İstanbul Otobüs Bileti

İstanbul Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

ülkemizin büyük, gelişmiş ve kalabalık şehri olan İstanbul, Türkiye'nin kalbidir. Tüm şehirlerimize ek olarak birçok Avrupa başkentinden de direkt olarak sehayat edebileceğiniz İstanbul'a gelmek için sık kullanılan ulaşım metodu otobüslerdir.

Şehrin büyük otogarı olan Esenler Otogarı, Avrupa Yakası'nda olup ülkemizin büyük otogarı olma ünvanına sahiptir. Buraya hergün binlerce otobüs, ülkemizin dört bir köşesinden yolcu taşımaktadır. Siz de bir İstanbul otobüs biletialarak Dünya'nın başkenti yakıştırmasına layık görülen bu şehrimizi ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul'u Ziyaret Etmek İçin önemli 5 Sebep

İstanbul'la gitmek için yüzlerce sebep vardır. Her yeri tarih kokan bir şehirdir.

Sultan Ahmet Camii

çırağan Sarayı

Haydarpaşa Garı

Galata Kulesi

Dolmabahçe Sarayı

  İstanbul'a Nasıl Gidilir?

  İstanbul'a ulaşım günün her saatinde hava ve kara yolu ile yapılabilmektedir. İstanbul'da Atatürk Havaalanı, Sabiha Gökçen Havaalanı ve 2018 yılında aktif edilen yeni İstanbul Havalimanı olarak üç adet havaalanı bulunmaktadır.

  İstanbul'da Ulaşım Nasıldır?

  İstanbul'da ulaşım metro, metrobüs, tramvay, belediye otobüsleri, taksi ve deniz otobüsleri ile işlemektedir. Türkiye'nin yoğun trafiği İstanbul'dadır. Bu yüzden şehir içi ulaşım aracınızı buna göre belirlemeniz seyahatinizin daha hızlı ve rahat geçmesi açısından önemlidir.

  İstanbul'da Gezilecek Yerler

  İstanbul gezilecek yerler arasında arkeolojik çalışmalar sonucunda ortaya çıkarılan antik kentler, tarihi camiler, müzeler, ören yerleri, kaleler ve kiliseler yer almaktadır.

  Ayasofya Müzesi
  Dünyadaki mimarlık tarihinin gösterişli yapılarından biridir. Türkler Orta Asya'da Orhun Abideleri'ni dikerken aynı zamanda Konstantinopolis'te günümüze kadar tarihini koruyacak olan Ayasofya'nın inşasına başlanmıştır.

   Galata Kulesi
   Kuşkusuz Galata Kulesi, İstanbul gezilecek yerler içindeki romantik yapılardan bir tanesi.  

    İstanbul Arkeoloji Müzesi
    Osmanlı İmparatorluğu'ndan Türkiye Cumhuriyeti'ne miras kalan nadide kurumlarından bir tanesidir. Müze 1869 yılında Müze-i Hümayun ismiyle kurulmuştur. 

     İstanbul'da Ne Yenir? Hangi Yemek Meşhurdur?

     İstanbul mutfağı, dünyanın önde gelen mutfaklarındandır. Tarihinde imparatorluk başkenti olan kente ülkenin her yanından gelen ustalar, malzemeler ve tarzlar muhteşem lezzetleri ile Osmanlı Türk mutfağının ortaya çıkmasına neden olmuştur. Türk mutfağının devamı olan ve yeni tatlara sürekli açık olan Osmanlı mutfağı her gün zenginleşmekte ve alternatif lezzetlere ev sahipliği yapmaktadır. Başlıca meşhur lezzetleri arasında balık ekmek, kumpir, börek, kebap, boza, ıslak hamburger, kokoreç gibi herkesin geldiğinde az bir kere tatması gereken lezzetleri bulunmaktadır.

     İstanbul'un Tarihi Mekanları

     İstanbul'un tarihi ve kesinlikle gezmeniz gereken başlıca mekanları şunlardır; Ayasofya Camii, Galata Kulesi, Rumeli Hisarı, Sultan Ahmet Camii, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı,  Yeni Cami, Anadolu Hisarı, Taksim Meydanı, Fatih Camii, Yıldız Sarayı, Beyazıt Camii,  Kapalıçarşı, Kız Kulesi, Mısır çarşısı, İstanbul Surları, Yeni Cami, Sultanahmet Meydanı, Süleymaniye Camii, Beyazıt Meydanı, Dolmabahçe Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Haydarpaşa Garı, çırağan Sarayı.

