Kenya Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Kenya Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Kenya Hakkında Bilgiler

Afrika'nın çok turist çeken ülkelerinden bir tanesi olan Kenya'da yapılmaya ve görülmeye değer pek çok şey var, bundan dolayı Kenya muhakkak bir ziyareti hak ediyor.

Kenya'ya gitmek için ilk ve mantıklı seçenek şüphesiz ki uçaktır. Dünyanın pek çok yerinden başkent Nairobi ve Kenya'nın bir diğer büyük şehri olan Mombasa'ya uçuşlar gerçekleşir ki bu ülkeler arasında Türkiye de vardır. Demir yolu ağı pek gelişkin olmadığından dolayı tercih edilesi bir seçenek değildir.

Keza Afrika kıtasında yapılan tren yolculuklarında hırsızlık ve benzeri olayların pek sık yaşanmasından dolayı da bu yol pek güvenli değildir. Aynı şekilde otobüs yolculuğu da hayli zorlayıcı ve uzun olacaktır. Ne de olsa kıtada çöller ve kavurucu sıcaklar yaygın olarak görülür. Kenya uçak bileti fiyatları ise mevsimlik olarak değişkenlik arz eder.

İşte bu uçak biletlerini uygun fiyata bulmak için de erken rezervasyon yapılması şarttır. Erken rezervasyon yapmamış olsa dahi halen daha ucuz uçak bileti bulmak isteyen gezginler Kenya uçak bileti fiyatları konusunda avantaj sağlayan kampanyalardan istifade edebilir. Bu kampanyalar yılın bazı dönemlerinde yapılmaktadır.

Kenya'ya seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşları hususi, diplomatik ya da hizmet pasaportuna sahip iseler vizeden muaf olacaktır. Ancak umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Hal böyle olunca da vizenin ne şekilde alınabileceği gündeme gelir. Kenya'da havaalanından vize alınması ya da ülkeye gitmeden evvel internetten vize alınması mümkündür. Bu vizenin ücreti şayet tek girişlik ise 120 Amerikan Doları olarak belirlenmiştir. Ancak alınacak olan vize transit vize ise bu ücret 100 Amerikan Doları olacaktır. Kenya ucuz uçak bileti bulmuş olan vatandaşlar muhakkak vize ücretini de seyahat bütçelerine dahil ederek bu planı icra etmelidir.

Kenya, umuma mahsus pasaport sahiplerinden vize ister. Buna ek olarak hususi pasaport, diplomatik pasaport ve hizmet pasaportu sahipleri turistik ve iş amaçlı gezilerinde vizeden muaf olacaktır.

Gezginler, en ucuz Kenya uçak bileti fırsatını bulmak için belirli ayları ve günleri takip edecek olsalar dahi günler arasında bariz farklılıklar olmaz. Ancak bu gibi durumlarda sadece direkt uçuşların mevcut olduğu günlere bakılmaması da büyük önem taşır. Ne de olsa diğer günlerde icra edilen aktarmalı uçuşlar ile de pek tabii direkt uçuşlardan çok daha ucuza bilet bulunması mümkün olabilir.

Nihayetinde gezginler Kenya gezilerini kış aylarına planlarlar ise soğuk kış günlerinde çok daha anlamlı bir tatil geçirebilirler. Ne de olsa Kenya yılın dört mevsimi ılıman bir iklime sahiptir. Kenya ucuz uçak bileti için uygun fiyatlı aylar bu nedenle kış ayları değildir. Bunun sebebi ise ifade edildiği üzere kış aylarında artan taleplerdir.

Kenya, pek çok insanın da bildiği üzere bir Afrika ülkesidir. Her ne kadar pek çok Afrika ülkesinden çok daha güvenli de olsa bazı durumlarda güvenlik zafiyetleri bulunduğu akıllardan çıkmamalı ve bu gibi hallere karşı müteyakkız olunması gerekir. Aynı zamanda Kenya'nın Afrika'nın doğu kıyısında bulunduğu da bir diğer önemli detaydır. Kenya halkının çok önemli bir çoğunluğu Hristiyan'dır. ülkede iki resmi dil bulunması ise bir diğer önemli noktadır. Bunlardan bir tanesi yerel dil olan Swahili, bir diğeri ise İngilizce'dir.

Kenya Başkenti

Kenya'nın başkenti Nairobi'dir. Nairobi kesinlikle küçük bir şehir değildir. üç milyonu aşkın bir nüfusa sahiptir. Aynı zamanda Nairobi Kenya'da çok tercih edilen turistik cazibe merkezilerinden de bir tanesidir. Keza, Kenya'nın Nairobi kentinde talebi karşılaması doğrultusunda iki adet havalimanı da yer alır.

Kenya Nüfusu - Kenya Resmi Dili

Kenya, son derece kalabalık kabul edilebilecek bir ülkedir. ülkenin kırk sekiz milyondan fazla nüfusu vardır. Buna ek olarak Kenya'da kalabalık şehrin Nairobi olduğu da bilinmesi gereken bir diğer önemli noktadır. Aynı zamanda Mombasa da son derece kalabalık bir şehirdir. Kenya'da resmi dil ise iki tanedir. Bunlardan bir tanesi, dünya çapında konuşulan İngilizcedir. Bir diğeri ise Kenya'da bulunan yerel dil olan Swahili'dir.

