-

A3 Aegean Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1987
Firma Merkezi
Atina
Firma Kısaltması
Aegean Air
Çağrı Merkezi
A3
Uçak Sayısı
61
Uçtuğu Şehir Sayısı
51
Çağrı Merkezi
Ort. Kullanıcı Puanı
4,9/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Aegean Airlines Popüler Uçak Seferleri

İstanbul - Atina
Uçak Bileti
313,24 TL
12 Kas 2020
Atina - İstanbul
Uçak Bileti
452,47 TL
01 Kas 2020
Atina - Milano
Uçak Bileti
552,39 TL
28 Eki 2020
Atina - Berlin
Uçak Bileti
576,32 TL
18 Kas 2020
Bükreş - İstanbul
Uçak Bileti
594,30 TL
14 Kas 2020
Atina - Barselona
Uçak Bileti
594,99 TL
04 Kas 2020
Atina - Dusseldorf
Uçak Bileti
630,99 TL
03 Kas 2020
Malta - İstanbul
Uçak Bileti
641,46 TL
15 Kas 2020
Paris - Amsterdam
Uçak Bileti
670,58 TL
30 Eki 2020
İstanbul - Madrid
Uçak Bileti
819,73 TL
14 Kas 2020
Madrid - İstanbul
Uçak Bileti
835,32 TL
08 Kas 2020
846,47 TL
31 Eki 2020
930,37 TL
18 Kas 2020
Berlin - Barselona
Uçak Bileti
949,06 TL
17 Kas 2020
Atina - Paris
Uçak Bileti
954,13 TL
21 Eki 2020
Niş - İstanbul
Uçak Bileti
970,89 TL
18 Kas 2020
İstanbul - Rodos
Uçak Bileti
997,61 TL
12 Kas 2020
İstanbul - Kahire
Uçak Bileti
1.008,11 TL
07 Kas 2020
Tel Aviv - Moskova
Uçak Bileti
1.316,22 TL
25 Eki 2020
1.346,95 TL
12 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Aegean Airlines Hakkında

Aegean Airlines ya da Türkçe adı ile ifade etmek icap ederse Aegean Hava Yolları, Yunanistan'ın bayrak taşıyıcı hava yolu firmasıdır. Buna ek olarak bu firma Star Alliance topluluğunun da bir üyesidir. Bu sebeple zaman zaman Türk Hava Yolları ile de ortak uçuşlar icra etmektedir. Bu firma Türkiye'ye de uçuşlar icra eder. Bu uçuşların iki ayrı hava meydanına gerçekleştirilmesi söz konusudur.

Bunlardan bir tanesi İstanbul Atatürk Havalimanı, bir diğeri ise İzmir Adnan Menderes Havalimanı'dır. Her iki hava meydanına da başkent Atina'dan seferler icra edilir. Hava yolu firması aynı zamanda kendisini dünyanın en iyi bölgesel hava yolu firması olarak da tanıtmaktadır. Gerçekten bu firma kıtalar arası uzun mesafeli uçuş icra etmemektedir. Genel olarak Avrupa ve Asya ile Afrika'daki birtakım yakın ülkelere sefer düzenlenir.

 

Aegean Airlines Online Check - in

Aegean Hava Yolları, yolcularına ücretsiz online check-in hizmeti sunmaktadır. Ne de olsa Aegean marka prestijini ön planda tutan bir şirkettir ve bundan dolayı birtakım ayrıcalıklar söz konusudur. Aynı zamanda yolcuların online check-in işlemini gerçekleştirebilmesi için birtakım bilgilerini hazır bulundurmaları gerekir. Bunlar, yolcuların adı soyadı ile PNR numaralarıdır.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Koltuk seçimi hizmetinden de hiçbir ücret talep edilmemektedir. Ancak koltuk seçimi yapabilmek için gerçekleştirilmesi icap eden online check in işleminin uçuştan yirmi dört saat öncesinde başladığı da bilinmelidir. Aynı zamanda Aegean Airlines yolcularına özel yemek seçimi imkanı da tanımaktadır. Bu seçim, uçuştan muhakkak belirli bir süre öncesinde yapılmalıdır.

