Tekrar Dene Kapat
Bingöl Havalimanı
Bingöl Havalimanı Bingöl ilimizde bulunan ve henüz ta anlamıyla kurumsallaşmamış olan bir işletme olarak dikkat çekmektedir. Çeltiksuyu’ na yakın olarak dikkat çekmektedir. 1059 m rakımında bir arazi üzerinde kurulmuş olmasıyla dikkat çekmektedir. 1.744.500 km’ lik bir arazi üzerinde bulunmasıyla dikkat çekmekte olan Bingöl Havalimanı, sürekli olarak geliştirilme aşamasındadır. Pistlerin beton kaplama olduğu bilinmektedir. 7000 metre sonunda çevreyoluna ulaşmanız mümkündür. Giriş kontrol binası, teknik blok gibi birçok teknik yapıya da sahiptir. 08:30-18:15 arası çalışmakta olan Bingöl Havalimanı’ da Türk Havayolları hizmet vermektedir. İstanbul- Bingöl arası sefer bulunmaktadır. Dış hatlarda ise geliş ya da gidiş bulunmamaktadır. Bingöl Havalimanını’ nın sağlamış olduğu birçok servis de ayrıca bulunmaktadır. Araç kiralama hizmeti sunmakta ve bu hizmet Ürekoğlu Rent A Car tarafından sağlanmaktadır. 1995 yılında havalimanı inşaat halindeyken pistin coğrafi şartlarının elverişli olmaması sebebiyle 2001 yılında projesinin tamamlanması mümkün olmamıştır. Bingöl Havalimanı buna rağmen aktif olarak hizmet vermektedir.

Bingöl Havalimanı

12000 Çeltiksuyu Köyü/Bingöl Merkez/Bingöl

Merkeze Uzaklık: 10 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Bingöl Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

Bingöl Havalimanı’ nda indikten sonra hususi aracınızla, kiralamış olduğunuz arabalar ya da minibüsler yardımıyla şehir merkezine geçmeniz mümkündür. Şehir merkezi 10-20 km kadar uzaktadır. Çok uzak olmayışı ulaşım hizmetlerinde zorluk çıkmamasını sağlamaktadır.


Bingöl Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Bingöl Havalimanı’ nda beklerken pek çok aktivite yapabilirsiniz. Bu aktiviteler arasında gazete ya da kitap okumak, müzik dinlemek, havalimanının sunmuş olduğu Wifi hizmetinde faydalanmak bulunmaktadır Uçağınız gelene kadar havalimanı büfelerinde oturarak kahvenizi ve çayınızı içebilir, yiyeceklerden de faydalanabilirsiniz. Bingöl Havalimanı henüz çok gelişmemiş bir havalimanı olmasına karşım müşterilerin yararlanması amacıyla çok fazla hizmet sunmaktadır. Uçağın gelmesini beklerken havaalanlarında bulunan, yolcu bilgilendirme formunu okuyabilir ve nasıl davranmanız gerektiğiyle ilgili de bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Bingöl Havaalanında Neler Var?

Bingöl Havalimanı, yararlanabilmeniz için emanet dolaplarına sahiptir. Bu dolaplar eşyalarınızı bırakarak yapmak istediğiniz işleri halletmeniz için size imkan tanımaktadır. Aynı zamanda havaalanı içerisinde oturup internete de girebilirsiniz. Wi-fi imkanı sayesinde oturduğunuz yerden internete bağlanabilir ve böylece, uçak beklerken keyif yaşamış olursunuz. Bingöl Havaalanı geliştirmeye açık bir proje olarak dikkat çekmektedir. Bunun dışında havaalanı ATM imkanı da sunmaktadır. ATM’ leri kullanabilir ve bu sayede, para ve banka işlemlerinizi de rahat bir şekilde Pegasus Havayolları sayesinde Medina’ ya hizmetler de sağlanmaktadır. Hac ibadetinizi de bu sayede yerine getirmiş olabilirsiniz.

Havaalanı Yakınındaki Oteller

Bingöl’ de bir otelde kalmak istiyorsanız şehir merkezine ulaşmanız gerekmektedir. Şehir merkezinde kalabileceğiniz birkaç otel bulunmaktadır. Grand Berti Otel, Büyük Bingöl Oteli, Binkap Resort bu oteller arasında yer almaktadır.


Bingöl Gezip Görülecek Yerler

Yol Açtı Kayak Merkezi: Yol Açtı Kayak Merkezi, kayak yapmayı seven kişilerin tercih edebileceği bir alandır. Bingöl’ e gelmişken, kayak yapmak istiyorken bu yöntemi tercih edebilmeniz de mümkündür.
Kös Termal Turizm Merkezi: Termal Turizm sevenler için Bingöl’ de böyle bir tesis de bulunmaktadır. Sıcak suyun şifasına inananlar için de güzel bir tercih olarak karşımıza çıkabilmektedir.

Bingöl Havalimanı Nerede?