Moldova Uçak Bileti

Moldova Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Moldova Hakkında Bilgiler

Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin (SSCB) 1991 yılında dağılmasıyla bağımsızlığını kazanan Moldova bir Doğu Avrupa ülkesidir.

İstanbul'dan Moldova'ya başta Türk Hava Yolları, Air Moldova, Tarom, Ukrayna Hava Yolları, S7 ve Lutfhansa olmak üzere çeşitli havayolu şirketleri sefer düzenlemektedir. Biletall.com'dan yapacağınız araştırma ile uygun uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. ülkeye uçak yolculuğu ile gitmeyi tercih edenler Moldova uçak bileti satışları Biletall.com'dan gerçekleştirilir. Moldova Türkiye uçuş süresi yaklaşık olarak 60 dakika sürmektedir.

İstanbul- Moldova uçak bileti THY tarafından erken bilet alma ve çeşitli kampanyalar dahilinde ekonomik olarak temin edilebilir. Biletall.com üzerinden diğer havayolu şirketleri de araştırılarak Moldova uçak bileti fiyatları ve uçuş detayları hakkında istenilen bilgilere ulaşılabilir. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Moldova'nın tek havalimanı olan Chi?in?u International Airport'a direk uçuşlar ile ulaşabileceğiniz gibi, aktarmalı uçuş seçenekleri de mevcuttur.

Biletall.com'dan bilet satın alınabileceği gibi, Moldova uçak bileti rezervasyon yapılarak da alınabilir. Moldova'ya gidilecek rahat ve kolay ulaşım uçaklar ile sağlanır. Karayolu ile de gitmenin mümkün olduğu Moldova'ya bazı kesimlerde yolların gerçekten bozuk olması sebebiyle havayolu ile ulaşımın tercih edilmesini öneririz.

Havayolları şirketlerinin düzenledikleri çeşitli kampanyalar ve erken bilet alma seçenekleri ile Moldova ucuz uçak bileti araştırılarak satın alınabilir. Yapacağınız kısa bir araştırma ile uçak bileti fiyatlarının uçuştan uçuşa büyük farklılıklar gösterdiğini göreceksiniz. Diğer bir seçenek olarak her şey dahil turlara katılarak biraz daha ekonomik uçak bileti ve konaklama şansı yakalayabilirsiniz.

Gün içerisinde 30'dan fazla uçuş seferinin düzenlendiği Moldova'ya ülkemizin birçok havalimanından direk ya da aktarmalı uçuşlar ile ulaşabilirsiniz. Biletall.com'dan yapacağınız Moldova Türkiye uçak bileti sorgusunda uçuşlarla ilgili bütün detaylara erişim sağlayabilme avantajınız vardır.

Moldova İstanbul arası 1047 km'dir karayolu ile yaklaşık olarak 13 saatlik bir sürüşün ardından ulaşılabilir. Moldova Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunun cevabı ise İstanbul'dan direk uçuş ile 1 saat, fakat diğer havalimanlarından kalkış ve aktarma ile bu sürede değişiklikler yaşanmaktadır.

Acentelerden detaylı bilgiler alabileceğiniz Moldova Türkiye uçak biletleri hakkında bilgilere internet üzerinden yapacağınız araştırma ile de ulaşabilirsiniz. Sefer günü, zamanı ve aktarma seçeneklerine göre çok çeşitlilik gösteren Moldova Türkiye uçak bileti fiyatları bu opsiyonlara göre değişmektedir.

Moldova Türkiye uçak seferleri de çeşitlilik göstermektedir. Moldova'dan Ankara, İstanbul, İzmir, Bodrum, Adana, Antalya, Denizli, Dalaman, Urfa gibi şehirlere direk ya da aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz.

Moldova Türkiye uçak saatleri tercih edilen hava yolu şirketi, tercih ve yoğunluğa bağlı sebeplere göre çeşitlilik göstermektedir. Acenteler ile yapacağınız görüşme ya da Biletall.com üzerinden yapacağınız araştırma ile bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Türkiye ile aynı saat diliminde bulunan Moldova ile aramızda saat farkı bulunmamaktadır. En ucuz Moldova uçak bileti Ocak ayında alınmaktadır.

Moldova'ya gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundalar.

Moldova'da dört mevsim belirgin olarak gözükmektedir, ılıman karasal iklimin hâkim olduğu ülkede kışlar genellikle sert ve soğuk (gündüz sıcaklıkları -1 derece) geçerken, yaz ayı sıcaklık ortalaması 20 derecedir. Yaz aylarında bazı günlerde 30 derece ve üzerine çıkan sıcaklık değerleri de vardır.

Kış aylarının sert ve soğuk geçmesinden dolayı, bahar ve yaz ayları turizm için çok daha uygun mevsimlerdir. Nisan ayı gibi turizm açısından elverişli olmaya başlayan hava sıcaklıkları eylül-ekim aylarına kadar bu elverişliliği sürdürmektedir. Ayrıca yaz aylarında gerçekleştireceğiniz Moldova seyahatlerinizde birçok festivale katılma şansı yakalayabilirsiniz.

