Novosibirsk Uçak Bileti

Novosibirsk Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Novosibirsk Hakkında Bilgiler

Rusya'da bulunan Sibirya Federal Bölgesi'nin başkentidir. Ayrıca bölgenin büyük yerleşim yeri olarak bilinir. Novosibirsk 1,5 milyonu aşkın nüfusu ile ülkenin önemli ve kalabalık şehirlerinden bir tanesidir. Novosibirsk bölgesinde yaz ayları oldukça sıcak geçer. Kış aylarında ise hava sıcaklığı ortalama olarak -20 derecelere kadar düşer.

Bugüne dek şehir de ölçülen düşük sıcaklık derecesi-47 dir. Bölgeyi ziyaret etmek isteyen kişilerin nisan veya ekim aylarını tercih etmeleri belirtilir. Bölgede Rus dili hakimdir. Telefon kodu +7'dir. Para birimi rus rublesi olan rub simgesidir. Moskova bölgesine 4 saatlik bir uçuş mesafesinde bulunur. özellikle deri veya kürk ürünleri bölgede satılır.

Standart olarak sovyet şehirleri arasında yer alır. Rusya genelinde bulunan büyük tiyatroyu bu bölge içerisinde barındırır. Yaz mevsiminde bölge ziyaretçilerine Cennette gibi bir izlenim verir. Meydanları ve krasny prospekt bölgesi önemli bayramlarda trafiğe kapatılır. Kutlamalar da bu bölgede yapılır.

üniversite kenti akadem gorodok ile arasında ob isimi deniz denilen baraj gölü bulunur. Rusya'nın üçüncü sırada yer alan büyük bir kentidir. Şehirde muhteşem bir opera binası yer alır. Ayrıca opera binasının ön bölgesinde çok büyük bir Lenin adlı bir heykel yer alır.

Novosibirsk Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Novosibirsk Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Tolmachevo Havalimanı
flight
ba-favicon-white