Sochi Uçak Bileti

Sochi Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Sochi Hakkında Bilgiler

Soçi, Rusya'nın güneyinde, Karadeniz'e kıyısı olan tatil kentidir. Bununla birlikte önemli bir ticaret merkezidir. Fakat turizm yönü daha ağır basmaktadır. Soçi şehrinin nüfusu yaklaşık olarak 400 bini bulmaktadır. Rus zenginlerinin yazlıklarının bulunduğu önemli bir şehirdir. Şehrin tatil yanının yanı sıra şifalı sularının ve birçok spa tesislerinin olması turist çekim alanını önemli ölçüde etkilemektedir. Her sene milyonlarca insan tatil yapmak için veya şifalı sulardan faydalanmak için buraya akın etmektedir.

1961 senesinden sonra 140 km.lik kıyı şeridinde kurulan spa tesisleri 1902 yılından sonra büyük gelişme göstermiştir. Karadeniz kıyısında bulunan plajları, ılıman iklimi ve şifalı içme suları, çamur banyoları ve kaplıcaları ile dikkat çekmektedir. Aynı zamanda ılıman iklimin hemen yanında bir kayak cenneti bulunmaktadır. 2014 Kış Olimpiyatları burada yapılmıştır. Soçi ve yakın çevreleri çok yönlü özelliğe sahiptir. Ayrıca Soçi şehrinde tatil yapmak iççin diğer bir özellik ise, birçok Avrupa ülkesine nazaran fiyatların uygun olmasıdır.

Bölgenin ikliminde deniz, önemli bir yer tutmaktadır. Deniz; yaz aylarında havayı ısıtır, kış aylarında ise serinletir. Dağlar, soğuk kuzey rüzgarlarına kalkan görevi yapmaktadır ve kıyıyı korur. Kış aylarında yağışlar yalnızca yağmur şeklinde görülmektedir. Nadirde olsa kar görülmektedir. Yaz aylarında ise sıcak ve nemlidir.

Soçi şehri, Kafkas Rivierası olarak da bilinmektedir. Dünyanın önemli turizm merkezlerinden biridir. Ayrıca dünyanın önde gelen kayak merkezlerinden de biri olma özelliğini taşımaktadır. Soçi, tüm bu özellikleri sayesinde seyahat tutkunlarını ağırlamaya devam etmektedir. Her geçen yıla göre ziyaretçi sayısı da artmaktadır.

Sochi Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Sochi Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Sochi Havalimanı
flight
ba-favicon-white