Gürcistan Uçak Bileti

Gürcistan Hakkında Bilgiler

Gürcistan toplamda 70 bin kilometre kare alana sahip olan küçük bir ülkedir.

Türkiye'ye komşu ülkelerden birisi olan Gürcistan, Türk vatandaşlarının çok seyahat ettiği ülkelerden birisidir. Gürcistan uçak bileti satın alarak seyahat etmek isteyenler, Gürcistan'ın başkenti Batum'a uçak bileti satın alarak seyahatlerini gerçekleştirmektedir.

Gürcistan vizesiz ülkeler arasında yer aldığından, sadece nüfus cüzdanı ve Biletall.com'dan satın alacağınız Gürcistan ucuz uçak bileti ile ülkeye kolayca ulaşabilirsiniz.

Gürcistan'a ulaşmak için gerekli belgelerinizi yanınıza aldıktan sonra, Biletall.com'dan Gürcistan uçak seferleri, bilet fiyatları ve uçuş yapan firmaları listeleyip, uçuşları karşılaştırarak ucuz fiyatlı Gürcistan uçak biletini satın alabilirsiniz.

Gürcistan'a sefer düzenleyen popüler firma olan Türk Hava Yolları (THY) ile İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan veya İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Gürcistan'a Gürcistan ucuz uçak bileti ile gitmek isteyenlerin, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için önceden gerekli evrakları tam ve eksiksiz bir şekilde hazırlaması gerekir.

Gürcistan'a değişik amaçlarla seyahat edecek kişiler için 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır. Söz konusu vize sadece Türkiye vatandaşları için geçerlidir. Diğer uyruklu kişilerin vize şartlarını yerine getirmesi gereklidir.

Gürcistan'da kış mevsimi, çok soğuk ve kar yağışlıdır. Bu yüzden seyahat etmek isteyenlere, ilkbahar veya yaz mevsiminde ziyaret etmeleri önerilir.

ülke çok küçük bir yüz ölçümüne sahiptir. Geçmiş zamandan bu yana geçim kaynağı olarak hep tarım sektörünü baz almış ve bu açıdan dolayı ekonomik anlamda çok sıkıntılar yaşamış ve yaşamaya da devam etmektedir.

Gürcistan'ın Başkenti

Gürcistan'ın başkenti adından ve gelişmişlik düzeyi ile söz ettiren Tiflis'tir.

Gürcistan Nüfusu - Gürcistan Resmi Dili

Gürcistan nüfusu oldukça azdır. Yaklaşık olarak 4 milyonun üzerinde bir nüfusa sahiptir.

Gürcistan Para Birimi

Para birimi olarak kendi para birimlerini olan Gürcistan Larisi kullanmaktadırlar.

Gürcistan'da Saat Kaç?

Gürcistan Türkiye saat farkı bulunmaktadır. Gürcistan, Türkiye'ye göre 1 saat ileridedir. Yani Türkiye'de saat şu an 13:00 iken Gürcistan'da saat 14:00'dır.

Gürcistan'da Ne Ucuz? Gürcistan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Gürcistan'da hediyelik eşya açısından oldukça bol ve ucuz ürünler bulunmaktadır. ülkede yaşayan birçok insan, el yapımı bebek ve yöresel kıyafet satışı ile geçim sağlamaktadır. Buradaki yöresel kıyafetleri, Batum da çarşı meydanında bulabilirsiniz. Dilerseniz Gürcistan sokaklarında yöresel şapkalarını da takarak gezebilirsiniz. Aynı zamanda mıknatıslı küçük hediyelikler ve kitaplar alabilme imkanınız bulunmaktadır.

Gürcistan'a, Biletall.com'un siz değerli ziyaretçileri için sunduğu en ucuz Gürcistan uçak bileti ile havayolu üzerinden gelecek misafirler hem hızlı hem de ekonomik bir seyahat gerçekleştirmiş olacaktır.

Romantik kişilerin tam da kendilerini bulabileceği birçok yer bulunuyor. özellikle, Ali ve Nino'nun karşısında hayatınızın aşkı ile oldukça romantik anlar yaşayabilirsiniz.

Gürcistan'da her sene farklı farklı alanlarda festival ve çeşitli eğlenceler düzenlenmektedir. Festivaller, yöresel kıyafetli kişilerin dansları gelen davetliler arasında oldukça dikkat çekici bir durumdadır.

Gürcistan denize kıyısı olan bir ülke olduğundan dolayı ve konumu itibari ile yaz mevsimini bol güneş geçirmesinde yaz tatillerinde uğrak noktanız haline gelebilir. Aynı zamanda deniz kenarı eğlencelerine katılarak ve turistik alanlardaki düzenlenen geziler fırsatı ile tatilinizi zenginleştirebilirsiniz.

