1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Discover the World"

Air Niugini Air Niugini Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1973
Firma Kısaltması
ANG
Firma Merkezi
Port Moresby
IATA Kodu
PK
Uçtuğu Şehir Sayısı
2
Çağrı Merkezi
+675 327 33 96
Uçak Sayısı
20
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,5/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Air Niugini Popüler Uçak Seferleri

Cidde - İslamabad
Uçak Bileti
10 Eyl 2020
Cidde - Pekin
Uçak Bileti
05 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Air Niugini En Çok Sefer Yaptığı Şehirler

Air Niugini En Çok Sefer Yaptığı Ülkeler

Air Niugini Hakkında

Air Niugini, Papua Yeni Gine’nin bayrak taşıyıcı ya da bir diğer tabiri ile milli hava yolu firması olarak tanınmaktadır. Bu nedenle firma prestijini her daim ön planda tutmakta ve kendisine has bir hizmet standardı belirlemektedir. Yolcu memnuniyeti de bu nedenle genel olarak yüksek olmaktadır.

Firma, 1973 yılından bu yana sektördeki yerini muhafaza etmektedir. Bu deneyiminin yanı sıra uçuş ağını da günden güne genişletme eğilimi içerisinde bulunmaktadır. Öyle ki bu amaç uğruna codeshare olarak da adlandırılmakta olan ortak uçuş programlarını partner hava yolu firmaları ile icra etmektedir.

Air Niugini uçak bileti için her ülkeden Biletall.com’u ziyaret etmek suretiyle en geniş seçenekli biletlere ulaşmak ve bu biletleri güvenli bir şekilde satın almak mümkün olabilmektedir.

Papua Yeni Gine hükümeti başta olmak üzere pek çok sivil havacılık otoritesi tarafından düzenli olarak denetlenmekte olan bu firma, uçak yolculuğu alanında son derece güvenli çözümler sunmaktadır.

Papua Yeni Gine her ne kadar küçük kabul edilebilecek bir ülke olsa dahi bu ülke içerisinde dahi uçuş icra edilmekte olan onlarca hava meydanı mevcuttur. Bu alanlara en rahat ulaşım da şüphesiz Air Niugini sayesinde olmaktadır.

Papua Yeni Gine’nin milli hava yolu firması, yolcularına ekonomi sınıfının yanında çok daha üst düzey yolculuklar için Business Class seçeneğini de sunmaktadır. Uzun süren uçuşlarda Air Niugini uçak bileti rezervasyon işlemleri sırasında yolcular tercihlerini Business Class kabininden yana da kullanabilmektedirler.

Son derece modern ve geniş bir filoya sahip olan Air Niugini, yolcularının konforunu bu modern uçakları ile her daim en üst seviyede tutmaktadır.

Air Niugini yolcuları, Biletall.com üzerinden alacakları biletler ile hem kısa mesafeli hem de uzun mesafeli uçuşlar gerçekleştirebilmektedirler. Air Niugini en ucuz uçak bileti yolculara bu imkanı da tanımaktadır.

Air Niugini Online Check - in

Air Niugini, yolcularına online check in imkanı sunuyor olsa dahi uçuştan 60 dakika öncesinde havalimanında olmalarını tavsiye etmektedir.

İnternetten gerçekleştirilebilmekte olan check-in, Air Niugini uçak bileti fiyatları ve internet üzerinden koltuk seçimi ile alakalı hususlar ifade edilmektedir.

Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Uçuş öncesinde online check-in işlemi sırasında elbette yolcuların koltuklarını seçebilmeleri de mümkün olabilmektedir. Ancak acil çıkış kapılarında seyahat etmek isteyen yolcular için bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Söz misali hamile yolcular ve yerel dili ya da İngilizce’yi bilmeyen yolcular bu alanlarda seyahat edememektedirler. Nihayetinde yolcuların internet üzerinden –şayet firma tarafından sunulmakta ise- yemek seçimi de yapmaları mümkün olabilmektedir.

Air Niugini Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Business Class seçeneği farkı hissettirmektedir.
 2. Fiyatlar makul olduğundan dolayı yolcular ekonomik bir seyahat yapabilmektedirler.
 3. Aktarmasız uçtuğu çok sayıda nokta bulunmaktadır.
 4. Papua Yeni Gine içerisinde daha geniş bir uçuş ağı bulunmamaktadır.
 5. Geciken ya da iptal olan uçuşlar ile neredeyse hiç karşılaşılmamaktadır.
 6. Yemekleri son derece lezzetli bulunmaktadır.
 7. Son model ve konforlu uçakları yolculara kendilerini özel hissettirmektedir.

