1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Firma Satışa Kapalıdır.
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Taking off to the future"

Adria Airways Adria Airways Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1961
Firma Kısaltması
Adria
Firma Merkezi
Cerklje Na Gorenjskem
IATA Kodu
JP
Çağrı Merkezi
+386 (01) 369 10 10
Uçak Sayısı
20
Firma Yorum Sayısı
26
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Adria Airways Hakkında

Adria Airways, charter ve düzenli trafikte 56 yılı aşkın deneyime sahiptir. Slovenya'yı bir dizi Avrupa şehriyle buluşturuyor ve Güneydoğu Avrupa'ya mükemmel bağlantılar sunuyor ayrıca Star Alliance üyesi olarak, 190 ülkede küresel bir uçuş ağına erişim sağlıyor.

Japonya, ABD, Kanada, Hindistan, İngiltere ve neredeyse tüm Avrupa ülkelerindeki satış ofislerinin temsilcileriyle Jože Pučnik Havaalanı Ljubljana'da.

Haftada Ljubljana'dan 196 düzenli sefer vardır, charter seferleri ise çoğunlukla Slovenya'yı Akdeniz'deki tatil yerlerine bağlamaktadır.

Adria Airways Online Check - in

Online check-in, tarifeli kalkış saatinden 24 saat ila 60 dakika arasında yapılabilir.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Adria Airways online check in işlemleri sırasında yolcular istedikleri takdirde seyahat edecekleri koltuk seçimini de online olarak yapabilmektedir.

Ayrıca yine check in işlemleriyle birlikte seyahat sırasında istenilen yemeklerin tüketilebilmesi için yemek siparişi de verilebilmektedir.

Adria Airways Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Adria Airways, 56 seneyi aşkın tecrübesi ile birlikte şu an dünyanın en güvenilir havayolu şirketlerinden biri olarak hizmet vermektedir.
 2. Dünyanın sayılı uçak filolarından birisine sahip olan Adria Airways, yolcuları için günün her saati, gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı onlarca uçak seferi ile aralıksız olarak yolcularına hizmet vermeye devam etmektedir.
 3. Adria Airways tüm personelleri yolcularını memnun etmek adına yapılması gereken tüm hizmetleri vermektedir.
 4. Adria Airways ile seyahat eden yolcular Miles&More ayrıcalıklarından da yararlanabilmektedir.
 5. Adria Airways özellikle erken tarihli bilet alımlarında yolcularına ekonomik fiyatlarla uçak yolculuğu deneyimi yaşatmaktadır.
 6. Adria Airways şirketi yolcularının seyahatleri sırasında yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını da en kaliteli besinler aracılığı ile karşılamalarını sağlamaktadır.
 7. Adria Airways engelli yolcuları için özel indirimler sunmaktadır.

Adria Airways Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Adria Airways bagaj hakkı ile de yolcularına ayrıcalıklı hizmetler sunuyor.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Bagaj: Bagajın kişi ile birlikte gitmesi isteniyor ise, ekstra bagaj satın alarak bu yapılabilir. Fiyatlandırma ve bagaj satın alma hakkında ayrıntılı bilgi için, izin verilen bagaj miktarını içeren sayfaya göz atılması gerekir. Bagajı olmayan bir bilet satın alındı ise , kalkıştan 4 saat önce her zaman online olarak bagaj eklenebilir ( Ekstra ücrete tabi saate göre ücret değişikliği mevcuttur ). Havaalanında ayrılmadan önce sadece 4 saatten kısa bir süre için bagaj eklenebilir.

Kabin/El Bagajı: Business sınıfındakiler dışındaki tüm yolcular, bir parça kabin bagajına sahip olabilir (maksimum 8 kg; üç boyutun toplamı 115 cm'yi geçmemelidir). Business sınıfındaki yolcular iki parçaya sahip olabilir. El bagajına ek olarak kişisel eşyalara izin verilir: çanta, kamera çantası, evrak çantası, ceket, battaniye veya battaniye, şemsiye veya baston, makul miktarda bagaj ve benzeri. Bu kısıtlamaların ötesine geçen el bagajı ibraz edilmelidir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Fazla bagaj için ücret 50 € ile 175 € arasında değişiklik gösterir.

Yurtdışı: Yurtdışı fazla bagaj ücretlendirmesi 50€ ile 225 € arasında değişiklik gösterir.