Geçmişten günümüze kadar ekonomik anlamda çok zorluk çekilmesine rağmen ülke, sanata olan düşkünlüğünü hiçbir zaman yitirmemiştir. Bu sanat yansımalarını da gidip gezip gördüğünüz alanlardaki tarihi eserlerdeki işlemelerde kolay bir şekilde gözlemleyebilirsiniz.

Tam bir ticaret tolu üzerinde bulunmasından dolayı gelip geçen her kesim ve kabileden insanlar Gürcistan'da ya konaklamış ya da tamamen buralara yerleşerek hayatını devam ettirmiştir. Bu açıdan her medeniyette kendinden bir iz bırakmıştır. Tarihsel açıdan oldukça zengin bir kültüre sahiptir.

Biletall.com ile Gürcistan Türkiye uçak biletleri ile havayolu firmalarını araştırabilir ve kendinize uygun fiyatlı biletleri bulabilirsiniz. Gürcistan'ı ziyaret etmek isteyen misafirler için ülke hakkında detaylı bilgiler sunuyoruz.

Batum

Batum tam bir romantiklerin şehri olarak nitelendirilmektedir. Yeni gelişen ve genç bir mimariye sahiptir. Kiliseleri ve büyük ihtişamlı binaları ile göz doldurmaktadır. Şehrin her alanı park bahçe ve oturma alanları ile doludur. Aynı zamanda yeşillikler içerisinde olmasından dolayı da giden kişilerin gönlünü genişletmektedir. Şehir efsanelerinden birisi olan Ali ve Nino çiftinin heykelleri de Batum'da bulunmaktadır. Denize olan kıyısı ile çok sayıda turist çekmekte ve gelen kişileri iyi şekilde ağırlamaktadır.

Tiflis

Kura ırmağının kıyısına kurulmuş şehir adeta mavinin dile gelmiş halidir denilebilir. Gürcistan'ın başkenti olan şehir önemli yazışma şehirlerinden ve ticaretin merkezlerinden birisidir. İpek yolu üzerinde yer alan Tiflis geçmiş dönemlerde de önemli ticaret alanlarından birisi konumundadır. Bu açıdan dolayı han ve kervansarayları açısından oldukça zengindir. Aynı zamanda bugünde dönemin sosyal ve kültürel şehri olarak Gürcistan'ın incisi konumundadır. Dar sokakları, sokaklarındaki minik taş döşemeleri ve kırmızı çatılı evleri ile ziyaretçilerini beklemektedir. Gürcistan uçak bileti fiyatları uygun olduğunda yaptığınız Gürcistan seferinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisidir.

Rustavi

Gürcistan'ın başkenti olan Tiflis'e yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bir şehirdir. Bu açıdan dolayı sürekli başken ile Rustavi arasında bir trafik akışı bulunmaktadır. Gürcistan'ın önemli şehirlerinden birisi olan Rustavi Sovyet mimarisi hakim olan yapıların yoğun olduğu bir eyalettir. Aynı zamanda şehir meydanı ve tiyatro binası ile meşhurdur. Aynı zamanda çok fazla terk edilmiş fabrika binaları ve park bahçeler de bulunmaktadır. Başken kadar çok fazla gelişme kaydedememiş bir şehir olarak nitelendirilmiş olsa yanlış olmayacaktır.

Gürcistan uçak bileti avantajları ile gelen misafirler, beklentilerinin çok üstünde bir manzara ile karşılaşacaklar. Olağanüstü vakitler geçirerek, unutulmaz anlara şahit olacaklarını garanti edebiliriz.

Gürcistan'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Batum tam bir sahil ve eğlence kenti olarak anılmakta ve Gürcistan'a gelen kişilerin dikkatini çekebilecek bir kapasiteye sahiptir. Aynı zamanda temiz bir sahile ve temiz bir su oranına sahiptir. Yaz mevsiminde yerli turist ve dışarıdan turist geldiği halde deniz çok fazla kirlenmemiş olmakta ve bu durumda bir avantaj olarak değerlendirilebilir. Bu açıdan dolayı deniz turizmi için vazgeçilmez bir bölgedir. Aynı zamanda akşam saatlerinde kumsalda ateş yakıp müzik söyleşilerine ve çeşitli sahil etkinliklerine katılma fırsatı bulabilirsiniz.

