Norveç Uçak Bileti

Norveç Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Norveç Hakkında Bilgiler

Avrupa'nın kuzeyinde yer alan ve dünyanın soğuk ülkeleri arasında bulunan Norveç, doğal güzellikleri ile çok tanınıyor.

Norveç'e, İstanbul havalimanlarından 14 firma tarafından günlük ortalama 35 sefer yapılıyor ve yolculuk 6 saat civarında sürüyor. İstanbul Norveç rotasında uçan şirketlerin başlıcaları; Türk Hava Yolları, Qatar, British Airways, Lufthansa, Tarom, Aeroflot, Alitalia, Royal Dutch Airlines, LOT ve Atlasglobal olarak sıralanabilir. Bu şirketlere ilaveten Norveç Türkiye uçak seferleri yapan SAS ve Wıderoe, hava yolu firmaları bulunuyor. Oslo havalimanlarından, İstanbul havalimanlarına direkt uçuş bulunmuyor ve Norveç Türkiye uçuş süresi 6 saat civarında gerçekleşiyor.

Norveç'e hava yolu ile gideceklerin, Schengen vizelerini aldıktan sonra Norveç uçak bileti almak için Biletall.com'a girmeleri yeterli olacaktır. Biletall.com'da herhangi bir tarih için Norveç uçak bileti rezervasyon işlemleri de yapılabilir.

Online aramalara Norveç uçak bileti THY yazıldığında popüler olarak Biletall.com beliriyor ve bu şirketin uçak biletleri Biletall.com üzerinden alınabiliyor. Ayrıca, bu rotayı kullanan diğer hava yolu şirketlerinin isimleri ile de arama yapılabilir.

Biletall.com'da Norveç uçak bileti fiyatları ilgili tüm detaylar bulunuyor. Biletall.com ayrıca Norveç Türkiye uçak saatleri hakkında güncel bilgileri ve değişiklikleri de kullanıcılarına anlık olarak sunuyor.

Norveç'e gideceklerin Norveç Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunun cevabı Biletall.com'da detaylı olarak bulunuyor. Norveç'ten Türkiye'ye gelecek yolcular, Norveç Türkiye uçak biletleri için gerekli işlemlerini Biletall.com'dan gerçekleştirebilir.

Biletall.com, Norveç Türkiye uçak bileti almak isteyenler için güvenli online ödeme imkanlarını sunuyor. Ayrıca, en ucuz Norveç uçak bileti almak isteyenler Biletall.com'un indirimli fiyatlarını incelemelidir.

Biletall.com'un erken alımlarda Norveç Türkiye uçak bileti fiyatları çok daha ucuz fiyatlara mal oluyor.

Biletall.com'un Norveç ucuz uçak bileti avantajları ile ülkeye seyahat edecekler, pasaport çeşitlerine göre vize uygulamasına tabi tutuluyorlar.

Norveç bordo pasaport (umuma mahsus) sahipleri için vize uygulamaktadır. Bordo pasaport sahiplerinin Schengen vizesi alması gerekmektedir. Diğer pasaport sahiplerine ise 90 güne kadar vize uygulamıyor.

Norveç'in kışı çok soğuk ve aşırı kar yağışlı geçmekte, hatta birçok bölge buz tutmaktadır. Norveç'in güzelliklerini keşfetmek isteyen misafirleri, seyahatleri için yaz aylarını tercih etmeleri tavsiye ediliyor. özellikle de temmuz ayı gün ışığından ve güneşten faydalanmak için uygun ay oluyor.

Norveç, kuzey Avrupa'da, doğu tarafında İsveç, Finlandiya ve Rusya'ya ve batı tarafındaki Kuzey Atlantik Okyanusu'na bakan geniş bir kıyı şeridine sahip uzun bir ülkedir. Burada iklim, kışların daha soğuk ve daha uzun olduğu doğu ve kuzey ile karşılaştırıldığında ıslak ve ılımandır. Norveç'teki büyük şehirler kıyı şeridinde yer almaktadır: Başkent Oslo yaklaşık 620.000 nüfuslu Norveç'in büyük şehridir.

