Tekrar Dene Kapat
Elazığ Havalimanı
İnşasına 1938 yılında başlanan Elazığ Havaalanı 1940 yılında hizmete açılmış olup günümüzde hala hizmet vermekte olan bir havaalanıdır. 1996 yılında yapılan pist için özel aydınlatma sistemi ile beraber havaalanında gece uçuşları da düzenlenmeye başlanarak hizmet kalitesini arttırmıştır. 2006 yılında temeli atılan yeni bir pistin yapımı 2009 yılında biterek hizmete açılmıştır. Sürekli yenilenen ve gelişmelere ayak uyduran Elazığ Havaalanı bu özelliği ile modern bir havaalanı olmayı başarmış olup günümüzde modern şartlar altında hizmet vermekte olan bir havaalanıdır. İç ve dış hatlar için düzenlenen seferler ile yolcuların ülke ve yurt dışı bağlantıları sağlanarak yolculuk imkanı tanınmaktadır. Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, Onur Air, Anadolu Jet ve Sun Express firmaları tarafından düzenlenen seferler ile iç ve dış hatlar seferleri oluşturulmakta ve böylelikle yolculara hizmet sunulmaktadır.

Elazığ Havalimanı

Yeşilyurt Mahallesi, Elazığ Havaalanı, Havalimanı Caddesi, Akçakiraz Belediyesi/Elazığ Türkiye

Merkeze Uzaklık: 12 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Elazığ Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

Elazığ Havaalanına ulaşım konusunda birden fazla seçenek bulunmaktadır. HAVAŞ otobüsleri ve havaalanı servisleri bu seçeneklerin başında gelerek yolcular tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bu yolla ulaşımda belirlenen güzergah ve tarifeye uygun olarak uçuş saatinize yakın bir saatte havaalanına ulaşımınız kolaylıkla sağlanmaktadır. Tercihlerinize bağlı olarak ticari taksi ile ulaşım da seçeneklerden bir tanesi olarak göze çarpmaktadır. Bir diğer seçenek ise araç kiralama hizmetlerinden faydalanmaktır. Bu yolla kiraladığınız araç ile havaalanına ulaşımınızı kolaylıkla sağlayabilmektesiniz.


Elazığ Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Elazığ Havaalanı’nda uçuşunuzu beklerken yapabileceğiniz bireysel pek çok aktivite bulunmaktadır. Havaalanında uçuş saatinizin gelmesini beklerken kişisel aktiviteler ile bekleme salonlarında diğer yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile vakit geçirebileceğiniz gibi havaalanı içerisinde yer alan tesislerde de vakit geçirme şansınız bulunmaktadır. Uçuş yapacağınız firmaya ait wifi bağlantısından faydalanarak internette vakit geçirebilir, havaalanı içerisinde yer alan cafe ve restoranlarda yemek yiyebilir yahut bir şeyler içerken uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz. Havaalanı içerisinde oldukça sakin bir ortam bulunması sebebi ile dilerseniz uçuşunuzu beklerken kitap yahut gazete okuyabilir, bekleme salonlarında kulaklıklarınızı kullanmak kaydı ile müzik dinleyip internette gezinirken uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz. Bekleme salonlarında yapacağınız aktiviteler sırasında diğer bekleyen yolcuların rahatsız etmemeniz gerekmektedir. Başkalarını rahatsız etmemek kaydı ile bu alanlarda internette dolaşabilir, kulaklıklarınız aracılığı ile müzik dinleyebilir, film izleyebilir yahut buna benzer dilediğiniz aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu aktiviteler sayesinde bekleme sürenizi değerlendirebilir, işlerinizi uzaktan halledebilir böylelikle zamanınızı verimli bir biçimde değerlendirirken uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.


Elazığ Havaalanında Neler Var?

Elazığ Havaalanı içerisinde kullanılmakta olan bir adet pist, iç ve dış hatlar terminali ve gelecek olan önemli kişilerin özel uçakları için ayrılmış VIP salon bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yolcuların kullanımına açık alanlarda kafeterya, restoran, bekleme salonu, sağlık hizmetleri ünitesi ve otopark bulunmaktadır.


Havaalanı Yakınındaki Oteller

Park Dedeman Elazığ, Akar Hotel, Hotel Varan, Elâzığ Şirin Hotel ve İlbey Hotel Elazığ Havaalanı yakınlarında yer alan oteller arasında yer almakta olup konaklama konusunda yeterlilik göstermekte olan otellerin de başında gelmektedir.

Elazığ Havalimanı Nerede?