Katar Uçak Bileti

Katar Hakkında Bilgiler

Dünyanın zengin ülkelerinden birisi olan Katar Orta Doğu'nun merkezinde bulunuyor.

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Katar'a uçuş yapan çeşitli hava yolu firmaları bulunuyor. Bu firmalar yaklaşık olarak günde 35 uçuş gerçekleştiriyor. Atatürk Havalimanı'ndan Katar'a uçuş yapan havayolu firmaları arasında; Oman Air, Qatar Airways, Kuwait Airways, Türk Hava Yolları ve Royal Jordanian firmaları bulunuyor. Katar'a gitmek için havayolu ile seyahat gerçekleştirmeyi düşünen yolcular, Katar uçak bileti satın alabilmek için havalimanına gitmeden de Biletall.com üzerinden kolayca Katar uçak biletlerini alabilirler.

Ayrıca, Katar Türkiye arası uçakla kaç saat sürdüğünü de Biletall.com'dan öğrenebilirler. Katar'a gitmek isteyenler Katar Türkiye uçak seferleri hakkında bütün firmaları görebilir ve bu firmaların Biletall.com'da bulunan Katar Türkiye uçak saatleri hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirler. Dahası Katar Türkiye uçuş süresi hakkında merak ettikleri her bilgiye ulaşabilirler.

Katar'a seyahat gerçekleştirmeyi düşünenler, Biletall.com'dan istedikleri havayolu şirketinden Katar uçak bileti rezervasyon işlemlerini de internetten gerçekleştirebilirler. Katar'a seyahat edecek olanlar, popüler havayolu şirketi olan THY ile uçmak istediklerinde Biletall.com'a Katar uçak bileti THY yazdıklarında, istedikleri bilgilere erişim sağlayabiliyorlar. Biletall.com'da Türk havayolu şirketinin, Katar uçak bileti fiyatları listelenir ve verdiği hizmetlerle diğer firmaları mukayese edip yolcu kendisine uygun olanı seçebilir.

Ayrıca kişiler Katar Türkiye uçak bileti fiyatları hakkında araştırma yapabilir, uçuşlarda belirli zamanlarda yapılan kampanyaları takip edebilirler. Katar uçak bileti Pegasus olarak yapılan uçuş aramalarında da bu havayolu şirketinin yaptığı uçuşlarla ilgili tüm detaylara ulaşabilirler.

Katar'a gitmek için ucuz Katar uçak bileti fırsatlarını değerlendirmek isteyenlerin, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için önceden ülkenin yabancılardan vize isteyip istemediğini bilmeleri gerekiyor.

Katar'a seyahat edeceklerin Katar vizesi başvurusu yapmalarına ve vize ücreti ödemelerine gerek yoktur. Katar, ülkeye giriş yapan yabancılardan vize yerine havaalanında misafirlerin geçerli durumdaki pasaportlarının az altı ay süreli olmasını ve onaylanmış bir gidiş-dönüş biletin olması şartını koşuyor.

Katar'da yaz mevsimi çok sıcak geçiyor. Yörede yaygın olan kum fırtınaları da genelde yaz aylarının sıcak olduğu dönemlerde oluyor. Bu sebepten dolayı Katar'a seyahat etmek isteyenler için sonbahar veya kış mevsiminde ziyaret etmeleri öneriliyor.

Katar dünyanın büyük doğal gaz üretimi yapan ülkelerin başında geliyor. Doğal gaz ve petrol kaynakları ile ülkeye gelir sağlayan Katar dünyanın zengin ülkelerinden birisidir. Katar bütün dünyaya petrol ve doğalgaz ihracatı yapan önemli ülkelerden birisi konumundadır.

Katar'ın Başkenti

Dünyanın zengin kişilerinin ikamet ettiği kentlerden birisi olan Doha Katar'ın başkentidir.

Katar Nüfusu - Katar Resmi Dili

Katar'ın nüfusu 2,5 milyonun üzerindedir. ülkenin resmi dili ise Arapça'dır

Katar Para Birimi

Katar orta doğuda bulunan bir Arap ülkesi olduğu için ülkede para birimi olarak Katar Riyali kullanılır.

Katar'da Saat Kaç?

Katar ile Türkiye aynı saat diliminde olduğu için Katar Türkiye saat farkı bulunmuyor.

Katar'da Ne Ucuz? Katar'dan Gelirken Ne Getirilir?

