1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"The Airline Liking Tahiti And Her Islands."

Air Tahiti Air Tahiti Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1987
Firma Kısaltması
VTA
Firma Merkezi
Papeete
IATA Kodu
VT
Çağrı Merkezi
+40 864 242
Uçak Sayısı
15
Firma Yorum Sayısı
3
Ortalama Kullanıcı Puanı
5/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Air Tahiti Hakkında

Air Tahiti, Fransız Polinezyası'nın adası olan Tahiti'de kurulmuştur. Papeete'de bulunan Fa'a'ā Uluslararası Havaalanı merkezinden çalışmaktadır. Yerel ve bölgesel uçuşlar sağlayan firma, Air Tahiti Group bünyesinde yer almaktadır. Ayrıca bu grup içerisinde Air Tahiti Nui adını alan ve uluslararası 4 farklı destinasyona uçan bir havayolu firmasına daha yer verilmektedir.

Air Tahiti uçak bileti ile Fransız Polinezyası'nda bulunan farklı 47 adaya düzenlenen seferlere katılabilmektesiniz. Toplum adaları, Tuamotu takımadaları, Gambier takımadaları, Marquesas takımadaları, Austral takımadaları ve Cook adaları gibi bölgelerdeki tam 47 adaya sefer düzenlenmektedir.

Air Tahiti uçak bileti fiyatları için biletlerinizi ayırtmak Biletall.com'da mümkün olabilecek bir işlemdir. Firmanın biletlerini aramalarla bulmak ve Fransız Polinezyası'ndaki muhteşem adalara uçmak birkaç işlem adımı içermektedir. Biletall.com’dan firmanın sizi uygun fiyatlarla bu adalara götürmesi için rezervasyonunuzu hemen başlatın.

Turistik ve eğlenceli gezilerinizi planlarken, Fransız Polinezyası'nı ziyaret etmeyi gözden geçirmelisiniz. Birçok ada eğlence turizminin en önemli duraklarını oluşturmaktadır. Bora Bora, Tahiti, Maupiti gibi adalar bölgede oldukça ünlüdür ve bu adaları Air Tahiti'nin uygun fiyatlarıyla gezebilme şansınız vardır.

Yıllık binlerce saat uçuş gerçekleştirildiği için, Air Tahiti uçak bileti rezervasyon ile bilet aramalarınız da kolay olacaktır. Tatau temasının yer verildiği ATR uçaklarında, orijinal tasarımlar ile karşılaşabilirsiniz ve Fransız Polinezyası'nın adalarının kültürünü daha adalara ulaşmadan bu uçaklarla hissetmeye başlarsınız.

Air Tahiti en ucuz uçak bileti ile bazı adalara uçarken, Beechcraft ya da Twin Otter uçaklarının tercih edildiği bilinmelidir. Bu uçaklarda hacim daha küçüktür ve büyük uçakların inemedikleri adaların pistlerine daha kolay bir iniş sağlamaktadırlar. Küçük bir hacim nedeniyle bu uçuşlarda servis personelleri yer almamaktadır. Bu nedenle yolculuklarınızı standart prosedürler çerçevesinde yapabilirsiniz.

Air Tahiti Online Check - in

Air Tahiti'de Marquesas ve Tuamotu adalarına yapılan seferlere check in sunulmamaktadır. Diğer adalar için check in işlemlerinden yararlanabilmektesiniz.

Air Tahiti uçak bileti fiyatları ile kalkıştan 16 saat öncesine kadar çevrimiçi check in gerçekleştirebilirsiniz. Marquesas ve Tuamotu adalarına yapılan seferler check in işlemi içermemektedir. Diğer adalara seyahatlerde check in işlemlerini 16 saat önceden kullanmalı ve bagaj işlemleri gibi işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Koltuk seçimini hiçbir uçuşun check in işlemleri dahilinde yapmadığınızı bilmelisiniz.

Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Firmanın hiçbir uçuşunda koltuğunuzu check in ile ayırtma seçeneği bulunmamaktadır, bu nedenle uçağa bindiğiniz zaman istediğiniz bir yerin size tahsis edilmesi sağlanabilmektedir. Yemek siparişi firmanın bünyesinde alınmamaktadır. Yalnızca ikramlıklar ile ücretli atıştırmalıkları uçak içerisinde alabilirsiniz. Marquesas ve Tuamotu adalarına gerçekleştirilen seferlerde uçakta servis personeli bulunmayacağından, herhangi bir ikramlık veya ürün satışı da yoktur.

Air Tahiti Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Uçuş ağı Fransız Polinezyası'nda gidilebilecek 47 farklı adayı kapsamaktadır.
 2. Balayı, tatil gibi planlarınız için mükemmel rotalar sunmaktadır.
 3. Uluslararası uçuşlara katılabileceğiniz bir grubun bünyesinde yer aldığı için, Air Tahiti Nui'yle uluslararası destinasyonlara uçabilirsiniz.
 4. Yıllık binlerce uçuş saatiyle her gün bilet bulunabilir.
 5. Kısa mesafeli uçuşları kapsadığı için çoğu uçuş direkt yapılır.
 6. Uçakları sizin güvenliğinizi sağlayacak donanımları içermektedir.
 7. Uçuşlar tek bir mevkiiyle gerçekleştirilmekte olduğu için eşitlik ilkesine yer verilmektedir.

Air Tahiti Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Air Tahiti'de bilet sınıfınıza göre farklı bagaj kapasitelerini taşıyabilmektesiniz.

Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Y sınıfı bir bilet alırsanız, 59 inç boyutlarında 50 pound ağırlıkta bir bagaj taşıyabilirsiniz. Z sınıfı özel bir bilete sahipseniz, bu durumda 100 pound ağırlıkta ve 59 inç'te bir bagaj ücretsiz taşıma hakkınız olacaktır.

KABİN/EL BAGAJI: El bagajlarının taşıma kapasiteleri standart olduğu için 11 pound ağırlıkta ve 45x35x20 santim ölçülerinde bir el bagajınız olabilir.

Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: Air Tahiti'nin yurt içine yaptığı seferi yoktur.

YURTDIŞI: Uçuşlarda izin verilen bagaj boyutlarını aştığınız zaman belli bir ücret ödenmesi gerektiğini unutmamalısınız. 55 Pound'u aşan bagajlar check in sırasında kabul edilmeyeceği için, firmanın kargo servisini kullanabilirsiniz. Bagaj ödeneklerinin kalkış ve varış adasına göre farklılık gösterebileceğinden ötürü, Air Tahiti'nin sisteminde ödenekler ağırlıklar çerçevesinde kontrol edilmelidir.

Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kargo taşımacılığıyla gelen bagajlarınızda size yapılan teslimatlar da gecikme yaşanabilmektedir. Bu nedenle bagajınız kısa zamanda tarafınıza firma tarafından teslim edilmeye çalışılacaktır. Ancak bagajınız bulunamazsa, bu durumda 7 günde bulunamayan bagajlar kayıp addedilecek ve Bagaj Usulsüzlük Raporu doldurmanızla size ödenek temin edilecektir. Yapılacak tazminat ödemesi, kaybolan bagajın ağırlığına bağlı olarak yapılmaktadır.

Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Arılar da dahil olmak üzere zehirli hayvanlar, fişekler, kendiliğinden yanmaya yatkın maddeler, yanmalı motorlar, su ile temasta yanıcı gazlar yayan maddeler, matbaa mürekkebi, radyoaktif ürünler, alarm veya savunma cihazı içeren evrak çantaları, helyum balonları Air Tahiti'nin uçaklarında taşınamaz.

Air Tahiti Yiyecek, İçecek ve İkram

Firmanın uçuşlarına katıldığınız zaman, ücretsiz ikramlıklar alabileceksiniz. Ayrıca ücretli olan ürünleri de nakit veya yerel çek ödemeleriyle alabilme imkanınız olabilmektedir. Marquesas ve Tuamotu adalarına yapacağınız seferlerde ikramlık ya da ücretli satış bulunmamaktadır, çünkü bu uçaklarda servis personeli yoktur.

