Tekrar Dene Kapat
Kayseri Erkilet Havalimanı
1998 yılında sivil hava trafiğine açılmış olan Erkilet Havaalanı Kayseri ilinde hizmet vermekte olan sivil ve askeri kategoride değerlendirilen bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. İç hatlar ve dış hatlar seferleri ile hizmet vermekte olan Erkilet Havaalanı aynı zamanda oldukça yoğun bir kargo trafiğine de sahip olarak hizmet vermektedir. Corendon Airlines, Pegasus Havayolları, Germania Fluggesellschaft, Türk Hava Yolları, Free Bird Hava Yolları, Sun Express ve Anadolu Jet tarafından düzenlenen seferler ile Kayseri Erkilet Havaalanı’ndan pek çok noktaya uçuşlar düzenlenerek hizmet ve ulaşım sağlanmaktadır. Bulunduğu bölge içerisinde oldukça önemli bir yere sahip olan havaalanı kargo taşımacılığı, yolcu taşımacılığı ve askeri anlamda oldukça önemli bir konuma sahip olarak hizmet vermektedir. Erkilet Havaalanı Boeing 747 tarzı büyük uçakları da ağırlayabilecek olan bir kapasiteye sahip olması ile oldukça donanımlı bir havaalanı olarak hizmet vermektedir.

Kayseri Erkilet Havalimanı

Ahmet Yasevi Mahallesi, Mustafa Kemal Paşa Blv., 38090 Kocasinan/Kayseri

Merkeze Uzaklık: 6,3 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Kayseri Erkilet Havalimanına Nasıl Ulaşabilirim?

Şehir merkezinden Kayseri Erkilet Havalimanı’na ulaşım çoğunlukla otobüsler ile gerçekleştirilmektedir. Yapacağınız kısa bir yolculuğun ardından Havalimanına ulaşım sorunsuz ve kolay bir biçimde gerçekleştirilebilmektedir.

Bunun yanı sıra Havalimanına ulaşım konusunda tercihinize bağlı olarak ticari taksilerden de yaralanabilirsiniz.

Şehir merkezine oldukça yakın olması sebebi ile ulaşım konusunda ticari taksiler de sıklıkla tercih edilmekte ve bu yolla Havalimanına kolay ulaşım sağlanmaktadır.

Kayseri Erkilet Havalimanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Kayseri Havalimanı içerisinde uçuş saatinizi beklerken diğer yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile pek çok aktivite yapma imkanınız bulunmaktadır. Havalimanında uçuş saatinizin gelmesini beklerken bekleme salonunda oyalanarak vakit geçirebileceğiniz gibi Havalimanı içerisinde yer alan tesislerde de vakit geçirme imkanınız bulunmaktadır.

Uçuş yapacağınız firmaya ait wifi bağlantısı yardımı ile internette vakit geçirebilir, internetten bir şeyler seyredebilir ya da oyun oynayarak uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.

Havalimanı içerisinde yer alan cafe ve restoranlarda bir şeyler yiyip içerken eğer yalnız değilseniz bu alanlarda sohbet ederek uçuş zamanınızın gelmesini bekleyebilirsiniz.

Bekleme salonu oldukça ferah ve sakin bir ortama sahip olması sebebi ile bu alan bir şeyler okumak ve müzik dinlemek için de oldukça uygun bir ortamdır.

Bu alanda diğer yolcuları rahatsız etmeyecek seviyede kulaklıklarınız ile müzik dinleyebilir ya da tercihinize bağlı olarak kitap okuyarak uçuş zamanınızı bekleyebilirsiniz. Gazete ve dergi okumak da seçenekler arasında yer almaktadır. 

Kayseri Erkilet Havalimanında Neler Var?

Kayseri Erkilet Havalimanı içerisinde yolcu kullanımına açık alanlarda bekleme salonları, kafeterya ve restoran hizmetleri, lavabo, mescit gibi alanlar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kullanıma açık bir otopark da Havalimanı içerisinde yer alarak hizmet sunmaktadır.

Havalimanı Yakınındaki Oteller

Novotel Kayseri, ibis Kayseri, Radisson Blu Hotel, Kayseri, Hilton Kayseri, City One Hotel, Hotel Ayata, Holiday Inn Kayseri – Duvenonu ve Grand Eras Hotel Kayseri, Kayseri ilinde yer alan oteller arasında Erkilet Havalimanı’na en yakın oteller olup oldukça yüksek hizmet kalitesine sahip oteller olarak hizmet vermektedirler.

Kayseri Erkilet Havalimanı Nerede?