Air Niugini Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Air Niugini tarafından uygulanmakta olan bagaj politikası değişken olsa dahi makul kabul edilebilmektedir.

Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: İç hatlar için 16 kilogram olan bagaj hakkı, dış hatlarda 20 kilogram ile 30 kilogram arası değişmektedir.

KABİN/EL BAGAJI: Kabin bagajı hakkı, her bir yolcu için 7 kilogram ile sınırlandırılmaktadır.

Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: Firma, ücret bilgisini kontuarda vereceğini ifade etmekte, yalnızca kilogram başına ücretlendirme olacağını söylemektedir.

YURTDIŞI: Firma, ücret bilgisini kontuarda vereceğini ifade etmekte, yalnızca kilogram başı ücretlendirme olduğunu söylemektedir.

Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Bagajların kaybolması durumunda en geç 21 gün içerisinde firma yetkililerine haber verilmesi gerekmektedir. Bu durumda firma yetkilileri gerekeni yapacak ve bagajın bulunamaması durumunda mağduriyet giderilmeye çalışılacaktır. Aynı zamanda hasar alan bagajlar için de Air Niugini alan görevlileri tarafından tutanak tutulması gerekmektedir.

Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

İlk olarak yolcuların Galaxy Note 7 telefonları ile uçağa kabul edilmeyeceklerini bilmeleri gerekmektedir. Buna ek olarak yolcuların uçak altı ve kabin bagajlarında herhangi bir radyoaktif madde, kesici ve delici alet, yanıcı ve infilak edici materyal de bulundurulamamaktadır. Bilhassa kabin bagajında toplu iğne dahi kesici ve delici alet olarak değerlendirilmektedir. Buna ek olarak yolcuların lityum içerikli pillerini de mutlak suretle kabin bagajlarında taşımaları gerekmektedir.

Air Niugini Yiyecek, İçecek ve İkram

Air Niugini, yolcularına ikram servisi hizmetini tamamen ücretsiz olarak sunmaktadır.

Economy Class İkramlar

Ekonomi sınıfında uçuş mesafesine göre ikram seçenekleri de değişkenlik arz etmektedir. Kısa mesafeli uçuşlarda küçük atıştırmalıkların yanında içecekler servis edilmektedir.

Business Class İkramlar

Business Class’ta seyahat etmekte olan yolculara özel yemek seçimi imkanına ek olarak yemekler özel yemek takımları ile sunulmaktadır.

Özel Yemek Servisi

Özel yemek servisi için yolcular taleplerini uçuş ekiplerine iletebilmektedir. Bunun üzerine kabin görevlileri mevcut olan imkanlar çerçevesinde yolcuların taleplerini karşılamaya gayret etmektedir.

Air Niugini: Business Class

Air Niugini, Business Class seçeneğinde ayrıcalıklı yolculuğun hakkını sonuna kadar vermektedir.

Koltuk Diz Mesafesi

Business Class koltuklarının diz mesafesi 83 cm’den başlamaktadır. Bu mesafe, geniş gövdeli uçaklarda iki metreye kadar ulaşabilmektedir.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class yolculara ikram servisi özel yemek takımları ile sunulmaktadır. Business Class’ta yolcuların son derece geniş bir yemek seçim imkanı da bulunmaktadır.

CIP Salonu / CIP Lounge

Air Niugini, yolcularına uçmakta olduğu pek çok hava meydanında ücretsiz olarak Lounge hizmetini de sunmaktadır.

Air Niugini Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Air Niugini, son derece geniş bir uçuş ağına ve son derece nitelikli bir filoya sahip bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı yolcular pek çok noktaya herhangi bir aktarma yapmalarına gerek bulunmadan uçabilmektedirler. Aynı zamanda en avantajlı bilet fiyatları da her zaman için Biletall.com’da yer almaktadır.

Air Niugini Seferleri

Yılın her dönemi, Air Niugini uçuş destinasyonlarında karşılıklı seferler düzenlemekte ve bu seferlerde son derece yüksek bir doluluk oranı yakalamaktadır. Air Niugini uçak seferleri Asya ve Okyanusya’ya oldukça yoğun bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Buna ek olarak codeshare seferler, yani ortak uçuşlar ile de sefer ağı bariz şekilde genişletilmektedir.

Air Niugini Rezervasyon

Rezervasyon yapmanın en kolay yolu, Biletall.com’un ziyaret edilmesidir. Bunun ardından yolcuların son derece güvenli bir şekilde biletlerini rezerve etmesi, bununla birlikte rezerve ettikleri biletlerinin ödemesini güvenli bir şekilde icra etmesi mümkün olabilmektedir.