Kenya Para Birimi

Kenya'da para birimi olarak Kenya Şilini Tercih edilir. Kenya Şilini, Türk Lirası karşısında değerli olan bir para birimi değildir. öyle ki yaklaşık 20 Kenya Şilini bir Türk Lirası eder.

Kenya'da Saat Kaç?

Kenya ile Türkiye arasında herhangi bir zaman farkı mevcut değildir. Bundan dolayı anlık olarak mevcut olan Türkiye saati aynı anda Kenya'da da mevcut olacak ve herhangi bir saat değişikliği söz konusu olmayacaktır. KenyaTürkiye saat farkı olmayışı gezginlerin gittikleri yere daha kolay uyum sağlamasına da yardımcı olacaktır.

Kenya'da Ne Ucuz? Fransa'dan Gelirken Ne Getirilir?

Şüphesiz ki Kenya'da ucuz olan ürünler yerel olarak üretilmiş olanlardır. İşte bunlardan pek çoğu el işi bezlerdir. Kikoys adı verilen peştamal, Kenya'dan getirilebilecek mantıklı hediyelerden bir tanesi olarak ifade edilebilir. Buna ek olarak Kenya'da çay ve kahve fiyatları da son derece ucuzdur. Hal böyle olunca da oldukça ucuz fiyattan, kuru çay ve kahve satın alınması mümkün olacaktır.

Kenya'ya uçmak için sayısız sebep vardır. Elbette bunları tek seferde saymak mümkün olmasa da ilk beş sebebi sıralamak fazla zor olmayacaktır.

Kenya, bir Afrika ülkesidir ve bu nedenle oldukça başarılı doğal yaşam parklarına sahiptir. öyle ki pek çok tur firması bu gibi parkları muhakkak gezi güzergahına eklemektedir.

Kenya'daki mutfak kültürü Hint mutfağı da dahil olmak üzere pek çok kültürden etkilenmiştir. Hal böyle olunca pek çok kültürün bir araya geldiği bir lezzet şöleni oluşmuştur. Sadece bu lezzetleri tatmak için dahi Kenya ziyaret edilmeye değer.

Kenya'da yaşayan yerel halk genel olarak son derece misafirperver ve sıcakkanlıdır. Bilhassa misafirlere çok iyi davranılır. Elbette maddi durumun yetersiz oluşu da bunda etkilidir. Ancak tüm bunlara karşın dolandırıcılık gibi durumlara da dikkat edilmesi icap eder.

Kenya'dan Türkiye'ye direkt uçuşlar haftanın hemen her günü yapılmaktadır. Bu uçuşların bir kısmı başkent Nairobi'ye icra edilirken bir kısmı ise Mombasa şehrine icra edilir. Gezginler Kenya ucuz uçak bileti fırsatını tam olarak değerlendirebilmek için her iki şehri de deneyebilirler. Akabinde uygun fiyatı tespit ettikten sonra Kenya uçak bileti rezervasyon işlemlerini yapabilirler.

Kenya'da iklim özellikle dondurucu kış soğuklarından kaçmak adına oldukça tatmin edici bir yapıdadır. Bu sayede birkaç günlüğüne de olsa dondurucu kış soğuğundan kurtulmak mümkün hale gelecektir.

Kenya, oldukça kalabalık bir nüfusa sahip olduğundan dolayı bu ülkede çok sayıda şehir mevcuttur ve bu şehirlerin pek çoğu görülmeye değerdir.

Nairobi

Kenya'nın Nairobi kentinde görülmeye değer pek çok doğal yaşam parkı olmak ile birlikte Kenya kültürünü deneyimlemek adına da Nairobi başkent vasfından ötürü ideal bir seçim olacaktır.

Mombasa

Mombasa da Kenya'daki büyük şehirlerden bir tanesi olarak dikkat çeker. Daha ziyade doğal yaşam ve yerel adetlerin gözlemlenmesini mümkün kılan bir şehir olduğundan dolayı turist potansiyeli hayli fazladır.

Kisimu

Kenya'nın üçüncü büyük şehri de Kisimu şehridir. Her ne kadar direkt uçuş bulunmasa dahi aralarındaki mesafe kısa olduğundan dolayı gezginler Nairobi'den aktarma yaparak buraya da rahatlıkla ulaşabilirler.

Kenya, pek çok gezginin ilgisini cezbeden ülkelerden bir tanesidir. İşte rahat bir şekilde vize alma imkânı da mevcut olduğundan dolayı son derece yaygın bir şekilde ziyaret edilmektedir.

Kenya'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Kenya'da deniz turizmi için tercih edilmesi makul olan yerlerden bir tanesi hiç şüphe yok ki Watamu'dur. Beyaz kumları ve sıcak suyu ile unutulmayacak bir deniz tatili vaat eder.