Moldova resmi adıyla Moldova Cumhuriyeti (Republica Moldova), yaklaşık olarak 300 yıl kadar Osmanlı İmparatorluğu'nun toprakları içinde yer almıştır. Daha sonra Romanya ve Ukrayna toprakları içine katılmıştır. 1991 yılında ise bağımsız bir ülke haline gelen Moldova Avrupa'nın küçük ülkelerinden biridir.

Prut ve Dinyester nehirlerinin beslediği verimli topraklara sahiptir. Toplam çalışan nüfusun yaklaşık olarak %35'i tarım ile uğraşmaktadır. Gıda endüstrisi de ülkenin lokomotif sanayi dalıdır. çalışan nüfusun %28'i de endüstri alanında hizmet vermektedir.

Doğu Avrupa'nın butik bir ülkesi olan Moldova'da kültür, sanat ve bürokrasinin nabzı başkentte atmaktadır.

Moldova'nın Başkenti

Moldova'nın başkenti Kişinevdir, Dinyester Nehri ile beslenen topraklarda üzüm yetiştiriciliği yapılmakta ve bu yetiştirilen üzümlerden de çeşitli üretimler yapılmaktadır. Avrupa ülkeleri arasında yeşil alan oranı yüksek olan başkentlerden biridir.

Moldova Nüfusu - Moldova Resmi Dili

Moldova'nın nüfusu 4.3 milyon civarındadır. ülkenin resmi dili Romence'dir. Bazı bölgelerinde ise Rusça konuşulmaktadır.

Moldova Para Birimi

Moldova Cumhuriyeti'nin para birimi Moldova Leyisi'dir.

Moldova'da Saat Kaç?

Moldova ve Türkiye aynı saat diliminde (GMT +3) bulunduğu için Moldova Türkiye saat farkı yoktur.

Moldova'da Ne Ucuz? Moldova'dan Gelirken Ne Getirilir?

Genellikle her şeyi ucuza bulabileceğiniz bir ülke olan Moldova'dan el yapımı hediyelik eşyalar getirebilirsiniz, ayrıca ünlü üzüm bağlarından toplanan üzümler ile üretilen içeceklerden de kendinize ve sevdiklerinize alabilirsiniz. Aynı zamanda Rus kültürü etkilerinin de devam ettiği ülkede Eski Sovyet dönemine ait eşyalar da bulabilirsiniz.

Moldova'ya uçmak için 5 sebep varsa gezmek için az 25 sebep bulacaksınız.

Bağımsızlığını ilan etmeden önce Osmanlı İmparatorluğu daha sonra da Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği, Romanya ve Ukrayna topraklarında varlığı sürdüren Moldova bu özelliği ile zengin bir tarihsel yapıya sahiptir.

Resmi dili Romence olan Moldova'da Rusça da çok yaygın bir dildir, aslında hem birinci hem de ikinci dil olarak Rusça konuşulmaktadır. Eğer Rusça öğrenmek istiyorsak Moldova ekonomik bir seçenek olacaktır.

Moldova festivaller bakımından oldukça zengin bir ülkedir ulusal ve yerel birçok festivale ev sahipliği yapan Moldova'da Gustar Festivali eski festival olarak, üzümlerin olgunlaşmasını kutlamak amacıyla Ağustos ayı sonunda yapılır. Temmuz ayında kutlanan Nufaru Alb festivali ise el yapımı ürünlerin sergilendiği festivaldir. Yerel danslar ve müzikler ile adeta sokak şölenine dönüşen festivallerde, Moldova kültürü hakkında birçok şey öğrenirken aynı zamanda eğlenme fırsatı yakalayacaksınız.

Birçok ülkenin egemenliği altına giren Moldova'da farklı kültürlerin etkisinden dolayı zengin bir mutfak kültürü vardır. Meyve, sebze, tavuk ve koyun eti çok tüketilen besin maddeleridir. Turşu, peynir ve çorbalar da mutlaka tadılması gereken lezzetlerdendir.

Oldukça hareketli ve eğlenceli bir gece hayatına sahip Moldova'da özellikle başkent Kişinev eğlence hayatının nabzını tutmakta. Uyumayan şehir tabiri Kişinev için çok doğru bir seçim olacaktır. Dünya kültürü ile paralel ya da Moldova kültürü ile eğlenebileceğiniz birçok mekân bulunan ülke, gece hayatı için tam bir cennet olarak karşımıza çıkıyor.

Moldova'yı ziyaret etmeden önce internet üzerinden yapacağınız araştırmalar ile nerelere gideceğinize ana hatları karar verebilirsiniz.

