1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Born to fly"

Air Moldova Air Moldova Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1933
Firma Kısaltması
MLD
Firma Merkezi
Kişinev
IATA Kodu
9U
Uçtuğu Şehir Sayısı
9
Çağrı Merkezi
+373 (022) 830 830
Uçak Sayısı
7
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,7/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Air Moldova Popüler Uçak Seferleri

Moskova - Kishinev
Uçak Bileti
31 Ağu 2020
Kishinev - İstanbul
Uçak Bileti
31 Ağu 2020
29 Ağu 2020
İstanbul - Verona
Uçak Bileti
28 Ağu 2020
İstanbul - Selanik
Uçak Bileti
14 Ağu 2020
İstanbul - Kishinev
Uçak Bileti
30 Ağu 2020
Moskova - İstanbul
Uçak Bileti
21 Ağu 2020
28 Ağu 2020
01 Eyl 2020
İstanbul - Moskova
Uçak Bileti
06 Eyl 2020
Dublin - İstanbul
Uçak Bileti
15 Ağu 2020
İstanbul - Dublin
Uçak Bileti
30 Ağu 2020
Kishinev - Bakü
Uçak Bileti
31 Ağu 2020
Larnaca - Londra
Uçak Bileti
21 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Air Moldova Hakkında

Hava şirketi Air Moldova, Moldova Cumhuriyeti'nin sivil havacılık pazarında lider havayolu şirketidir. Air Moldova, Moldova Cumhuriyeti'nin kararnamesiyle 12 Ocak 1993'te kurulan Moldova'nın en tanınmış markalarından biridir.

Air Moldova Şirketi 30 farklı yöne uçuş gerçekleştiriyor: Atina, Barselona, Bologna, Brüksel, Bükreş, Dubai, Dublin, Frankfurt, Floransa, Cenevre, İstanbul, Krasnodar, Larnaka, Lizbon, Londra, Madrid, Milano, Moskova, Paris, Roma, Saint -Petersburg, Verona, Viyana, Venedik, Torino, artı mevsimler - Antalya, Korfu, Kandiye, Tivat ve Zakintos. Air Moldova uçaklarında, yolcularına iki hizmet sınıfı - İş ve Ekonomi sunuyor.

Şu anda Air Moldova, yerel pazarda kayıtlı hava yolu yolcu akışından yaklaşık% 50 oranında bulunuyor. 13 Temmuz 2004 tarihinde Air Moldova Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği'nin (IATA) aktif bir üyesi oldu. IATA'ya bağlı kalifikasyon koşulları, belirli standartlar ve gereklilikler arasında belirtilenleri öngörmektedir: filonun modernizasyonu, uçuş güvenliğinin sağlanması, personel yeterliliği ve kalite sisteminin geliştirilmesi.

Aralık 2008'de Air Moldova, IATA Operasyonel Güvenlik Denetimi (IOSA) kaydına dahil edildi.

IOSA sertifikasının alınması, bir hava şirketi için kalite statüsü ve dünya havacılık topluluğu tarafından tüm uluslararası güvenlik gerekliliklerine uyan güvenli bir hava taşıyıcısı olarak tanınması anlamına gelir.

Air Moldova yolcularına kaliteli bir şekilde hizmet vermek için hız kesmeden çalışmalarına devam etmektedir.

Air Moldova Online Check - in

Air Moldova ait uçak biletleri ile güvenli ve konforlu seyahat etmek isteyen yolcular hava alanı firmasının belirlediği süre içerisinde check-in işlemlerini kendileri yapabilir yada firma yetkililerinde bu işlemi yaptırabilir. İlgili gişe servisi, on lıne yada otomotik gişe robotlarından biri ile yapılan bilet onaylama işlemleri hızlı yapılmakta ve yolcular bekletilmemektedir. AİR MOLDOVA fırsatlarından faydalanan yolcular online checkın için Moldova havayolları sitesinin ilgili bölümünü tıklayıp ve gerekli bilgileri işlemeleri sonucu hemencecik işlemlerini tamamlarlar.

