Tekrar Dene Kapat
Hakkari Yüksekova Havalimanı
2015 yılında hizmete giren Hakkari Yüksekova Havaalanı Yüksekova sınırları içerisinde yer aldığından dolayı bu isimle anılmaktadır. Otel açılış tarihi 2013 olarak hesaplansa da otel 2 yıl gecikme ile 2015 yılında hava trafiğine açılmıştır. Hakkari Yüksekova Havaalanı yalnızca iç hatlar seferleri düzenlemekte olan sivil kategoride değerlendirilen bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. Bölgede yaşanan çatışmalardan dolayı önlem almak amacı ile 2015 yılının Ağustos ayında hava trafiğine kapatılan Hakkari Yüksekova Havaalanı 2016 yılının Temmuz ayında yeniden hava trafiğine açılarak hizmet vermeye başlamıştır. Ayrıca yaşanan çatışmaların ciddiyeti göz önünde bulundurularak havaalanı çevresi güvenlik önlemleri alınması kapsamında güvenliği sağlamak adına 2,5 metrelik beton duvarlar ile çevrilmiştir. Günümüzde Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet firmalarına ait uçaklar ile düzenlenen seferler ile hizmet vermeye devam etmektedir. Bu seferler ile düzenli olarak Ankara ve İstanbul’a uçuşlar gerçekleştirilerek yolcu taşımacılığı yapılmaktadır. İstanbul Atatürk Havaalanı’ndan Hakkari Yüksekova Havaalanı’na gerçekleştirilen uçuşun 2 saat 15 dakika sürmesi sebebi ile bu uçuşlar ülkenin en uzun iç hat uçuşu olarak bilinmektedir.

Hakkari Yüksekova Havalimanı

Çimenli Mahallesi, 30300 Karlı Köyü Yüksekova/Hakkari

Merkeze Uzaklık: 5 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Hakkari Yüksekova Havalimanına Nasıl Ulaşabilirim?

Hakkari Yüksekova Havalimanı Yüksekova’ya 5 km, Hakkari şehir merkezine ise 65 km mesafede olması sebebi ile şehir merkezinden ulaşım otobüs şirketleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Düzenlenen otobüs seferleri ile Havalimanına ulaşım sorunsuz bir biçimde gerçekleştirilerek uçuş saatinizden önce varmanız sağlanmaktadır.

Hakkari Yüksekova Havalimanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Hakkari Yüksekova Havalimanı yolcuların beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere dizayn edilmiş olan modern bir Havalimanı olarak hizmet vermektedir.

Havalimanında uçuşunuzu beklerken bireysel olarak yapacağınız aktiviteler için bekleme salonunu kullanabilmektesiniz. Bu bekleme salonlarında uçuş zamanını bekleyen diğer yolcuları rahatsız etmemek şartı ile zaman geçirebilir ve dilediğiniz aktiviteleri yapabilirsiniz.

Hakkari Yüksekova Havalimanı’nda uçuşunuzu beklerken bekleme salonunda telefon yahut tabletiniz ile internete bağlanarak zaman geçirme imkanınız bulunmaktadır. İnternete bağlandıktan sonra diğer yolcuları rahatsız etmeyecek şekilde kulaklıklarınız yardımı ile tablet yahut telefonlarınızdan video, dizi, film seyredebilir veya müzik dinleyebilirsiniz.

Diğer yolcuları rahatsız etmediğiniz müddetçe bu alanda bireysel aktivite gerçekleştirmenizde bir hudut bulunmamaktadır. Oldukça sakin ve huzurlu bir ortam oluşturulmuş olan bekleme salonları okuma yapmak için de uygundur. Bu alanlarda gazete, dergi ya da kitap okuyarak zaman geçirme şansınız da bulunmaktadır.

Dilerseniz camlı alanlardan pist ve uçak fotoğrafı da çekerek son zamanlarda oldukça moda olan Havalimanı fotoğrafı çekme furyasına dahil olabilirsiniz. Bu tarz aktiviteler ile sıkılmadan uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilir ve uçuş saatinize kadar bu şekilde oyalanarak zamanın hızlı geçmesini sağlayabilirsiniz.

Hakkari Yüksekova Havalimanında Neler Var?

Hizmete oldukça yeni başlamış bir Havalimanı olan Hakkari Yüksekova Havalimanı oldukça modern şartlara sahip olan bir Havalimanı olarak faaliyet göstermektedir.

Havalimanı içerisinde yolcuların kullanımına açık alanlarda bekleme salonu, kafeterya, lavabo, mescit ve otopark gibi alanlar bulunmakta ve bu alanlar ile hizmet sunulmaktadır.

Havalimanı Yakınındaki Oteller

Hakkari Yüksekova Havalimanı yakınında bulunan tek otel Oslo Otel’dir.

Hakkari Yüksekova Havalimanı Nerede?