Aegean Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Aegean Hava Yolları, yolcularına ücretsiz ikram seçenekleri sunar. Bu ikramların neler olduğu hatta göre değişkenlik arz edebilir. Genelde kısa mesafeli uçuşlarda hafif içecekler ile atıştırmalık seçenekleri sunulurken daha uzun mesafeli uçuşlarda sıcak ve soğuk yemek seçenekleri de mevcuttur. Buna ek olarak Business Class ikramları değişkenlik arz edebilmektedir.
 2. Aegean Hava Yolları, Star Alliance üyesi bir hava yolu firmasıdır. Hal böyle olunca da bu firmada aynı birliğe üye olan tüm hava yolu firmalarının mil programlarını kullanmak mümkündür. Aynı zamanda Aegean ile yapılan uçuşlardan sonra bu hesapta mil birikecektir.
 3. Aegean Hava Yolları son derece dakik bir hava yolu firmasıdır. Son derece yüksek bir zamanında kalkış ve zamanında varış oranı yakalamayı başarmıştır. Yani Aegean Hava Yolları sayesinde zamandan tasarruf sağlanacaktır.
 4. Aegean, oldukça geniş bir uçuş ağına sahiptir. Bu uçuş ağı arasında Mısır ve Lübnan gibi ülkelerin yanı sıra Türkiye'de bulunur. Her ne kadar okyanus aşırı uçuşlar icra edilmiyor da olsa pek çok şehre doğrudan uçuş imkanı söz konusudur.
 5. Kalitesi ve diğer hava yolları ile karşılaştırma yapıldığı zaman Aegean belirgin şekilde uygun olan bilet fiyatları ile dikkat çekecektir. Gerçekten uzun mesafeli ve aktarmalı uçuşlarda dahi çok daha uygun fiyat ile seyahat edilmesi söz konusudur.
 6. Aegean Airlines her zaman için en deneyimli ve en nitelikli personelleri bünyesinde barındırır. Üstelik bu personeller her zaman için müşteri memnuniyetini ve can güvenliğini en üst seviyede tutmayı kendilerine ilke belirlemiş durumdadır.
 7. Aegean Hava Yolları pek çok ulusal ve uluslararası değerlendirme programlarında yüksek notlar alır. Yani müşteri memnuniyeti yönünden bu firmanın sorunsuz olduğunu söylemek mümkündür. Gerçekten tercih edildikten sonra pişman etmeyecektir.

Aegean Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Aegean Hava Yolları, yolcularına son derece avantajlı bagaj imkanları sunmakla birlikte zaman zaman bu imkanı ücretsiz sunmaya da bilir.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Bu firmada ücretsiz bagaj hakkı bazı paketlerde mevcut değilken bazılarında ise mevcuttur.

Bagaj: Aegean Hava Yolları'na ait en uygun fiyatlı uçuş paketlerinde bagaj hakkı mevcut değildir. Ancak yolcular check in bagajı hakkı arzu ederlerse bunu ek ücret karşılığında gerçekleştirebilirler. Diğer paketlerde ise bagaj hakkı ekonomi sınıfı için 23 kilogram, business class için ise 32 kilogram olarak belirlenmiştir.

Kabin/El Bagajı: Aegean Hava Yolları, yolcularına 8 kilogram el bagajı alma hakkını ücretsiz sunmaktadır.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Aegean Airlines, Yunanistan içi uçuşlarda fazla bagaj ücretlerini parça başına 12 Euro olarak belirlemiştir. Ancak bu önceden satın alınan bagaj hakkı için geçerlidir. Havalimanında ve uçak kapısında gerçekleştirilen ödemelerde çok daha yüksek meblağlar ödenmesi söz konusu olabilecektir.

Yurtdışı: Aegean Airlines, Yunanistan dışına icra ettiği seferlerde tek bir bagaj ücreti belirlememiştir. Hatta neredeyse her ülke için ayrı bir bagaj ücretinin varlığından dahi söz edilebilir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Aegean Airlines bagajlar hakkındaki sıkıntılı durumlara karşı uluslararası sivil havacılık kuralları gereğince gereken uygulamayı icra edecektir. Aynı zamanda her ne kadar firma tarafından bagajlara itinalı davranılsa dahi zaman zaman bagajların gecikmesi ya da kaybolması elde olmayan sebepler ile söz konusu olabilir. İşte bu gibi durumlara karşı yapılması icap eden de Aegean Kayıp eşya ofisi ile bağlantıya geçmektir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Aegean Airlines kendisine has kısıtlamalar getirmemiştir. Ancak kabin içerisinde sıvı, kesici ve delici alet benzeri kısıtlamalar uluslararası kurallar uyarınca titizlikle uygulanmaktadır.