 • ABD Bagaj Kuralları

Adria Airways tarafından ABD'ye gerçekleştirilen seyahatlerde ise Economy sınıfı yolcuları kabinde 8 kg, check in için 23 kg, Business sınıfı ise kabinde 8 kg, check in için 32 kg bagaj hakkı bulunmaktadır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Adria Airways, yolcularının bagajlarını büyük bir özenle taşımaktadır ancak yine de herhangi bir olumsuzluk durumunda yolcular böyle bir durumla karşılaştıklarında ADR'ye ait Kayıp ve Buluntu Eşya Ofisi'ne başvurabilmektedir. Cevapsız / hasarlı bagajlar, gelecek havalimanındaki kayıp eşyaların check-in kutusuna varışta bildirilmelidir. Gecikme ya da Adria Airways tarafından verilen bagajın hasarını kaydedilir ise online form aracılığıyla nakit tazminat talebinde bulunulabilir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Adria Airways seyahatlerin sırasında kabin içinde zehirli spreyler, çakmak, bi radyoaktif madde içeren ekipmanlar ve sivri uçlu cisimler taşımak yasaktır. Ancak kesinlikle yasak olan biber gazı vs gibi maddelerin dışındaki eşyalar yolcuların kayıtlı bagajlarında taşınabilmektedir.

Adria Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

Adria Airways Hava Yolları yolcularına yiyecek, içecek ikramı anlamında da seyahatleri boyunca ayrıcalıklar tanıyor.

 • Economy Class İkramlar

Economy Class yolcuları dilerler ise Business Class ikramlarını ücretli olarak satın alabiliyor.

 • Business Class İkramlar

Sadece Business yolcularına ücretsiz olarak servis edilen kruvasan ile sıcak veya soğuk içecek paketi vardır. Ayrıca Business yolcularına et yemeği, sebze ve tatlıdan oluşan menü servis edilir.

 • Özel Yemek Servisi

Adria Airways seyahatlerinde özel yemek siparişi veren yolcularının isteklerini de memnuniyetle karşılamaktadır.

Adria Airways: Business Class

Adria Airways firması yolcularına farklı sınıflarda seyahat etme olanağı sunmak ile birlikte Business Class sınıfındaki yolcularına daha farklı ve önemli ayrıcalıklar göstermektedir.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Business yolcuları için özel tasarlanan ve Adria OnAir adı verilen bir sisteme sahip olan koltuklarda yolcular film izleyerek ve oyun oynayarak yolculuklarını sürdürebiliyorlar. Ayrıca sadece Business yolcuları için kablosuz internet ağı olan Adria Havayolları, üçlü standart koltuklarda seyahat eden Economy sınıfı yolcuları için ise küçük bir televizyon ekranı bulunuyor.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class sınıfındaki yolcular havada uçan aşçılar tarafından hazırlanan birbirinden lezzetli yemekleri ve içecekleri ikram olarak tüketebilmektedirler.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

ADR Business Class yolcuları uçakların kalkmasını beklerken CIP Salonu avantajlarından yararlanabilmektedir.

 • Diğer Özellikler

Bunların yanı sıra Business Class yolcuları daha fazla bagaj hakkı ve Miles&SMore ile daha fazla mil kazanma şansına da sahiptirler.

Adria Airways: Miles and More

Adria Airways, Miles & More sadakat programı ile her yıl ekstra mil kazandırıyor. Bu sayede önümüzdeki yıllarda otel hizmetleri, araç kiralama veya cazip ödüller kazanılabiliyor.

Program, Adria Airways'in tüm düzenli rotalarında ve tüm Star Alliance üyeleri ve diğer ortak havayollarına yapılan uçuşlar için ekstra mil kazanan bireysel yolculara yöneliktir.

Programın bir parçası olarak, sadece Adria Airways ile birlikte yapılan uçuşlar için ödüllendirilmeyip, aynı zamanda seyahatlere eşlik eden Miles & More iş ortakları ile de ödüllendirilmek mümkün.

Adria Airways Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Dünyanın sayılı havayolu firmalarından birisi olan Adria Airways bünyesinde her gün yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere yüzlerce sefer düzenlenmektedir.

Havayolu firması Almanya, Belçika, Brezilya, ABD gibi dünyanın önemli ülkeleri dahil onlarca ülkeye uçak seferleri düzenlemektedir.

 • ADR Seferleri: Adria Airways her gün çok sayıda uçak seferleri düzenleyerek havayolu ulaşımı konusunda profesyonel olarak hizmet vermektedir.
 • ADR Rezervasyon: Adria Airways’e ait uçak seferlerinin biletlerine online olarak rezervasyon yapılabilmektedir.
 • ADR Bilet Al: Havayolu firması tarafından düzenlenen uçak seferleriyle seyahat etmek için ihtiyaç duyulan uçak biletleri de internet üzerinden online bir şekilde yapılmaktadır.