 • Online Check in Yöntemi İle Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

AİR MOLDOVA on line check in yapan yolcular koltuk seçimlerini kendileri yapabilmekteler. Chackin işlemler olanağından bir diğeri yolculuk süresince istedikleri yemek menüsünün siparişi de yapılabilmektedir.

Air Moldova Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Air Moldova Havayolları, güvenilir olması, uçuş tecrübelerinin deneyimli ve alanında uzman pilot ve kabin ekibinden oluşması en önemli sebeptir.
 2. Dünya çapında bilinen bir uçak filosuna sahip olan Air Moldova havayolu şirketi dünyanın pek çok noktasına seferler sunmaktadır. Yolcularına yurt içi ve yurt dışı hizmetlerini sorunsuz, hızlı ve teknik destekle vermektedir.
 3. Air Moldova hava yolları hizmet kalitesini tüm personelinde yansıtmaktadır. Yolcu memnuniyeti ön planda olup gereken tüm hizmetler aksaksız uygulanmaktadır.
 4. Air Moldova hava yolu şirketi ile seyahat eden yolcular Miles&Smiles olanaklarından ve ayrıcalıklarından faydalanır.
 5. Air Moldova hava yolu şirketi erken rezervasyon olanağı ile ucuz bilet alma olanağı sunarak uçak ile seyahat konforunu sunmaktadır. Her zaman erken rezervasyon imkanlarından faydalanmanın mümkün olduğu adres Air Moldova hava yolu şirketidir.
 6. Air Moldova Hava yolu şirketini tercih eden yolculara sunulan yemekler ve içecekler sağlıklı ve besin değeri yüksek olan, hijyen kuralları çerçevesinde kaliteli olarak hazırlanırlar.
 7. Air Moldova hava yolu şirketi engelli olan yolculara ayrıca indirimler yapar. Yaşlı ve çocuk gurubunda yolculuk eden yolculara gerekli hassasiyeti gösterirler.

Air Moldova Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Air Moldova hava yolu şirketi bagaj konusunda da yolcularına farklı ayrıcalıklar sunar.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Air Moldova hava yolu şirketi, yolcuları için kabin ve check in bagaj hakkı olmak üzere iki farklı bagaj hakkı tanıyor.

Bagaj: Yolcuların yurt içi yolculuklarda 22 yurt dışı yolculuklarda 32 kg kapasiteli bagaj hakkı mevcuttur.

Kabin El Bagaj: Yolcu kabininde yanınızda taşıdığınız bagajlar el bagajı olarak kabul edilir ve koltuğunuzda veya koltuğunuzda veya koltuğunuzun üstündeki bagaj bölmesinde bulunur.

Her yolcu sadece bir parça el bagajı ile taşıma hakkına sahiptir. El bagajının maksimum ağırlığı 8 kg'dır ve boyutları maksimum 115 cm'yi (50 x 40 x 25 cm) geçemez. Bu boyutlar tekerlekleri, sapı, yan cepleri vb.

Yolcuların uçaktaki rahatlığı, güvenliği ve rahatlığı için, yukarıda belirtilen kuralları aşan el bagajı, kontrol edilen bagaj olarak kaydedilecektir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: İç hatlarda bagaj hakkının aşılması durumunda her bir kilo için 20 Euro ile 110 Euro arasında değişken ücret ödenmesi gerekmektedir. Bu rakam aktarmalı uçuşlarda kilo başına değişkenlik gösterir.

Yurtdışı: Yurtdışı fazla bagaj ücretlendirmesi seyahat edilecek olan ülkeye ve ülke ile yapılan anlaşmalara bağlı olarak duruma göre farklılıklar göstermektedir.

 • ABD Bagaj Kuralları

THY tarafından ABD'ye gerçekleştirilen seyahatlerde ise Economy sınıfı yolcuları kabinde 8 kg, check in için 23 kg, Business sınıfı ise kabinde 8 kg, check in için 32 kg bagaj hakkı bulunmaktadır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Air Moldova hava yolları şirketi, yolcularının bagajlarını taşırken gereken önem ve hassasiyeti gösterirler. Olabilecek bir aksilik durumunda Air Moldova Kayıp Eşya Yetkililerine başvurularını yapabilmektedirler. Hava alanı içerisinde kayıp eşya ofisi bulunmaktadır.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Air Moldova hava yolu şirketi ile yolculuk yapan yolcuların sprey, yanıcı ve uçucu gazlar, çakmak, para çantaları, sivri uçlu makas, bıçak gibi araç ve radyoaktif nitelikli maddeler taşımaları yasaklanmıştır.