Aegean Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Aegean Hava Yolları low cost olarak adlandırılmakta olan firmalardan bir tanesi olmadığı için ücretsiz ikram seçenekleri ile yolcularını son derece memnun etmeyi başarmaktadır.

 • Ekonomi Sınıfı

Aegean Hava Yolları, ekonomi sınıfındaki ikramlarını uçuş mesafesine göre şekillendirmiştir. Buna ek olarak uçuşun süresine bağlı şekilde muhtelif sıcak ve soğuk yemek seçenekleri de mevcuttur.

 • Business Class

Aegean Hava Yolları, business class ile seyahat etmekte olan yolcularına ekonomi sınıfına kıyasla çok daha geniş bir ikram yelpazesi sunar. Aynı zamanda business yolculara yemek seçme imkanı da tanınmıştır.

 • Özel Yemek Servisi

Aegean Hava Yolları, yolcularının dini inanış ve beslenme tarzı gibi birtakım özel hassasiyetlerine yönelik de saygılıdır. Uçuştan belirli bir süre öncesinde belirtmek şartı ile özel yemek siparişi verilmesi mümkündür.

Aegean Airlines: Business Class

Aegean Hava Yolları, yolcularına ayrıcalıklı hizmetleri hem yerde hem de gökyüzünde sunduğu business class hizmeti ile de ün kazanmıştır. Gerçekten bu hizmet sayesinde seyahatler adeta keyif alınacak bambaşka bir aktiviteye dönüşmektedir.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Business Clas ile seyahat etmekte olan yolculara tahsis edilmiş olan koltuklar her zaman için çok daha geniş diz mesafesine sahiptir. Bu sayede yolcuların yolculuklarını çok daha konforlu geçirmeleri sağlanır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class ile seyahat etmekte olan yolculara özel yemek seçimi imkanı sunulduğu gibi bu yolculara sunulan özel birtakım ikramlar da mevcuttur. Söz misali Yunanistan'ın yerel lezzetlerinden pek çoğu bu hizmet kapsamında ikram edilmektedir.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Yolcuların uçuş öncesi ve uçuş sonrası çok daha keyifli vakit geçirmeleri ve rahat etmeleri adına Business Yolcular için Lounge hizmeti de mevcuttur. Bu hizmet pek çok havalimanında yer alır.

Aegean Airlines Mil Programı

Aegean Hava Yolları, pek çok bayrak taşıyıcı hava yolu firması tarafından kullanılmakta olan Miles & Smiles programını kullanmaktadır. Bu firma ile gerçekleştirilen her yolculuk sonrası hesaba miller işlenecektir. Buna ek olarak Star Alliance üyesi pek çok hava yolu firması ile gerçekleştirilen yolculuklar sonrasında da aynı durum söz konusu olacaktır.

Aegean Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Aegean Hava Yolları her gün hem Yunanistan içi hem de Yunanistan dışı olmak üzere onlarca sefer düzenlemektedir. Bu seferler arasında Suudi Arabistan, Portekiz, Lübnan ve Mısır gibi ülkelerin yanı sıra Türkiye de yer alır.

 • Aegean Airlines Seferleri: Aegean her gün çok sayıda ülkeye binlerce yolcu taşımaktadır. Seferler ağırlıklı olarak Avrupa içerisinde yoğunlaşmış da olsa diğer kıtaların yakın yerlerine de seferler icra edilmektedir.
 • Aegean Rezervasyon: Aegean Hava Yolları biletlerini internet üzerinden temin etmek üzere rezervasyon gerçekleştirmek son derece kolaydır. Buna ek olarak Aegean Hava Yolları bilet rezervasyonu Biletall.com ile  gerçekleştirilebilir.
 • Aegean Bilet Al: Aegean Hava Yolları ile seyahat etmek isteyenlerin biletlerini Biletall.com üzerinden satın alabilmesi mümkündür.

Aegean Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Aegean Hava Yolları, her bilet için ayrı bir prosedür uygulamaktadır. En uygun tarifeli biletlerini başka bir deyiş ile promosyon biletlerin hiçbir şekilde iade edilmesi ya da değiştirilmesi mümkün değildir. Buna ek olarak diğer tarifelere ait biletler belirli şartlar dahilinde değiştirilebilir ya da iptal edilebilir. Ancak genel olarak bu iptal ve iade işlemlerinden tazminat talep edilmektedir. Bu tazminatların ne kadar olacağı da uçuş mesafesi ile bilet için ödenmiş olan ücrete göre değişkenlik arz edebilir.