Gürcistan'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Gürcistan'da alışveriş yapmak isteyen kişilerin mutlaka uğraması gereken nokta, kesinlikle Batum diyebiliriz. özellikle tarımı ile ünlü olan şehrin yaylalarında otlayan hayvanlardan, üretilen yöresel ürünleri alabilme fırsatı yakalayabilir. Aynı zamanda kıyafet alanında da oldukça cazip fiyatlar sunulmaktadır. Bunun yanında bazı teknolojik aletlerde Türkiye fiyatlarının baya altında bir fiyata satılmakta ve kişiler bunları almayı tercih edebilir.

Gürcistan'ın Doğal Güzellikleri

Gürcistan, ipek yolu zerinde bulunmasından dolayı doğal güzellikleri açısından da zengin bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda ülkede çok fazla şelale ve akarsu kaynakları bulunmaktadır. Buralara gelen kişilerin mutlaka Gegskiy Waterfall şelalesini görmesi gereklidir. Bir diğer doğal güzellik ise kanyonlardır. Kanyon şekilleri içerisinde meşhur olanı ise Okatse Canyon mutlaka görülmeye değer bir güzelliktedir.

Gürcistan'da Gezilecek Tarihi Yerler

Gürcistan hanları ve kervansarayları ile kiliseleri oldukça meşhurdur. Bu alanlarda meşhur olanları ise Metekhi Cathedral kilisesidir. Bir Ortodoks kilisesi olarak kişileri bekleyen yapı gece ışıklandırmaları ile ayrı bir güzelliğe bürünmektedir. Bir diğer önemli yapı ise 540'lı yıllarda yapılmış olan Jvari Church yapısıdır. Bu yapı şehrin yüksek alanına yapılmış ve bu açıdan dolayı manzarası göz doldurmaktadır. Kişilerin Gürcistan'a yolu düştüğü zaman mutlaka gelip görmeleri gereken alanları başında gelmektedir.

Gürcistan Gezi Rehberi

Gürcistan Türkiye uçak bileti ile ülkeye gelen kişiler, burada ulaşım için daha çok otobüsleri tercih etmektedir. çünkü otobüs diğer ulaşım araçlarına göre oldukça uygun fiyat yapısına sahip.

Bunun yanı sıra taksi ve araç kiralamada oldukça kullanılmaktadır. Taksi bütçe olarak biraz zorlayıcıdır. Eğer uzun süreli bir ulaşım durumu varsa araç kiralamada uygun seçenekler arasında olabilmektedir.

Mutfak kültürü olarak sağlıklı beslenmeyi ve sebze ağırlıklı beslenmeyi hedef kılan bir topluluktur. Bunun yanında yemek kültüründe daha çok beyaz et kullanılmakta ve kırmızı ete çok fazla yer vermemektedirler.

İlginç Bir Tavuklu Yemek çeşidi Olan Baja

Tavuk eti pek çok yemek içerisinde kullanılmaktadır. Tavuk etinin haşlanarak iyice dövülüp mama gibi lapa bir kıvam alması ve bu karışıma özel soslar ile baharatlar katılarak yoğurulup fırınlandıktan sonra ise üzerine yine yoğurt veya yeşillikler ile süslenerek sunumu yapılan bir yemek çeşididir.

Alışılmışın Dışında Bir çorba Türü Olan Harço

Gürcülerin meşhur yemeklerinden birisi olan pirinçli şehriye çorbasına benzeyen harço oldukça farklı bir tattır. İçerisinde küçük küçük doğranmış kuşbaşı et parçaları ile pişirilmektedir. İçerisinde ise maydanoza benzeyen yeşil yapraklar bulunmaktadır. Yanlış bunlar kendilerine özgü yeşilliklerdir.

öbek öbek Peynir Tablaları Sulguni

Tarım alanında ve hayvancılıkta gelişen yöre peynir ve yoğurt çeşidi ise oldukça meşhurdur. Bu peynirlerden birisi ise sulguni peyniridir. İnek sütünden üretilen ve yağ oranı gayet kıvamında olan bu tuzsuz peynir çeşidi Gürcülerin gurur kaynağı haline gelmiştir.

Gürcistan'ın Mantısı Hinkal

İçi et dolu olan hamur işlerine Gürcistan'da hinkal adı veriliyor. Bu da onlardan birisidir. Bizim kültürümüzdeki mantının aksine oldukça büyük boyutlardadır. Bunun yanında suda haşlanarak servise sunulmaktadır. Küçük bir hamur parçası yuvarlak açılara içine et harcı koyulup bohça şeklinde kapatılması ise görsellik oluşturulmuştur. üzerine servis ederken ise bizimkinin aksine hiçbir yoğurt veya salça sosu ilave edilmemektedir.

Gürcistan Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Gürcistan Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Batum Havalimanı
Kopitnari Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tiflis Havalimanı
Sukhumi Dranda Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white