1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Air India... Truly Indian"
Air India

Air India Air India Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1932
Firma Kısaltması
AIC
Firma Merkezi
Yeni Delhi
IATA Kodu
AI
Uçtuğu Şehir Sayısı
3
Çağrı Merkezi
+91 (124) 264 14 07
Uçak Sayısı
118
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Air India Popüler Uçak Seferleri

Kuala Lumpur - Lucknow
Uçak Bileti
21 Ağu 2020
Delhi - İstanbul
Uçak Bileti
17 Ağu 2020
Delhi - Vancouver
Uçak Bileti
17 Ağu 2020
Ahmedabad - İstanbul
Uçak Bileti
19 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Air India En Çok Sefer Yaptığı Şehirler

Air India En Çok Sefer Yaptığı Ülkeler

Air India Hakkında

Genel merkezi Hindistan’ın Yeni Delhi şehrinde bulunan Air India havayolları şirketi 1932 yılında kurulmuştur. Hindistan’ın bayrağını taşıyan bir havayolu şirketidir. Son yıllarda dünya genelinde 28 farklı ülkeye uçuş planlamaları yapmakta ve filosunda toplam 118 adet farklı modellerde uçak bulundurmaktadır. Hindistan’ın 3. büyük havayolu şirketidir.

Hindistan markası olan Air India havayolu şirketinin Yeni Delhi’de bulunan Indira Gandhi Uluslararası Havalimanı ile Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havalimanı’nda bulunan ana merkezlerinden hizmet vermektedir. Filosunda bulunan 118 uçak Boeing uçaklarından ve A319, A320, A321 uçaklarından oluşmaktadır. Air India havayolu şirketi uzun uçuş tarifelerinde Boeing uçaklarını kullanmaktadır. Uçakların konforu, sessiz oluşu tercih nedeni olarak gösterilmektedir. 2014 yılında dünyanın en büyük havayolu ittifakı olan Star Alliance grubuna katılmıştır.

Air India uçak bileti için Biletall.com’da rezervasyonlar yapılabilmektedir. Ülkemizde bulunan insanlar Biletall.com üzerinden Air India havayolu şirketi için uçak biletlerini rahatlıkla alabilirler.

Air India uçak bileti fiyatları için indirimli bilet avantajlarından faydalanabilmek Biletall.com’da erken rezervasyon ile mümkündür. Air India şirketi ülkemizden düzenlediği uçuşları en konforlu uçakları ile gerçekleştirmektedir.

Yeni Delhi merkezli Air India havayolu şirketi, Air Canada, Yeni Zelenda Hava Yolları, Avianca, EgyptAir, air Mauritius gibi farklı havayolu şirketleri ile kod paylaşımı yapmaktadır.

Air India havayolu şirketi, yurtdışı ve yurtiçi uçuşları gerçekleştirmektedir. Uçuş noktaları sayısı 94, uçtuğu ülke sayısı 28 bu uçuşları gerçekleştirdiği uçak sayısı ise 118’dir.

Sürekli uçuş yapan yolcular, uçak modellerine göre konfor özellikleri bilmekte ve uçak biletlerini alırken uçak modellerini seçebilmektedirler. Acil işi olmayan kişiler konfor durumuna göre uçak seferini takip ederek biletlerin almaktadır. Uzun uçuşlar için Air India uçak bileti rezervasyon işlemlerin yaptıktan sonra ve bileti aldıktan sonra, konforlu uçuşlar, uçakta en iyi servis hizmetleri yolcuları beklemektedir.

Dünyanın birçok ülkesine ve noktasına uçuş gerçekleştiren Air India havayolu şirketi, kara hizmetlerinde de servisleri ile gelen yolcularını istedikleri noktalara ulaştırmaktadır.

Hindistan’ın 3. büyük havayolu şirketi olan Air India havayolu şirketi son model uçaklardan oluşan bir filoya sahiptir. Uçuş güzergahı ve uçuş sürelerine göre uçak modelleri belirlenmektedir.

Yurt içi ve yurt dışı uçuş seferleri için alınan ve kullanılan uçak modelleri farklıdır. Air India en ucuz uçak bileti sahibi olanlar havaalanlarında özel araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilmektedirler.

Air India Online Check - in

Air India ülkesinde yolcu ve kargo taşımacılığında zirvede bulunmaktadır. Yolcularına mobil ve web check-in yapma imkanı sunmaktadır. Yolcular 48 saat öncesinden uçuşa 2 saat kalana kadar check-in işlemlerini yapabilmektedirler.

Web rezervasyon, Air India uçak bileti fiyatları ve koltuk seçimleri esnekliği, uzun uçuşlar için içecek ve yiyecek menüleri, kabin hakkında bilgiler yer almaktadır.

Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Air India şirketinden aldığınız uçuş biletlerinizi online olarak check-in yaptığınızda sizlere koltuk seçimi hakkı tanınmaktadır. Gelişmiş sistemleri sayesinde aynı anda 9 kişi check-in işlemi yapabilmektedirler. Normal check-in işlemlerinde ise koltuk seçimi uçakta boş olan koltuk durumuna göre sıradan yapılmaktadır. Uzun uçuşlarda online olarak yemek siparişlerinizi ayarlayabilir, uçuş esnasında önceden belirlediğiniz yemekler hazır olarak karşınıza gelir. Air India tüm uçuşlarında yolcularına çeşitli içecek ikramları yapmaktadır.

