Napoli Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Napoli Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Napoli Hakkında Bilgiler

İtalya'nın güneyinde, Campania bölgesinin başkenti olan Napoli, aynı zamanda İtalya'nın en büyük 3. kentidir. 1 milyon nüfusa sahip şehir, ülkenin başkenti olan Roma'ya 250 km uzaklıktadır. M.ö 7 yüzyılda Romalılar tarafından kurulmuştur. Avrupa'daki en büyük eski şehir merkezi olan Napoli eski şehir merkezi UNESCO dünya mirası listesinde yer almaktadır. Ayrıca yine UNESCO tarafından edebiyat şehri ilan edilmiştir.

Uzun yıllar Roma imparatorluğuna bağlı olan Napoli'de bu döneme ait olan birçok eser bulunmaktadır. Dünyanın en önemli tarih, sanat ve kültürel mirasına sahiptir. Antik kentleri, adası ve Venüz Yanardağı şehri turistik anlamda oldukça değerli kılmaktadır. özellikle Pompei gezilmesi gereken en önemli antik kentidir.

Hareketli bir gece hayatına sahip olan Napoli'de yerli halk futbola da büyük ilgi duymaktadır. önemli maçların zaferleri için şehirde festivaller yapılmaktadır.özellikle Maradona'ya büyük hayranlık duyulmaktadır.

Resmi dili İtalyanca olan şehirde ayrıca, İspanyolca, İngilizce ve Fransızca da konuşmaktadır. Oldukça renkli bir dil olan İtalyanca da Merhaba demek, Ciao Nasılsın demek, Come Stai anlamına gelmektedir.

Napoli Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Napoli Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Capodichino Havalimanı
flight
ba-favicon-white