Katar Pet‘rol rezerv‘le‘ri‘ni işlemeye başlamadan önce ülke eko‘no‘misini ayakta tutmak için inci avcı‘lı‘ğı yapıyordu. Bu yüzden ülkede çok değerli inciler bulunuyor. Katar'da bulunan alışveriş merkezlerinde hediyelik eşya olarak değişik ebatlarda inciler ve incilerle süslenmiş takılar satılıyor. İncinin yanı sıra ülkeye has ipek ve pamuklu kumaşlarda çok satılan hediyelik eşyalar arasında bulunuyor.

Katar'a Biletall.com firmasının sunduğu en ucuz Katar uçak bileti ile havayolu üzerinden gelecek misafirler hem hızlı hem de ekonomik bir seyahat yapmış olacaklardır.

Edebiyat, sinema, sergi, tiyatro gibi etkinliklerin yıl boyunca düzenlendiği alan Katara kültür köyü alanıdır. Aynı zamanda Katar'daki halka açık olan tek halk plajlıda Katar'a kültür köyünde bulunuyor. Katara Kültür Köyü'nde misafirlerin çok ilgisini çekenler arasında Güvercin Kulesi, Katara Mescidi, Açık Hava Tiyatrosu, Galeri ve Müzeler oluyor. Katara kültür köyüne gelen misafirleri gezdiren golf araçları günün her saatinde ücretsiz gezinti hizmeti veriyor.

Katar ülkesi, petrol zengini olmadan önce ülkeye gelir kaynağı olarak balıkçılık ve inci avcılığı yapıyordu. Bu sebepten dolayı ülkenin simgesi olarak Doha kent merkezine büyük bir istiridye ve istiridyenin içinde inci bulunan görkemli bir anıt yapıştırmıştır. Turistlerin hayran kaldıkları bu anıt hava limanının yakınında yer alıp sürekli ziyaretçi akınına uğruyor.

İslam eserlerinin sergilendiği 5 katlı olan müzede, genel olarak eski çağlarda kullanılan mutfak eşyaları sergileniyor. Sergilenen eserler arasında çok sayıda el dokuması halılar bulunuyor. çokta İran'a ait olan eserlerin bulunduğu bu müzede ayrıca erken dönem İslamiyet'ine ait İslami eserlerde sergileniyor. Müze Salı günü hariç her gün ziyaretçi kabul ediyor.

Katar mutfağı yemek kültüründe Arap ve orta doğu mutfağından örnekler almış bir mutfaktır. Katar mutfağı genellikle baharatlı pilav çeşitleri ile ünlüdür. Baharatlı pilavların dışında Katar yemeklerinde et yemekleri de dikkati çekiyor. Ayrıca Katar mutfağında fraklı baharatlarda bolca kullanılıyor.

Katar ülkesinin geçmişten gelen inci tarihçesinin etki‘siyle incinin ucuz olduğu ülke Katar'dır. Katar'a gelen misafirlerin hediyelik eşya almak istediklerinde ilk akıllarına Katar incileri geliyor. Alışveriş merkezlerinde hediyelik eşya olarak farklı ebatlarda inciler ve inci ile süslenmiş muhteşem takılar bulunuyor.

Biletall.com'dan kolayca ulaşabileceğiniz Katar ucuz uçak bileti aramaları sonucunda, uygun uçak biletlerini alarak Katar'ı ziyaret etmek mümkün. Ayrıca Katar'a gitmek isteyen misafirler için Katar hakkında detaylı bilgilerde bulunuyor.

Doha

Katar ülkesinde yaşayan nüfusun neredeyse yarısı Katar'ın başkenti olan Doha'da yaşıyor. Doha turizm ve sosyal faaliyetlerinin çok yaşandığı kent olarak biliniyor. Ayrıca Doha'da İslam Eserleri Müzesi, Souq Vaqif, Katara Kültür Köyü, Cultural Village ve Banana Island gibi çok sayıda gezilmesi ve görülmesi gereken turistik yerler bulunuyor. Dünyanın zengin ülkesi olan Katar görkemli ve şaşalı yapıları ile misafirlerini etkiliyor.

Er Reyyan

Katar için büyük önem taşıyan 2022 FIFA Dünya Kupası maçları Er Reyyan şehrinde yapılacak. 2022 FIFA Dünya Kupası maçlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanan Er Reyyan şehri Katar ülkesinin kalabalık şehirlerinden birisidir. Er Reyyan ortalama 5 milyon kişilik nüfusa sahiptir. Katar için önemli olan 2022 FIFA Dünya Kupası maçları bu şehirde yapılacağı için Katar bu şehre büyük yatırımlar yaparak büyük paralar harcamaktadır.

