infant” denmektedir ve kural olarak bilet fiyatının yüzde onu kadar ek ücret talep edilmektedir. Gerekli olan bebek can yelekleri ile bebek emniyet kemerleri ise kabin ekiplerince takdim edilmektedir.

 Hamile Yolcular

Hamile yolcuların Arik Air ile seyahat etmesinde en çok dikkat edilmekte olan husus hamileliğin kaçıncı ayında bulunulduğudur. Şayet anne adayı hamileliğin sekizinci ayını doldurmuş bulunmakta ise doktor raporu talep edilmektedir. Bu raporun ibraz edilmemesi durumunda hamile yolcunun uçağa kabul edilmesi de söz konusu olamamaktadır. Nihayetinde bu prosedürlerin tek çocuğa hamile olan Arik Air yolcuları açısından geçerli olduğunu da hatırlamak gerekmektedir.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Engelli ve hasta yolculara gereken destek tam olarak sağlanmaktadır. Ancak bunun için önceden talepte bulunulması icap etmektedir. Bu talep doğrultusunda firma yetkilileri en kısa zamanda talebi onaylamak suretiyle hasta ve engelli yolcuya uçağa binişi ve uçaktan inişinde, aynı zamanda havaalanı içerisindeki işlemlerinde destek olmaktadır.

Evcil Hayvanlar

Arik Air tarafından evcil hayvanların cinsi her ne olursa olsun kabinde seyahat etmelerine müsaade edilmemektedir. Aynı zamanda Arik Air, evcil hayvanların uçak altı bagajında da seyahat etmelerine müsaade etmemektedir. Bu nedenle evcil hayvan sahipleri için Arik Air’dan yana tercihi kullanmak bir miktar da olsa uğraştırıcı bir seçenek olarak görülmektedir.

 Seyahat Sigortası

 Seyahat sigortası Arik Air tarafından uygulanmaktadır. Aynı zamanda özel firmalarca da uygulanması mümkün olmakla birlikte ek ücrete tabi olduğunu hatırlamak gerekmektedir.

Arik Air Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Arik Air kaç yılında kuruldu?

  2002 yılında kurulmuştur.
 • Arik Air firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Lagos şehrindedir.
 • Arik Air IATA kodu nedir?

  W3 uluslar arası IATA kodudur.
 • Arik Air çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +234 (0) 1279 99 99

Arik Air Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (87)
İyi (12)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%88
%12
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
99 Değerlendirme
Ş*** S***
13 Eylül Cuma
çok iyi bir yolculuk oldu benim için
L*** M***
13 Kasım Çarşamba
arkadaşla bindik çok konforluyd
Ü*** S***
28 Eylül Cumartesi
yemekleri çok güzeldi
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Arik Air sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Arik Air Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 02:23:09 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531