Kişinev

Moldova'nın başkenti olan Kişinev içinde barındırdığı 23 göl ve çok sayıda park ile doğal güzelliklere sahip bir şehirdir. Sanat, ekonomi, finans ve eğlence hayatının nabzını bu şehir tutmaktadır. Holley Gates ve Nativity Katedrali görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Moldova'nın güzel şehirleri arasında yer alan Kişinev mutlaka ziyaret edilmelidir.

Soroca

Kişinev'den diğer önemli bir kent olan Soroca da mutlaka ziyaret edilmesi gereken şehirlerden biridir. Şükran Günü Anıtı, Soroca Kalesi ve çingene tepesi Soroca şehrinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdir.

Tiraspol

ülkenin ikinci büyük kenti olan ve Dinyester Nehri'nin doğu tarafında bulunan Tiraspol henüz resmi olarak kabul edilmese de, bağımsızlığını ilan eden Transnistiria Cumhuriyeti'nin başkenti olarak anılmaktadır. Sovyet Rejiminin izlerinin çok kaldığı, gerek mimari yapısı gerek hassas askeri yapısı ile şehir, sizi sanki 25 yıl öncesine gitmiş hissi ile karşılayacaktır.

Moldova'da gezilecek yerler arasında başlıca Edinet, Holly Gates, Puşkin Müzesi, Valea Morilor Meydanı, Nativity Katedrali ve Moldova Ulusal Tarih Müzesi gelmektedir. Moldova ucuz uçak bileti avantajı ile gelen ziyaretçiler Sovyet tarihi kokan bu topraklarda o zamanlara döneceklerdir.

Moldova'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Moldova'dan alacağınız güzel şeyler el üretimi olan hediyelik eşyalar ve o müthiş üzümlerinden üretilen içeceklerdir. Eski Sovyet dönemine ait ürünlerden da alabilirsiniz. Malldova Shoping Mall, Green Market Center, Bucuria, İstanbul Bazaar, Atrium ve Central Market alış veriş yapabileceğiniz yerlerin başında gelmektedir.

Moldova'nın Doğal Güzellikleri

Moldova'nın doğal güzelliklerinin başında üzüm bağları gelmektedir, ayrıca Kişinev de bulunan 23 adet göl de ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelir. Dniester, Prut, Bic, Raut, Botna Nehirleri de ziyaret edilmelidir.

Moldova'da Gezilecek Tarihi Yerler

Moldova'da gezilecek tarihi yerler Nativity Katedrali, Moldova Ulusal Tarih Müzesi, Puşkin Müzesi, Büyük Stephan Anıtı ve eski Sovyet Rusya'dan birçok iz bulacağınız Tiraspol şehri olarak sıralanabilir.

Moldova Gezi Rehberi

Birçok kültürün birleştiği bir ülke olan Moldova'da gezip görülecek yer çeşitliliği çok zengin. Eski Sovyet Rusya'nın izlerinin yaşadığı ya da eğlencenin hiç bitmediği gecelerin olduğu Moldova'da görmeniz gereken yerlerin başında başkent Kişinev ve üzüm bağları gelir. Avrupa'nın yeşil şehirlerinden biri olan Kişinev'de 23 adet göl, Prut ve Dinyester nehirlerinin verimlendirdiği topraklarda gezmek ve oksijene doymak sizin elinizde.

Avrupa mutfağının birçok örneğini de bulabileceğiniz Moldova'da geleneksel lezzetleri denemeden dönmemelisiniz. Biletall.com'dan alacağınız avantajlı uçak biletleri ile geleneksel lezzetleri yerinde tatma şansı yakalarsınız.

Borş De Burechiuşe, Mantı Tadında çorba

Geleneksel lezzetlerinden biri olan bu çorba daha çok mantıya benziyor, denemenizi tavsiye ederiz.

Mamaliga, Geleneksel Mısır Unu Lezzeti

ülkemizdeki kuymak kıvamında, mısır unuyla yapılan bir yemek olarak değerlendirilebilir, Moldova, Romanya ve Gürcistan'ın ortak lezzetidir.

Chiftele, Baharat Sevenler İçin

Denemeniz gereken bir köfte çeşididir. özellikle baharat damak tadınıza hitap ediyorsa kaçırmamanız gereken bir lezzet.

Branza, Mantı Sevenler İçin

ülkemizdeki mantı ile aynı olan yemeğin tek farkı, kapatılan mantıların normal mantıdan 10 kat daha büyük olmasıdır.

Tochitura, Et Sevenler Bir Lezzet Şöleni

Sığır eti seçenekleri ile sunulan ve güveç içerisinde pişirilen etin lezzeti damağınızda kalacak.

Moldova'da Yenecek Güzel Yemekler

Birçok geleneksel lezzetin yer aldığı Moldova mutfağından Osmanlı etkisinin de etkisi büyük. Dolmades adı verilen yemek bizim mutfağımızın sarma dolması. Ayrıca zaman çorbası, mamaliga, polenta, çoban salata, racitura ve manca da tadılması gereken lezzetlerden.

Moldova Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Moldova Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Chisinau Havalimanı

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white