Tekrar Dene Kapat
Çanakkale Havalimanı
Çanakkale Havaalanı Çanakkale’ de bulunan tek havaalanıdır. Hem askeri hem de sivil bir alan olmasıyla dikkat çekmektedir. 1995 yılında hizmete açılmıştır ve hem iç hatlarda hem de dış hatlarda olmak üzere uluslararası olarak hizmet vermektedir. 2008 yılında yeni bir terminal oluşturulmuş ve havaalanının geliştirilmesi bir de Apron eklenmiştir. Terminal binası 1200 kilometre kare olarak dikkat çekmektedir. Çanakkale şehir merkezine 5 kilometrelik bir uzaklık söz konusudur. Otoparkı 50 araç alabilmektedir ve Rent A Car hizmeti düşünenler için böyle bir hizmet de sunulmaktadır. Otobüs, taksi ve minibüsle havaalanına da ulaşmanız mümkündür. Çanakkale Havalimanı 24 saate açık uçuş yapmaktadır. Ancak gün içerisinde mesai saatleri ise 08:30-17.00 olarak dikkat çekmektedir. Aynı zamanda yolcu bilgilendirme hizmetinden faydalanabilir ve uçuş sırasına yapılması gerekenler listesi ve havaalanı kurallarını da takip edebilirsiniz. Çanakkale Havaalanı, merkez yakınında olduğu için alışveriş yapmak isteyen kişiler Kipa Avm, Carrefour Sa Express gibi marketlere gidebilirler. Aynı zamanda havaalanının turizm danışma hizmeti de bulunmaktadır. Havaalanında 60 ton su kapasitesi bulunan, yangın çıkma ihtimaline karşılık olarak bekletilen bir de havuzu bulunmaktadır.

Çanakkale Havalimanı

Barbaros Mh. Şht. Gürol Cd. Pk:17020 Merkez/Çanakkale, Türkiye

Merkeze Uzaklık: 5 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Çanakkale Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

Çanakkale Havalimanı’ na ulaşmanın son derece kolay olduğunu söyleyebiliriz. Çanakkale’ de hizmet vermekte olan otobüslerin neredeyse tamamının havalimanından geçtiğini söylememiz mümkün olacaktır. Şehir içi araçlarıyla ulaşım sağlamanız mümkündür. Taksi ve belediye otobüsleriyle kolay bir şekilde havaalanına uğramak mümkün olmaktadır. Bunun dışında hususi aracınızla da havaalanına ulaşmak mümkündür.

 

Çanakkale Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Çanakkale Havaalanı küçük bir havaalanı olmasına rağmen yapılacak birçok etkinlik bulunmaktadır. Havaalanı tarafından sağlanmış olan bekleme salonlarında durabilir ve ya da kitap, dergi ya da gazete okuyabilirsiniz. Uçağınız gelene kadar bu güzel bir yol olarak karşınıza çıkabilmektedir. Bunun dışında kahvenizi ya da çayınızı uçak beklerken yudumlamanız da mümkündür. Havaalanlarının neredeyse tamamında Wİ-fi desteği sağlanmaktadır. İnternette dolaşabilir, çeşitli aktiviteleri de bu sayede yapabilirsiniz. Çanakkale Havaalanı, içerisinde bulunan büfeleri ile de, size aktivite yapabilecek alan sağlamaktadır.


Çanakkale Havaalanında Neler Var?

Çanakkale Havaalanı, birçok hizmeti bir arada bulabileceğiniz havaalanlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Havaalanının sağladığı en büyük hizmetlerden birisi de araç kiralama hizmeti olarak dikkat çeker. Havaalanında uçağınızdan indikten sonra, anlaşmalı araç kiralama şirketini aradıktan sonra konuyla ilgili bilgi alabilir ve dilerseniz de araç kiralama hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Otopark hizmeti de aracınızı park etmeniz açısından yararlı bir hizmet olarak dikkat çekmektedir. Bunun dışında bankacılık işlemlerinizi halledebilmeniz için ATM’ ler ve bekleme odaları da bulunmaktadır.

 

Havaalanı Yakınındaki Oteller

Çanakkale hem turistik nitelikli hem de tarihi nitelikli bir il olduğundan ötürü yarım ada etrafında çok sayıda otel bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Helen Oteli, Otel Ilıon, Grand Assos Otel, Anzac Otel, Assos Adonis Beach Otel, Albena Club Otel, Agora Tatil Durağı, Kolin Hotel, Tusan Hotel, İda Kale Resort Otel bu otellerden bazılarıdır.

Çanakkale Havalimanı Nerede?