Air India Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Çok sayıda noktaya aktarmasız direk uçuş imkanı.
 2. Son model uçaklar ile istenilen yere uçuş fırsatı.
 3. Üstün güvenlik önlemleri ile her türlü güvenlik düşünülmüştür. Paranızın karşılığı olan hizmeti alırsınız.
 4. Business hizmetleri ile konforlu ve kaliteli hizmet ile ayrıcalık hissedersiniz.
 5. Şirket kalitesi ve uçuş planları sayesinde gecikme yaşamadan uçuşlar yaparsınız.
 6. Yemek servisleri her zaman özeldir.
 7. En iyi uçaklar ile uçarsınız.

Air India Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Air India havayollarında 8 kg kabin için bagaj hakkı bulunmaktadır. Her sınıf için bagaj ağırlık limiti farklı belirlenmiştir.

Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Air India havayolları bagaj hakkı First Class bölüm için 40 kg, Executive Class için 30kg, Ekonomi Class için 20kg olarak belirlenmiştir.

KABİN/EL BAGAJI: Kabin için bagaj hakkı 55x40x20 ölçülerinde ve 20kg limit belirlenmiştir.

Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: Yurtiçi uçuşlarda uçuş durumuna göre fiyatlar değişmektedir.

YURTDIŞI: Bagaj limiti aşma durumlarında, parça başı ücret alınmaktadır. Parça başı ücret 100 dolardır. Fazla bagaj sayısı arttıkça ödeyeceğiniz ücrette artacaktır.

Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Uçuş sonrasında bagaj konusunda bir problem yaşadığınızda Air India havayolları müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz. Durumu bildirdiğinizde görevliler sizin bildirdiğiniz kayıp ya da hasar durumuna göre tutanak tutarak işlemi başlatacaklardır. Kayıp eşya durumlarında 30 gün içerisinde sonuç alınamadığında firma müşteri ile iletişime geçecektir.

Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Tüm uçuşlarda uçuş güvenliğini etkileyecek, yolcuların sağlıklarını ve can güvenliklerini tehlikeye sokabilecek herhangi bir alet ya da madde uçağa alınmamaktadır. Bunlar, kesici, delici, patlayıcı, zehirleyici gaz, radyoaktif maddeler gibi ürünlerdir. Bu malzemeler dışında herhangi bir kısıtlama yoktur.

Air India Yiyecek, İçecek ve İkram

Air India müşteri ikram servisi bulunmaktadır. Bilet rezervasyonu yaparken yemek siparişinizi de bildirebilirsiniz.

Economy Class İkramlar

Air India havayolları economy class yolcularına içecek ve atıştırmalık ikramlar yapmaktadır. Gazlı içecekler, çay, kahve, kahvaltılık sandviç, bisküvi türleri ürünler verilmektedir.

Business Class İkramlar

Air India havayolları şirketi Business class yolcularına, müşteri isteği doğrultusunda özel içecek servisleri yapmaktadır.

Özel Yemek Servisi

Air India ile yapacağınız uçuşlarınızda talep ettiğiniz özel yemek servisi ücretleri nakit kabul edilmemekte, kredi kartı ile ödeme alınmaktadır.

Air India: Business Select

Air India Business Class bölümü yolcu biletlerine Business Select olarak hitap etmekte.

Koltuk Diz Mesafesi

Air India havayolları uçaklarında bölümler arasında koltuk diz mesafesi aynıdır. Koltuk aralarında 79 cm ile 84 cm mesafe vardır.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Air India Business Class bölümündeki yolcularına özel yiyecek ve içecek servisi yapmaktadır. İçecekler müşteri isteğine göre değişmektedir.

CIP Salonu / CIP Lounge

Air India havayollarına ait özel salonlar bulunmamaktadır. Yolcular ücret karşılığında diğer firma özel salonlarını kullanabilir.

Air India Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Hindistan’ın en iyi havayolu şirketlerinden olan Air India havayolu şirketi yolcularına çeşitli avantajlar sunmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışı uçuşları hava şartlarına göre belirlenmektedir. Müşterilerinin her türlü rahatı ve konforu için en güvenilir uçak modellerini kullanmaktadır. Tüm uçuşlar için Biletall.com’dan günler öncesinden rezervasyonunuzu yaptırarak biletlerinizi en ekonomik fiyatlara satın alabilirsiniz.

Air India Seferleri

Haftanın her günü yurt içi ve yurt dışı birçok noktaya uçuş seferleri bulunmaktadır. Air India uçak seferleri Hindistan’ın her yerine günlük seferler düzenlemektedir. Yurt dışı uçuşlarını genellikle aktarmasız yapmayı planlamaktadır.