Duhan

Katar ülkesinin batısında yer alan Duhan şehri yaklaşık 12 milyon kişinin yaşadığı büyük bir şehirdir. Katar için çok büyük gelir kaynağı olan bu şehir petrolün bulunduğu ilk yer olarak biliniyor. Devlet petrol kurumlarının da bu şehirde olduğundan dolayı Duhan Katar'ın önemli şehirlerindendir.

ülkeye Katar ucuz uçak bileti avantajları ile gelen misafirler, Katar'da beklentilerinin çok üstünde bir manzara ile karşılaşırlar. ülkeye gelen misafirler olağanüstü geziler yaparak muhteşem güzelliklere şahitlik ederek çok keyifli bir tatil yaşayacaklarını garanti ederiz.

Katar'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Katar'a deniz turizmi için gelen turistler gördükleri sahil ve plajların güzelliği karşısında şaşıracaklar. Bu plajların internette gördükleri plajlardan daha güzel olduğunu sadece bu plajlara gelince anlayacaklar. Katar ülkesinde denize girmek için gelen misafirlere mart ayında gelmeleri tavsiye edilir. Bunun sebebi havaların sıcak olduğu dönemlerde katar ülkesi çok fazla sıcak olduğu aynı zamanda deniz suyunun da çok ısınıp deniz zevkinin biraz bunaltıcı olmasıdır. özellikle havaların soğuk olduğu zamanlarda Katar denizleri deniz sefası yapmak için uygun zamandır.

Katar'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Katar'dan ne alınır denilince ilk akla gelen hediyelik eşya olarak Katar denizlerinden çıkartılan muhteşem inciler gelir. Katar'ın başkenti olan Doha'da ülkeye gelen misafirlerin alış veriş yapabileceği çok büyük AVM bulunuyor. Bu alışveriş merkezlerinde Katar İncilerden yapılmış birbirinden güzel takılar satılıyor. Ayrıca incili takı çeşitlerinin yanı sıra dünyaca ünlü markalarının mağazaları da bulunuyor. Bu ünlü mağazalarda giyim eşyaları ve elektronik eşyalar satılıyor. Katar'a gelen misafirlerin çok aldıkları malzemelerin başında parfüm, ipek kumaş, halı ve inci tasarımlı takılar oluyor.

Katar'ın Doğal Güzellikleri

Katar'ın doğal güzellikleri denilince ilk akla adaları ve çölleri geliyor. Katar'da görülmesi gereken yerler olarak misafirlere İnci adası ve Muz adasını mutlaka görmeleri tavsiye ediliyor. Ayrıca Katar'da çöllerde safari yapmayı seven misafirler için safari cipleri ile ya da develer ile safari gezileri yapma olasılığı da bulunuyor. Bu tür aktivitelerinin çok yapıldığı çöl ise Sealine çölü oluyor.

Biletall.com'dan Katar Türkiye uçak bileti fırsatlarını yakalayarak çöl safarisi yapmanın zevkine varabilirsiniz.

Katar'da Gezilecek Tarihi Yerler

Katar'da tarihi geziler yapmak isteyen misafirlerin görmesi gereken yerlerin başında ilk olarak Al Zubarah Kalesi gelir. Katar'ın kuzeybatısında yer alan ve yenileme çalışmaları ile düzenlenip yeni görünümüne kavuşan Al Zubarah Kalesi 19'uncu yüzyıldan kalmış tarihi eserlerden birisidir. Zamanında Basra Körfezi'nden inci dalgıçlığı yapılarak çıkartılan inciler ile ülkeye maddi katkıda bulunan ticaret noktası olan Al Zubarah şimdi Katar'ın çok ziyaret edilen tarihi yeri olmuştur.

Katar Gezi Rehberi

Gezilecek ve görülecek birçok turisttik yerleri olan Katar'da ulaşım imkânı da oldukça gelişmiştir. Gezmek ve görmek istenilen tüm bölgelere misafirler rahatlıkla ulaşım yapabilirler. Katar'da ulaşım aracı olarak otobüs, metro ve mavi taksiler kullanılıyor.

Katar'ın başkenti Doha'ya ulaşmak için birçok ulaşım aracı kullanabilirsiniz. Katar'ın diğer kentlerinden Doha'ya direkt olarak ulaşım sağlayan otobüsler raylı sistem araçlarını kullanarak başkentin her noktasına kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Katar'da toplu taşıma araçlarını kullanarak ulaşım yapmak için tek kullanımlık biletlerin bulunduğu gibi bira aylık süre için kullanılan biletlerde satılıyor. Bu biletler kart şeklide olup bütün toplu taşıma araçları için geçerli oluyor.