Aegean Airlines Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Aegean Hava Yolları, yolcularına son derece rahat koltuklar sunar. Low cost bir hava yolu firması olmadığından ve genelde firma prestiji ile müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğundan dolayı koltukların diz mesafeleri çoğu zaman yeterli kadar geniştir. Fakat bu durum uçak tiplerine göre de değişkenlik arz edebilir.

Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebekler için gerekli olan emniyet kemerleri ve can yelekleri her uçuşta kabin personeli tarafından temin edilmektedir. Bu hizmetten herhangi bir ücret talep edilmesi söz konusu değildir ve gerekli materyaller her uçuşta standart olarak yer almaktadır.

Hamile Yolcular

Hamile yolcular için öngörülen özel bir şirket politikası bulunmaz. Ancak uluslararası kurallar ışığında yolculuk yapılması söz konusu olabilir. Yani tek bebek taşıyan anne adaylar 28. haftaya kadar herhangi bir rapor ya da belge olmaksızın seyahat edebilirken, 28. ve 35. haftalar arasında doktor rağoru istenmektedir. 36. haftadan itibaren ise doktor raporu olsa dahi annenin uçuşuna izin verilmez.

Hasta ve Engelli Yolcular

Aegean Hava Yolları, hasta ve engelli yolculra yönelik özel tekerlekli sandalye hizmeti sunmaktadır. Buna ek olarak kimi hastalıklarda yolcuların refakatsiz seyahat etmelerine izin verilmez.

Evcil Hayvanlar

Aegean Airlines seyahatlerinde evcik hayvanların taşınması da mümkündür: Ancak bunun için önceden evcil hayvan için rezervasyon yapılmış olması ve belirli ücretin ödenmesi lazımdır.

Aegean Airlines Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ort. Sefer Süresi
İstanbul - Atina 313,24 TL 30 dk
Cenevre - Atina 426,26 TL 3 sa 45 dk
Atina - İstanbul 452,47 TL 2 sa 30 dk
Selanik - Münih 452,55 TL 1 sa 15 dk
Roma - Atina 502,24 TL 3 sa
Milano - Atina 507,62 TL 3 sa 30 dk
Atina - Varşova 523,71 TL 1 sa 35 dk
Marsilya - Atina 533,29 TL 3 sa 40 dk
Berlin - Atina 533,86 TL 3 sa 45 dk
Prag - Atina 535,52 TL 3 sa 30 dk

Aegean Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Aegean Airlines uçak bileti ne kadar?

  Aegean Airlines firmasının popüler seferlerinden en ucuzu İstanbul - Atina olup, bilet fiyatı 313,24 TL'dir.
 • Aegean Airlines kaç yılında kuruldu?

  1987 yılında kurulmuştur.
 • Aegean Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Atina şehrindedir.
 • Aegean Airlines IATA kodu nedir?

  A3 uluslar arası IATA kodudur.
 • Aegean Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +30 210 626 10 00

Aegean Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (78)
%92
İyi (7)
%8
Orta (0)
%0
Kötü (0)
%0
Çok Kötü (0)
%0
Ortalama Puan
4,9
85 Değerlendirme
Yorum Yap
S*** Ö***
16 Ağustos Cuma
Biraz dar geldi bana koltuklar ama firmanın kalitesine diyecek bir şey yok
İ*** K***
1 Aralık Cumartesi
İçecekler biraz daha iyileştirilebilir bana hitap edecek içecek yoktu sudan başka
S*** A***
20 Kasım Salı
Koltukları konusun da biraz sıkıntı yaşadım gibi ama yine de güzeldi
İ*** S***
31 Temmuz Salı
Firma kalite konusun da kendinden ödün vermiyor. Bu huyunu seviyorum.
E*** Ö***
21 Temmuz Cumartesi
Gerçekten kaliteli bir hizmet ve uygun fiyat ben memnun kaldım.
2
25
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Aegean Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Aegean Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 21.10.2020 03:48:28 )

İSTANBUL
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
KAHİRE
Cairo Intl Ar...(CAI)
CAI
EG
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
/ True
Biletini daha hızlı satın al
Biletall uygulamasını indir
54961