Air Moldova Yiyecek, İçecek ve İkram

Air Moldova hava yolu şirketi ile yolculuk yapan yolculara çeşitli aralıklarla ikramlar sunulmaktadır. Bu ikramlardan faydalanmak ve ayrıcalıklı yolculuk yapmak isteyenler Air Moldova Hava yolu şirketini tercih etmektedirler..

 • İkramlar Economy Class İçin

Air Moldova hava yolu şirketi Economy sınıfından bilet alımı yapan yolcuları için sandviç ikramı yapmaktadır. Uçak yolculuğunun saatine göre ikramlar devam etmektedir. 3 farklı gurup halinde ikramlar sunulmaktadır.

 • İkramlar Business Class İçin

Air Moldova hava yolu şirketi Business Class kısmından bilet alanlara öncelikle içecek ikram eder. Uçak yolculuğunun saatine göre dünya mutfaklarının lezzetli yemeklerinden ikramında bulunur.

 • Özel Yemek Tercihi

Air Moldova hava yolu şirketi yolcularının istekleri doğrultusunda özel yemek sipariş da dikkate alınır. Ayrıcalıklı olarak deniz mahsulleri, 0-12 ay arası bebek mamaları, az yağlı yemekler, hastaların diyet yemekleri gibi sipariş yemekler de hizmet olarak verilmektedir.

Air Moldova Business Class

Air Moldova hava yolu şirketi yolcularına economy ve business alternatifleri sunmaktadır. Business yolcuları daha farklı karşılanmakta ve ona göre hizmetler sunulmaktadır. Bu ayrıcalıklar şunlardır.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Air Moldova Business class sınıfı koltuklar masaj özellikli olup yatış pozisyonuna kadar açılmaktadır. Ayrıca diz mesafesi daha geniş olmaktadır.

 • Yiyecek, İçecek Ve İkram

Air Moldova Business Class sınıfından bilet alıp seyahat etmek isteyen yolcular uçağın mutfak kısmında usta aşçılar tarafından hazırlanan çok lezzetli yemekler ve içecekler ikramından faydalanırlar.

 • Cıp Salonu / Cıp Lounge

Air Moldova Business Class yolcuları uçakları hareket saatine kadar CIP salon konforunda beklerler. CIP olanakları içerisinde eğlence ve duş alma imkanı gibi aktiviteler bulunur.,

 • Diğer Özellikler

Air Moldova Business Class yolcularından iseniz bu olanaklar dışında bagaj hakkınız daha fazla olmaktadır. Miles&Smiles kartınıza daha fazla puan yüklenmektedir.

Air Moldova: Clup Program

Air Moldova hava yolları şirketi ile seyahat eden yolcular farklı ve ayrıcalıklı yolcu programı olan clup program milleri ile çeşitli avantajlardan yararlanabiliyor.

Ödül bilet, AİR MOLD faydalanabilmektedir.

Air Moldova Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Dünyada kalitesi ile bilinen ve birkaç hava yolu firmaları arasında yer alan AİR MOLDOVA hava yolu şirketi yurt dışı ve yurt içi seferleri düzenlemektedir. Bu seferlerin sayısı hayli fazladır. Dünyanın her köşesine düzenlediği sefer sayıları ile dikkatleri üzerine çeken firma ile yolculuk ayrıcalıktır. Türkiye, Ç,n, Avrupa, Orta Doğu ve Amerika’ya seferler düzenleyen güçlü bir firmadır.