Katar'da kültür gezileri ve tarihi mekânlarını görmek için gelen misafirler çok rahat şekilde istediklere gidecek ulaşım aracı bulabilirler. Tarihi yerlere gitmek için toplu taşıma araçlarının yanı sıra taksi seçeneği de bulunuyor.

Katar taksileri Karwa, Al Million Karwa, Al Ijarah Karwa olmak üzere üç çeşit olarak ulaşım hizmeti sağlıyor. Taksilerden üst kısımları mavi olan taksiler, bayan şoförleri olan taksilerdir. Bayan şoförlü taksiler sadece bayan müşterilere ve ailece yolculuk eden müşterilere hizmet sağlıyor. Yeşil taksiler ise genel müşterilere ulaşım hizmeti sağlıyorlar. Limuzin taksiler ise biraz lüks olup özel istek olarak müşterilerine lük taksi ulaşım hizmeti sağlıyorlar.

Katar'a gelen misafirler tarafından ulaşım aracı olarak çok tercih edilen kiralık araç seçeneğini de kullanılıyor. Biraz pahalı fakat lüks araçlardan oluşan kiralık araçlar konfor acısından ülkeye gelen misafirlerin çok tercih ettikleri araçlardır. Araç kiralayan misafirler istedikleri yerlere konforlu bir şekilde rahatça ulaşım sağlayabiliyorlar.

Katar'da ulaşım adına herhangi bir sorun yaşamadan bütün ülkeyi gezmek mümkündür. Dünyanın zengin ülkesi olan Katar'da ulaşım kolaylığın yanı sıra trafik sorunu yaşanmıyor.

Kırmızı Etin Güzel Hali, Maklube

Kırmızı et ile hazırlanan ve bir ürdün yemeği olup Maklube isimli yemek Katar'da severek tüketilen yemeklerden birisidir. Katara özgü değişik baharatlarla yapılan pilav ve et parçaları ile sunulup bu yemeğin içine patlıcan, domates gibi sebzelerde konuluyor.

Bu Salatada her Şey Var, Dukka

Farklı bir sunum şekli ile görsel bir güzelliği olan Dukka yemeği; Zeytinyağı, zeytin ve değişik tohum çeşitlerinin karıştırılması ile yapılan bir tür salatadır. Dukka beş bölümü olan bir servis tabağında konularak sunum yapılır. Tabağın orta bölümüne konulan gevrek ekmekler ile servis tabağı süslenir, yöreye ait baharatlar zeytinyağıyla birleştiğinde muhteşem bir lezzet ortaya çıkar.

Et Yemeyenler İçin, Falafel

Et yemeği istemeyenler fraklı bir seçenek olarak Falafel yemeğini seçebilir. Bu yemek görünüm olarak içli köfteye benzese de farklı malzemeler ile yapılır. Falafel içli köftede olduğu gibi et ile değil de haşlanmış nohut ile yapılır. Falafel nohut ve baharat kullanılan bir Lübnan yemeğidir.

Böylesini Denemediniz, Humus

Orta Doğu'nun ünlü yemeklerinden olan Humus nohut, tahin, sarımsak ve zeytinyağı ile yapılıp baharat olarak kimyon, kırmızıbiber gibi malzemeler eklenerek hazırlanıyor. Hem kahvaltı sofralarında hem de akşam yemeklerinde yenilen humus Katar'da çok sevilen yemektir.

Dünyanın Güzel Yemeği, Katar Usulü Kuzu Yemeği

Kuzu eti ve patlıcan, havuç gibi sebzeler ile yapılan bu yemeğe kimyon, yoğurt, çam fıstığı gibi malzemeler de ekleniyor. Eggplant fatteh isimli bu yemek, Katar usulü yapılan kuzu yemeğidir. Lavaşa benzeyen ekmeklerle birlikte servis ediliyor. Oldukça hafif olmasından dolayı Orta Doğunun çok tükettiği lezzetlerden birisidir.

Katar'da Yenecek Güzel Yemekler

Katar'da yenecek güzel yemekler baharatlı pilav çeşitleri ve et yemeklerinden oluşmaktadır. Bu yemeklerin çoğu Arap kültürünün damak zevkine uygun olan yemeklerden oluşuyor. Katar'a gelen misafirler Biletall.com üzerinden aldıkları Katar Türkiye uçak biletleri ile bu yemeklerin tadına bakma fırsatını yakalıyorlar.

Katar Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Katar Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Doha Havalimanı
Al Udeid AB Havalimanı
Hamad International Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white