Diğer büyük şehirler Batı Norveç'teki Bergen ve Stavanger, orta kesimdeki Trondheim ve Kuzeydeki Tromso'dur. Nüfusun yaklaşık yüzde 32'si yüksek eğitime sahiptir. Norveç'in sade doğal güzellikleri dünyanın dört bir yanından oldukça fazla ziyaretçi çekmektedir. ülkede ayrıca besteci Edvard Grieg, ressam Edvard Munch, romancı Knut Hamsun, Sigrid Undset ve oyun yazarı Henrik Ibsen gibi birçok önemli sanatçı da yaşamış ve eserler bırakmıştır.

Norveç'in Başkenti

Norveç'in başkenti Oslo'dur.

Norveç Nüfusu - Norveç Resmi Dili

Norveç'in nüfusu 5,3 milyondur ve ülkenin resmi dilleri Norveççe, Bokmål, Nynorsk ve Kuzey Lapça'dır.

Norveç Para Birimi

Norveç'in para birimi Norveç Kronu'dur.

Norveç'te Saat Kaç?

Türkiye Norveç'ten bir saat daha ileridedir ve Norveç Türkiye saat farkı -1'dir.

Norveç'te Ne Ucuz? Norveç'ten Gelirken Ne Getirilir?

Norveç'te alışveriş sokak pazarlarından yapıldığında, çok uygun fiyatlara çok şey alınabiliyor. Bunların başında ise tarihi objeler ve özel peynirler geliyor.

Norveç'e, Biletall.com'dan ucuz Norveç uçak bileti alarak gelmek için sayısız sebep bulunuyor.

Genellikle kuzey kutbunda görülebilen rengarenk ve ahenkle dans eden kuzey ışıklarını seyretmek için ülkeye çok sayıda insan geliyor.

Vikingler ile ilgili gerçekleri öğrenmek, ilginç kıyafet ve eşyaları almak için gidilebilecek tek ülke Norveç oluyor.

Amatör veya profesyonel fotoğrafçılıkla uğraşanlar için ülkede başka yerlerde görülemeyecek doğal güzellikler bulunuyor.

Norveç, Avrupa'nın güzel ve geniş kayak pistlerine sahiptir.

ülkenin Svalbard takım adaları kutuplardan bir parça gibi, burada kutup ayıları da dahil her türlü doğal yaşam çeşitliliği görülebilir.

Biletall.com avantajları ile en ucuz Norveç uçak bileti alarak Norveç'e seyahat edecekler, ülke hakkındaki bilgilere Biletall.com vasıtası ile de ulaşabilirler.

Oslo

Avrupa'nın hızlı büyüyen şehirlerinden biri olan Oslo, yeni mahallelerden ve moda ve sanat sahnelerine kadar yerli ve yabancı turistlerle dolup taşıyor. Opera Binası, Astrup Fearnley Müzesi ve Barkod gibi büyüleyici simgesel yapılar şehrin yüzünü değiştiriyor ve Oslo, diğer başkentlerden tertemiz havası ile daha önde bulunuyor. Kompakt şehir merkezinin yürüyerek ya da bisikletle keşfedilmesi kolay ve güvenlidir, gelişmiş toplu taşıma sistemi, tüm şehri otomobil kullanmadan erişilebilir kılmaktadır. Norveç'in 1814'ten beri başkenti olan Oslo, ülkenin prestijli kültür kurumlarının çoğuna ev sahipliği yapmaktadır.

Birinci sınıf opera, bale ve tiyatro gösterileri yıl boyunca sunulmaktadır. Sanatseverler Ulusal Müze ve Munch Müzesinde ünlü eserleri görebilir ve şehrin sayısız galerilerine göz atabilirler. Canlı müzik, şehrin kimliğinin büyük bir parçasıdır ve her yıl Oslo'daki kulüp ve arenalar, yerel gruplardan uluslararası yıldızlara kadar herkesin yeteneklerini sergileyen binlerce konsere ev sahipliği yapmaktadır. Büyük açık hava festivalleri, yaz aylarında çok turist çekmektedir ve oda müziğinden ağır metallere uzanan yıl boyunca düzenlenen festivaller vardır.

