Tekrar Dene Kapat
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
1987 yılında hizmete başlamış olan Adnan Menderes Havaalanı, İzmir sınırları içerisinde bulunarak uluslararası anlamda hizmet vermekte olan bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. Düzenlenen seferler ile yurt içi ve yurt dışı pek çok noktaya ulaşım sağlamakta olan İzmir Adnan Menderes Havaalanı sivil kategoride değerlendirilmekte olan bir havaalanı olarak hizmet vermektedir. Ülkenin önemli bir noktasında yer alan İzmir Adnan Menderes Havaalanı Ege Bölgesi’nin geneli için büyük önem taşımakta ve sunmuş olduğu geniş ulaşım ağı ile hava yolu ulaşımı konusunda büyük bir öneme sahiptir. Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük dört havaalanından bir tanesi olma özelliğine de sahiptir. Büyük olmasının yanı sıra sunmuş olduğu ulaşım hizmetleri ile de Türkiye’nin en işlek dördüncü havaalanı olma özelliğine de sahiptir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı

Dokuz Eylül Mh., 35425 Gaziemir/İzmir

Merkeze Uzaklık: 16,9 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden İzmir Adnan Menderes Havalimanına Nasıl Ulaşabilirim?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım konusunda kullanılan pek çok ulaşım aracı bulunmaktadır. Havalimanı D550 karayolu üzerinde bulunması sebebi ile ulaşım toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Bunun yanı sıra İZBAN banliyö hattı ile iç hatlar terminalinin önüne kadar ulaşım da sağlanabilmektedir. Nispeten daha uzak ilçelerden ulaşım ise HAVAŞ otobüsleri ile kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Buna ek olarak Havalimanı içerisinde ticari taksi ve araç kiralama hizmetleri veren firmalar da bulunmakta ve bu firmalar aracılığı ile de ulaşım sağlanabilmektedir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda uçuşunuzu beklerken yapabileceğiniz çok sayıda aktivite bulunmaktadır. Uçuş saatinizi beklerken oldukça geniş bir alan üzerine kurulmuş olan kafeterya ve restoranlarda zaman geçirebilir, dış hatlar terminalinde yolculuk yapıyorsanız Duty-Free mağazasından alışveriş yapabilir ya da sevdiklerinize hediye alabilir ve eğer henüz giriş yapmadıysanız TAV galeriyi gezebilirsiniz.

Buna ek olarak Havalimanı içerisinde daha sıradan aktiviteler ile de zaman geçirme imkanınız bulunmaktadır. Havalimanında uçuş saatinizin gelmesini beklerken kişisel aktiviteler ile bekleme salonlarında vakit geçirebileceğiniz gibi Havalimanı içerisinde yer alan tesislerde de vakit geçirme şansınız bulunmaktadır.

Uçuş yapacağınız firmaya ait wifi bağlantısı yardımı ile internette vakit geçirebilir ya da bu sayede işlerinizi hallederek zamanınızı verimli bir biçimde değerlendirebilirsiniz.

Adnan Menderes Havalimanı içerisinde oldukça sakin bir ortam bulunması sebebi ile dilerseniz uçuşunuzu beklerken kitap yahut gazete okuyabilir, bekleme salonlarında kulaklıklarınızı takarak müzik dinleyip internette gezinirken uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.  

İzmir Adnan Menderes Havalimanında Neler Var?

Adnan Menderes Havalimanı içerisinde bir adet iç hatlar ve bir adet de dış hatlar terminali bulunmaktadır. Dış hatlar terminali içerisinde alışveriş yapılmak amacı ile kurulmuş olan bir Duty-Free mağazası bulunmaktadır.

TAV galeri de Havalimanı içerisinde yer alan alanlardan bir tanesidir. Bunun yanı sıra yolcuların kullanımı amacı ile oluşturulmuş kafeterya ve restoran bölümleri, ATM bölümleri ve otopark bulunmaktadır.

Havalimanı Yakınındaki Oteller

TAV Airport Hotel İzmir, Orty Airport Hotel, Ramada Encore Hotel, Smart Hotel, Svalinn Hotel ve Aksan Hotel Adnan Menderes Havalimanı yakının yer alan oteller arasında bulunmaktadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Nerede?