Tekrar Dene Kapat
Hatay Havalimanı
2007 yılında hava trafiğine açılmış olan Hatay Havaalanı Türkiye’nin en güneyinde bulunan havaalanı olarak bilinmektedir. Sivil havaalanı kategorisinde yer alan bu havaalanı hem iç hatlar hem de dış hatlar seferleri ile yolculara hizmet vermektedir. 2011 yılında yenilenen iç ve dış hatlar ile hizmet vermeye başlayan Hatay Havaalanı oldukça modern ve donanımlı bir havaalanı olarak hizmet vermektedir. Dış hatlar için özellikle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile ulaşımı sağlamakta ve bu anlamda oldukça yoğun bir trafiğe sahip olarak hizmet vermektedir. Düzenlenen seferler ile geniş bir alanda ulaşım sağlanarak yolculara hizmet sunulmakta ve yenilikler ile bu hizmet kalitesi her geçen gün daha da fazla arttırılmaktadır.

Hatay Havalimanı

Paşaköy Mahallesi, Havalimanı Cad. 1/1, 31121 Antakya/Hatay

Merkeze Uzaklık: 25 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Hatay Havalimanına Nasıl Ulaşabilirim?

Hatay Havalimanı Hatay şehir merkezine 25 km uzaklıkta bir mesafeye sahiptir. Ulaşım çoğunlukla Havalimanı servisleri ve otobüsler ile gerçekleştirilirken buna ek olarak tercihe bağlı olarak ticari taksi ve özel araçlar ile ulaşım da sağlanabilmektedir.

Hatay Havalimanı’nın hizmet vermiş olduğu diğer bölgeler için ise 45 km uzaklıktaki İskenderun ve 41 km uzaklıktaki Reyhanlı için ulaşım HAVAŞ otobüsleri ile gerçekleştirilirken 25 km mesafede bulunan Kırıkhan’a ise ulaşım Türk Hava Yolları yolcu servisleri ile gerçekleştirilmektedir.

Hatay Havalimanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Uçuşunuzu beklerken gerçekleştireceğiniz aktiviteler daha çok kişiden kişiye değişmekte olan aktiviteler olsa da kalıplaşmış birkaç aktivite bulunmaktadır.

Eğer yalnız seyahat ediyorsanız ve uçuş saatiniz gelene kadar oyalanacak bir şeyler arıyorsanız bekleme salonunda diğer bekleyen yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile bireysel olarak zaman geçirebilirsiniz.

İnternete bağlanarak internette dolaşabilir ve bu sırada halledebileceğiniz işlerini halledebilirsiniz. Bunun yanı sıra kulaklıklarınızı kullanarak diğer yolcuları rahatsız etmeyecek şekilde bekleme salonunda müzik dinleyerek zaman geçirebilirsiniz.

Oldukça sakin alan bir alan olan bekleme salonları kendinizi dış dünyadan izole etmeden de aktiviteler yapmanıza olanak tanımaktadır. Sakin bir ortama sahip olması ile bu alanda bir şeyler okumak için oldukça uygundur.

Burada kitap okuyabilir ya da gazete ve dergilere göz atarak zaman geçirme şansına sahip olabilirsiniz. Buna ek olarak isteğinize bağlı olarak yolculara açık kısımlarda dolaşabilir, fotoğraf çekebilir ya da kafeteryada zaman geçirebilirsiniz.

Hatay Havalimanında Neler Var?

İç ve dış hatlar seferleri ile hizmet vermekte olan Hatay Havalimanı içerisinde bir adet iç hatlar bir adet de dış hatlar terminali olmak üzere iki ayrı yolcu terminali bulunmaktadır. Bunun yanı sıra uçuş bekleyen yolculara hizmet sunmak amacı ile oluşturulmuş olan tesisler de yer almaktadır.

Kafeterya, lavabo, mescit, bekleme salonu ve otopark bu alanlar dahilinde Havalimanı içerisinde yer alan tesisler arasında bulunmaktadır.

Havalimanı Yakınındaki Oteller

Sun Inn Hotel, Anemon Antakya Hotel, Ottoman Palace Termal Spa & Congress, Boutique thr Anilife Hotel ve Antique Celtik House, Hatay Havalimanı yakınlarında bulunan oteller olup otellerin tümü oldukça lüks özelliklere sahiptir.

Modern yapıları ve kaliteli hizmetleri ile otellerin tümü konaklama ve tatil için oldukça uygun oteller olarak hizmet vermektedir.

Hatay Havalimanı Nerede?