Bergen

Norveç'in ikinci büyük şehri olan Bergen çarpıcı, ormanlık yamaçlarla desteklenen fiyortları bir araya getirmektedir. Büyüleyici ve pitoresk semtleri keşfedilmeyi beklemektedir Şehrin ünlü ahşap iskelesi, Unesco Dünya Mirası listesine alınmıştır, aynı zamanda Arnavut kaldırımlı sokakları ve fotoğraf sanatçılarının hayranlığını kazanan beyaz boyalı ahşap evleri ile mahalleleri oldukça yabancı misafirin buralara gelmesini sağlıyor. Şehirde zaman geçirdiğinizde, çam ormanları boyunca yürüyüş parkurlarına çıkmak isteyebilirsiniz. yakın doğa harikası Skomakerdiket gölü, fünikülerden yaklaşık 10 dakika yürüme mesafesindedir. Klasik müziğe ilgi doyanlar için Norveç'in büyük bestecisi Edvard Grieg'in eski evi, Bergen'in hemen güneyindeki bir gölün oldukça yakınında yer alıyor. Eğer birden çok bölgeye gezi yapmayı planlıyorsanız, turistik yerlere ücretsiz veya indirimli fiyat uygulayan Bergen Kartının alınması yararlı olmaktadır.

Alesund

1904'te büyük bir yangın, ålesund'un şehir merkezini tamamen yok etti. Şehir kısa bir sürede neredeyse tamamen Art Nouveau tarzında yeniden inşa edilmiştir. ålesund, Norveç'in Romsdal ilçesinde 7 farklı adaya yayılmıştır ve çoğu denizaltı tünelleri ile birbirine bağlanmıştır. Şehrin büyük gelir kaynağı balıkçılıktır. Bugün, şehir hala Avrupa'ya ve dünyanın birçok bölgesine morina ve morina karaciğer yağı sağlıyor.

Şehrin tüm güzelliklerini izleyebilmek için Aksla Bakış noktasına çıkmak gerekiyor. Buraya yürüyerek, şehirde dolaşan turist trenine binerek veya hop-on, hop-off otobüsünü kullandıktan sonra 418 basamak çıkarak ulaşılabiliyor. Şehirde çok ziyaret edilen yerlerin başında Atlantik Deniz Parkı (Atlanterhavsparken) geliyor. Burası Avrupa'nın büyük tuzlu su akvaryumlarından biridir ve yürüyüş parkurları, dağlar ve hatta bir plajla çevrili doğal bir alandadır.

Norveç'e, Norveç ucuz uçak bileti avantajları ile gelenler, özellikle doğal güzellikler konusunda istediklerini tam anlamı ile bulabiliyorlar.

Norveç'te Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Norveç'in serin sularında vakit geçirmek isteyenler Haukland Beach, Sola Strand, Mjelle, Karmoy Beaches ve Sola Beach gibi onlarca tertemiz plajlardan istifade edebilirler.

Norveç'ten Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

ülkede özellikle Oslo ve Bergen'de birçok büyük alışveriş merkezi bulunuyor. özellikle sokak pazarlarında uygun fiyatlara alınabilen boynuzlu Viking şapkaları çok rağbet görmektedir.

Norveç'in Doğal Güzellikleri

Kutup dairesinde bulunan Lofoten Adaları, Svalbard takımadası, muhteşem manzarası ile 604 metre yükseklikteki Preikestolen kayalıkları ve dünyaca ünlü Trolltunga kayalığı ülkenin önemli doğal güzelliklerindendir.

Norveç'te Gezilecek Tarihi Yerler

ülkenin Vikinglere kadar dayanan tarihi hakkında ilginç bilgiler edinilebilecek Fredeiksten Kalesi, Norveç Halk Müzesi, Akershus Şatosu ve Kalesi ve Kraliyet Sarayı gibi yerler oldukça fazladır.

Norveç Gezi Rehberi

Norveç yüz ölçümü olarak küçük bir ülke olduğundan, ulaşım problemi çekilmemektedir. ülke halkı genellikle bisikleti ulaşım aracı olarak kullanmakta çoğunlukla da yürümeyi tercih etmektedir. ülkenin şehirleri ise değişik ulaşım çeşitlerine sahiptir.