Economy Class İkramlar

Tahiti, Moorea ve adalar arasındaki bütün ATR uçaklarıyla yapılan uçuşlarda, uçağa meyve suyu ikramı ile biniş yaparsınız. Sabah saat 9'dan önce gerçekleştirilen uçuşlarda kahve veya çay ikramı ile karşılanmanız söz konusu olacaktır. Kabin ekibinden tatlı ya da tuzlu bisküviler, içecekler satın alabilirsiniz. Sandviç servisi de belli adalar arasında yapılan uçuşlarda mümkün olabilmektedir.

Business Class İkramlar

Air Tahiti'nin kendi uçuşları bünyesinde Business Class uçuşlarına yer verilmemektedir, ancak uluslararası uçuş yapmakta olan ve Air Tahiti Group bünyesinde yer alan Air Tahiti Nui'de uluslararası uçuşlara Business Class seçeneği sunulmaktadır.

Özel Yemek Servisi

Özel yemek servisinin Air Tahiti'de alınmaması nedeniyle, özel yemek siparişi oluşturmanız söz konusu olmamaktadır. Adalar arası uçuşlarda ikramlıklar ve satın alınabilecek yiyecekler son derece yeterli bir ürün çeşitliliğini sizlere sunacaktır.

Air Tahiti: Business Class

Air Tahiti Group bünyesindeki Air Tahiti Nui'nin uluslararası uçuşları size Business Class özelliği sağlayacaktır. Bunun haricinde Air Tahiti firmasında standart Economy Class uçuşları yapılmaktadır.

Koltuk Diz Mesafesi

Air Tahiti'de koltuğunuzu check in işlemlerinde seçemezsiniz, bu yüzden uçağa bindiğiniz zaman istediğiniz bir koltuğun size tahsis edilmesini sağlayabilirsiniz. Koltuklar standart Economy Class özellikli olduğundan mesafeler 29-31 inç'tir.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Uçağa bindiğiniz zaman uçağın kalkış saatine göre çay, kahve veya meyve suyu ikramı ile karşılaşırsınız. Bunun haricinde atıştırmalıklardan veya Coca Cola, Fanta, Sprite, domates suyu gibi içeceklerden satın alma hakkı size sunulacaktır.

CIP Salonu / CIP Lounge

Air Tahiti firması Fransız Polinezyası'ndaki adalar arası seferleri sağladığından, standart uçuşlara yer vermektedir. Business Class uçuşlar içermediği için özel salonları yoktur.

Air Tahiti Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Air Tahiti'yle balayı ve tatil gibi planlarınızı Fransız Polinezyası üzerinde yapabilirsiniz. Firmanın günlük uçuşları onlarca seferi barındırdığından, her uçuşa rezervasyon yaptırabilme şansınız olacaktır. Ayrıca uluslararası uçuşlarınız için Air Tahiti Group'un firması olan Air Tahiti Nui'yi tercih ederek Auckland, Tokyo, Paris, Los Angeles ve Fransız Polinezyası'ndaki Papeete'ye uçabilirsiniz.

Air Tahiti Seferleri

Air Tahiti sizleri Fransız Polinezyası'ndaki 47 adaya ulaştırmaktadır. Air Tahiti uçak seferleri için yıllık binlerce saat süreyle sefer yapıldığından, her gün sefer bulmak olasıdır. Yapacağınız tatil, balayı ve turizm odaklı seferlerinizi Fransız Polinezyası'ndaki en popüler adalarını baz alarak yapabilir ve bu adalara Air Tahiti ile uçabilirsiniz.