     İstanbul İçin önemli Telefon Numaraları

     Büyük Şehir Belediyesi : 0 212 455 13 00

     Bayrampaşa Devlet Hastanesi : 0 212 567 67 74

     Vali : 0 212 455 59 00

      İstanbul Seyahat Yazıları

      • İstanbul’da Yer Alan Önemli Hanlar I İnfografik

       Bizans’tan Osmanlı’ya tarihin her döneminde ticaretin oldukça canlı olduğu, tüccarların dinlenip insanların alışveriş yaptığı konaklama merkezlerine han denilmektedir. İnşa şekilleri genel olarak iki veya üç katlı olarak ayarlanmıştır. Anadolu’nun neredeyse her şehrinde yer alan hanlar oldukça kullanışlı ve kıymet verilen yapılardır. Çoğunlukla tarihi yarımada da ve Kapalıçarşı civarında yer alan hanlar şu an oldukça farklı …

       Devamını Gör
      • İstanbul’un En İyi Çorbacıları

       Özellikle soğuk kış günlerinde ister sabahın ilk saatlerinde ister gecenin bir vakti sıklıkla tercih edilen şeylerden  biri de mis gibi çorbalardır. Çorbalarla bazen şifa bulur bazen de keyif alırız. Ya da geçiştirmemiz gereken bir öğün varsa onu çorbayla hallederiz. Kısacası çorba içmeye bahanemiz oldukça fazladır. Çorba çeşidinin fazla olduğu bir kültüre sahip olmamız bizleri çorbaya …

       Devamını Gör
      • İstanbul’da Yer Alan En Güzel Piknik Alanları

       Piknik ve özellikle mangal keyfi Türk insanının vazgeçilmez bir aktivitesidir. Neredeyse artık ülkemiz adına çok önemli kültürel bir değer taşıyacak boyuta gelmiştir. Yediden yetmişe her insanın en yakın piknik alanına giderek gerek kahvaltı ile gerekse akşam yemeği ile değerlendirme durumları söz konusudur. Biz de sizler için İstanbul içerisinde yer alan güzel piknik alanlarını araştırdık. Ailenizle …

       Devamını Gör

      İstanbul Otogarları

      Esenler Otogarı
      Basın Ekspress Otogarı
      Alibeyköy Otogarı
      Kavacık Otobüs Terminali
      Harem Otogarı
      Ataşehir Dudullu Terminali
      Samandıra Terminali
      Pendik Otogarı
      Silivri Otogarı
      Sultanbeyli Otogarı
      Ataşehir Ferhatpaşa Terminali
      Gazi Mahallesi Otobüs Kalkış-Varış Noktası
      İncirli Otobüs Kalkış-Varış Noktası
      Samandıra Servis Terminali
      İstanbul Havalimanı Otobüs Kalkış-Varış Noktası
      Ataşehir Otobüs Kalkış-Varış Noktası
      Esenler Terminali
      Kolon Hastanesi Otobüs Kalkış-Varış Noktası
      Dudullu Pamukkale
      Sultanbeyli
      Safra
      Silivri
      Istanbul Bus Station
      Esmeralda
      Küçüksu Kasrı (Milli Saraylar)
      Tula
      Karapınar Sokak
      Sarıgazi
      Wagner BA-142
      Borusan Araç İhale
      Mesta Metal
      İnternasyonel Havaalanı Transferi - Şoforlü Araç Kiralama
      Arnes
      Cicero
      Mara Turizm
      Masa
      Merida
      Pau
      teba
      VILLALTA TRAVEL فيلالتا للسياحة والسفر
      ALL INN HOTEL
      Artea İleri Yapı Teknolojileri Ltd.Şti
      Bardes Barkod Ltd. Şti.
      Collet Avcılar
      Dobra
      Revilla Yapı
      Riva
      Şile
      Soliva Stüdyo
      Tuzla Centru
      Jolly Tour Merter
      bus
      ba-favicon-white