Air India Rezervasyon

Air India havayolu şirketini kullanarak Hindistan’a gelmek ya da Hindistan’dan ülkemize gelmek isteyen yolcular biletlerini Biletall.com sitesinden rezervasyon yapabilmektedirler. Biletler alındıktan sonra check-in işlemlerini online olarak yapabilir, istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz.

Air India Bilet Al

En ekonomik bilet alarak Air India havayolları ile uçmak isteyen Türk vatandaşları ülkemizde Biletall.com üzerinden Hindistan’a yapılan tüm uçuş bilgilerini kontrol edebilir, bilet rezervasyonlarını yapabilmekte ve biletlerini satın alabilmektedirler. Uçuş günü yaklaştıkça bilet fiyatları da artış göstermektedir.

Air India Bilet İptal/İade Prosedürü

Air India havayolları şirketi uçuş saatinden önce yapılan bilet iade taleplerini kabul etmektedir. Uçuş saati öncesi süredurumuna göre bilet kesinti oranı değişmektedir. Air India bu hakkı tüm yolcularına tanımaktadır.

Air India Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Air India havayollarında kullanılan uçak modellerinin standart koltuk ölçüleri kullanılmaktadır. Koltuk diz mesafeleri ve koltuk genişlikleri uçak modeli için belirlenen özelliklerde olup özel ölçü kullanılmamıştır.

Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuklar yanlarında aile büyükleri ile birlikte yolculuk yapabilmektedir. Yanında velisi bulunan çocuklar uçuşlarını ücretsiz olarak yapabilmektedir. Air India havayolları özel hizmet olarak, yanında velisi olmayan 5-11 yaş arası çocukları 50 dolar karşılığında korumalı olarak en konforlu şekilde taşımaktadır. Çocukları gidecekleri yere kadar götürmekte onların her türlü güvenliğini sağlamaktadır. Kabin görevlileri gözetiminde tüm servis işlemleri yapılmaktadır.

Hamile Yolcular

Uluslararası anlaşmalara göre tüm havayolu şirketleri, hamile bayanların yolculuk yapabilmeleri için hamileliklerinin 28 ile 35. haftaları arasında bulunduklarında doktor raporu ile uçuşlarına izin verilmektedir. Doktor tarafından tespit edilebilmekte olan ve riskli hamilelik durumları bulunanların hiçbir şekilde uçağa binmesine izin verilmemektedir. Hamile bayanların durumlarını önceden firmaya bildirmeleri ve raporlarını almış olmaları istenmektedir. Firma hamile olanlara durumlarına göre özel koltuk ayarlar.

Hasta ve Engelli Yolcular

Air India ile yolculuk yapacak olan tüm hasta ve engelli yolcular durumlarını önceden şirketi bildirmelidir. Durumlarını bildiren yolculara şirket her türlü ulaşım servis hizmeti vermektedir.

Evcil Hayvanlar

Air India havayolları şirketi evlerimizde beslediğimiz birçoğumuzun can dostu olan evcil hayvanlarımız ile birlikte seyahat etme imkanı vermektedir. Evcil hayvanların cins ve türlerine göre sıvı geçirmeyen özel kutularda olması istenmektedir. Ayrıca evcil hayvanların ağırlık olarak 5kg’dan fazla olmaması istenir. Evcil hayvanlar özel kafeslerine konulduktan sonra uçağın kargo bölümünde yer alan evcil hayvan bölümüne özel olarak yerleştirilir. Uçuş öncesinde evcil hayvanların aşı ve sağlık sertifikaları bulunmalıdır. Aşı ve sağlık sertifikası olmayan evcil hayvanlar uçağa alınmazlar.

Seyahat Sigortası

Air India tüm yolcularının seyahat ve can güvenliklerini sağlamak için uçuş sigortası yaptırmaktadır. Yolcular bilet satın alırken uçuş sigortası isteyip istememe özgürlüğüne sahiptir. İsteyen yolcular istedikleri firmadan sigorta yaptırabilirler.

Air India Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Kuala Lumpur - Lucknow 1.942,60 TL 22 Saat 30 Dakika
Delhi - İstanbul 4.184,48 TL 23 Saat 35 Dakika
Delhi - Vancouver 6.910,85 TL 25 Saat 15 Dakika
Ahmedabad - İstanbul 7.693,77 TL 23 Saat 30 Dakika

Air India Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Air India uçak bileti ne kadar?

  Air India firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Kuala Lumpur - Lucknow olup, bilet fiyatı 1.942,60 TL'dir.
 • Air India kaç yılında kuruldu?

  1932 yılında kurulmuştur.
 • Air India firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Yeni Delhi şehrindedir.
 • Air India IATA kodu nedir?

  AI uluslar arası IATA kodudur.
 • Air India çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +91 (124) 264 14 07

Air India Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (78)
İyi (14)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%85
%15
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
92 Değerlendirme
N*** Ç***
27 Mart Çarşamba
işini iyi yapan bir personel
K*** E***
3 Nisan Çarşamba
bilet fiyatları çok iyiydi
2
2
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Air India sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Air India Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 04:54:54 )

Kuala Lumpur, (Tümü)
KULT
MY
Lucknow, (LKO)
LKO
IN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531