Adria Airways Bilet İptal/İade Prosedürü

Adria Airways’e ait olan uçak biletlerinin iptal ya da iade edilmesi gerektiği durumlarda havayolu firmasının çağrı merkezi ya da Biletall.com ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. İade de kesinti uçuş türüne göre %10 ile %30 arasında değişiklik gösterir.

Adria Airways Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Maksimum konfor sağlayan koltuklar özelliğine göre masaj koltuğu olarak kullanılmaktadır. Ayrıca okuma lambası ve elektrik bağlantısı da koltukların özelliklerinden birkaç tanesi olup film hizmeti de verilmektedir.

 • Bebek Ve Çocuk Yolcular

Tüm çocuklar, yaşlarına bakılmaksızın, kişisel belgelerine bir fotoğrafla ihtiyaç duyarlar. Çocukların bile kendi koltuklarının ikinci yılına kadar kendi koltuklarına sahip olmalarına gerek duymasa bile, bir bebeğin bir uçak bileti alması gerekir.

İnişten önce çocuk sertifikalı koltuk ya da vagon edinilmeli ve inişten hemen sonra alınmalıdır. Bir çocuk iki yaşından büyükse, koltuğunda oturur. Çocuk iki yaşından küçükse ve uçakta çocuk sertifikalı bir koltuk almak istiyorsa, ilave koltuk satın alınmalıdır.

Adria Airways iki yaşını doldurmuş çocuklar için bilet alımlarında% 25'e varan indirimler sunar.

 • Hamile Yolcular

28-35. hafta arasındaki dönemde olan hamile yolcular "uçakla seyahat edebilir " ibareli doktor raporu ile seyahat edebilmektedir. 36. haftadan sonra ya da iki bebek taşıyan ve 32.haftada olan anne adayları raporları olsa da uçamamaktadır.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Yoğun olunan günlerde, personelin gereksiz yere acele etmemesi için havalimanına yeteri kadar zaman ayırdığınızdan emin olunmalı; her uçuş arasında yeterli zaman olduğundan emin olunmalı. En az bir saat erken gelinmelidir. Daha az zaman var ise, yardımcı olabilecek şekilde personele önceden haber verilmelidir.

Avrupa Birliği'ndeki bütün havaalanlarında, havaalanı prosedürleri sırasında yardımcı olabilecek, belirli bir yerde, uygun şekilde eğitilmiş takımlar vardır.

 • Evcil Hayvanlar

Adria Airways belirli koşulların yerine getirilmesi ve güvenlik düzenlemelerine uyulması koşuluyla evcil hayvanların güvenli ve rahat taşınmasını sağlıyor.

Yanınızda götürmek istediğiniz hayvan, hayvanlar için uygun ve güvenli bir torbada olmalıdır.

Ayrıca seyahat ettiğiniz veya seyahat ettiğiniz hayvanlar için devlet tarafından gerekli görülen sağlık sertifikaları ve aşı kanıtları, giriş izinleri, transit ruhsatları, çıkış izinleri ve diğer belgeleriniz de bulunmalıdır.

Hayvanlar sadece kendileri için tüm sorumluluğu kabul ederseniz nakledilebilir.

 • Seyahat Sigortası

Adria Airways ile seyahat eden yolcular havayolu şirketinin anlaşmalı olduğu Star Alliance avantajlarından yararlanarak seyahat sırasında beklenmeyen durumlar için ücret karşılığında sigorta yaptırabilmektedir.

Adria Airways Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Adria Airways kaç yılında kuruldu?

  1961 yılında kurulmuştur.
 • Adria Airways firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Cerklje Na Gorenjskem şehrindedir.
 • Adria Airways IATA kodu nedir?

  JP uluslar arası IATA kodudur.
 • Adria Airways çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +386 (01) 369 10 10

Adria Airways Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (69)
İyi (16)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%81
%19
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
85 Değerlendirme
U*** Y***
21 Kasım Çarşamba
Sundukları hizmetler sayesin de rahatlıkla uçuş yapabiliyorum.
Ö*** K***
15 Kasım Perşembe
Fiyatları sundukları hizmetin bile altında kalıyor bence çok iyi
E*** A***
8 Ekim Pazartesi
Hostesler biraz daha ilgili olabilir, onun dışında herşey çok iyi.
C*** A***
30 Ağustos Perşembe
Beğenerek bindiğimiz bir uçak firması her zaman tercih ediyorum.
E*** E*** Y***
26 Ağustos Pazar
Hizmette sıkıntı yok fakat personel biraz daha ilgili olabilir
2
26
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Adria Airways sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Adria Airways Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 02:35:26 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531