ülkede çok su yolu ile ulaşım gelişmiştir, 1600 km civarında su yolu ulaşımı vardır ve bu ulaşım gemi ve feribotlarla gerçekleştirilmektedir. özellikle adalara ulaşım sadece bu yolla sağlanıyor ve adaları ziyaret edeceklerin feribot biletlerini sorun yaşamamak (adalarda bilet satışı olmadığından) için gidiş dönüş olarak almaları gerekiyor.

4200 km.ye yakın demir yolu hattı bulan ülkede tren de önemli bir ulaşım aracıdır ve şehirler arası yolculuklarda yaygın olarak demir yolu ulaşımı seçilmektedir. Trenlerin yaklaşık % 60'ı elektrikle çalışmaktadır.

% 70'i asfalt olan 93.000 km. civarında kara yoluna sahip olan ülkenin şehir içi ve şehirler arası ulaşımlarında otobüsler de sıklıkla kullanılıyor. Modern otobüslerle şehir içi ulaşımı ucuza getirmek için günlük ve haftalık bilet almak daha uygun oluyor. ülkede kısa mesafeler için pahalı olsa da taksiler de kullanılıyor.

Avrupa'nın birçok güvenilir araç kiralama şirketinin ülkenin çeşitli yerlerinde büroları bulunuyor. Buralardan özellikle erken rezervasyon yaparak araç kiralayıp, konforlu bir seyahat yapmak ta mümkün oluyor.

Biletall.com'da yer alan Norveç ucuz uçak bileti fırsatları ile seyahat edenler, ülkenin zengin mutfağından oldukça memnun kalıyorlar.

Somonu Bir de Böyle Deneyin, Røkelaks

Kızarmış ekmek üzerinde değişik sos ve baharatlarla servis edilen muhteşem bir lezzet.

Değişik Bir Krep, Lefse

Taze peynirle yapılan ve bizdeki krepin biraz daha kızartılmasından oluşan hafif bir atıştırmalık.

En Güzel Sosisli Sandviç, Pølse

Bizdeki sosisli sandviçe çok benzese de değişik ekmek çeşitleri ve soslarla ikram edilen, fast food sevenlerin denemesi gereken bir yemek.

Ana Yemek Gibi Atıştırmalık, Flatbrød

Kurtulmuş gevrekler taban olarak kullanılıyor ve üzerine isteğe bağlı bir et ve ekşi krema ile reçel sürülerek servis ediliyor. ülkede atıştırmalık olarak bilinen bu yemek tam anlamı ile doyuruyor.

Hem Yiyin Hem de Yanınızda Getirin, Brunost

ülkenin meşhur kahverengi peyniri olan Brunost, tüm dünyada sevilerek tüketiliyor.

Norveç'te Yenecek Güzel Yemekler

Norveç mutfağı genellikle balık çeşitleri üzerine yoğunlaşmıştır, hamur işlerinin de sevildiği ülkede, hem vitamin hem de lezzet bakımından gerçek somonun yenmesi tavsiye ediliyor.

Norveç Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Norveç Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mehamn Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Banak Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hoybuktmoen Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Valan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hammerfest Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Berlevag Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Batsfjord Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Alta Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Vaernes Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Langnes Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Skagen Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sola Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Geiteryggen Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Stokka Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Torp Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Anda Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Moss Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Roros Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gardermoen Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Fornebu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Notodden Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Framnes Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Namsos Hoknesora Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kjaerstad Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Aro Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rossvoll Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Leknes Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kvernberget Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kjevik Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Karmoy Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Stafsberg Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Floro Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lista Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Leirin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bronnoy Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bodo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Flesland Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Vigra Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hof Plauen Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Andenes Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bardufoss Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Evenes Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hasvik Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Orland Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Longyear Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sorstokken Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hovden Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Veroy Heliport Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Svartnes Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sorkjosen Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Svolver Helle Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sogndal Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rost Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ryum Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jan Mayensfield Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Voss Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Finse Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bergen Norway Railway Stattion Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rognan Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Drangedal Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Fauske Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bringeland Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dagali Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dombas Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Vinstra Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Klanten Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kongsvinger Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Arendal Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kristiansand Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Andalsnes Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lillehammer Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Marnardal Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rade Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rygge Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sandejford Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sandvika Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Larvik Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Porsgrunn Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Stavanger Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sira Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sandnes Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Grong Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Steinkjer Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Oppdal Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Trondheim Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Vegarshei Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white