Kenya'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Kenya'da alışveriş yapmak adına uygun yer Nairobi'dir. Ne de olsa bu şehir ülkenin başkentidir ve ihtiyaç duyulan pek çok malzemenin burada bulunması mümkün olacaktır. Hal böyle olunca da alışveriş yapmak isteyenler son duraklarını başkent Nairobi olarak ayarlayabilirler.

Kenya'da Doğal Güzellikleri

Doğal güzellikler arasında her şeyden evvel Masai Mara gelir. Masai Mara, Nairobi şehrinde yer alan bir parktır. Bu park, çok uzun sürmeyecek bir Nairobi turundan sonra ziyaret edilebilir. Esas olarak Nairobi gezilerinin pek çok zaman asıl amacı da burasıdır. Aynı zamanda doğal hayatı yerinde görmek adına da eşsiz bir seçim olacaktır. Kenya Türkiye uçak bileti almış olan ziyaretçilerinin de sık ziyaret ettiği yerlerden bir tanesi de burasıdır.

Kenya'da Gezilecek Tarihi Yerler

Kenya, beşeri tarih yönünden çok da fazla vaadi olan bir ülke değildir. Ancak doğa tarihi yönünden pek tabii Nakuru bölgesi ziyaret edilebilir. Nakuru da yine bir doğal yaşam parkıdır ve bu doğal yaşam parkı bölgelere göre ayrılmıştır. İşte bu bölgeler arasında daha ziyade asıl belirleyici olan hayvanların cinsidir.

Kenya'da Gezi Rehberi

Kenya içerisinde popüler ulaşım aracı olarak toplu taşıma bulunmaktadır. Kenya'da ki toplu taşıma da kişilerin bütçesini de zorlamayacak düzeyde bir fiyatlandırma söz konusudur. Dala dala ve Matatu adında 2 adet popüler otobüsler bulunuyor. Kenya'da trafik sol taraftan akmaktadır. Bu sebepten dolayı araç kiralamak trafiğin soldan akışına alışkın olmayan kişiler için pek önerilen bir tercih değildir.

Ulaşım aracı olarak taksi kullanmakta bölgede oldukça sık kullanılan bir ulaşım aracıdır. Fakat Kenya'daki taksilerde taksimetre yoktur. Bu yüzden yolculuk öncesi şoför ile pazarlık etmek daha mantıklı bir tercih olarak gözüküyor. Otobüse oranla taksilerin ücretleri pek ekonomik olmamaktadır. Bu sebepten dolayı herhangi bir sıkıntı yaşamamak için mutlaka yola çıkmadan önce gerekli pazarlığı yapmanız tavsiye edilir.

Kenya, daha ziyade et ağırlıklı yemeklerin tüketildiği bir ülkedir. Hal böyle olunca da et yemeklerinden bolca bulmak mümkündür. Aynı zamanda bu ülkede baharatlı yemeklerin yanı sıra Türk mutfağındaki pilava benzer birtakım yemekler ve bazı bakliyat çeşitleri de fazlasıyla yer yer bulunabilir.

Githeri

Kenya mutfağında yer alan ünlü bakliyat yemeklerinden bir tanesi de Githeri adı verilen yemektir. Bu yemek Türk mutfağındaki piyazı da andırır.

İrio

Belki de Kenya'nın ünlü yemeği budur. Patates püresi, bezelye ve mısır karıştırılarak elde edilir.

Kenyan Pilau

İşte Kenya mutfağının ünlü yemeklerinden bir tanesi budur. Bu yemek, Kenya pilavı olarak da adlandırılabilir. öte yandan bu yemek tüketildiğinde Türk mutfağında yer alan pilavı da anımsatacaktır. Bu yemeğin yapımında daha ziyade beyaz pirinç kullanılır ve parça et ile karıştırılmak suretiyle servis edilir. Ancak bu et zaman zaman tavuk eti de olabilir.

Ugali

Kenya'da ekmek pek sık tüketilen bir yiyecek değildir. Bundan dolayı mısır unu ile elde edilen bir tür yemek tüketilir. Bu yemek, mısır unu ve su ile hazırlanır. Zaman zaman yanında et ürünleri ile de servis edilebilir.

Chapati

Kenya mutfağının bir kısmında bariz şekilde Hint etkisi görülür. İşte Kenya halkı da Hint mutfağının bir yemeği olan Chapati üzerinde birtakım değişiklikler yaparak bu yemeği mutfak kültürlerine eklemişlerdir. Kısaca tanımlamak icap eder ise bu yemek bir tür katmer olarak da ifade edilebilir. Keza bu katmer, daha ziyade yemeklerin yanında tüketilir.

Kenya Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Kenya Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Wajir Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
NYERI Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nanyuki Civil Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nairobi Wilson Havalimanı
Jomo Kenyatta Havalimanı
Mombasa Moi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lodwar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lamu Manda Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kitale Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kisumu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kericho Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hola Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Garissa Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Eldoret Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bamburi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Malindi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lokichoggio Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Amboseli Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Samburu South Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ukunda Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Moyale Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kalokol Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kilaguni Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kakamega Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Loyangalani Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mara Serena Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nakuru Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white