Air Tahiti Rezervasyon

Air Tahiti'ye biletlerinizi Biletall.com'dan alarak cennet misali adalara uçma şansınız olacaktır. Her yönden muhteşem güzelliklere yer veren adalar, unutulmaz bir tatil geçirmenizi sağlayacaklardır. Bu adalara uçuşlar tam 47 farklı rotaya Air Tahiti'yle gerçekleştirilmektedir.

Air Tahiti Bilet Al

Bütün Air Tahiti rezervasyonları ve bilet alım işlemleri Biletall.com'dan yapılabilmektedir. Yapmanız gereken Fransız Polinezyası'nı seçmek ve rota odaklı arama yapmak olacaktır. Firmanın biletlerine dair bütün ayrıntılar böylelikle karşınıza çıkacak ve seçiminizi yapabileceksiniz.

Air Tahiti Bilet İptal/İade Prosedürü

Air Tahiti'de seyahat tarihi, saati değişikliği yapma veya rezervasyon iptali gerçekleştirmek mümkündür. Ödediğiniz bilet veya rezervasyonların iptali, değişikliği konusunda ücret kesintileri uygulanabilmektedir. Bu ücret kesintileri yetişkinler için 67-201 Euro, çocuklar için 33-101 Euro arasında değişmektedir.

 

Air Tahiti Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Bütün koltuklarda standart özellikler olduğundan mesafe 29-31 inç, genişlik 15-17 inç olacaktır. Marquesas ve Tuamotu adalarına yapılan seferlerde küçük uçaklar tercih edildiğinden, mesafe ve genişlik azalabilir.

Bebek ve Çocuk Yolcular

24 aylıktan daha küçük çocuklara, yetişkin ücretlerinden %90 indirimli olarak bilet alınabilmektedir. 2-12 yaş aralığındaki çocuklarda %50 indirim uygulanmaktadır. 4-12 yaş aralığındaki yalnız seyahat edecek çocuklar Refakatçisiz Çocuklar (UM) standartları kapsamında taşınabilmektedir ve 8.4 Euro ücret ödenecektir.

Hamile Yolcular
 1. hafta ve sonrasında gebelikte komplikasyonlar bulunuyorsa, seyahat için sağlık sertifikası gerekecektir. Bir hafta önceden bu belge Air Tahiti'ye teslim edilmelidir.
Hasta ve Engelli Yolcular

Yaşlı, hasta veya hareket kabiliyeti kısıtlı olan yolcularda Air Tahiti bilgilendirilmelidir. Yolculara kabin ekipleri tarafından kabinlerde bagaj yerleştirmek gibi hizmetler sağlanabilmektedir, ancak tıbbi bakım hizmetleri sağlanamamaktadır.  

Evcil Hayvanlar

Seyahatte kabinde evcil hayvan taşınabilmesi yalnızca rehber hayvanlar için gerçekli olabilmektedir. Diğer evcil hayvanlar kargo ile taşınacaktır ve Rottweiler, Pitbull gibi hayvanların taşınması reddedilir. 17 pound ağırlıkta ve 45x35x20 santim ölçülerindeki bir taşıyıcıda taşınmalıdırlar.

Seyahat Sigortası

Güvenlik için seyahat sigortanızı Air Tahiti'de yaptırabilirsiniz. Bilgi ve işlemler için Air Tahiti'nin çağrı merkezleriyle görüşebilirsiniz.

 

Air Tahiti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Air Tahiti kaç yılında kuruldu?

  1987 yılında kurulmuştur.
 • Air Tahiti firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Papeete şehrindedir.
 • Air Tahiti IATA kodu nedir?

  VT uluslar arası IATA kodudur.
 • Air Tahiti çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +40 864 242

Air Tahiti Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (93)
İyi (4)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%96
%4
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
97 Değerlendirme
B*** Y***
9 Mart Cumartesi
host ve hostesler çok iyiydi
K*** K***
20 Nisan Cumartesi
böyle güzel firma görmedim
S*** Ö***
2 Mart Cumartesi
daha güzeline rastlamadım
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Air Tahiti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Air Tahiti Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 03:24:09 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531