Air Niugini Bilet Al

Yolcuların en uygun fiyatlı biletlerden istifade edebilmek için mutlak suretle biletlerini erken bir tarihte almaları gerekmektedir. Ancak erken bir tarihte alınmasa dahi Biletall.com’da her daim en uygun fiyatlı uçuş seçenekleri bulunmaktadır.

 

Air Niugini Bilet İptal/İade Prosedürü

Biletlerin iadesi ve iptali yahut değiştirilmesi mümkün olabilmektedir. Ancak yolcuların bu olanaktan istifade edebilmesi için mutlak suretle firmaya internet üzerinden bir başvuru göndermeleri gerekmektedir. Ancak promosyonlu biletlerde iade söz konusu olamamaktadır. Aynı zamanda iade talebinin de uçuştan 48 saat öncesinde yapılması gerekmektedir.

Air Niugini Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Air Niugini bünyesinde yer almakta olan uçakların koltuk diz mesafeleri 15,5 inçten başlamaktadır. Bu koltuk aralıkları Business Class koltuklarında düz yatak halini alabilen koltuklara dek genişleyebilmektedir.

Bebek ve Çocuk Yolcular

İki yaşından küçük çocuklar, pek tabii ayrı bir koltuk rezervasyonu olmaksızın aileleri ile seyahat edebilmektedirler. Ancak iki yaşından büyük çocuklar için mutlak suretle ayrı bir koltuk rezervasyonu yapılması gerekmektedir. Buna ek olarak iki yaşından küçük çocuklar için de ayrı rezervasyon yapılması mümkün olabilmektedir. Ayrı rezervasyonu bulunmayan bebek yolculara “infant” adı verilmekte ve bu yolcuların bagaj hakları sadece 10 kilogram olabilmektedir.

Hamile Yolcular

Şayet yolcular hamileliklerinin sekizinci ayını doldurmamış iseler herhangi bir sorun olmadan uçuşlara kabul edilmektedirler. Ancak hamileliklerinin sekizinci ayını doldurmuş olan anne adayları, mutlak suretle doktor onaylı, uçuşta sakınca meydana getirmeyecek bir rapor ibraz etmelidir. Aksi halde uçağa kabul edilmeleri de söz konusu olamamaktadır. Bunun yanı süre raporun üstünden geçen süre de kabul edilemeyecek derecede fazla olmamalıdır.

Hasta ve Engelli Yolcular

Air Niugini, özel hizmete ihtiyaç duymakta olan hasta ve engelli yolcularına bu hizmeti memnuniyet ile sağlamaktadır. Ancak yolcuların bunu önceden talep etmesi gerekmektedir. Bunun üzerine yolcular havaalanında yapılması gereken işlemlerde ve uçağa biniş, uçaktan iniş sırasında destek alabilmektedirler.

Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanların Air Niugini uçuşlarında kabinde seyahat etmesi söz konusu olamamaktadır. Ancak yolcular evcil hayvanlarını uçuştan 72 saat öncesinden rezervasyon yaptırmak kaydıyla kargo bölümünde yer alan özel bölümde taşıyabilmektedir. Buna ek olarak evcil hayvanların sahiplerinin mutlak suretle aynı uçuşta bulunması gerekmektedir. Yoksa evcil hayvanlar uçuşlara tek başlarına kargo bölümünde dahi olsa kabul edilememektedirler.

Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası, Air Niugini tarafından zorunlu tutulmakta olan bir uygulama olmasa dahi can ve mal güvenliği açısından makul bir ücret karşılığı yapılması tavsiye edilmektedir.

 

Air Niugini Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Cidde - İslamabad 1.620,91 TL 16 Saat 15 Dakika
Cidde - Pekin 4.326,39 TL 51 Saat 15 Dakika

Air Niugini Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Air Niugini uçak bileti ne kadar?

  Air Niugini firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Cidde - İslamabad olup, bilet fiyatı 1.620,91 TL'dir.
 • Air Niugini kaç yılında kuruldu?

  1973 yılında kurulmuştur.
 • Air Niugini firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Port Moresby şehrindedir.
 • Air Niugini IATA kodu nedir?

  PK uluslar arası IATA kodudur.
 • Air Niugini çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +675 327 33 96

Air Niugini Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (46)
İyi (43)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%52
%48
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,5
89 Değerlendirme
G*** U***
20 Nisan Cumartesi
çok tercih ettiğim havayolu
T*** G***
19 Ağustos Pazartesi
bu firmayı çok seviyorum
2
2
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Air Niugini sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Air Niugini Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 03:03:18 )

Cidde, (JED)
JED
SA
Pekin, (Tümü)
BJST
CN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531