 • Air Moldova Hava Yolu Şirketi Seferleri: AİR MOLDOVA profesyonelce hizmetlerini sürdüren firma uçaklarının son teknoloji ile donanımlı olması ve hizmetlerinin kalitesi ile 7 gün yüzlerce sefere imza atmaktadır. Düzenli sefer yaptığı ülke sayıcı yüzün üzerindedir.
 • Air Moldova Hava Yolu Şirketi ile Rezervasyon: Air Moldova Hava yollarının biletlerini internet üzeri online olarak rezerve edip belirtilen süre içerisinde checkin yaptırmak mümkündür.
 • Air Moldova Hava Yolu Şirketi ile Bilet Almak: Firmanın düzenlediği gideceğiniz ülke yada kente yolculuk için firmanın internet üzeri sitesinden online olarak bilet almanız mümkündür.

Air Moldova Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuklara Ait Özellikler

Rahatlık sağlayan koltuklar masaj özellikli olup elektrik bağlantılıdır. Okuma lambalı özelliği mevcuttur.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek kemerleri 0-12 yaş arası bebeklerin güvenliğine yönelik olup, 1 yaş üstü çocuklar ayrı koltuklarda oturarak konfordan faydalanır. Bebek arabaları koltuk yanına getirilir. Bebeklere mama olanağı da sunulur.

 • Gebe Yolcular

Air Moldova hava yolunu tercih eden gebeler 28-35. Haftalık doktor raporu ile seyahat etmekteler. Birden çok bebek taşıyan gebeler 32. Haftadan itibaren 36. Hafta sonrası gebeler ise seyahat engeli ile karşılaşırlar.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hastalık ve engellilik durumuna göre refakatçileri ile yolculuk edebilirler. Hastalık yada engellilik büyük sorun yaratmıyorsa kabin ekibi desteği sağlanmaktadır.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvan sahibi kişiler getirdikleri taşınmasında yasak olmayan evcil hayvanlar kabinde özel kafeslerde yada uçağın kargo kısmında ilave ücret ödemek şartı ile yolculuk yapabilirler.

Air Moldova hava yolu şirket ile seyahat eden yolcular şirketin anlaşma yaptığı sigorta şirketi avantajlarından yolculukları boyunca faydalanmaktadırlar,

Air Moldova Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Moskova - Kishinev 721,64 TL 2 Saat
Kishinev - İstanbul 778,43 TL 1 Saat 25 Dakika
St. Petersburg - Kishinev 807,07 TL 2 Saat 15 Dakika
İstanbul - Verona 1.115,03 TL 15 Saat 20 Dakika
İstanbul - Selanik 1.177,78 TL 24 Saat
İstanbul - Kishinev 1.183,04 TL 1 Saat 20 Dakika
Moskova - İstanbul 1.236,15 TL 5 Saat 30 Dakika
İstanbul - St. Petersburg 1.252,62 TL 6 Saat 10 Dakika
St. Petersburg - İstanbul 1.264,68 TL 15 Saat 50 Dakika
Kishinev - Bakü 2.532,30 TL 14 Saat 50 Dakika

Air Moldova Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Air Moldova uçak bileti ne kadar?

  Air Moldova firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Moskova - Kishinev olup, bilet fiyatı 721,64 TL'dir.
 • Air Moldova kaç yılında kuruldu?

  1933 yılında kurulmuştur.
 • Air Moldova firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Kişinev şehrindedir.
 • Air Moldova IATA kodu nedir?

  9U uluslar arası IATA kodudur.
 • Air Moldova çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +373 (022) 830 830

Air Moldova Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (72)
İyi (26)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%73
%27
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
98 Değerlendirme
S*** G***
9 Nisan Salı
Genel hatlarıyla güzel bir firma ikramları biraz arttırsalar daha güzel olur.
A*** G***
4 Kasım Pazar
Kaliteli hizmet kaliteli içecekler ve yiyecekler ben severek tercih ediyorum
N*** O***
9 Ekim Salı
Firma gerçekten hizmet konusun da iyi ama içecekleri bana göre değil.
E*** A***
3 Ekim Çarşamba
Güvenilir firma kaliteli hizmet güler yüzlü personel daha ne olabilir ki
M*** M*** Ö*** M***
9 Eylül Pazar
Firma gerçekten kalitelidir diye tercih ettik ama pişman oldum
2
24
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Air Moldova sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Air Moldova Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 13.08.2020 03:23:24 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Verona, (Tümü)
VRNT
IT

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531